Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petrinka
10. jún 2011

baby nasla som dalsiu osvetu latkoviek a to clanok so skusenostou jednej mamicky, mile🙂
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=592971

michaela80
10. jún 2011

ahojte.dnes mi prisli plienky wee notions a su uzasne.... najkrajsie plienocky ake mam...a su site tak ze vlastne ta pul vrstva je medzi vrchnou minky latkou a bambusom vo vnutri.... celkom dobry napad.. 🙂 🙂 🙂

smejkoh
10. jún 2011

@michaela80 To je nadhera 🙂 🙂 🙂

wikira
10. jún 2011

Ahojte, občas sem trochu nakuknem po nejaké rady, lebo chcem tiež látkovať... nejaké plienky mám nakúpené, ale výbavičku komplet ešte nemám...
@michaela80 tie plienky sú nádherné 🙂 To Ti ešte aj meno vyšili? 😵 Kde si si ich prosím Ťa objednávala? Ďakujem 🙂

ejkam
10. jún 2011

@zfidorka Kočky, ďakujem za radu. Idem dnes objednať 🙂 🙂 🙂
@sulky

wikira
10. jún 2011

@michaela80 ďakujem 🙂

michaela80
10. jún 2011

@wikira tie plienocky si sama mozes vymysliet - farba,latka, kolko farieb a ake nasivky a aj farbu vnutormnej si mozes zvoloit....ja si idem dalsie 2 objednat..len dufam ze sa tak skoro neodplienkujeme.. 😉 😉 😉 😉 na FB maju galeriu fotiek ...

wikira
10. jún 2011

@michaela80 trošku zle sa mi na tej stránke orientuje, ale dúfam, že to zvládnem 🙂 Ďakujem za tip - skúsim ich nájsť aj na FB. Inak také batikové obláčiky na tej plienočke si si vymyslela, či to tam majú takú?

mirkita
10. jún 2011

ahojte latkovacie maminy 🙂
druhu noc som testovala baby idea bambusovu plienocku - prvu noc som tam nechala tu original bambusovu vkladacku a na to som dala klasicky stvorec a druhu noc som namiesto klasickeho stvorca dala vkladacku z BG, tusim organic....no a obidve noci boli rano plienky suche...ja som bola o 5tej leniva ist mu dat zase latkovku, tak som mu dala jednorazovku a do nich okamzite pustil asi 1kg mocu 😀 ...teda ja nechapem preco sa do tych latkovych nevycika...niekedy to vsak spravil aj s jednorazovkou ked sme ich pouzivali...ale teraz dve noci po sebe...a to ze sa potom vycikal do jednorazovky moze byt ze proste si pockal kym ho vybalim a potom zacal cikat, akurat ze to tam uz mal opat plienocku...
stalo sa to aj vam?
a tuto noc sa strasne mrvil kprec...az som to nevydrzala a dala som mu dole latkovku...lebo to vyzeralo ze sa nevie dobre pretocit na bok alebo teda neviem z coho bol taky nervozny...s jednorazovkou, hoci total pocikanou potom pekne kludne spal do rana...
objednala som nejake nohavickove popoliny, tak vyskusam tie...mne sa tato baby idea zda nejaka objemna (mame velkost S,M) mozno mu v nej v noci nie je pohodlne... 😖

michaela80
10. jún 2011

@wikira http://weenotions.co.uk//gallery/main.php?g2_it...

http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=ind... na tejto stranke si vyberies, ci chces jednofarebnu alebo 2- ci 3 farebnu ja co mam lienkovu tak mam tuto http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=pro...
a vyberas ci predok plienocky - ten mam zeleny potom mam border cat tu taku modru batikovanu potom si zvolis vnutro- to mam iviry , zvolis zapinanie a ci tam chces nasivku ...no a nasivky si vyberies tu http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=ind...

a tu je FB http://www.facebook.com/pages/Wee-Notions/15975...

