Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
23. jan 2009

weronique, to je na pastelku, ale mas tam aj instrukcie ku klasickej, to je rovnaky strih, len sa inac striha a sije. gumicky na nohy - myslis tie okolo noziciek? ma ich to aj okolo noziciek aj na chrbte 😉 nit mam obycajnu (tusim polyester) z galanterky. poslala som ti aj vzorovu plienku, nech mas aspon trochu predstavu ako to ma vyzerat, tak sa potom moc nesmej, to bol prvy pokus na testovanie strihu 😀

weronique1
23. jan 2009

quika: presne tie gumičky myslím 🙂 a s tou vzorovou plienkou je to paráda, hneď po omrknutí ti ju vrátim a smiať sa budeš ty, keď tu zverejním prvé veldielo 😀 a teraz sa teším ešte viac

andrea100
23. jan 2009

Ahojte, potrebovala by som poradiť aké vlnené nohavičky mám kúpiť na noc? Dávam zatial pulky ale chcela by som už vlniačiky len neviem aké.

anxuska
23. jan 2009

Ďakujem za odpovede k HHs, už ich mám doma, vyzerajú úžasne, ešte som neskúšala, ináč používam len bl a som spokojná.
😀

quika
23. jan 2009

weronique, ta plienka mi na nic nie je a navyse za tyzden ficim na par rokov do svajciarska, takze by si mi ju len tazko vratila 😉 to je taky nepodarok, este aj strih som mala vtedy zle vytlaceny (trochu zmenseny, ale som si to nevsimla), takze ju mozes kludne zlikvidovat, rozobrat, alebo cokolvek 😉

olinka6226
23. jan 2009

andrea vo vseobecnosti baby velmi chvalia sckoon, Imse Vimse a Loveybums. Imse a Sckoon su takmer rovnake. A Loviky su prijemne osviezenie.

andrea100
24. jan 2009

Ďakujem Olinka. Ja som sa na ne pozerala len som si nebola istá či sú vhodné aj na noc.

olinka6226
24. jan 2009

ano su vhodne aj na noc. jedine co na noc neodporucam su loveybums jersey, tie su totiz strasne tenke.

andrea100
24. jan 2009

Tak si vyberiem sckoon alebo Imse Vimse. A akú veľkosť by som mala kúpiť keď Jakubko má 9 kg a plienku na noc musím vycpať?

olinka6226
24. jan 2009

uz by som asi kupla L mne sa celkom osvedcili aj baby idea obrazkove, ale niektorym babam sa vytrhli cvocky a praskala tam guma. mne zatial drzia a su v castom pouzivani.

andrea100
24. jan 2009

Tak teraz váham či mám zobrať sckoon alebo loveybums interlock. A na impregnáciu lanolínovú kúru alebo vosk? A ešte jedna dôležitá vec. Nemáme balkón. Stačí vlniačiky sušiť na sušiaku v byte?

olinka6226
24. jan 2009

interlock su na noc lepsie su o nieco hrubsie. na impregnaciu sa skus poobzerat v lekarni ci ti nepredaju cisty lanolin - tam kde miesaju masticky... vyjde to lacnejsie a lepsie to lanolinuje. ale ked sa s tym nechces prplat tak ta lanolinova kura je ok. vosk je len na svy u pul nohaviciek ked prepustaju. z tych kur mam ked volis medzi ulrich a imse tak radsej imse je hustejsia a je v nej viac lanolinu.

podla mna je ok, ked ich presusis na susiaku.

andrea100
24. jan 2009

Ďakujem Olinka, veľmi si mi pomohla. Radšej si kúpim aj tú kúru lebo u nás na dedine asi lanolin v lekárni nezoženiem a behať po meste sa mi nechce ani na to nemám čas.

labutka
24. jan 2009

lanolinovat treba vsetky plienky?
a staci jeden krat oprat plienky pred prvym pouzitim?

bambusko
24. jan 2009

lanolinuju sa len vlnene vrchne nohavicky, aby neprepustali vlhkost. plienky staci oprat raz, ale vecsina ziska lepsiu saciu kapacitu az po niekolkych praniach

andrea100
24. jan 2009

Labutka lanolínujú sa len vrchné vlnené nohavičky. Plienky stačí oprať 1x pred použitím ale niektoré plienky získajú maximálnu savosť až po niekoľkých opraniach.

indy
24. jan 2009

labutka plienky sa nelanolinujuLanolinuju sa iba vlnene nohavicky, aby neprepustali vlhkost z pocikanej plienky.

indy
24. jan 2009

😀 vidim ze v rovnakom case sme reagovali viacere

olinka6226
24. jan 2009

😀 tak toto bolo super 😀

indy
24. jan 2009

mne sa velmi pacia aj vlniaky SWD Zrovna dnes do nich Mojmir pustil poriadnu kadiacu naloz a mal v nich len stvorcovu plienku na osminy tak to vlniaky pekne schytali a to su par dni po lanolinovani ☹ 😝

indy
24. jan 2009

olinka mam jeden dotaz na teba. Rozmyslam nad lovikmi jersey, ale vacsinou davam teraz stvorcove plienky tak neviem ked su tie jersey take tenke ci dobre drzia aj stvorce

bambusko
24. jan 2009

aspon, ze sme sa zhodli 😀

andrea, nie si ty moj klon? 😕 😀

bambusko
24. jan 2009

labutka, dalsi dokaz, ze si sa rozhodla spravne 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

aj ked, mne sa maly precikal dnes rano, lebo som mu nedala na plienku vrchne gate 😝 😖

andrea100
24. jan 2009

bambusko snád nie som 🙂 ale tiež sa mi už stalo že som zabudla dať vrchné gate a raz som už dala aj dvoje. 😀

olinka6226
24. jan 2009

indy podla mna ti budu presakovat jersey len so stvorcami. teda podla toho ako je maly cikacik... ak velky tak urcite nie

indy
24. jan 2009

ten dotaz o lovikoch ci drzia dobre aj obycajne stvorcove plienky adresujem aj ostatnym majitelkam tychto vlniakov 😀 dakujem

olinka6226
24. jan 2009

ale plienka tam bude drzat dobre, teda nebude sa nejak posuvat ja pouzivam vv do nich a je to ok, ale myslela som na hrubku...

olinka6226
24. jan 2009

ale osobne mam radsej tie organic loviky. su o nieco hrubsie ale nie o velmi a este mi nepretiekli. teda pretiekli ale uz bolo na case lanolinovat..tak to neratam.

labutka
24. jan 2009

bambusko diky, poslem mojmu manzelovi. neska hovoril, ze kamosi odkazuju, ze ma to asi nebude dlho bavit - to pranie plienok.
ale ja sa uz tesiiiiiim, ked prvykrat nazivo uvidim a chytim plienku. uz nech su tu.

bambusko
24. jan 2009

labutka, stale si v nemocke? lebo som sa docitala, ze bude prezentacia

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

a kamosi, co maju dajaku prax? 😕