Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

gabika84
11. mar 2012

@blovitc120 ja som mala v porodnici pampersky newborn. kupila som jedno male balenie, to som dominala a viac som uz nekupila. prve dva dni som davala ale aj tak bavlnene stvorce nemocnicne. davala som ich do postoliek (bleee). nabuduce by som to riesila asi tak isto, ale namiesto postoliek by som si mozno doniesla svoje flipky (2-3ks) ine svoje latkovky by som nebrala, bo uz len spomienka na smolku ma desi 😅 🤐

blovitc120
11. mar 2012

@gabika84 vďaka, ja som pri prvej mala Fixies veľkosť 1 a tie boli fakt super, hoci drahé ako fras, oni nemali tú igelitovú vrstvu, tak dosť dýchali, ale prestali sa vyrábať a teraz som v koncoch... že či Pampers, Huggies alebo ktoré. Ekologické veľkosť 1 nemajú nikde v kamenných obchodoch a platiť poštovné z e-shopu sa mi nechce kvôli eko jednorazovkám a nenapadlo mi to, keď som kupovala látkové ☹

gabika84
11. mar 2012

@blovitc120 ja mam odskusane tri znacky ekojednorazoviek, vsetko najmensie velkosti, co vyrabaju a boli nam dobre az od cca 2,5- 3 mesiacov.. pre novorodenca urcite nie ☹ s pamperskami som problem v porodnici nemala, neskor mi vadili (je to smrad 🙄 ) ale tak na tych par dni sa to da zvladnut 😉

blovitc120
11. mar 2012

@gabika84 to si ma nepotešila, myslela som, že veľkosť 1 je pre novorodencov ☹. Mne práveže Pampers veľkosť jedna ešte nesmrdia, až od veľkosti myslím 2 či 3 ich napúšťajú tým "aloe vera" či čo je to za chemikáliu a tá v kombinácii s močom je hotová katastrofa, smrad ako na hnojisku. Ale dnes som si všimla v DM Huggies a mali tam niečo akože obsahujú bavlnu (to je asi len reklama, ale mne sa pampers dosť priečia, preto hľadám alternatívu ☹)

janulkan
11. mar 2012

@blovitc120 ja som mala prave tie huggies newborn ze vraj s organickou bavlnou 🙂 a v nemocnici nam davali asi pampersky alebo nieco take s mackom pu 😀 tie 3 dni sme to pohode prezili a doma sme uz len latkovali

gabika84
11. mar 2012

@blovitc120 tieto sa u nas nepredavaju? http://www.toysrus.com/product/prodpop.jsp?Larg... lebo my sa chystame o tyzden na dovolenku do USA a ja som si tam objednala tieto huggiesky. tieto proklamuju ako "eko" neviem, objednala som ich, lebo mali dobre recenzie.

blovitc120
11. mar 2012

@janulkan a aké boli tie akože organické 😀?
@gabika84 nemajú také u nás ☹, o týchto som uvažovala http://www.mall.sk/plienky-huggies-2-5-kg/huggi..., lebo ich majú vo veľkom balení, tie Pampers 1 sú len po 24 a to mi nevydrží do pôrodnice a ja nebudem šetriť plienkami len aby som vošla do 6ks denne 😝

gabika84
11. mar 2012

@blovitc120 hej, pampersiek som mala trochu mensie balenie. ale tak co- prezijete 🙂 inak nam davali v porodnici tusim 8 stvorcov na den, ked nahodou dosli, mohla som si ist este vypytat dalsie. sice erarne- komunisticke, ale dobre boli aj tie. nemusela som ich prat, ani zehlit, tak coby som nepouzivala. 😝

estterka
11. mar 2012

@blovitc120 nam tie co si dala link nesadli-neviem preco uz,nespominam si,co na nich nebolo ok 😅 len viem,ze som ich davala dalej kamoske.

blovitc120
11. mar 2012

@gabika84 no u nás štvorce dávajú len pod hlavičku ☹. Ešte sa rozhodnem, ktoré kúpim, lebo s dcérou som tiež plánovala len 4 dni v pôrodnici a nakoniec sme boli 2 týždne ☹. Ale tie Fixies boli vážne dobré, poráža ma

blovitc120
11. mar 2012

@estterka vďaka za info. Ja mám fakt strašný odpor k značke Pampers aj z toho dôvodu že jedno balenie jedna vakcína, čo šlo cez Unicef, tak neviem, čo idem robiť 😅

estterka
11. mar 2012

@blovitc120 a babylove?

