Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alex9966
4. apr 2012

dievčatá vedeli by ste mi poradiť. mám 10 mesačnú dcérku a chcem začať používať látkové plienočky. kúpila som si nejaké kapsovky tie používam na noc. mám ich zatiaľ 4. poradte mi prosím aké plienočky na deň a koľko kusov, poprípade čo je ešte vhodné aj na noc. zatiaľ mám z toho chaos a rada by som ich už začala používať lebo malá už bude chodiť aj na nočník pokiaľ ja na niečo rozumné prídem, alebo pokiaľ všetko vyskúšam a zistím čo mi vyhovuje. dakujem

naturalnarodinka
4. apr 2012

@vavrenka TE2 by som zase prirovnala tak trosku k Flipke. Ale len v tom, že ma zaklapky, pod ktore sa vklada vložka. V pripade TE2 je to vlozka z bambusu. Ale nohavicky nie su len pogumovane ako Flipky, ale vnutro plienky (teda ak das prec vkladacku) je potiahnute mikrofleecom. Vkladacka sa opat k plienke pripina vpredu a vzadu patentkou. Ak sa dietatko len trochu pocika, vymenis len save jadro a nohavicky mozeš použivať ďalej.

Kapsovku ti idem nafotit - nejak ju neviem prirovnat k inym typom 🙂 Ja mam 20 mesacneho syna a samotne mikroflisove plienky (kapsovky) nam uz nestacia, musim dovypchavat bambusom, preto tak vychvalujem tie Lou a Max 🙂

naturalnarodinka
4. apr 2012

@vavrenka posielam foto kapsovky

lindauciatko
4. apr 2012

Ahojte zienky, neviete ci su v ponuke aj nejake ine bambusove stvorce ako Kiko farebne a biele? Tie mam po syncekovi ale teda na druhe babo ich sotva pouzijem, su v dezolatnom stave, vytahane a pri natahovani sa mi este aj vacsina z nich potrhala. Na novosklad urcite nie su no a nove kiko tiez nechcem kupovat lebo predpokladam ze dopadnu rovnako za velmi kratky cas... vdaka

zdraveplienky
4. apr 2012

@alex9966
na mojej stránke v sekcii "ako a prečo" si môžeš prečítať, kedy aké plienočky, alebo mi napíš mail a poradím konkrétne 😉

juliam
4. apr 2012

@lindauciatko ja viem len o viacvrstvových anavy, tie sú super.

zuzanamolnarova
5. apr 2012

@indys k tvojej výbave by som pridala aj moje pripomienky 🙂
STVORCE:
MaM Happy square, 80x80cm 10 ks - áno sú skvelé
Kiko babus 70x70 - 6 ks - milujem ich, ale naozaj by sa malo dodržať pri praní tá 40ka nakoľko ja ich používam každodenne na noc, periem ich na 60 s ostatnými a od októbra sa nám už značne zbehli ☹
Kiko lux eko 70x70 10ks (na bezne pouzivanie) - nie len na bežné používanie aj pod zadoček sú dobré
Kikko viacvrstvové plienky 6 ks - ja som ich vyskúšala ale nemám ich potrebu používať tak som ich posunula ďalej
zavazovacie plienky Disana 1ks (na skusku na novosklad) - neskúšala som ich
ja mám ešte popolini nebielene, som s ními veeeľmi spokojná, vklude ich dám do flipiek s jednou bmb vkladačkou a vydržia aj 3 hodiny

NOHAVICKOVE:ja som na chuť nohavičkových plienok neprišla - mala som tot bots bamboozle a anavy, little lamb č. 1, bambusové od Katky - neznášala som ich kvôli tomu že na malinké bábo mám napasovať nohavičkovú plienku + ešte nejaké vrchné - ja som mala problém ich aj zapnúť (na patentky) a nie ešte dať ďalšiu vrstvu 😝 všetky som predala
na noc používame buď vlniaky s kikko bmb + babyidea prefold alebo tá istá výplň len s nejakými pulkami
Anavy sa mi zdali dosť malé nakoľko moja mala už ako 4 mesačná 7 kg a iste by jej nevydržala celé plienkové obdobie.
TB Bambozzle som osobne musela dovypchať s IB prefoldom lebo keď som nedala + vkladačku na ráno mi bola malá durch mokrá ☹
Ja by som vyskúšala tie Bambi roxy sú na ňu dobré rezencie a sú za rozumnú cenu 🙂
Tots Bamboozle Stretch Onesize -1ks (alebo 2ks ak by som nebrala flexitot)
FlexiTot Onesize - 1 ks
Babyidea Bamboo Extra 1ks ( suchy zips) velkost č.1-1ks
Anavy - bambusová plienka( jednovekostna)
Little Lamb bamboo velkos č.1 -1ks
este rozmyslam nad Bambi roxi- nohavickova bambusova (co mysliste?)

