Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
9. apr 2012

@tinika
skore uzdravenie Mati prajem, nech to mas rychlo a nama dobre za sebou

jonki
10. apr 2012

prisla som k vam pre radu. Co myslite....nasa E ma 16 a pol mes. Zacala sa mi v noci opat budit tentokrat to vsak vyzera ze koli tomu ze jej vadi mokra plienka...resp ze sa chce vypiskat. Zobudi sa okolo druhej-stvrtej nadranom to uz ma mierne mokru plienku, dame na nocnik, prebalime a sice to trva dlho ale nastastie este zaspi.
moje otazky na vas (aj na mna samu) su: ci jej mohla zacat vadit mokra plienka ktora jej doteraz nevadila aj ked bola viac mokra. Nemate napad ako to riesit ked umelinka nie je cesta....lebo suedcloth a materialy na vnutornej strane AIO jej nerobia dobre. (Pouzivame disanu so stvrocom a zvnutra je bambusovo aksamitova vkladacka) Zatial som dostala len radu dat jej jednorazovku...ale to vnimam ako "cestu spat".

majka1981
10. apr 2012

@jonki ked Ti pekne hlasi cikanie, ja by som to vydrzala a neriesila to s lepsou plienkou. ved to je dobre, ze hlasi mokro a chce sa vycikat.

jonki
10. apr 2012

@majka1981 ved ano viem ze mas pravdu, my sme sa aj pokusali o taku ciastocnu bezplienkovu a davali sme ju odmala na misku....ale divne je ze cez den nehlasi vobec (predpokladam ze je to tym ze vsetko je dolezitejsie ako zaoberat sa nocnikom) to za mnou pride s nocnikom poprosit aby som ju prebalila ked na nu zabudnem a nestihnem ju posadit skor ako sa popisa. Tu noc riesim preto, ze sa dostavame do stavu kontinualneho nevyspatia ☹ tak som dufala ze sa to da poriesit nejako tak aby som neprisla este o dalsiu hodinu spanku....ale asi by to fakt stalo za to vydrzat 😉 hm prepacte ze spamujem BKMmetodou ale ked ono sa to tak nejako prelina.

majka1981
10. apr 2012

@jonki chapem... to chronicke nevyspatie... najjednoduchsia verzia by bola skusit na par noci jednorazovku, ci to upravi spanok... nieze nakupis nove latkovky, drahe, a ona sa Ti cez leto aj tak odplienkuje 🙂 . a budes vediet, ci je to kvoli mokru alebo kvoli tomu, ze chce cikat a nechce cikat do plienky (co je krasne v tomto veku, ak je to to ze hlasi...). a k bezplienkovaniu: aj my bezplienkujeme 🙂

vojann
10. apr 2012

@jonki skúšala si použiť separačky? Moja Klára tiež nemôže mokro a zdá sa mi, že pekne odvedú vlhkosť. My sme pre tento účel (suchý zadoček) používali popli viskózové v krabičke.

zdraveplienky
10. apr 2012

@vavrenka som rada, ze plienocky dorazili, nech dobre padnu 😉 vsetky Rumparooz plienky su mäkkucke 🙂

jonki
10. apr 2012

@majka1981 jj mala som pocit ze som ta registrovala v BKM 😉 no plienky kupovat nebudem....aj tie co som nakupila mi tu stoja a uz dlho sa odhodlavam predat, lebo hoci su fajn nam velmi neposluzili. Co sa tyka odplienkovania...v lete sa tak ci tak uz chystam pokusit, lebo su dni ked minieme 4 plienky a aj tie su len cvrknute.

