Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hhenike
7. apr 2011

ahojte. ako to riesite v noci, ak nepouzivate plienku, ktorá má stay-dray vnutro? Pridavate sty-dry vkladacku? ak áno, akú?
Dosli mi totiz flexitot a TB stretch, chcela by som vyskusat na noc, ale sa bojim, ci mu "neublizi" mokra plienka celú noc...

adkoalauri
7. apr 2011

Baby, viacvrtstvové plienky sa môžu žehliť? Kúpila som ich v bazári, preprala a teraz čakám na vašu odpoveď 😀

taanak
7. apr 2011

@hhenike pouzivam babyidea prefold a ten je super, vobec nie je na dotyk taky vlhky. A prdelka je celu noc v prirodnom... 😉

hhenike
7. apr 2011

@taanak super... ten mám, síce som ho este nepouzila ani raz... najvyssí cas zacat 🙂. vdaka

taanak
7. apr 2011

@hhenike po prvych praniach ho este na noc nedaj, je to bambus 🙂

izabelkak
7. apr 2011

@adkoalauri jasné môžu sa žehliť, je to ako štvorce len zošitých viac vrstiev k sebe... a dobrá voľba.... sú to moje naj plienky na doma....

mne sa malá nejako rozčúrala veru a potrebovala by som bambusové vkladačky, pri mojej mega vkladačkovej výbave--- teda myslela som si že mám mega výbavu🙂))

chcela by som však tie bambusové anavy prefoldy, nemáte niekto info kedy budú??? ja som obojstranné bambus.froté predala, som to ale pako veru....

taanak
7. apr 2011

@izabelkak anavy nemam, ale zobrala som bambusove prefoldy a twofolkdy od Babylucy, tak idem vyskusat. Do shopu ich pridam do konca tyzdna 😉
Ja som si miesto viacvrstvovych na doma oblubila kombinaciu stvorec Happy square + weehuggers. S viacvrstvovkou sa mi táto kombinácia zdala moc hruba a takto je to na ten jeden cik akurat 😉

adkoalauri
7. apr 2011

@izabelkak Ja ich len teraz začínam používať, dávaš na nich ešte nejakú vkladačku? Alebo len štvorcové + pulky? Ďakujem

izabelkak
7. apr 2011

@adkoalauri no ja mám dievčatko, takže skladám na dievčatko a tú väčšiu veľkosť na štyri krát, takže má malá 32 vrstiev v mieste kde ciká, to mám pocit občas zatiaňuje aj bambusové prefoldy...

pri sklade na chlapca zrejme toľko vrstiev nikdy nezískaš, ale aj tak je šikovnejšie a savejšie ako klasický štvorec, ten ja musím dovypchať, viavrstvené nemusím.....

ale ak chces skladať na nohavičkový sklad upevnený snapy sponkou, môžeš do toho vložiť nejakú menšiu vkladku ak v tom bude malinký dlhšie, ja ich dávam narovno.... máš tú najmenšiu veľkosť?

@taanak aha tak to mi ušlo že BL má nové prefoldy idem na to mrknúť a teda určite opáčim, šak to froté jak froté.... potrebujem to quick...

taanak
7. apr 2011

@izabelkak oni nie su z frote, je to flaus (aspon ja to tak volam 😉 )

sima.p
7. apr 2011

@taanak na tie BL prefoldy som zvedavá, daj potom referencie. A panda plienky od nich nebudeš mať?

taanak
7. apr 2011

@sima.p ved to, uz ich mam viac ako tyzden a vzdy ich zabudnem dat do prania 😒

izabelkak
7. apr 2011

@taanak kelu tak potom asi nič ☹ to vezmem asi radšej tie froté štvorce 40x40...

izabelkak
7. apr 2011

@taanak a Ty máš tie BL prefoldy na predajni?

taanak
7. apr 2011

uz ano, len na stranku ich este nemal kto dat 😖

izabelkak
7. apr 2011

tá panda 60x60 by ma celkom zaujímala...