zojec
11. mar 2012

@blovitc120 ja som mala pri prvej newbornky z DM, ale teraz tiez rozmyslam co vziat.. napadli ma jednorazove vkladacky do flipiek od BG 🙂 fixovala by som ich asi novoskladom.. ale este to musim premysliet 😉 http://www.ekoplienky.sk/product/eko-vkladacky-...

blovitc120
11. mar 2012

@estterka babylove som mala minule a hrozne pretekali, aspoň Michaela ich prečúrala takmer vždy ☹. Neviem prečo, jednotky boli nanič. Ostatné potom už nikdy nepretekali, ale tie najmenšie skoro vždy.

@zojec nápad fajn, ale ja mám len jedny flipky, lebo ich nemám nejako rada, tak by som musela dokúpiť aj tie, či sedeli by aj do iných PULiek? Či myslíš len novosklad na to bez gatí? By ma hnali z pôrodnice, keby som im zavinovačky pravidelne špinila 😀

lulub
11. mar 2012

chcem sa spytat ako to je s pouzivanim tychto plienok...dava sa nieco neaky sacok alebo nieco do nich , ze ked sa pokaka babetko tak to sa vyhodi alebo je to rovno do plienky, to sa potom vyperu tie plienky???

zfidorka
11. mar 2012

@lulub vrchna vrstva latkovych plienok je nepremokava, ale priedusna, bud pul zater, alebo flis, alebo vlna...
na lepsie cistenie od stolice sa davaju tzv. separacne plienky, tie sa pokakane vyhadzuju, zvysna plienka sa vyperie...

susul
11. mar 2012

Ahoj, potrebujem poradit, chcem si dokupit nohavickove plienky znacka Bambi roxy na noc, jednovelkostne. Mamicky co ich mate su dost velke? Lebo mam jednovelkostne Anavy bambusove a syn ma cca 8,5kg a uz teraz mu ich davam nezmensene. Nie je ani taky buclaty ako dlhan dlhy. Tak aby sa mi zbytocne doma nehromadili plienky, ktore mu budu o chvilu kratke.... Dakujem za info.

zojec
11. mar 2012

@blovitc120 jasne, pasuju do hocijakych puliek 🙂 ten novosklad som skor myslela aby lepsie drzala ta vkladacka, nezaspinili sa pulky a nepremokla.. ona sama o sebe nie je bohvieco :( aj ked na novorodeniatko by mohla stacit aj samotna.

blovitc120
11. mar 2012

@zojec dakujem, asi teda zoberiem jeden balik Pampers, tych je par a zvysok dokupim tieto a dam s novoskladom, vsak ked budem mat babo pri sebe, mne je jedno, do coho budem prebalovat, vsakze 😉.

@susul nemam jednovelkostne, ale moja trojrocna dcera sa narvala do dvojvelkostnych XS-S, ktore su pre babo, lebo sa jej pacil vzor 😀. Ale snad ti odpovie niekto, kto ich ma, myslim @sima.p alebo @katka888

vojann
11. mar 2012

@susul sú väčšie ako anavy pozri foto na lavo anavy na pravo bambi roxy jednoveľkostná

susul
11. mar 2012

@blovitc120
@vojann dakujem tak tie by nam mohli sluzit i dlhsie nez Anavy 🙂. lebo tym davam tak mesiac, max. dva a uz mu budu malicke.

kkl82
11. mar 2012

@blovitc120 ja som mala v porodnici Kikko jednorazovky a neviem si ich vynachvalit. aj sestricky z novorodeneckeho sa pytali, ze co je to za plienky, ze sa im moc pozdavaju. posledny den mi uz dosli (mala som cisarsky a moj vypocet plienok opomenul ten jeden den navyse) a svokra mi kupila pampers newborn. tie pampersky po prve strasne smrdeli, po druhe nasali este menej ako kikko a po tretie sa nam objavili zapareninky. doma uz teraz latkujeme, ale pre istotu som objednala dalsie 3 krabice kikka do zasoby... su sice drahsie, ale urcite stoja za to.

