Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
30. júl 2011

@zfidorka tak k comu by sa dala vyuzit taka len obdlznikova vkladacka?
Mimochodom zistila som ze ked mu poskladam plienku na draka tak mu vydrzi dlhsie a nie je cela precikana len ten pampuch vpredu preto uvazujem nad tou vkladackou tak ze cez den by som davala tu a v noci prefold alebo twofold. Dobre rozmyslam?

zfidorka
30. júl 2011

@kloranebb obdlznikova je dobra ak nepotrebujes tolko sacich vrstiev, len kontaktnu na zadocek... pod to naskladas napr. obycajny stvorec, na den, ked casto prebalujes to postaci 🙂
to balenie na draka s vkladackou musis vyskusat, ale mohlo by to takto fungovat...

labutka
30. júl 2011

@siss_sz ja som ib na noc nikdy nedavala. Vnoci idu vzdy nohavickova bambuska a vlniaky.
na IB d´lish som krpca odchovala, nepretekali mi. Ale zas krpec mi kakal mimo plienky. Ohladom pretekania om pisala uz davnejsie, ak zvolis spravnu velkost a plienka neni volna pkolo nozky, nema preco pretiect. Mne ib pretekali en vtedy, ked bolo treba vymenit velkst. Kym mu sedeli Ska, Mko pretieklo. Ked vyrastol, zacali pretekat Ska a Mko bolo OK. Takto sme presli aj z Mka na Lko.
IB by som na noc nedavala, ja ale vseobecne nejsom zastanca kapsoviek a sio plienok na noc. Tie bambusove kladky su dost save, ak treba da sa dokupit aj minibooster; ak ju chces dat na noc, treba vyskusat ci vam bude stacit, ja by som sa ale radsej spolahla na bambusku+vrchne gate.
@zanas ja by som IB do manducy nedavala, podlamna uzka plienka nema vyznam, ak su nozky nasiroko. 😉

kloranebb
30. júl 2011

@zojec ty si jaka sikovna?! Take paradne plienky si posila ze az, vobec nevyzeraju amatersky. Daju sa od teba kupit? Ci to sijes len pre vlastnu potrebu? A ako vyuzivas vrchne flisky?

siss_sz
30. júl 2011

@labutka dakujem... to ja som si ju kupila a myslela, ze je na noc...to je viacvelkostna - nejaka limitovana ed. a pretiekla mi, hned pri prvom kojeni nocnom - som ho musla celeho prezliekat...tak reku ci sa da dovypchat alebo co.. no ale ten moj cika jak z hadice v noci 😀 najprv som bola nadsena z bamboozle, nakupila hned 4ks, ze co s abudem trocharit, ked je dobra... a teraz vydrzi tiez len take 4hodky :-/ takze mne zatial najviac tie kapsovky vyhovuju, co tam nastrkam vselico... alebo Bum Hugger, co som na nu nadavala najprv, chi...

zfidorka
30. júl 2011

@siss_sz tb bamboozle stretch dovypchata bambusovym prefoldom by mala vydrzat aj noc...

siss_sz
30. júl 2011

@zfidorka a na ten prefold mam dat este nejaky suedcloth, alebo ten prefold budi aspon trosku viac dojem sucha, jak ten bamboozle?

labutka
30. júl 2011

@siss_sz novu bambusku supnes rovno na noc? A ked mas doma hadicu? Fiha, ty si nejaka odvazna. 😉😀 Daj jej cas, oper ju aspon 6-8 krat a potom skus na noc.

zfidorka
30. júl 2011

@siss_sz ked das flausovy prefold, napr. baby idea ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-prefold-2-ks-303/, tak ten je aj ocikany fajn, ak chces upne sucho, tak ja by som origos vkladacku vyhodila, dala dovnutra prefold a k ritke stay dry...

zojec
30. júl 2011

@kloranebb dakujem za pochvalu.. 🙂 pre vlastnu potrebu nie.. ja uz cikam na wecko 😀 flisaky su dobre pre male babo, ktore este nesedi, skvele nahradia vlniaky a dobre sa udrzuju. konkretne tie co su v albume som sila pre kamosku co ma male babatko 😉

labutka
30. júl 2011

Inak mne kazda jedna plienka prvykrat vzdy pretiekla. Potom uz nie, ale vzdy ked som davala nejaku novu, vedela som ze bude nehoda. Nechapem to doteraz. 😅

siss_sz
30. júl 2011

@labutka no, nejak mi to nedoplo s tou nocou 😅

dudri
30. júl 2011

@zfidorka dakujem za radu
Anava je velmi dobra nocna plienka, ale je moc hrube tam su hrube 3vrstvy ako mravci zadocek...
SWB organic velur je velmi tenuske.

kloranebb
30. júl 2011

@zojec ako sa udrzuju tie flisaky? Akurat chcem jedny vrchne nohavicky kupit a kedze maly ma len dva mesiace tak si ma teraz zneistila ci kupit druhe pul Flip ktore su pre mna najsamsuper strihom a tym ze su take tenke, alebo skusit fleesove... Ked sa flisaky ocikaju staci len vyvetrat ako pul ci to treba hned oprat?

