Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

iron
18. aug 2011

Nuz odporcat konkretne znacky je tazko,...kazdej vyhovuje nieco ine.ale na noc urcite bambusku.. 😀

zfidorka
18. aug 2011

@kaciatko81 znackove flisove sa mi zdaju dost drahe, vzhladom na obmedzenu dobu pouzivania (na sediace babo nie su velmi vhodne)... ale na ceskom fore si baby chvalia anavy
ekoplienky.sk/product/jednovelkostne-flisove-nohavicky-anavy-380/

ja do buducna pre dalsie babo planujem usit si flisove doma z latky z detivbavlnke
detivbavlnke.sk/product_detail.php?q=metraz&cat=metraz&num=37
mozes ich v podstate usit aj z flisovej deky...

pusinqa
18. aug 2011

@zuzanockamt , @zfidorka ďakujem baby za rady 😉

tinika
18. aug 2011

tak a mame odskusane 3 zo 4 🙂 resp. tretia sa testuje na noc .)
modra Patapum kapsova
zelena POP IN DReam Dry

kloranebb
18. aug 2011

@zfidorka ako by si teraz po case hodnotila svoju plienkovu vybavu? Vidim ze si vela posijes sama. Nechcelo by sa ti update-nut tvoj clanok co tu mas na blogu? Mne sa uz pletie tretie cez deviate. Mam 3-mesacne babo a vo vybabe len stvorce, stay dry vrstvy a pulky. To nestaci treba mi aj save vrstvy, tak idem dokupit. Co si mam teda prikupit?

tinika
18. aug 2011

nikto asi este nemal patapum čo? bo sa mi zda ze v predu su nizko a vzadu nejake velke a to bol vklad original do toho, tie čo som davala rano boli flip a dala som tam socikovy stvorec, zelene s original vkladačkami a sa mi zdaju lepsie, čo sa tyka sucha tak zatial som spoko .))

lu
18. aug 2011

ahojte nepoznate niekto slovanka2508 z okresu trnava? predala mi plienky a nic neposlala. dakujem

gabika84
18. aug 2011

ahojte. hlasim, ze nadalej usilovne latkujem, aj ked sme stale iba na stvorcoch a flipkach. pre novorodenca sa mi to javi najvyhodnejsie (kedze moja mala je schopna sa obcas pokadit aj trikrat za polhodinu 😒 ) mame doma 4 druhy stvorcovych plienok: Kikko Lux, Kikko bambus, Popolini a MaM Happy Square. vsetky skladam na novosklad a na to flipky. MHS zatial nevyuzivame (iba ako podlozku, na odgrgnutie a pod.) pretoze su 80x80 a pre mojho drobca su este velke. Kikko plienky ma trochu sklamali ☹ od tych bambusovych som cakala, ze sa zbehnu, ale myslela som si, ze budu viac save oproti inym bavlnenym. a veru sa mi teda nezda 😒 ale necakala som, ze sa zbehnu aj Kikko Lux... uz ani nie po 2 tyzdnoch ostali dost "neforemne", co nie je sice ziadna tragedia, ale pri skladani na novosklad to trochu vadi. za to su super Kikko tetra plienky, ktore pouzivame na zabalenie po kupkani. 🙂 zo spominanych plienok pre novorodenca u mna teda vyhravaju Popolini (70x70), co som teda vobec necakala. su fajn save a hlavne drzia tvar (zatial sa vobec nezbehli).
ja len tak, ze sem hodim moju prvu skusenost s latkovkami, mozno niekomu pomoze 🙂

sulky
18. aug 2011

@lowike , tie kikko 30x30 su straaasne tenke, oproti baby lucy. pouzivam ich na utieranie zadocka, alebo ako zinku na kupanie.

majka1981
18. aug 2011

@tinika feeesaaak velkyyy 😅 😅

katka888
18. aug 2011

@sulky
ahoj sulky, rada Ta tu zas vidim, ako sa Vam dari? citala som, ze ti Hanka nekaka do plienociek, prosim Ta, ako si to dokazala? 🙂

sulky
18. aug 2011

@katka888 , ahoj, no mame sa celkom fajn. Hanka je velmi narocne babatko, co sa tyka uspavania a spania 🙂
A co sa tyka toho kakania a cikania, tak dava velmi viditelne signaly, neda sa to prehliadnut. 😎 Obcas by som to aj chcela ignorovat (napriklad v noci, ked sa mi chce spat 😀 ) ale ona neda pokoj dokial ju nezoberiem do umyvadla. Tam sa jej velmi dobre kaka 😀 Zhanam preto cinsky nocnik, ale nasla som ho iba v Nemecku.
Co sa tyka tych signalov ktore dava, najprv som si myslela ze ju bolieva brusko. Zacne sa natahovat, kopat nozkami, plakat. Inokedy zasa zacne vyplazovat jazycek a kopat pravou nohou 😅 Trvalo mi tri tyzdne kym som zistila ze to nie su koliky, ale ze chce ist na potrebu 😵 Inak, zacalo to uz v porodnici. Pri kazdom rozbaleni z plienky sa pocikala. Takze uz tam mi to davala najavo, ale ja som to odignorovala 😝

