Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
17. jan 2010

no pekne ste tu popisali
a myslite za novorodenitaku bude stacit na noc BL bamboo?

henushka
17. jan 2010

severanka, a to je velkost NB alebo one-size? lebo tie flanelove NB by si uz teraz nevyuzila. a ak su to tie vacsie, tak na noc urcite nie, lebo som citala, ze flanel je pocikany studeny.

co sa tyka frotackov, ja by som to ani na noc nevidela take stratene. my ich pouzivame, davam este maly BL stvorec (30x30). ich vyhodou je, ze su za den vnutri suche, co napr. BL bambus nie su.

a urcite si ich natrenuj cez den, nemaju totiz zapinanie. snapka na flanelky neprichytis a na tom frote to tiez zrovna dobre nedrzi. takze uplne najlepsie je davat to tak, ako radi vyrobca, spolu s vrchymi nohavickami. proste do nich pripravis plienocku, si to zapnes a potom este podotahujes jednu a druhu stranu zvnutra-zvonku, tak aby pekne sedeli okolo noziciek. chce to fakt cvik, ale ked to uz vies, je to fajn, aj pre babo, ze ho nic netlaci.

keby ti nebolo celkom jasne to zapinanie, napis mi do IP

henushka
17. jan 2010

a my nosime zatial tie IV frote NB. su do 8 kg

emjee
17. jan 2010

tynushqa prave vlniaky by mali byt take, ze v zime hreju v lete chladia 🙂 nepretecu, my davame na noc a v pohode

taanak fakt je tam 😀 😀 😀 dik

wwcko ktore black-blueberry 😉 sa ti to pacia? daj link alebo aspon nazov - ja beriem cheetah a paci sa mi este tanzanite - ale prijala by som aj vsetky keby niekto zasponzoroval😀 😀 😀

jaandy dik, tieto som nahodou nasla 🙂

miruss
17. jan 2010

Severanka na noc IV flanel veľmi nie, pocikaný chladí. Nočné plienky mám Bum Hugger a One size organic velour WB, tá je super.

quika
17. jan 2010

tynushka, podla mna vlnaky na velmi cikajuce dieta nie su dobre. teda neviem ako velmi cikajuce dieta mas, ale tomu mojmu prestali stihat asi v 9-10 mesiacoch a uz ziadne lanolinovanie nepomohlo. a tykalo sa to naraz viacerych roznych druhov vlnakov, ako zacal viac pit a cikat, tak boli nanic a museli sme prejst na PUL. aj som si potom pozicala este ine na skusku od jednej baby, ktorej super fungovali a nam okamzite pretiekli.
okrem toho "chladenie" vlny v lete je totalna hovadina, v lete to dost hreje, len je tam vyhoda ze je to priedusne, takze asi prijemnejsie nez PUL spod ktoreho sa to nestiha odparovat. nechapem preco to vsade v obchodoch tvrdia, ze vlna chladi, ved nech si daju na seba v lete vlneny sveter a uvidia 😠 mam aj "funkcne" tricko z vlny, na ktore mi svato-svate slubovali ako to robi super mikroklimu a nebude mi v lete teplo - vysledok je taky, ze ho v lete absolutne nemozem nosit, lebo sa v nom varim na rozdiel od obycajnej najlacnejsej "nefunkcnej" bavlny.

wwcko
17. jan 2010

emjee http://www.pinstripesandpolkadots.com/products/...

dalmatincove, pink on chocolate, tanzanite a jednoznacne raspberry truffle 🙂

mamutka
17. jan 2010

vidim, ze riesite vlniaky, moj maly cika od narodenia strasne vela, aj teraz ho musim po dvoch hodinach prebalit a je jedno aky balik na neho nabalim, precikana plienka kompletne, ale vlniaky to stihaju.
v noci uz neprebalujem, ma plienku od tej 23-tej, kedy milostivy chodi spat, do rana - 8 - 9.00 a vlniaky su v pohode ale plienka samozrejme mokra.
cez den to vlniaky tiez v pohode zvladnu aj ked plienka je totalne mokra

v lete s tym chladenim - no netusim, jedno je iste - perfektne dychaju, takze urcite je v plienke chladnejsie ako ked ma dieta hnusky ci latku a PULky

dahlia23
17. jan 2010

mne sa práve vlniaky osvedčilit am, kde už PULky nestíhali. teda, stíhali, ale tá plienky vo vnútri sa dala žmýkať. a keď sme prešli na vlniaky (bolo to až po roku, keď som už nezvládala smrad z PULiek), tak spokojnosť maximálna. do dvoch rokov v nich Lenka spala celú noc. A niekedy tá plienky fakt dostávala zabrať. vlniaky sme mali ručne pletené z tej šumavskej ovčej vlny a naozaj som bola maximálne spokojná.
včera som akurát capla do lanolínu tie vlniaky Disana pre krpca. furt sa mi toho lanolínu vo vode zdalo málo, no, ale asi som to prešvihla. 😅 Nevadí, budú lepšie držať. 😀

dugyna
17. jan 2010

dahlia a mas navod na strikovanie..a tu vlnu si kde zohnala 😉

wwcko
17. jan 2010

Achal az teraz som si precitaa co sa vam stalo 😔 dufam ze ste v poriadku ☹

labutka
17. jan 2010

mate niektora vlniaky loveybums jersey? citam, ze niesu moc vhodne na noc... fakt nevydrzia? ja v noci 1x prebalujem...

dahlia23
17. jan 2010

dugy, nemám ,kupovala som ich hotové cez net na mimibazare. 😉

cwrlik
17. jan 2010

Waw tu sa toho popise... pred asi troma dnami som sa vas pytala na tu pohyblivost babatka v stvorcovkach a teraz som to hladala tri strany dozadu 🙂
Kazdopadne vdaka za vsetky tipy, poskusam co ste popisali. Pocula som totiz story o tom, ako zienky presli od latkoviek k jednorazovkam, ked drobci zacali lozit, prave kvoli pohybu.. :-/.