sima.p
7. apr 2011

@izabelkak mna by tie nohavičkové pandy celkom zaujímali. Ale nechce sa mi od nich priamo objednávať, lebo sa dá len na dobierku... A potrebujem aj iné veci - zamilovala som sa do vlniakov, určite chcem ešte jedny....

wvwvw
7. apr 2011

maminy co je najlepsie davat novoskovi ked pojdeme von, na dlhsiu cestu.... co mate odskusane, ake plienocky, ze urcite fungovali a nepretiekli tak lahko.... 🙂

miskatn
7. apr 2011

@adkoalauri ja ich nezehlim, trochu su vlnite postupom casu, ale to je v pohode ...

adkoalauri
7. apr 2011

@izabelkak mám 40x40ky. Ja som si myslele, že to mám skladať podľa šitia, takže budem mať jeden obdlžnik.hm... a aké vrchné nohavičky dávaš na ne? Ja mám Baby Lucy ale sa mi zdá, že máme ich veľké pritom sú Ská. Často pri nožičkách prepustia moč a keď ich veľmi zatiahnem, tak má malý také červené pásy na nohách ☹

adkoalauri
7. apr 2011

@miskatn ďakujem

miskatn
7. apr 2011

@adkoalauri ak mas chlapca, tak ano - skladas podla sitia, dievcata sa inac skladaju, obrazok najdes tuto:
http://www.latkoveplienky.sk/skladanie-plienok (vid Sklad pre chlapcov a pre lezúce deti)

izabelkak
7. apr 2011

@adkoalauri ja ich dávam do flipiek, thirsties duowrap, do vlnených LVB a Bundle of Joy... ale do vlniakov až po vykakaní, aj keď občas to samo nevystihnem 😖 ale tak ja som prestala lanolínovať vlniaky po každom praní príde mi to zbytočné ak ich nepoužívam na celú noc...

ako píše @miskatn na chlapca sa skladá podľa šitia, ak je vv dlhšia a pre zvýšenie počtu savých vrstiev sa to vpredu ešte ohne ako je to na obrázku....

ak sa vv poskladá len podľa šitia získaš 12 vrstiev, na dievčatko je to super tam buď 24 alebo 32 podľa toho koľko krát sa ohne, tým preložením u chlapcov 24 ak dobre počítam...

miskatn
8. apr 2011

ahojte, chcela by som sa vas spytat jednu vec:
na noc pouzivam wool-shorties alebo wool-longies od BabyIdea. syncek ma rano pod hlavickou mokry flak a v noci tiez, tak ho trosku posuvam, myslite ze to moze byt, ze mu je moc teplo z tych vlniacikov? okrem toho uz ma len tricko s kratkym rukavom ... dakujem

sima.p
8. apr 2011

@miskatn no inak dobrá otázka..... mňa by zaujímalo v súvislosti s vlniakmi a celkovo so spaním - v čom dávate drobcov spať? Aby im vlastne nebolo moc teplo?

adkoalauri
8. apr 2011

@miskatn
@izabelkak Ďakujem, teraz je skúška 🙂

zfidorka
8. apr 2011

@sima.p ja davam teraz pyzamko, v lete len vlniaky a tricko...

zfidorka
8. apr 2011

@hhenike ja som v noci davala nohavickove bambusove (anavy, baby beehinds) bez stay dry, v polke noci som prebalovala... pokozku mala mala ok... chce to asi vyskusat...

hhenike
8. apr 2011

@zfidorka no ja som to dnes v noci vyskusala, dala som anavy a na to vlaniaky od kamosky. V noci dobre spal, napapal sa a spal dalej, tak som ho nechcela budit. bodynko mal suche. Rano ked som rozbalila, plienka durch mokra, ze sa z nej dalo zmykat, vlniaky suche, pokozka krasna zdrava 🙂. Tesim, tesim....

miskatn
8. apr 2011

@zfidorka teraz davas aj vlniaky aj pyzamko? ja davam len vlniaky a ma spotene pod hlavickou ...