tinika
18. aug 2011

@majka1981 dakujem 🙂)

wisinka
18. aug 2011

sulky, vraj je nejaka metoda, presny nazov neviem, ale ide o to, ze male deticky davaju najavo, ze chcu ist cikat ci kakat, ak sa to do 3 mesiacoch ci pol roka ignoruje, tak deti stratia tento reflex, ktory maju od narodenia, co je podla mna nevyhoda. No vyskusam az ked sa mi v januari narodi babo 🙂

katka888
18. aug 2011

@sulky
si veľmi šikovná mamina 🙂 džím palčeky aby ste sa mali stále dobre, darilo sa aboli najma zdraví

sulky
18. aug 2011

@wisinka , no ved mi tu metodu praktizujeme, vola sa BKM metoda (bezplienkova komunikacna metoda) 😎
@katka888 , dakujem . a vy sa mate ako? 😎

katka888
18. aug 2011

@sulky
unahlene, prerabame byt, terazs a tlacime v 1 a polke, a ja si uzivam dve male deti, denny rezim prebalit maleho, dat na nocnik starsiu, nakrmit maleho , nakrmit starsiu, prebalit maleho, prebalit starsiu, uspat maleho, prebalit starsiu, uspat starsiu, nakojit maleho, uspat maleho, dat najest starsej.... 😀 😀 😀 asi preto nestiham u maleho BKM... a chcela by som pomaly odplienkovat Viki a nejak sme este nenasli sposob, sice na tom nebazirujem, ale uz pomaly hladame nejake finty co by pomaly zaberali.

wisinka
18. aug 2011

@sulky dakujem, uz viem aspon vo hladat na nete :P

katka888
18. aug 2011

@wisinka
aj tu na MK je k BMK diskusia 🙂

@sulky
skusala si anavy easy? nam permanentne pretekaju ☹

zfidorka
18. aug 2011

@kloranebb ja clanok up-datujem priebezne 😉 s tym co som nepredala som spokojna a stale pouzivam...
na doma davam momentalne stvorec narovno alebo vv a do toho homemade vkladacku, ako vrchne vlniaky lvb lightweight jersey, homemade natahovacie vlniaky alebo flipky...
na vonku davam kapsy...
na noc davam homemade kapsy (suedecloth+bambus) vypchate bmb vkladackami, alebo BI bamboo extra a na to natahovacie vlniaky BI...

save vrstvy do akych plienok potrebujes?

zfidorka
18. aug 2011

@gabika84 kikko bambus daj este cas, bambusove potrebuju viac vyprani, aby ziskali svoju maximalnu savost...
popoliny sa mne osobne najviac podobaju na stare socikovske, moje 70x70 sa po case zbehli na 55x55 a po par tyzdnoch z nich novosklad nehrozil 😒

zfidorka
18. aug 2011

@sulky mne sa osvedcila obycajna plastova slahacia miska, ako predavaju napr. v kauflande 😉
super ze ti mala takto krasne signalizuje, moja to mala na haku, zo zaciatku spala aj v pokakanej plienke ako v oleji... ale potom sa naucila ze kaka sa do misky 😉

sulky
18. aug 2011

@katka888 , ano, skusala som ju. Vobec nepreteka. Vsetky plienky su nam zatial velke, okrem niektorych. Anavy easy je nam dobra, davam do nej hocico. Zatial ficime scasti na stvorcoch.

katka888
18. aug 2011

@sulky
a mas ju predpokladam nastavenu na najmensiu velkost... no nic, ja jej davam este sancu, paci sa mi aka je lahucka a ako malo na babtku vyzera...

katka888
18. aug 2011

@gabika84
my mame kikko lux eko a po mesiaci uzivania su ako nove....

tinika
19. aug 2011

kočky s ktorou plienkou mate lepsiu skusenost? BG onesize alebo BG Flip? vdaka

wewe22
19. aug 2011

juj kocky taka som tesiva prave mi prisli nase prve plienocky uz nech je oktober a mozeme ich vyskusat

etuska
19. aug 2011

@wewe22
ake plienocky si objednala?

ekodieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewe22
19. aug 2011

mam BG flip GroVia a Elas konopnu ostatne chceme podla tychto usit pripadne potom nieco dokupim