Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
8. máj 2012

@mary939 ak chces latkovat od hned zaciatku, prvych par tyzdnov budes stvorce pouzivat asi najcastejsie, kedze novorodenec sa vyprazdnuje aj 20x denne (aspon moj daval tolko 🙂) takze tych 50 stvorcov od zaciatku uzivis urcite... tym, ze novorodenci kakaju aj do kazdej plienky, ti asi bude luto pouzivat kapsovky alebo aio. ja som od 2. tyzdna uz davala aj tots bots teenyfit (miniverzia easyfitu), ktore sa mi podarilo lacno objednat z uk (vysli ma 100 eur 15 ks).

ramzesa
8. máj 2012

@zfidorka ja mam 3ks zavezovacie disany... ake vkladacky do nich pouzit? Rozmyslam, ze ich zacnem davat na noc... chcelo by to este vlnene vrchne nohavicky, musim si nejake upliest... aky strih je naj? Mam rozpletene na suchy zips... ale asi su lepsie natahovacie nie?

handricky
8. máj 2012

@indys no gratulujeme. ja som pouzivala vrchne nohavicky weehuggers vel 1 (2,5-8 kg) - ale podla mna je to tak do 6 kg. potom to predat . flipky sa mi vtedy zdali tiez obrovske, tie sme zacali pouzivat az v 3 mes.

kkl82
8. máj 2012

@indys presne tak, hlavne nech ste zdravi, aj ked bude treba byt na jednorazovkach prve mesiace...
moj bubo sa sice narodil velky, ale vsetky latkovky sa mi na nom zdali mega velke 😉 tak si neviem vynachvalit tots bots teenyfit. je to bambusova kapsovka uplne rovnaka ako easyfit len mini verzia a kazda je aj s extra mikrovklaknovou vkladackou navyse. kupila som z uk amazonu, 15 ks za 100 eur aj s postovnym (boli v akcii). su vhodne pre babatka od 2 do 6 kg. moj maly ich rychlo vyrastol, lebo tych 6 kg dosiahol v 9. tyzdni, ale odkladam pre dalsie 😉 boli velmi pohodlne na pouzivanie a tatinko sa uz nebal prebalovat

zfidorka
8. máj 2012

@ramzesa ja som davala do zavazovacky stvorec narovno/viacvrstvovu plienku a k ritke bud bambusovu alebo stay dry vkladacku...
na zavazovacku su vlnene nohavicky najlepsie natahovacie, najlepsia na pletenie je merino vlna, ktore nema upravu superwash... nejaka takato
http://detivbavlnke.sk/product_detail.php?q=gal...

ramzesa
8. máj 2012

@zfidorka dakujem 🙂 . A aka je to ta uprava superwash? U nas v galanterke maju aj cistu vlnu, ale ja viem s akou upravou 😒 .

zfidorka
8. máj 2012

@ramzesa superwash je pokial dobre viem, uprava kde sa vymyje lanolin, takze sa potom na vrchne nohavicky nehodi, kedze lanolin sa na nu nelepi... preto som ti dala ten link, ta vlna je na 100 percent vhodna na vlniaky... alebo si mozes vlniaky aj usit z merino upletu...

ramzesa
8. máj 2012

@zfidorka len pozeram, ze teraz ju nemaju 😒 .

bikina
8. máj 2012

dakujem baby za rady, idem to skusit omrknut... este co sa tyka mnozstva pre novorodenca? 40-50ks?

ekoplienky
8. máj 2012

@bikina: Podľa mňa kvalitné a savé štvorce sú: MaM happy square, Imse Vimse a Popolini.

ramzesa
8. máj 2012

@bikina ja som mala nieco cez 40 ks (42-43 stare nemam presne spocitane, furt nejake este odniekial vytiahnem 😅 ) a v pohode sme si vystacili 😉 . Ani raz som si presne nespocitala kolko som minula... ale odhadujem tak cca 10 ks na noc a 10 ks na den... co je za dva dni tak 40 😝 . Vacsinou som prala hned na dalsi den, prip. ak po dvoch, tak som uz vytiahla nohavickove. Ale teraz po mesiaci je to uz menej 🙂 . Hlavne ak teraz pouzivam aj ine plienocky ako stvorce.