@vojann separacky som pouzivala myslim popoliny celulozove v rolke, ked bola mimi teraz nepouzivame. Hm ja som nejako prehliadla ze su aj celulozove aj viskozove. Aky je v nich rozdiel? Fleecove nechcem lebo umelinka jej dobre nerobi.

peluskovo
10. apr 2012

@jonki
ako pise
@majka1981 , ked sa hlasi na nocnik, vydrz este par tyzdnov, dni to nespanie, ale dat jej plienku , pri ktorej by prespala noc moze byt krok spat co sa tyka hlasenia na nocnik. ak Vam nerobi dobre umelinka, nezabrali by ani flisove separacky podla mna. skor skusit obmedzit pitie v noci , aby piskala az nad ranom . citala si knizku, kazde dieta vie spat? tak nejak sa vola a pise sa nej aj o obmedzeni nejakych nocnych navyko u deti. my sme sa podla nej naucili pekne vecer zaspavat... a este musim odburat tie nocne navyky, je to casovo narocnejsie, kedze som na dve male deti sama , ale aj tu vidiet prve uspechy, ked som sa do toho pustila. ak chces, viem ti ju poslat do mailu

jonki
10. apr 2012

@peluskovo no s tym pitim to moc asi obmedzit nepojde kedze kojim na poziadanie. To by mi vypochodovala z postele a bolo by po spani vsetkych naokolo. V noci sa pomedzi to este ucim na skusky takze mi aj celkom vyhovuje ze sa napije a spi dalej...lebo so spanim ako takym mame dost problem....a ked spi v noci aspon ako tak tak je to pre nas ulava (a aj pre susedov okolo 😀)
Co sa tyka tej knihy nazov registrujem ale necitala som, teraz sice nestiham ale pre buducnost mozno zo zaujimavosti precitam, mail poslem do IP. vdaka 😉

vojann
10. apr 2012

@jonki ja som používala len viskozove, tak porovnať neviem. Viskozové sú pre väčšie deti s formovanou stolicou, teda pravdepodobne môžu redšiu stolicu prepustiť do plienky. Moja malá nemohla mať mokrý zadoček, kvoli zapareninám a vyriešili sme to takto. nie je to ako namočený papier, pekne odvádzajú vlhkosť. Mne ich tu niekto poradil pred rokom, keď som to riešila a ešte mi poradil, že ich mám skladať na polku po šírke, potom sa nelepia na zadoček.

vavrenka
10. apr 2012

@zdraveplienky no, musim povedat, ze som zatial uvelicena. hlavne z kapsovky 😵 , konecne nieco moju baculku neotlaca a vyzera, ze plienocka aj pekne potiahne. s pulkami som si zo zaciatku nevedala poradit, ale teraz- max. spokojnost, no a nohavickovu vyskusam neskor. vkladacky z kapsovky pouzivam samostatne bud do puliek alebo vlniakov a zatial sa mi zdaju velmi fajn, takze dakujeeemmm 😉 😉 😉 😉

maticap.
11. apr 2012

Ahojte, mam jednu otazku: co robim zle, ked mi zacali prevlhat pulky - Flipky?Jedny okolo nozicky (asi cez gumicku), dalsie saju moc cez nasivku s nazvom a dalsie nielen okolo nozicky, ale aj na chrbte... Tak ma to hneva....periem na 60st. C v Lovelle. Dakujem za odpoved.

zuzanamolnarova
11. apr 2012

@maticap. ahoj aj ja som mala takéto problémy ☹ vznikli z toho že mi malinká veľa piškala a vkladačky už neudržali veľké množstvo ciki tak sa prevlhli PULky. Vymenila som vkladačky na bambus alebo som ich len dovypchala a odvtedy nepretekajú 🙂

majka1981
11. apr 2012

@maticap. moze to byt aj obtiahnute body, skus vymenit za väcsie a ako pisala zuzanamolnarova, dovypchat.

mary939
11. apr 2012

aky je rozdiel medzi bambusovou a cisto bavlnenou vkladackou? Ake su ich vyhody a nevyhody?

peluskovo
11. apr 2012

@maticap.
pozri sa aj do vnutra, ci mas stale leskly povrch , ak nie je, je osuchany, tak je poskodena pul vrstva,
alebo mas malo savu vkladacku, to lahko zistis, ak je mokra na zmykanie, tak ani pul uz nestiha alebo ako pise
@majka1981 tlaci body na pul.
ja napr nezaklapam plienku pod tu zaklapku na brusku, lebo ondrik piska dopredu a bolo by to stale navlhnute, zaklapam len na chrbatiku a vpredu jednoducho vkladacku dam na zaklapku, nie pod.