estterka
10. jún 2011

@mirkita ahoj,u nas to bolo prve dve noci v latkovke rovnake,celu noc necikala az sa jej v mocovych cestach premoznili bakterie ☹ ☹ z toho zadrziavania 😔

mirkita
10. jún 2011

@estterka a ako si to riesila, co ste robili? same sa to upravilo? ako si prisla na to premnozenie bakterii?

estterka
10. jún 2011

@mirkita no tretiu noc sa uz vycikala,a teraz uz cika normalne opat. robili nam kultivaciu mocu,lebo sme mali krv v plienke a pravdepodobne sa jej tam rozmoznili,ked zadrziavala tie dve noci. teraz cakame,lebo to zvlada bez priznakov ochorenia,tak zatial nemame atb. snad to prejde same.

anelisa
10. jún 2011

@zfidorka dakujem za info ohladom tej kiwi plienky, tak ju radsej nekupim, aj ked sa mi strasne paci. A bambusova anavy je dobra aj ta na snapku, ci uz radsej kupit s cvokmi? Inak som rozmyslala nad tou snapkou.....nenicia sa tymi zubkami plienky?
A este mam otazku ohladom flisovych vrchnych nohaviciek, ak mi niekto bude vediet povedat 🙂 Mam pocit z albumov, ze nie su az tak casto v plienkovych vybavach mamiciek. Preco nie su oblubene, ked pisu, ze su priedusne a lahsie udrziavatelne ako vlniaky? Chcela som aspon jedny flisove prave kvoli tymto vlastnostiam, ale teraz neviem......

zfidorka
10. jún 2011

@estterka pri prirodnych materialoch sa savost zvysuje pranim, cize bambus aj bavlna, aj lan...

obrsona
10. jún 2011

@anelisa Ja mam fliskove Haipa Daipa a som s nimi velmi spokojna. Ale vraj ked je babo vacsie a sedi, tak pretecu, preto sa odporucaju iba pre mensie deticky. Ale ak planujes latkovat od narodenia, urcite odporucam. Ja este len idem skusit vlniaky...

zfidorka
10. jún 2011

@anelisa ked sa ti ta kiwi paci, tak ju na skusku kup, podla charakteru materialu bambus saje viac ako bavlna, ale to neznamena ze ta kiwi bude zle sat... baby ju tu pouzivali aj na noc... ono zalezi od toho kolko babo cika, moja okolo 6 mesiaca precikala 2 bambusove plne vypchate za noc, teraz jej staci v pohode 1 bambuska...
snapka ak je kvalitna by plienky nemala nicit - ak je ten material vhodny na snapkovanie, napr. stvorce aj anavy v pohodke... s patentkami je lahsia manipulacia... 🙂
ja som ziadne flisove, ktore by vyhovovali mojim poziadavkam (aj cenovym) v ponuke e-shopov nenasla, tak ked budem potrebovat, usijem si ich sama 🙂

anelisa
10. jún 2011

@obrsona diky
@zfidorka mne sa prave zdalo, ze s tou anavy na snapku by to mohlo byt jednoduchsie ako s patentkami, lebo ked som skusala len tak naprazdno zapinat a odopinat patentky na tych plienkach, ktore mam doma, tak mi to islo dost tazko. To je asi vec zvyku a cviku, musim ziskat prax 🙂

gabika84
10. jún 2011

@anelisa ja mam jedny flisky kupene a jedny vlniaky. flisky sa lepsie udrziavaju, rychlejsie schnu a su priedysne, su vsak pravdepodobne vhodne iba pre male deticky (najma ak este nesedia), pretoze pod tlakom "premoknu". a mamickam pri vrchnych nohavickach ide hlavne o to, aby nic neprepustili.

gabika84
10. jún 2011

moja otazka sa tu casom nejak stratila, tak skusim este raz: musim nove vlniaky pred ich prvym pouzitim oprat a nalanolinovat?