kahlan1
9. máj 2012

ahojte
rozhodla som sa prejsť u staršej dcérky na látkové plienky. Chcela by som Vás poprosiť keby ste mi poradili aké plienky máte doma a koľko plienok na deň asi použijete. Ďakujem za každú odpoveď 🙂

latkove_plienky
9. máj 2012

@kahlan1
nohavickove 7ks (lollipop mikroflis, lollipop bambus, TB bambus 3x, lollipop super softee)
stvorcove bambusove 6ks (kikko bambusove)
AIO, SIO 5ks (ecobu 2x,, TB easyfit 2x, itti bitti)
vrchne nohavicky 3ks (smartifit, lollipop, little lamb)
kapsove (smartipants, bababoo, minilala, wonderoo)
nahradne vkladacky (wonderoo 3x, smartipants 1x, minilala 1x, babyidea prefold 2x, twofold 2x,
separacne plienky (lollipop, little lamb stay dry)

to je vsetko, dufam ze som na nieco nezabudla

latkove_plienky
9. máj 2012

@kahlan1 na den vyuzijem tak rozne podla toho co pouzijem.
ale cca 5ks (ak ratam kombinaciu vselicoho), niekedy menim len save jadra, potom cele kusy. Na noc 1ks, ak sa nepokaka.
Na obedny spanok davam ecobu, vymenim len save jadro, potom dam do toho vkladacky a sluzi to ako vrchne gate. Po noci davam nohavickove plienky...na prechadzky AIO alebo kapsove...ak ideme na dlhsie dovypcham, pripadne beriem nahradnu....
(periem kazdy druhy den) staci mi to...

handricky
9. máj 2012

@kahlan1 no ja mam asi najjednoduchsiu a najmenej pestru vybavu z pomedzi kociek:
4-5 ks samostatnych vrchnych nohaviciek. Nepouzivame vsetky - len do zasoby. Mala ma 11 mes. Cca 45-50 mojich stvorcov bambusovych 35x35cm skladanych na tretiny. Pocurame tak 8-12. Zvysne mame do zasoby na vikend na chatu. Medzi to obcas prihodim este nejake 2-4 vrstvy podla potreby. Predtym z bambusu, teraz konope.
Na noc mame hand made 3 ks nohavickove (ale inak TB bam strech su dobre) a na von 3 kapsovky.
Nemam ani AIO, ani SIO 😉
Tato kombinacia : stvorce + vrchne nohavicky sa daju praktizovat, ak dieta je schopne sa prebalit (teda sa nekruti, neuteka a pod🙂. Napr. my prebalujeme cez den po sediacky. Pokial je velmi neposedne dieta a mamicka nema na to nervy alebo rychlost, treba volit viac kapsoviek alebo AIO, aby sa ta plienka dala rychlo sunut pod zadok.

mary939
9. máj 2012

@ekoplienky prisli mi plienocky, dakujem🙂 taaaaak sa z nich tesim....

liviapeto
9. máj 2012

krasny den prajem vsetkym, mam otazocku. cez den uz ficime len na latkovkach, ale na noc zatial davam pampersku. Maly spi celu noc (cca 10 hod), pamperska je rano uplne plna, tak vas prosim o radu, ake plienocky na noc kupit, kedze by som chcela prejst iba na latkovky, ale budit ho v noci kvoli prebalovaniu nechcem.

latkove_plienky
9. máj 2012

@liviapeto bambusove nohavickove a na to vrchne gatuse...

ramzesa
9. máj 2012

@liviapeto tiez sa mi osvedcili bambusove nohavickove ako pise @latkove_plienky , ale do nich ku zadocku este sty dry vkladacka... moja sa na mokro budi 🙂 .

