Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

rolla20
9. júl 2012

@lyongirl tak klasicky framykoin mam dooma.... mozem vyskusat, potom dam vediet 🙂 diky

maticap.
9. júl 2012

@rolla20 ahoj, vyborne pomaha a dostat ju konecne aj na Slovensku "Pavlovicova originalna mast" - maju ju v 101drogeriach alebo v lekarnach - nam stacilo natriet 2-krat a bolo to v poriadku. A vraj okrem zaparenin je dobra aj na popaleniny. 😉
Framykoin je antibiotikum - ten by som davala az keby vsetko zlyhalo. Ja davam bezne sudocrem, ale to iba 1-2krat denne,po umyti alebo po kakani.

artemissska
9. júl 2012

Mamičky, používate niektoré pri praní plienok 100 % vonné silice, napr. levanduľovú, tea tree, pomarančovú... atď? Zaujíma ma, koľko kvapiek treba pridať do prania, aby boli plienky voňavé, či je lepšie kúpiť si väčšie balenie (30 ml), ktoré vychádza lacnejšie a aké vône máte obľúbené? Môžu sa tieto silice používať pri praní všetkých plienok? Ďakujem za odpovede 😉

lyongirl
9. júl 2012

@rolla20 Vierka len daj separačku a najlepšie, ak máš nejakú, čo nie je látková, lebo ak natrieš masťou a dáš bambusový štvorec, tak znížiš savosť plienky, masť sa do nej pravdepodobne zažerie...

@artemissska nad tými silicami som už toľkokrát rozmýšľala, lebo mám doma tuším ale 2ks a vždy na ne zabudnem, alebo som lenivá ich vytiahnuť zo skrinky 😝 , ináč sa myslím odporúča pár kvapiek, ale či sú to 3, alebo viac netuším, 3 kvapky sa mi zdá málo...

bazulka
9. júl 2012

@rolla20 My tiez bojujeme... Mame a skusame imazol, sudocrem, vsetko, co sa na to da dostat v lekarni 😖 Nam najviac pomaha vetrat (no a co, tak mame pocikanu dlazku 😅 ) A potom, skoro nikdy nema zaparenu ritku, ked ju rano vytiahnem z nocnej bambusovej plienky a vlniakov... A to napriek tomu, ze si takto v plienke pohovie 10-11 hodin...

bazulka
9. júl 2012

Ahojte dievcata. Vedeli by ste mi poradit, ci su vlniaky vhodne aj na den pre uz mobilne a sediace babo? Alebo pod tlakom lahko pretecu? Rozmyslam, ze by som malej davala na doma vlniaky aj cez den...

vojann
9. júl 2012

@bazulka jasne, nemali by pretiect, my sme pouzivali aj na noc aj na den.

ramzesa
9. júl 2012

My sme sa pred nedavnom konecne vystrabili zo zaparenin... davala som sudokrem, pekne to presusil a zmizlo to. Bepanten som kupila tiez a ten to len viac rozmocil 😒 . No a zacala som odvtedy davat len kapsovky a AIO a mame pokoj. 😖 Dufam, ze nadlho. 😒 Nohavickove davam, len ak sa mi tamtie minu 😒 .
Skusila som vlniaciky, ale musim asi este raz vyprat a lepsie nalanolinovat, lebo prevlhli 😒 .

rolla20
9. júl 2012

@lyongirl ja stale davam LL separacku a aj vetrame cez den.sem tam tiez hodim pampersku, ale tiez s LL separackou
@bazulka my sa v noci 1krat budime a aj tak prebalim. vacsinou to ma pekne, ale po nadielke ju ma taku cervenu... a pritom nepouzivam ani vlhcene utierky, bud navlhcenou handrickou alebo sup do sprchy. kebyze ficime len na pamperskach, to by ako teda vyzeral?? 😨

lyongirl
9. júl 2012

@rolla20 Vierka, ale ja som myslela, že daj separačku, keď natreš riťulu masťou, aby sa ti tá masť nedostala na plienku, ale LL separačka asi nie je dobrá, keď natieraš, lebo aj tam sa ti masť zažerie a zníži sa savosť separačky...no a Domčo má v Pamperske krásnu riťulu, nemôžem sa sťažovať 😀 a tam krém môže ísť v pohode, takže sa mu prelieči a potom dávame nanovo látkové...ale musím povedať, že Pampersku sme dávno nepoužili...