zfidorka
10. jún 2011

@anelisa nove patentky idu stale tazsie, po par zapnutiach je to uz ok 🙂

@gabika84 ano, lanolinovat urcite, ja nove veci stale periem, takze nove vlniaky vyperiem a 2 x nalanolinujem - presny postup - vyperiem, vyzmykam v pracke na najnizsich otackach - 400, dam na noc/den do lanolinovej kury, vyzmykam zase v pracke, necham vyschnut, dam zase na noc/den do kury, vyzmykam a dam vyschnut - cele to trva cca 3 dni

gabika84
10. jún 2011

@zfidorka dakujem 🙂 bo som sa to nikde nedocitala, ani na oficialnej popolini stranke...

bambulka0406
10. jún 2011

baby ja na noc pouzivam anavy a bamboozle. ta anavy sa mi zda velmi objemna ked dam do nej prefold. maly sa nemoze ani pohnut. on chce byt na boku a ta plienka ho taha stale na chrbatik a budi sa mi. bamboozle ked dam prefold je menej objemna, aj ked na moj vkus dost. dala som teraz anavy bez prefoldu, len s original vkladackami a tak som ich dopredu naskladala a plienocka rano po bokoch uz pretekala cez vrchne nohavicky. rozmyslam co na noc. asi tu anavy predam.... ale zas aj z bamboozle nie som uplne nadsena. a celkovo zapinanie plienky, vrchnych. nesedi mi to. minule som nemala suchu bambusku, tak som dala BG kapsu s orig. vkladackami a jeden prefold este do toho. vjladacky boli premocene, ale vydrzala plienka. dalsia vec je, ze na noc by som rada davala rada bambus na ritku, nie umelinku. neviem sa rozhodnut co robit. mate nejake napady?

bambulka0406
10. jún 2011

@michaela80 krasne plienocky 😉 posielaju na SVK? keby sme objednali viacere a zlozili sa na postovne? viem ze ty pouzivas kapsy, davas ich aj na noc. lebo mne sa kapsy oproti nohavickovym velmi pacia a prave rozmyslam ci ich davat na noc alebo nie.

zfidorka
10. jún 2011

@bambulka0406 bambusova nohavickova na noc je dobra, ak na nu davas natahovacie vlniaky... ak davas pul-ky, tak to mozes rovno davat kapsovu s bambusovym vnutrom - ekoplienky.sk/product/kapsovka-sweet-monkey-minky-488/ alebo biobavlnenym vnutrom - ekoplienky.sk/product/econappi-swaddlebees-196/
alebo mozes davat bambusove vkladacky na plienku (ku zadocku), nie do kapsy...

bambulka0406
10. jún 2011

@zfidorka no my sme mali teraz trochu problem s pokozkou, vraj to bol kojenecky ekzem, tak vlniaciky radsej nedavam, aj ked mam doma jedny 😒 to je vazne za jedno ci dam kapsu s bamb. vnutrom alebo bambusku nohavickovu s pulkami? no budem musiet porozmyslat ze co vlastne.... ta sweet monkey je dobra? swaddlebees mam doma, tu mam velmi rada 🙂

zfidorka
10. jún 2011

@bambulka0406 ja tu sweetmonkey nemam, ale len tu som nasla ako kapsovu bambusku... ja mam podobnu ako swaddlebees, blueberry bamboo (je to vlastne to iste, len vnutro ma bambusovy velur), ale to som kupovala z uk...
ved skus dat na noc tu swb 🙂

michaela80
10. jún 2011

@bambulka0406 ja mam iba kapsy..postovne je uplne smiesne...neviem ci nie nahodou 2,12 pouds ma vyslo.. len sa na tej stranke musis zorientovat alebo si nieco vybrat z ich fb stranky a podla toho si tu plienocku vytvorit.....

bambulka0406
10. jún 2011

@zfidorka no vyskusam 🙂 len je taka krasna, aby sa pouzivala v noci, ked ju nikto neuvidi 😀 😀 😀 skusim dat orig. vkladacku a prefold, myslis, ze bude stacit?