blovitc120
11. mar 2012

@kkl82 vďaka. Mne nevadí cena za plienky, vadí mi, že musím platiť kvôli tomu poštovné, lebo už mám objednávky na látkovky kompletné na prvé týždne-mesiace ☹. Ale po tvojich referenciách zvážim. Sú dosť malé? Nepýtam sa veľké, ale malé, lebo mne sa rodia trojkilové deti, teda dcéra bola a toto podľa mňa bude podobné

vavrenka
11. mar 2012

@zojec ahojcek, nevies mi poradit, co sa tyka puliek? ktore dobre sadnu, nerobia velku ritku a vydrzia?
kocky, ktora mate vlniaciky bundles of joy? aku velkost mam kupit malej, ked ma 7,7kg?- zodpovedaju udavane velkosti realite?

vavrenka
11. mar 2012

@blovitc120 ja som tie huggies organic newborn mala, neveim nakolko su v prirode odburatelne ale su rozhodne prijemnejsie ako vsetko ostatne jednorazove, co som uzivala. mala mala 3080g a davala som jej ich, nemala ani zapareniny, az ked sme presli na vacsiu velkost huggiesov. no a pampers , ze dovi-dopo. ritku mala cervenu a vyhadznu az strach..teraz mam pre poistku z DM ekojednorazovky, len neviem, ci maju aj novorodenecku velkost.

blovitc120
11. mar 2012

@vavrenka keby mali v DM tie eko, kúpim ich, ale v našej som videla najmenšie Midi 4-9 kg odjakživa ☹, či už Alany alebo tie nové Babylove natur, asi to nevyrábajú v jednotke, alebo len do Nemecka dodávajú 😝

zojec
11. mar 2012

@vavrenka puliek nemam vyskusanych nejak vela, bola som spokojna s flipkami, tie su presne take ako pises 😉 ono viac menej zavisi aj od toho ako ich chces pouzivat, ci na plienku na rovno, novosklad, alebo na nohavickovu plienku.. na plienky narovno u mna jednoznacne flip. spokojna som bola aj s wonder wrap od gro via (tie sa uz nevyrabaju :( ) , weehugers boli fajn kym mala nezacala viac piskat, potom vzdy navlhli kridelka... no pokial bola moznost (vacsinou na doma) davala som vlniaky. mala som LVB (loveybums) crepe, tie nie su natahovacie,anavy na den, Baby idea a disany na noc. na den boli fajn aj doma site natahovacie merino. velkost na 7kg babo je M 😉 a ta velkost pri mensich detoch vydrzi az do odplienkovania. moja ma 21mesiacov, 10kg a vsetky Mka su jej dobre 😉 dokonca aj nohavickove anavy 😉 dieta od toho roku uz vela nerastie do a hlavne im opadnu tucne stehienka 😉

vavrenka
11. mar 2012

@shira_ dnes som si to dokladne poobzerala - mala ma otlacky z kazdej plienky. len ako premyslam, je rozdiel, ci otlacky alebo take cervene zarezy, ono to zavisi aj od toho, ci som jej ich dobre obliekla.. zda sa mi, ze flipky maju najmenej zarezvajuce sa gumicky, ale zas osm z nich nervozna, lebo kym tam naarnzujem vkladacku a dam cely system an metajuce sa dieta.. ufff

vavrenka
11. mar 2012

@blovitc120 no, tie babylove eko- uz som popozerala, robia az od 3, t.j. 4-9kg, to ako mensie deti nepotrebuju eko plienky??? 😕 😠

blovitc120
11. mar 2012

@vavrenka tiez tomu nerozumiem ☹, isto by sa nasli mamy, ktore by to kupovali... Ja novorodencovi nedam ani tie 3-6 kg, proste viem, ako vyzerali na dcere a toto dieta nebude isto vacsie, nema po kom a nejavi sa, ona mala takmer velke aj tie 2-5 kg, z tych vacsich 3-6 kg jej vsetko kydalo von. Mozno fakt kupim tie bg jednorazovky plus novosklad, hoci tam ma zase stve to postovne, lebo objednavku mat nebudem, kym neodskusam co sedi ☹ a neviem si celkom predstavit, ako to budem v porodnici skladovat...