Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferkax
6. apr 2012

@lume čo ja viem, ja mám veľa dupačiek a bodov zn. Antony, možo záleží aj od "tvaru dieťatka", ale jas om ich kupovala práve preto,že boli širšie a dlhšie, akurát na látkové plienky :D :D :D

wewe22
6. apr 2012

@lyongirl vkladacky sa mozu susit na radiatore ale pulky nie mohlo by to poskodit pul vrstvu ja davam pulky na susak blizko radiatora a su suche za dve hodky

lyongirl
6. apr 2012

@wewe22 ďakujem, logicky som si to myslela 🙂

peluskovo
6. apr 2012

@lume
moze byt, ze ja mam dupacky na nocne spanie tie obycajne tescovske, nic paradne a tie krajsie na den asi nie su take "roztahane" 🙂 a nezapnes ani ked mas napriklad stvorec a na to flip? alebo davas este balenie na siroko a preto mas objemnejsie plienky?

peluskovo
7. apr 2012

@ramzesa
ofsa ma 2 vkladacky z mikrovlakna a stay dry vrstvu, cize nic pre vyznavacov prirody na zadocku, ale zda sa mi jemnejsia ako ich kapsovka s bambus vkladackami, a aj ked ma 2radov zapinanie, rychlejsie som si na neho zvykla ako pri starej kapsovke. pride mi, ze nie je tak strihovo vysoka ako stara kapsovka , samozrejme, pre viac piskajuce deti tak ako pri BG 4.0. je dobre vymenit vkladacku za savejsiu bambusovu, alebo k originalnej pridat napriklad aj bambusovu vkladacku night time od little lamb, ta je uzucka, cize nezvacsi tak plienocku. no ten klasicky strih s 2 radovym zapinanim aky je u little lamb nemusi kazdemu padnut.
a pranie .. odporucaju pridavat par kvapiek esencie tea tree / mam ju skladom, len som leniva nahodit na web 😀 / , tea tree ma antibakterialne, a proti plesnove ucinky. tak teraz ideme na vikend prec, beriem malemu len kapsovky, po navrate skusim pranie na 40 s tea tree , uz dnes som davala k stvorcom a cela kupelna mi vonala tea tree 😀
a dala som aj k detskemu pradlu pre sobny pocit, ze robim nieco navyse hihi

nenocka
7. apr 2012

to je nádhera, keď plienočky v takýto krásny slnečný dníček vejú vo vánku 😵

lume
7. apr 2012

@peluskovo Neviem, ci tomu rozumiem. Mam tie flipky nohavicky, do ktorych som vlozila na tretiny zloznu plienku, ktora patri priamo ku tymto flipkam, co je vkladacia plienka Organic. Ta ma aj to presitie podla ktoreho som to skladala. A tak som tie dupacky Anthony (velkost 62) horkotazko zapla medzi nozickami, ale videla som to az tak tahalo potom okolo krku dcerky. Takze to riesim tak, ze ked ma tuto plienku, tak jej to medzi nozickami nezapinam. A nie je to tym, ze by tieto dupacky boli uz dcerke male...No ved sa nieco naucim okolo tychto plienok. Este mam v umysle kupit par plienol All-in-one, len si este musim vybrat. Vies nieco poradit, ktore plienky su dobre?

vavrenka
7. apr 2012

@lume tie organic vkladacky do flipiek su velmi objemne pre male mimi, mozno preto to nejde zapnut. skus jej tam supnut inu plienku- bambusovu - prefold od babyidea alebo original vkladacku od wonderoo kapsovky (je tiez bambusova), to by mohlo pri taktom babatku postacit..

peluskovo
7. apr 2012

@lume ako pise
@vavrenka organic je dost objemna , snad najviac v porovnani s inymi vkladackami, ja som ju zacala davat ondrikoi snad az od 8-9 mes a to podvecer, ak by skor zaspal a nemla nohaickovu plienku este. pokial ti vela nepiska naraz, tak staci davat tensie vkladacky.
aio s bambusom easyfit od tots bots, anavy easy , so stay dry povrchom freetime a z kapsovike bum genius 4.0 a wonderoo kapsovka. to su osvecene plienocky a mamicky aj tu na fore su s nimi zvacsa spokojne. 🙂

lume
7. apr 2012

@vavrenka
@peluskovo Dakujem, tak kuknem aj ine tensie vkladacky. No veru, zdalo sa mi to dost hrube. Ved postupne ziskam skusenosti 😎

strociatka
7. apr 2012

prosim vas o radu, chystam sa kupit aj AIO plienky, ked bude prebalovat MM, ale neviem si z toho mnozstva znaciek vybrat. Urcite chcem jednovelkostne, len ktore? Dakujem mooc, uz ste mi vela poradili, ale stale mam otazky 😉

zfidorka
7. apr 2012

@strociatka pre manzela by som zvolila zapinanie na suchy zips, ak maju mat stay dry vrstvu, tak bum genius kapsa, ak prirodny material, tak tots bot easyfit...