vvrka
9. máj 2012

Ahojte, napadla mi taka vec, mozno poviete, ze je to blbost, ale skusim - neda sa ako vkladacka do plienky pouzit postrihany frote uterak? Mam ich doma par na vyradenie a s latkovkam este len zacinam, tak mi napadlo, ze by to mozno slo a netreba kupovat tolko vkladaciek.

ramzesa
9. máj 2012

@vvrka vobec to nie je blbost. Myslim, ze viac latkarok to tak robi 🙂 . Ja som to este sice neskusala, ale citala som o tom.

zfidorka
9. máj 2012

@vvrka mozes to tak urobit, na male babo, ked budes casto prebalovat staci aj bavlnena vkladacka... ja som davala postrihane uteraciky hlavne ked som davala siroke balenie a potrebovala som objem...

liviapeto
9. máj 2012

@latkove_plienky
@ramzesa
@zfidorka a ake nohavickove na noc by ste mi odporucili? navrch budu asi najlepsie vlniaciky ci nie? ked ja mam pred vlniakmi nejaky respekt 🙂

ramzesa
9. máj 2012

@liviapeto zatial mam LL bambusove na noc a stacia. Uz by mali kazdu chvilu dorazit aj Bambi Roxy bambusove. Cize toho vela nemam odskusaneho 😒 . Vlniaciky este nemam, ale chystam sa na nich 😉 .

liviapeto
9. máj 2012

@ramzesa moj maly je zrejme trosku starsi ako tvoj, no hlavne je veeelky cikac 🙂 Bambi roxy mam len Pulky a skoro vobec ich nepouzivam lebo presakuju, tak sa vo mne vytvorila nejaka averzia voci tejto znacke

janulkan
9. máj 2012

@liviapeto ja mam nocnu TB strech a Bambi roxy, ale najviac u nas nasaju vkladacky - nepouzivam original kedze tie uz neudrzia 🙂 a navrch homemade vlniaky 😝

ramzesa
9. máj 2012

@liviapeto moja ma len 7 tyzdnov, tak preto este nemam velke skusenosti 🙂 . Ja som zasa citala odporucania na Bambi Roxy, tak vyskusam a uvidim 🙂 . Ale myslim, ze tu chvalili aj Tots Bamboozle ... ale myslim, ze Ti baby lepsie poradia ako ja 🙂 . Mne este ktosi poradil aj Baby Lucy Panda Bamboo... ze sa da dovypchat... zatial ju nemam.

juliam
9. máj 2012

@liviapeto top u väčšiny mamičiek je nohavičková Tots Bots Bamboozle Stretch, Anavy, podobné ako anavy, ale väčšie sú Bambi roxy, Little Lamb... my máme navrch zatiaľ flisáky Anavy, ale čakám na lanolín a ideme na vlniačiky. z nich sú dobré BI shorties alebo longies.
@kahlan1 ahoj, my doma fičíme na štvorcoch (30 ks) + vrchné gaťuše (4 ks), na noc jednoznačne nohavičkové bambusové plienky (vyššie som popísala, ktoré mám, spolu 7 ks) + flisáky Anavy, ktoré ideme vymeniť za vlniačiky a naše ďalšie plienky sú Pop in new gen, wonderoo, anavy easy, B´bies TE2 a Max Bambou, BG 4.0, BG Freetime - tie máme na von + veľa bambusových vkladačiek 🙂

latkove_plienky
9. máj 2012

@liviapeto bambusove v podstate akekolvek, kazda je niecim specificka..
TB Bamboozle - to ti povedia vsetky
Ja este mam Lollipopku, je cenovo prijatelna, dobre saje, len ostava trochu drsnejsia
potom bamboo softie, bambini bamboo...pozri si u mna v obchode, mam ine znacky ako vacsina...vyber je vsak len na tebe
teraz celkom frci aj novinka od TB flexitots

vvrka
9. máj 2012

@ramzesa, @zfidorka - super, vdaka za uistenie, vyskusam ich. 🙂