sladkasue
31. júl 2011

baby, konence sa mi ustalila vybavicka - ze nemam ani vela, ani malo plienociek... som spokojna... len este nejake mikrovlaknove vkladacky pomenit za bambus 😠

rybenka2212
31. júl 2011

@zfidorka
dakujem, tak navleky posite, oprate, sa mi susia...uz sa nane tesim. Chcem sa este opytat, nove vlniaky BI treba pred prvym pouzitim lanolinovat? a s cim lanolinujes? myslim ty ze ci kupujes kuru, ak ano tak aku, alebo ten lanolin z lekarne...dakujem pekne 🙂)))

majka1981
31. júl 2011

@sladkasue no vyborne, ze sa Ti ustalila vybava 🙂
ja zase rozmyslam a premyslam 😀 😀 ale povedala som si, dam teraz pokoj a uvidim ako bude v jasliach 🙂

zuzanockamt
31. júl 2011

dievcata, mozu byt vlniaky aj z materialu 70% vlna a 30% viskoza, ci to nem dobre bude 😕 😅

wewe22
31. júl 2011

tak som si objednala prve plienocky len par kusaov na skusku potom by som chcela skusit doma site
zatial som objednala
BG Flip vkladacky som do nich objednala aj aj uvydi sa co bude lepsie
GroVia
Wonderoo V2 minky
uz teraz sa ich neviem dockat

kloranebb
31. júl 2011

Mate niektora skusenosti s flisacikmy viacvelkostnymi od anavy? Na ine viacvelkostne som na nete nenatrafila.

kloranebb
31. júl 2011

Mozem pridavat do prania k bambusovym plienkam ocot? Ako mam osetrovat flisove nohavicky? Ako casto ich prat?

zojec
31. júl 2011

@kloranebb ocot mozes pridat ku vsetkemu.. nemal by skodit ani bambusu.. niekde vznikol sum, ze skodi, ale ja som si to este nevsimla 😉 flisove gatuse by som prala na 40tke, a peru sa vzdy ked treba.. teda bud su okakane alebo smrdia za mocom... a viacvelkostne, no neviem, bala by som sa ze by sa mi vpredu naskladala velka hrca.. radsej by som kupla jednovelkostne.. flis je dost hruby v 2 vrstvach, aj ked tie anavy som nedrzala v ruke

martina05
31. júl 2011

@kloranebb ja mám Anavy flísaky a sú v pohode...ale priprav sa na to, že ich využiješ max. na deň a aj to nie napr. do autosedačky a pod. lebo pri väčšej záťaži pretečú. Ich výhodou je veeeeľmi ľahká údržba...No a keď píšu že to pretekanie sa týka starších detí a ťažších detí...moja Vanda má 15 mes. a 9 kg.....

Ja mám tieto
http://www.anavy.cz/anavy/eshop/2-1-Svrchni-kal...

frola
31. júl 2011

ahojte prosim vas chcem sa spytat ci periete plienky vylucne na 60tke alebo sa daju aj na 40tke. a ked vam nezaplnia plnu pracku co knim pridavate? dakujem

careamell
31. júl 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať...
Dnes chcem prvý krát na noc vyskúšať Bamboozle Strech s vrchnými nohavičkami Little Lamb. Bude mi to stačiť do rána s tou mini vkladačkou, alebo to mám niečim dovypchať? Mám vkladačky Baby lucy 40x40, BG sty dry, Little Lamb vkladaciu plienku, alebo nejakou štvorcovou plienkou? Plánujem dať pre istotu aj nepremokavú podložku,len by som bola rada, aby nebol za dve hodiny mokrý až za ušami 🙂

labutka
31. júl 2011

@careamell skus prvykrat viac dovypchat, a rqno uvidis, ci budes musiet dovypchavat aj nabuduce. Pripadne vnoci skontroluj.
a teda dufam ze je uz parkrat oprata 😉

labutka
31. júl 2011

@frola ak cisto dojcis, 40 stupnov by malo stacit. Ale prikrmovanemu dietatu treba prat na 60.
k plienkam pridavam utierky z kuchyne, manzelove ponozky alebo biele tricka. Farebne veci som tam neriskla davat.

careamell
31. júl 2011

@labutka no ved to, je opratá len raz, je totál nová. ☹ takže asi toho príliš nenasaje. Mala som ju takú novú viac krát oprať? Uvidíme, dala som mu tam nakoniec BG stay dry, no a v noci pokontrolujem. Už mám pri posteli nachystané náhradné pyžamko aj s plienkou, keby som musela prezliekať 🙂

labutka
31. júl 2011

@careamell ked je funglac, vnoci by som skontrolovala a radsej prebalila.
navyse prat by som neprala, skus ju bud viac vypchacat alebo vnoci prebalit, alebo ju pouzivaj cez den a na noc az neskor.

mamusia
31. júl 2011

@zfidorka este k tomu skladovaniu 😅 cize ako prebalim malu,tu mokru plienku staci dat do vedierka a vyprat do 3-och dni? Dobre rozumiem,ze ich vobec nemusim susit? 😅 Bo som sa zamyslala,ze ako to bude v zime potom 😀

A este sa chcem spytat baby ako to bolo s Vasimi malinkymi,ak si pamatate,ze ako sa zacali prevracat na brusko,bo moja sa prevracia uz od 3mesiacov a 1tt ,no iba bez plienky,ako tam ma tu "latkovu bombu" 😀 tak sa vobec neprevracia,no ako nahle ju necham bez plienky,hned je na brusku.....