KAPSOVKY na von:
Wonderoo V2 -1ks - neľúbim ich robia hrozne veľkú riťku, avšak vkladačku majú užasne savú - dám ich len v núdzovom prípade
BumGenius Onesize v 4.0 (neviem ci patentky alebo suchy zips)-1ks - nám najlepšie sadli avšak origoš vkladačky som musela vymeniť na bambusové, tie už nestačili ☹
Itti Bitti a teraz neviem ci Tutto alebo d´lish 1 ks (to su jednovelkostne? a nie kapsovky ale su to AiO?) - na malé bábo neodporúčam, nakoľko z nich veeľmi rýchlo vyrástie IB SIO - Tutto majú ako píše zojec hrozné vkladačky - posunuté ďalej
BumGenius Flip Stay-dry 1 ks (a k tomu este na skusku dalsiu vlkadacku) - aj ja by som tiež zobrala ešte jednu dennú sadu Flipiek - sú úžasné a keď nebudeš dávať novosklad (ja som absolútne nedávala) skvelé do nich budú pasovať švorce na rovno 🙂
doporučila by som dokúpiť tot bots easifit - dobre sedia a s jednou vkladačkou navyše sú aj dobre savé a vzorov najkrajšie - milujem ich 🙂

VRCHNE:
Thirsties Duowrap PUL velkost č.1- 1 ks - neskúšala som ich ale brúsim si na ne zuby 😀
Little Lamb PUL nohavičky velkost č.1 1ks - mám ju v skrini ale ani raz som ju nevyužila, nejak sa mi jej strih nepáči ☹
Anavy - flisové nohavičky 1 ks alebo Tots Bots Fleece Wrap (flisove) velkost c.1 - 1 ks

a dokúp ešte dobré bambusové vkladačky napr Babyidea prefold, twofold, či LL bambus či anavy bambusky tie oceníš aj pri dovypchaní kapsoviek 🙂 a neskôr pri väčšom množstve ciki 🙂

nadezda4
5. apr 2012

zhanam nejake nohavickove plienky pre novorodenca viete mi poradit?

zdraveplienky
5. apr 2012

@nadezda4
u nás nájdeš pre novorodeniatko nohavičkové plienočky Rumparooz EcoPosh Newborn, sú veľmi kvalitné, hebučké, príjemné na dotyk a vyrobené úplne bez chemikálií 🙂

nadezda4
5. apr 2012

obsahujú aj bambus?

zdraveplienky
5. apr 2012

@nadezda4
áno, sú veľmi prírodné, aj bambus, aj organickú bavlnu, aj recyklované fľaše, nie nadarmo sa volajú Eco 😉

nadezda4
5. apr 2012

@zdraveplienky
nieco presne take prirodne hladam, idem na ne mrknut a uvidim

nadezda4
5. apr 2012

@zdraveplienky
juuj pozdava sa mi ta plienka ale videla som u vas aj ine od tej istej znacky Rumparooz to su z USA? vyzeraju fakt dobre, tie kapsovky sa mi strasne pacia hlavne tie kengurky ale aj sovy asi zoberiem, krasne su, idem aj hned objednat sice mam este chvilu cas ale keby sa mala poponahlala tak nech su uz doma

peluskovo
5. apr 2012

@nadezda4
nam sa osvedcili easyfit jednovelkostne , sedeli uz od narodenia , nerobili velky zadocek, ani neboli objemne, pri styku s pokozkou je bambus a vyhoda je, ze maju dlhy "chobot", ktory sa da pred pranim pekne vytiahnut a plienka ovela rychlejsie vyschne, je to sice plienka AIO, ale ma aj kapsu, ktoru je mozne neskor , ked bude babo vacsie , dovypchat podla potreby.
teraz na vybrane vzory mame aj vypredaj cez velku noc, alebo ak ako pises mas cas, tak o tyzden je medzin tyzden latk plienok a eshopy maju akcie 😉

peluskovo
5. apr 2012

@zuzanamolnarova
wonderoo mas minky ci klasicku PUL? lebo minky robi objemny zadocek ale obycajna PUL je objemovo ako kapsovka bum genius 🙂

zuzanamolnarova
5. apr 2012

@peluskovo katka 🙂 mám minky a ten naozaj robí veľký zadoček 🙂 keď má túto neviem jej dať ani nohavice č. 74 sú jej úzke 😝 obyč pul som si nekúpila lebo som o nej čítala že na baculkaté deti je dobrá len do cca 10 kg 😝 My máme 6 mesiacov a vážime 9 kg a 76 cm 🙂