gabika783
9. júl 2012

@rolla a nemôže to byť kvasinka... kojíš?

ianitka
9. júl 2012

@zuzanockamt - ten problem so zacervenanim sa u Vas uz vyriesil? Ak ano, tak sa asi prestahoval k nam. 😖

ianitka
9. júl 2012

@vojann napadla mi taka vec s vlniakmi -neviem, ci by to naslo ohlas, ale nedali by sa take spravit, ze by sa do nich patentkami dali pripevnit tvarovane vkladacky? take nieco ako pri grovia - len vrchne by neboli s pul, ale natahovacie vlniaky
Ci je to blbost? alebo by to okolo patentky pretekalo?

priadka
9. júl 2012

@artemissska pouzivame levandulovu a ruzove drievko. Pravdu povediac, kvapkam aj na plienky do bubna asi 5 kvapiek, aj do nadobky priamo do tekuteho pracieho prostriedku, sice to pekne pri prani a vesani prevonia byt, ale z plienok to potom akosi necitim 😒 Mozno mam uz otupeny cuch... ved vyskusaj a uvidis.

vvrka
9. júl 2012

@artemissska ja ked periem s mydlovymi orechmi, kvapnem na vrecusko 2-3 kvapky. Po vytiahnuti z pracky pradlo vonia, ale postupne to vyprcha. To je normal. Aj som citala, ze je lepsie susit potom veci vnutri, lebo to aspon prevonia byt, inak je ten efekt nulovy. Detto s gelom z mydlovych orechov, ktory je uz aj s pridavkom silice. Ale mne to neva. 🙂

susul
10. júl 2012

@artemissska ja pouzivam tee tree silicu a ako pise vvrka tak po oprati to pekne jemnulinko vonia, ale po uschnuti to nejako extra necitit, ja davam 3-5 kvapiek (ako sa podari). Inak aj tee tree aj levandula su tusim antibakterialne. A cajovnikovu silicu pouzivam aj na ine napr. kozne problemy, alebo ked umyvam dlazku tak davam ocot a par kvapiek oleja. Ja som kupovala vacsie balenie, tusim, ze ked som to preratala tak to vyslo lacnejsie.

rolla20
10. júl 2012

@gabika783 to co sa mi len v noci na 3minutky pricucne, by som kojenie asi nenazvala, doteraz som mu davala aj odsavane, ale uz ani to, cca tyzden neodsavam

peluskovo
10. júl 2012

@artemissska
pouzivam tee trea, ono tie plienky nevonaju, len kupelna ked davam / trosku prekryje aspon pach z plienok, kym ich prelozim do bubna, tak to uz citit /, davam par kvapiek, neratam k prasku. Pouzivam tee trea najma pre antibakterialne ucinky a mam pocit, ze mam aj plienocky trosicku makksie. kvapiek asi odhadom cca 5-7

monuska342
10. júl 2012

ahojte na noc nam odporucil ortoped balit nasiroko stacia nohavickove plienky a vlniaciky alebo musim davat pampersku a ortopedicke?

susul
10. júl 2012

@monuska342 nam tiez odporucali po prvej kontrole balit nasiroko, ja som ale davala novosklad a navrch pulky a bolo to v phode, nejako som to neriesila,podla mna pokial tam nie je nejaky vazny problem tak kombinaca noh.pl.+vlniaky je ok. nasi lekari odporucaju balit nasiroko vsetky deti aj tie co su ok, vcera bola na stv2 dobra relacia s dec. ortopedmi medicina sa to tusim vola, riesili tam viacero veci ako je balenie nasiroko, ploche nohy a vhodna obuv, odporucam kuknut v archive, ked to tam pridaju 🙂

monuska342
10. júl 2012

@susul aj ja davam na den novosklad a pulky a nechcem davat pampersky tak preto sa bojim ci to staci...mne povedal ze ma trosku vacsiu chrupavku tak preto treba ale ze iba v noci tak neviem.....nechcem nieco zanedbat

