Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nenocka
2. sep 2012

@chichinka ja som to mokro riešila separačkami na kríž 😅 😉
my máme na noc: Lukáško BR a sem tam aj BL bamboo; Matejko BL panda a plienočky od @behulka - všetky dovypchané podľa potreby mojich učúrancov 😀 a so všetkými spokojnosť 🙂 Navrch vlniačiky. Tie Katkine (behulka) sú navyše krásne štíhle a krásne savé.

chichinka
2. sep 2012

@nenocka dakujem babulka za tip, takto do kriza by ma to fakt nenapadlo 🙂 malemu to ale tak nasiakne, ze az hore ako su patentky mal tu tots bamboozle mokru. Ale to asi teda musim este viac dovypchat aby to vkladacky nasali a dalej to neslo. Este raz dakujem, si zlata ze si mi sem aj fotku dala 🙂

baska1
2. sep 2012

chcem sa spýtat, ci Vam velkostne vydrzali LL c.1 a BR dvojvelkostna ako je popisovane do cca 1roku dietata alebo 9kil, nas malý ma cca 4600g a sa mi zda, že už su mu dost tesne, hlavne ta LL je nejaka malicka

indys
2. sep 2012

dievcata ja uz skusam vsetko mozne aby mu ta plienka nepretekala kolo pasu a nemusel mat novosklad alebo na draka. Dnes som mu dala narovno plienku a okolo pasu 2 tenuce LL deparacky.Jak u debilov,ale uvidime ci to zafunguje.
@zfidorka ja mam MaM plienky, ale uz sa zrazili trosku,ale napriek tomu bez sance asi je na to velky.
@ivanka.7 ja mam BR na iba sucahace. Tak ako som pisatla je to tvrdo indivdualne, bez skusenia nevies co ti bude vyhovovat.Ja som si BR neoblubila,ale davam ich tiez, nie je to tak ze by boli otrasne to nie, len do blambooze som sa zamilovala.

indys
2. sep 2012

@chichinka tak mu to bdes musiet tymi separackami povystielat ako hniezdocko 🙂)

ivanka.7
2. sep 2012

@indys jasne 🙂 ja som nevedela co mi bude vyhovovat, zacala som s jednou anavy, jednou BR, jednou bamboozle a jednou BL organic... a kedze az na BL organic mi vyhovuju vsetky, tak pouzivam vsetky (plus som si kupila BR dvojku velkost a malej je uz dobra) a BL mam v rezerve, ked nestihnem oprat alebo tak. Ale bamboozle je super plienka o tom potom 🙂 Mne vseobecne tots bots vyhovuju, prave sa snazim vymysliet dovod, preco NUTNE potrebujem este nejaku V2 alebo V3 easyfitku :D (pravdou je, ze ju nepotrebujem, ale tu jednu V2 co mam, mam dost rada :D)

ivanka.7
2. sep 2012

@baska1 nemyslim si, ze BR jednotka vydrzi malej az do roka. Miesto tam este ma, ale bude to uz taky bedrovejsi strih. A moja sa uz v pohode zmesti aj do dvojky velkosti. Teraz ma tesne pod 7 kil. Ale je fakt, ze ona podla mna uz pribera menej rychlo, lebo sa strasne vela hybe.

nenocka
2. sep 2012

@baska1 LL isto nie, tá je tak do 6,5-max. 7 kíl 😖

zfidorka
2. sep 2012

@indys ak mas nejake prefoldy (napr. od handricky), tak by si mohla skusit tie, alebo aj vv anavy sa daju tak zlozit...

indys
2. sep 2012

@ivanka.7 EasyFit Rainbow Tots V3 mam aj ja a tiez ju milujem vsetky su take makke a prijemne na dotyk. a V2 nemam aky je v nich rozdiel?Chystam sa doplnit zasoby blambooze, tie mam najradsej a na den davam, ked viem ze bude musiet trochu dlhsie byt ako 2 hod.

rolla20
2. sep 2012

mamicky, musim sa zasmiat, bo vy tu tie plienky kupujete ako "teple rozky" a ja niekedy aj mesiac, ak nie dva rozmyslam, ktoru kupit a nakoniec aj tak ani jednu nekupim a potom zas dalsi mesiac dumam co a ako 😀 😀 😀

wewe22
2. sep 2012

teda babulky mam dost problem ako sa da latkovat pri tehu nevolnostiach? som uplne mimo a ked mam zaprat kaknutu plienku mam zaludok az v ustach, mate nejaku inu radu okrem vydrzat?