peluskovo
7. apr 2012

@strociatka moje odporucanie rovnake ako @zfidorka

nenocka
8. apr 2012

@lume ja mám asi iba jedny dupačky 🙂 na látkovečky sa mi zdajú šikovnejšie polodupky 😉

kessinka
8. apr 2012

@peluskovo ahoj Katka, prosím ťa, ako pridávaš to tea tree do prania? viem že to niekto to robí tak že spolu s octom do nádobky na aviváž....ty to robíš bez octu? a ako? ďakujem 🙂

peluskovo
8. apr 2012

@kessinka
vyrobca odporuca dat do nadobky na avivaz par kvapiek, kedze do tej nadobky nedavam ani ocot kvoli pulkam ani avivaz, dala som to k prasku, lebo nasa nadobka je divna, pri normalnom prani mi tam ostava avivaz, neviem ako to preplachuje...
takze som zacala davat tea tree aj do normalneho prania, ale staci fakt 1-3 kvapky, lebo mne s aminule prekvapkalo snad 8 a cela kupelka bola tea tree 🙂

indys
8. apr 2012

@zuzanamolnarova @vojann @naturalnarodinka @peluskovo @zojec @zfidorka
dakujem vam dievcata, za dalsie pripomienky. Som rada, ze ich uz bolo podstatne menej ako pri prvom zozname a teraz uz nebude problem to doladit, pockat na tyzden latkovych plienok a objednat. Dufam, ze nam latkovanie pojde tak, ako si predstavujem 😉 a verim ze to stoji vsetko za to.

kessinka
8. apr 2012

@peluskovo Ďakujem za radu, nabudúce skúsim 🙂 ak som teda správne pochopila, že ani pulky nerobia problém 🙂 A my máme podobnú nádobku, niekedy tam ostáva aviváž, a niekedy je plnšia (vody) než keď som pračku spustila 😖

lume
8. apr 2012

@nenocka Budem sa musiet po poldupackach poobzerat...

zfidorka
8. apr 2012
strociatka
8. apr 2012

@zfidorka dakujem za radu,kupim aj tieto a uvidim, co na to MM 😉 ozaj, este otazka, v popisoch plienok uvadzaju aj sirku, vidam tam, ze aj pre stihlejsie babatka a pod. Co ale ak mam tlustocha? Mala este nema 5 mesiacov a ma uz skoro 9 kil?

zfidorka
8. apr 2012

@strociatka ja mam stihlejsie babo, moja ma 22 mesiacov a 10 kil 😉
taky problem ako ty mala @estterka, tusim nie vsetky plienky sedeli... potom ako sa babo zacne pohybovat a zmeni proporcie, tak aj vacsina plienok sedi dobre...

estterka
8. apr 2012

@strociatka
@zfidorka tak u mna bolo super,ze som si plienky vyskusala v kamennom obchode,lebo z toho ,co som chcela kupit,bola vacsina mala 😖

strociatka
8. apr 2012

@zfidorka to sa prave obavam, ze nebudu sediet tie plienky, mam kupovat sirsie? uzsie?

strociatka
8. apr 2012

@estterka tiez mas take "vacsie" babo? ktore plienky sa osvedcili?

zfidorka
8. apr 2012

@strociatka asi tam nie je problem ze ci sirsie alebo uzsie, ale mozu byt kratke... mozno ti tu napisu baby co mali deticky s podobnymi mierami...

estterka
8. apr 2012

@strociatka mam clanok aj album s nasimi plienkami v profile,pozri 😉

strociatka
8. apr 2012

@estterka takze tiez mega babo? 😀 😉 dakujem velmi pekne, pozriem

tinika
8. apr 2012

ahojte, taaak tatko dostal rychlokurz skladania plienok, lebo doteraz som skladala ja a tato len prebaloval, ale tento tyzden bude gazdovat s chalanmi sam, ja idem do welnes hotelu :D v preklade nemocka :( budu mi chybat, este som bez deti nebola ani den najma bez toho mladsieho :(( dufam, ze v sobotu najneskor som doma, lebo ani navstivit ma asi nepridu