@mary939
bambus je savejsi ako bavlna, ma antibakterialne, protiplesnove ucinky.
bavlnene zase rychlejsie preschnu, cize aj ti babo piska malo a casto, lepsia bavlna kvoli suseniu, ak velke davky naraz, lepsi bambus 😉

susul
11. apr 2012

@mary939 bambus je savejsi ako bavlna a antibakterialny. Jeho nevyhodou je, ze schne dlhsie.

zdraveplienky
11. apr 2012

@vavrenka tak to sa velmi tesim, ze plienocky sadli a vyhovuju 😉

lu2112
11. apr 2012

Chcem sa spitat mate niekto skusenosti z plienkami FuzziBunz One-Size tieto sa mi zapacili zijem v Uk a urcite chem pouzivat latkove plienky len neviem ze ktore by boli super kedze tu je toho vela ak viete poradit budem velmi vdacna dakujem Vam za vsetky dobre rady. A kdeze je to moje prve dieta kazda rada nad zlato 😉

mary939
11. apr 2012

a ktore bambusove plienky by ste mi odporucili, ked chcem jednovelkostne, zapinanie na suchy zips bez potrebnych dalsich nohaviciek?

ekoplienky
11. apr 2012

@mary939: Dobré sú: Tots easyfit rainbow, Anavy Easy a Tots easyfit V2 2010.

ekoplienky
11. apr 2012

@lu2112: Sú to celkom dobré plienky, štíhle a savé. Ale určite by som nezostavovala celú výbavu iba z týchto plienok.

zfidorka
11. apr 2012

@mary939 tots bots easyfit

peluskovo
11. apr 2012

@mary939
presne ako pise @ekoplienky a @zfidorka . easyfit su nase najviac pouzivane uz od narodenia. anavy easy su tiez dobre, len tam sa vkladacka pripina a ked bol ondrik mensi, tak mu strihovo este nesadli, pretekali, ale po mesiaci dorastol.
este su vynikajuce wonderoo / nie minky, ale obycajne /, tie maju bambus vkladacku, no nie je v styku s pokozkou. teraz neviem ci chces aby bol bambus aj pri pokozke, alebo staci ak je bambusova vkladacka v kapsovej plienke. len ta vkladacka je hrubsia, cize malemu babu bude masivna v plienke.

ekoplienky
11. apr 2012

@peluskovo: Má záujem o plienky na suchý zips, takže Wonderoo odpadá.

maticap.
11. apr 2012

@zuzanamolnarova @majka1981 @peluskovo diky. Body davam zatial malokedy - Mato je pyzamovom overale az kym sa neprecura alebo nezababre prikrmom. Ked mi tie pulky prevlhli pri klasickom stvorci, ktory sa dal zmykat, tak to som sa nedivila 😀 , ale oni prevlhnu aj pri bambusovej nohavickovej plienke. musim pozriet na tu pul vrstvu, v akom je stave. Ach jaj a pri tom su tie BG Flip take strihovo fantasticke! 😵 Zato Bambino Mio - tak tie prevlhaju "od novoti" pri zapinani a okolo nozicky, uplna katastrofa.

indys
11. apr 2012

dievcata prosim chcem sa opytat ktore z PUL nohaviciek Thirsties by ste odporucili tie viacvelkostne (co maju velkosti rozdelene so XS 3-5,5kg,S 5,5-8kg,M 8-11,5kg,L 11,5-18kg) alebo dvojvelkostne (duowrap co maju velkost iba č.1 3-8kg , č.2 8-18kg a su naatavitelne)?
Dakujem

peluskovo
11. apr 2012

@ekoplienky
nejak som "preskocila" informaciu o zapinani ☹

labutka
11. apr 2012

@indys ja by som sla do tych dvojvelkostnych, a pre velkost by som sa rozhodovala podla toho, aki ste postavou vy s manzelom + ake velke sa babo javi na ultrazvuku. Tie mensie thirsties 1 su do 8kg, co je cca pol roka - 8 mesiacov. Ak bude babo z vacsich, uz by som brala rovno velkost 2.