shopvick
2. sep 2012

pekny vecer prajem...ak by ste mali zaujem, tak mame akciu na real easy plienocky, 15% zlavu na ne ... ja ich osobne pouzivam u maleho a som spokojna, su velmi prijemne na dotyk

ianitka
2. sep 2012

@rolla20
poznam - ja som nahodila objednavku -potom,ze si to este rozmyslim 🙂 a tolko som rozmyslala, ze zrazu, uz nic z toho nebolo... vsetko vypredane 😀

ianitka
2. sep 2012

@shopvick na "mna" su prilis mohutne - ale davam ju malemu na denny spanok,len v poslednej dobe, nachadzam na vnutornej strane po oprani a vysuseni take akoby kusky- netusim,co to je,vyzera to ako triesky ...
len na tejto plienocke,na ostatnych nie...nestava sa Ti to ?

shopvick
2. sep 2012

@ianitka ja som si ich pochvalovala, ked maly sa ucil chodit a padal na zadocek, tak ho to nebolelo 🙂 ja ich pouzivam uz dost dlho skoro rok a nic im vobec nie je, periem ich na 60stke dve hodiny s ostatnymi plienkami...nic take na nich nemam ako popisujes

ianitka
2. sep 2012

@shopvick
hej, kvoli tomu raniu na 60 su mi sympaticke....
no netusim,co toje,musim toblizsie preskumat 😉

juliam
2. sep 2012

@wewe22 kamoška má presne ten istý problém. vyriešila to tak, že keď je doma s malým sama, tak má jednorázovku a keď príde manžel z roboty domov a cez víkend, dávajú jednorázovku. perfektný bol jej muž, keď sa ma pýtal, ako má zaprať kaknutú plienku. dole klobúk pred ním 🙂

shopvick
2. sep 2012

@ianitka mne sa pacia, ze ich povrch sa ani po tolkych praniach vobec nezmenil, su stale krasne a prijemne a tiez dobre sluzia...teraz v lete maly casto v nich behal len tak hore tricko a dole mal tu plienocku 🙂 ked sa Ti bude chciet tak mozes niekedy odfotit co sa stalo na Tvojej plienke a hodit sem fotku

ivanka.7
2. sep 2012

@indys
V3 ma jadro z mikrovlakna, V2 ma kombinaciu bmb (vrstva pri zadocku) a mikrovlakna

behulka
3. sep 2012

@juliam ďakujem za foto 🙂
@nenocka som rada, že fungujú dobre. 🙂

keziah
3. sep 2012

@wewe22 u nas sa, vdaka mojej tehu nevolnosti, musel starsi syn expresne naucit kakat na zachode (ale to bol uz o nieco starsi ako tvoja malicka). nemas odpozorovane, kedy bude babo kakat? zeby si ho potom rychlo supla na nocnik/zachod.

indys
3. sep 2012

Kocky predavam plienku Kapsová plienka Wonderoo V2 v mojom bazari.Malemu som ju dala na zadok 2x. Akosi neviem pracovat s patentkami, tak som sa na to vykaslala. Akurat ta mensie biela vkladacka bola pouzita asi este 2x v inej plienke.
@ivanka.7 aha tak to mam teda tu bambusovu V2,lebo mam bambusku. Som to doplietla 🙂)
@wewe22 moj manzel ma s tym tiez problem, ze mu kakane plienky smrdia ked ich prepiera. No nasiel si sposob ako sa tomu vyhnut. Kupil si pre neho prijemny ozsviezovac vzduchu, co smrad neprekryva ale pohlcuje a hned ako vieme, ze maly kakal, tak si to strekne a hotovo a ked ide do kupelne plienku preprat, tak si to tam striekne zas. Vobec necitit kaku. Nam sa dari velakrat kakat mimo plienky, lebo ked sa puci, tak bud musime masirovat brusko kvoli tomu, ze nejdu prdiky alebo je to kaka.Takze ho podrzim nad nadobou a sup.Plienky su ciste. Skus to s tym osviezovacom, ak ho zvladnes.Lebo v tehotenstve je niekedy tazke najst nieco vonave 🙂)

suhada
3. sep 2012

Ahojte baby, chcem sa spytat tych z vas co nosia babatka v satke ci inom nositku, byva babo z latkovych plienok menej otlacene ako z jednorazoviek? Lebo moj drobec je od pampersky otlaceny dost, hlavne na stehienkach a brusku, tak som rozmyslala ak by boli latkovky na tom lepsie, par by som na tento ucel kupila. Je mi jasne ze pulky navrch nebudu idealne, ale mozno vlniaciky alebo flisove gatuse? Pripadne len nejaka savejsia nohavickova plienka ? Neprevlhne to?Maly nebyva v satke viac ako 2 hodiny a ani v nej velmi necika.....