zojec
5. apr 2012

@zuzanamolnarova neboj, este aj wonderoo ocenis 🙂 mala uz nebude tak rychlo rast 😉 u nas jedna z naj plienok (teda hlavne vkladacka) na noc.. aj ked gumicky po intenzivnom pouzivani uz uplne odisli... ale nevadi to extra.. mala by som presit.. len netusim kedy 😀

peluskovo
5. apr 2012

@zuzanamolnarova
hej, minky je fakt objemna, my mame jednu a tu mam uz len ako rezervnu, lebo nenatiahnem viki nohavice / teda mali sme kedze uz je odplienkovana / ale mam este 3 obycajne, bez minky upravy a tie ked porovnavam s bum genius kapsovkou tak su na rovnakej urovni co sa tyka objemnosti ked v oboch mam vkladacky z kapsoviek bum genius, z vlastnej skusenosti odporucam wonderoo ale nie minky verziu , jedine ak na nu siroke oblecenie / nejake ech gatuse, take bombardaky 😀 / alebo na leto na dvor .. viki ju mlaa dokonca na svadbe pod satockami v lete a bola paradna 😀 a naklepsia ako si uprostred parketu odopla plienku a robila "reklamu" latkovkam 😀 😀

peluskovo
5. apr 2012

@zojec
to ano, na vkladacku z wonderoo nedam dopustit 🙂

vojann
5. apr 2012

Začali sme šiť body na látkové plienky, aj tepláčiky zatial len v dievčenských farbách. Tak isto aj naťahovacie vlniačiky z jemnej merino vlny - sú veľmi tenké. Mám vyskúšané aj na noc dcérke vydržia. Len moja dcérka neciká v noci veľa. Vždy mi bolo smiešne, čím všetkým tie nočné plienky vypchávate 🙂 No fakt to záleží od dieťatka.

ramzesa
5. apr 2012

@peluskovo ano, to bude z toho. Uz sa to zlepsilo. Len teraz mam taky problem, ze co mam stare biele plienky po starsich, tak su veeelmi drsne 😒 . Aspon oproti popoliny nebielenym 😒 (tie su ozaj makkucke). Pomoze ocot? A pridat ho do priehradky na avivaz, lebo pocas prania neviem otvorit pracku, pokial ju nevypnem. A mozem ho pridat aj ked tam mam pulky? Urcite ste to tu uz vsetko pisali, len nejak teraz nemam cas citat odznova 😒 .
Dakujem 🙂 .

ramzesa
5. apr 2012

@vojann moja uz teraz cely novosklad prepiska cely... tak neviem, ci to je vela alebo nie 🙂.

ramzesa
5. apr 2012

@peluskovo a aka je ta nova LL OFSA? Rozmyslam o nej. Cize pokojne mozem prat na 40 vsetky plienky? Doteraz mi vsetky fliacky vypralo a to som na to ani zlcove mydlo nedavala, len osprchovala v studenej vode 😝 .

tunylyk
5. apr 2012

moj maly genius 😉

vavrenka
5. apr 2012

@zdraveplienky ahojcek, uz mi prisli plienocky od vas 😉 , ta ecoposh je makkunka a mm sa paci, ze je z flasena vodu, bambusu a organickej bavlny 😉, inak tie plienocky su asi aj pre 4rocne deti, take maju velke rozpatie. ta kengurka je makkuckaaa, lens a mi zda obrovksa. vsak uvidim. vyperiem a zalozim.

vavrenka
5. apr 2012

@tunylyk to je kapsovka si freetimeka?

tunylyk
5. apr 2012

@vavrenka presne tak 😉

susul
5. apr 2012

@ramzesa na plienky by to mohlo pomoct, ale na pulky ocot urcite nie. Co som citala nejake clanky o starostlivosti o plienky tak tam moc ocot neodporucaju nakolko je to kyselina a poskodzuje vlakna, ale niektore dievcata peru aj s octom. Ja osobne ho nepridavam.

nadezda4
5. apr 2012

@peluskovo
uz som si objednala tie Rumparooz zo zdraveplienky.sk tie sa mi pacili, tam maju akcie aj na ine plienky takze som uz usetrila hoci este nie je ten tyzden latkoviek 😉 ale vdaka

nadezda4
5. apr 2012

@vavrenka
aj ja som dnes objednala tie EcoPosh-myslis nohavickovu? aka je? na obrazku vyzera dost kvalitne