vojann
10. júl 2012

@ianitka rozmyslala som nad niecim podobnym 🙂
vsak nechajte sa prekvapit, nieco podobne riesime.
nase vlniaky - nova varka bude aj s gumickou - nastavitelnou a vybratelnou 🙂

susul
10. júl 2012

@monuska342 tak pre svoj pokoj daj, nech si to potom nevycitas. Ja som mala u oboch chalanov problem s osadenim laveho klbu, prveho som poctivo balila az na 3 plienky, u druheho som to nechala len na novosklad u oboch bol vysledok pri druhej kontrole rovnaky. vsetko bolo ok.

monuska342
10. júl 2012

@susul to fakt?tak asi to necham iba na tie nohavickove...praveze vobec sa mi nechce davat pampersky a este nato ortopedicke a plienku 😒 radsej to necham tak aj prveho som mala balit ale iba preventivne nebalila som a je ok 🙂

weronnka18
10. júl 2012

ahojte, potrebujem radu - látkujeme - dávam prevažne klasické štvorce a nato vrchné nohavičky, len sem tam AIO - tie ešte moc nechcem, max. do kočíka na vychádzku keď bolo teraz tak teplo alebo tak... no malého teraz dosť preháňa, zrejme zo zúbkov a dáva riadne šlehy no plienok 😀 tak niekedy to ledva vyperiem - čo je dobré nato?? používam mydlo Imse vimse, kúpila som si aj žlčové tekuté, ale to mi dosť smrdí 😖
vidím, že tu riešite aj tie silice na prevoňanie - to kde kúpim?? a aké mám kúpiť??
a potom že by ste mi poradili nejaké fakt super bambusové plienočky na noc 🙂 ďakujeeeem za rady 🙂

peluskovo
10. júl 2012

@weronnka18
ja som zvykla presukat so zlcovym mydlom, mame Sonett, ten nemam pocit, zeby ho bolo citit, ale samozrejme, kazdy ma ine cuchoe bunky .-), susit na slniecko a aj ked napriklad na prve pranie nevyslo uplne, dalsimi praniami uz hej.
iba stvorocove mozes dat napriklad na vyssi stupen preprat / ale pulky aaio nie / aj to by mohlo zabrat /
tea tree mame u nas v eshope , pouzivam zn Little Lamb, najdes podla mna aj v klasickych obchodoch
bambusove nohavickove. bambi roxy, bamboozle stretch , little lamb, anavy bambusove nohavickove, to su snad najoblubenejsie. osobne mam rada aj pastelky od haipa daipa, tie su ale bavlnene, no znacne save a s praktickym strihom

lowike
10. júl 2012

@monuska342 ja som sa nechala učičíkať tým, že veď používanie látkových stačí ako balenie na široko ...a nestačilo ..na kontrole v 3. mesiacoch sme mali zhoršenie :( - tak som potom poctivo dávala 2 mesiace ortopedické nohavičky Sendy a krásne sa jej to upravilo - tie Sendy nájdeš aj tu v bazáriku - je ich tam kopu, prípadne ak by si chcela nové tak www.azponocnik.sk
výhoda je, že sa môžu zapínať aj na oblečenie a majú bavlnený povrch a nie igelit....

monuska342
10. júl 2012

@lowike prave toho sa bojim 😒 teraz som citala spravu a tam je napisane ze vsetko je ok iba preventivne balit nasiroko....tak ja neviem 😒

lowike
10. júl 2012

ja byť tebou, tak po svojej skúsenosti balím na široko - lebo potom tie výčitky od seba aj rodiny, že to preto, že si nebalila od začiatku poriadne, už ste mohli mať pokoj, teraz bude mať následky na celý život a podobne ...no mne by to za to nestálo 😒

susul
10. júl 2012

@weronnka18 ja odporucam dat do PUERu (prekarbonat sodny) , ja som takto vyprala vsetky flaky z vkladaciek. Vodu som priviedla takmer k varu, dala 2PL na cca 5l vody a hodila dnu a odstavila, nechala namocene do rana a po flakoch ani stopa,i ked si myslim, ze flaky postupne zidu castym pranim.