indys
3. sep 2012

@suhada ty myslis otlacenie okolo noziciek a bruska z gumicky? Tak to si neviem predstavit, ci by latkove plienky menej otalcali. Lebo vsak napevno to musi byt zapnute tak ci tak. Ale je pravda, ak by si pouzivala vlene vrchne nohavicky bez gumiciek, tak sa tomuto vyhnes. Flisove ani velmi nie, lebo tie pri silnom a dlhsom tlaku vedia premoknut, takze pre sediace babtka su lepsie PULky alebo potom tie vlniaky. Na leto mozes kupit aj tensie. Len maju trosku narocnejsiu udrzbu ako PULky ktore len hodis do pracky. Musis ich prat v rukach a potom lanolinovat, lebo bez toho premoknu. No netreba to robit casto. ked su pocikane staci nechat vyvetrat nemusia sa hned prat. S kakou je to horsie. Na nohavickovu plienku musis dat tiez vrchne nepremokave nohavicky. Ak by si chcela bez pouzivania vrchnzch to by si si musela kupil AIO (vsetko v jednom). ked pozrie e-shopy tak tam maju plienky takto porozdelovane do kategorii.

suhada
3. sep 2012

@indys - hej od gumicky, resp. pruzneho pasu. tiez som tipovala tie vlniaky, len sa neviem vyhnut pocitu ze ked je tam viac vrstiev, tak to bude aj viac otlacat, aj ked je to makke. preto mi napadlo ci by nestacila samotna plienka bez vrchnej vrstvy, maly v satke cika fakt minimalne, ked mu dam cistu pampersku pred odchodom z domu, po prichode tam ma take 2 ciknutia, niekedy nic, podla toho ci v satke spal alebo nie......to by ta plienka bez vrchnych nohaviciek nezachytila? Ci je to proste riziko? (maly ma teraz 4 mesiace, cika castejsie a menej)
Alebo mozno len obycajna stvorcovka s vkladackou a na to vlniaky... (stale myslim len v satke kde sa babo nemoze hybat) Ja som uz latkovky trochu pozerala takze mam predstavu, len mi chybaju prakticke skusenosti - este som ziadnu plienku nazivo nevidela, neviem si velmi predstavit, nakolko su makke, save, ci na dotyk citit ked su vlhke, (bez separacky asi dost ze?)

baska1
3. sep 2012

prosim aký je rozdiel medzi celulozovymi a viskozovymi separackami?

indys
3. sep 2012

dievcata mam otazku. Stalo sa vam niekedy niektorej aby vam pracka urobila na pradela alebo plienkach cierne flaky? ja ked periem v spize, tak sa mi objevuju nepravidelne tmavosive flaky po plienkach a ked som prala aj oblecenie tak aj tam.Nie na vsetko iba na niektorych kusocj niekde viac inde menej.Ked som skusala prat v konvencom prasku tekutom, tak tie flaky nikde neboli a vyprali sa aj tie co tam boli. Stretli ste sa s tym niektora? lebo teraz neviem, ci to mi robi guma - tesnenie v prace a ze sliz je taky slaby, zr to nedokaze vyprat a prasok je predsalen silnejsi. Skusali ste uz niektora robit silnejsi sliz? Daukjem

luma1
3. sep 2012

@indys aj ja som take mala udajne bud pusta silikon z pracky alebo je to z avivaze ja som zmenila avivaz nemam lenor ale silan a prestalo to ale znama mi povedala ze ona musela kupovat novu pracku tak to je individualne asi.

indys
3. sep 2012

@suhada no samozrejme ze latkove plienky su mokrejsie ako pamperska, ale ked ja som pampersky nepouzivala, takze si nedokazem predstavit podla coho vies, ci tam je alebo nie je cika. Chapem ked je napita ze je precurana. Zalezi ake vkladacky budes pouzivat. cista bavlna je na dotzy a pocit najmokrejsie, ked by si pouzivla napriklad bambusovy flis, tan je na poocit suchsi aj ked je mokry 🙂 no ale ak chce dieta uplne odizolovat od vlhkeho daju sa pouzivat bud pratelne separacne Stay-dry separačné plienky Little Lamb- tenucke makke. Pripadne pouzivat cisto sty-dry plienkovu vkladacku ako napr:Flip Stay Dry -to su vrchne nohavicky s vymenitelnym jadrom cize do vrchnzch nohaviciek davas len taku obdlznikovu akoby volzku. ale tieto sty-dry nie su z prirodych materialov, co niektorym babatkam robi problem(na nie)
ja si skor myslim, ze ak bude plienka hrubsia a bude tam viac vrstiev, tak to pre babatko bude prave pohodlnejsie a menej ho to bude tlacit. predstav si ze by ta posadili do hojdaciej siete len v nohavickach alebo by ti tam este dali aj vankus. co by ta viac otlacalo 🙂
ja by som nohavickove plienky bez vrchnych nohaviciek neriskovala. co ak pretecu.a nikdy nevies kedy sa babtko rozcika.