Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petusaaa
28. apr 2009

no, nam sa raz pokazila kanvica od octu. odvtedy davame kys citrovovu. neviem, ci to je zmenou kanvice ale kanvica zatiel drzi 🙂 inak ja kyselinu citronovu alebo ocot pouzivam aj na lestenie nerezoveho drezu od vod. kamena alebo odtokov a tak. a funguje super. 😉 len treba nechat tak 15 min posobit.

lenki, dakujem, tak teda dokupim kokos a len s lanzou to nebudem skusat.

vcera som bola pozriet v mojej alma mater a potom som si sla este so spoluziackou sadnut. no a maly sa mi total precikal. lebo predtym vypil skoro 200ml caju 😅 a ta spoluziacka aka zlata, ze to sa ti vzdy takto precika 😀 tak jej hovorim, ze nieeee, to sa iba predvadza 🙂 ale ved aj negativna reklama je reklama, ze 😅 😀 😝

quika
28. apr 2009

mne sa teraz precika minimalne 3x denne 😠 tiez mam taku malu krizu, nebavi ma stale prezliekat 🙄 on pije okolo 2l tekutin denne, ked si da 350ml naraz tak nemam sancu. ale zase toto nechyti ani hnuska, takze nemam moc na vyber.

vrn
28. apr 2009

Ahojte, vedeli by ste mi poradit kapsove plienky all in one - kde kupit za dobru cenu a ake? Mame Growhour, Mommys touch a Bumgenius - s tou poslednou som najviac spokojna, tu este v noci neprecikala.
Viac mi vyhovuju na suchy zips ako na patentky, ake mate vy skusenosti, netlaci patentkova plienka vasich drobcov? Mozete pisat aj do IP, dakujem za rady a nazory 😉

macocha
28. apr 2009

Emmka3: podľa mňa, keď už máš Calgon kúpený, tak ho môžeš v pohode použiť. Tekutý nepoznám, ale ten klasický mal zloženie identické s lacnou pracou sódou 🙂 Takže sa v pohode vyplácha, octom zneutralizuje, koniec koncov je aj v slize, nemal by byť žiaden problém, keď sa dodrží dávkovanie.

Do varných kanvíc je ocot dosť reaktívny, môže poškodiť povrchovú úpravu špirály/ ohrevnej platne na dne, tak radšej už tú kyselinu citrónovú. Alebo ocot riediť.

quika
28. apr 2009

vrn, ja mam bumgenius a swd, swd mi pretekaju casto, BG malokedy. ked uz mas nejaky typ odskusany ze vyhovuje tak kup take. BG sa ti mozno oplati popozerat aj v zahranici.
ci patentky alebo suchace, to je uplne vec vkusu, ja som od zaciatku preferovala suchace a teraz som vlastne uz musela vsetky patentkove plienky uplne vyradit, lebo maly sa tak strasne vrti pri prebalovani, ze sa to proste nedalo zapnut - uz som mu aj pricvakla kozu do patentky, chudacikovi. asi od tych 5-6 mesiacov to uz bol problem a v 9m som ich definitivne vyradila, lebo to boli polhodinove boje. nastastie ze ich mam malo. len sem-tam skusim tu swd ale potom zase pretecie a este sa aj zle zapina vdaka tym patentkam, tak sa akurat zbytocne nastvem 🙄

brinzulka
28. apr 2009

co vkladate do Bumgenius? babulky?

quika
28. apr 2009

orig. vlozku + maly bambusovy stvorec, konopnu vlozku a pod.

sisa.b
28. apr 2009

BG maju teraz zlacnene na teehee baby, kedze je tyzden skutocnych plienok, ci ako sa to preklada 😅

sisa.b
28. apr 2009

skvrny od prazenicky mi nepustili z plienok ani po tretom vyprati v persile (klasicom! ziadny sensitive), tak nema zmysel kupovat drahy prach, ked mi rovnaku sluzbu urobi lacny sliz. konecne som si ho zarobila - lanza + kokos - zajtra domiesam vodu a nalejem do bandasiek 😎

standu
28. apr 2009

kurnik sopa kto vedel ze bde ten "real nappy week" ci ako a nepovedal??? ☹ ☹ ☹ skoooda, ze mi uz nic netreba.....

sisa.b
28. apr 2009

standu, ani nehovor ☹

standu
28. apr 2009

jaaaj sisa, BG aj UD by som zobrala (fakt je fajna a za tu cenu)....aj bittku......ale uz teraz nestiham minat aby po troch dnoch prala!

sisa.b
28. apr 2009

tak ja este stale nemam objednane plienocky 😢 takze neviem posudit, ci nam budu este nejake chybat 😔

brinzulka
28. apr 2009

ja asi poletim do UK 😀

matja
28. apr 2009

baby, ide teraz niekto objednavat z teeheebaby?

sisa.b
28. apr 2009

matja,mna nahlodava aj babykind, ale do vyplaty nic nemozem 😔 ☹ a potom bude samozrejme po zlavach 😢

dudri
28. apr 2009

este nelatkujem... len cakam vlniacky...
precvicujem stvorcovu plienku...

mate dievcatko??? ako zabalite viacvrstvovu plienku, moja Katka precura dopredu, mam skladat vv ako chlapec?

standu
28. apr 2009

moja krpana tiez cura ako chalan....ja skladam draka plus bamboo stvorec na tretiny plus flisova separacka

standu
28. apr 2009

sisa a co na babykinde?

dudri, aha, vv....take nemam...ale ked cura dopredu tak poskladaj ako chalanovi

standu
28. apr 2009

mati, uz som objednala, bohuzial.... ☹ teda uz mam plienky davno doma

sisa.b
28. apr 2009

nahlodava ma tam ten bazar 😝

angelik
28. apr 2009

aj moja mala cura ako chalan, viac dopredu, aj obycajne vkladacky prekladam, nech su vpredu viac save

sisa.b
28. apr 2009

aj ta moja tak cika 😀 na zaciatku bkm som mala pekny problem trafit s nou do nocnika, polovica vzdy koncila na zemi, lebo jej to ide oblukom 😝

angelik
28. apr 2009

sisa 😀

nemate nahodou skusenosti s Wonderoos one size pocket nappies?
a s *New* Real Easy nappies?

dudri
28. apr 2009

som prekvapena, 😕 sme rovnake nase dcerky cikaju dopredu ako chlapcek
😀

dudri
28. apr 2009

sisa 😀 😀 😀

sisa.b
28. apr 2009

no vazne, minule som sa s nou pred kupanim zastavila pri umyvadle a ona spojila nohy a oblukom sa vycikala do neho 😀 vtedy som to aj do temy pisala. obvykle ju tam davam pred kupanim cikat, ale vtedy som mala pocit, ze jej netreba, no ona na to mala iny nazor 😀

emmka3
29. apr 2009

baby, a moj maly zas cika asi ako baba 😀 lebo plienka je vzdy mokra odpredu az pod zadocek ...

a co ta Wonderootska? ma ju niekto?

olinka6226
29. apr 2009

sisa podla obrazku vyzeraju presne ako baby kangas kapsy.

olinka6226
29. apr 2009

beriem spat, teraz som nasla, ze ńemaju zips vpredu 😀