Ktosi sa tu pytal na nocne plienky - nam su super BabyBeeHinds, vydrzia celu noc od 20:30 do 7:30, aj ked, pravda, davam do nich este BI bamboo twofold. No a ked som ho este v noci prebalovala, posluzili super HD Pastelka+vv Popolini.

etuska
18. jan 2010

ahojte kocky,
mate niektora wrap-ky zn.Debbies Nappies????-nasla som ich na brit. stranke sa super cenu a su na ne aj dobre ohlasy-mam ich odfotene v albumceku.

Vrchne nohavicky najmensiu velkost BL mam 3ks.Kolko fleesovych vrch.nohaviciek by som na zaciatok potrebovala ?-uvazujem ze kupim 1ks S a 1ks M ?????-dakujem 😵

bihan
18. jan 2010

Labutka, ak v noci prebaľuješ, tak dobre nalanolínované vydržia 😉

izabelkak
18. jan 2010

cwrlik ako staré bábo máš 5 mesiacov? nám by v podstate Baby BeeHinds vydržali aj celú noc, už sme ju raz mali celú noc a v pohode, ale musím prebalovať koli citlivej pokožke, no čítala som na českom MK že aj túto plienky kočky tak po 8 mes. dovypchávajú, som čučala jak puk, to akože bude Iz čúrať ešte viac ? 😕 😝

včera som inak dala do puliek IV vv popolinku vel. 1 poskladanú na dievčatko a bolo to super štíhle, malá si v pohode cmúlala ponožky nohách...

severanka našej Iz sa urobili bodky na nohách od gumičiek aj pri látkovkách, no po dvoch hnuskách čo mala na sebe som zistila že by to mala tak či tak aj z nich, neviem či je toto dajaký prelomový vek kedy vyskočia kožné problémi, ale aj priateĺ to mal tak sa pripravujem aj na horšie keď malá začne loziť... ráno sa zobudíme s peknou ritkou a večer sme červený jak semafor, stačí 3 x kaku a hotovo, doma odchytím hneď ale aj to stačí na podráždenie, no vonku sa to žial nedá tak to nás včera dorazilo... lekárka nám dala Imazol na vysušenie tých červených miest to je vraj zapálená koža...

labutka ako sa Ti darí odchytávať kaku do nočníka? časuješ či máte dajaký signál? keby sa mi aspoň toto darilo
☹ hned by bola ritka krajšia...

kočky a tie flees.separačky, nafigu, aj ked periem v ecovery, tam je 5% mydla, iný prášok však nemám ale to je asi vo všetkých šak čo by potom pralo? no a ked dám separačku pod popalí prúd vody tak voda urobí mláčky a nepretečie ani kvapka 😖 potom cikanica v plienke steká kade tade, tak budem musieť na noc kúpiť ešte dve BBH a budem ich používať bez separačky pri prebalení 1 x za noc problém nie ....

bihan tak to je dobrá správa, ja používam na noc LVB crepe a po 6 hod. sú len trochu vlhké v mieste kde je plienka najmokrejšia, ale kým dám druhú plienku už to ani nie je cítiť....

labutka vaša nočná prebalovacia stratégia je super🙂)) to prebalovanie v noci je fakt dost blbé niekedy sa mi malá ani nezobudí a niekedy nemože potom hodinu zaspať... 😠

stanusa
18. jan 2010

ahojte,
labutka diky za komentar 🙂
na noc mame zatial pampersky, ale casom ako pises mozno zmenime 😀
nohavickove BL mam organic a color - XS-S
uz som objednala a najviac sa tesim na nove grow baby aj gatky aj plienky 🙂

jaandy
18. jan 2010

izabelkak

k tej bezplienkovke: ked mas 1 dieta tak sa s nou vyhraj 😀 a podrz ju nad umyvadlom po kazdom jedle, po kazdom prebudeni a v 2hodinovych intervaloch 😉 medzi

ona ked par krat da do umyvadla a ty sa z toho budes s nou tesit do zrkadla, tak sa jej to zapaci 😉 moja teraz da taky prud ze my mohla sutazit v cikani do vysky a rehli sa z toho 😀

izabelkak
18. jan 2010

jaandy cikanie nám šlo celkom fajn, preto ten minulý čas lebo mama je lenivá, ale aspon sem tam časujem, napr. včera po spaní sa vycikala do šerblíka bolo toho teda pošehnane, a ja šikulka som si to pri vstávaní vyliala na seba🙂)) tá miska na šlahanie z kauflandu nie je úplne vončo 😀
v noci skoro presne viem kedy ciká (cačne sa odtŕhať od prsníka ale sa velmi mrví), lenže ak by som ju rozbalila a dala čúrať mám problém aby mi potom zaspala, ale možno sa do toho zase pustím aj v noci a dajako ju snád na prsníku uspím...
ale to kaku to je problém, včera bolo o tomto čase 2 x dnes nič, už mám stres že sa zase potento vonku a príde so zadkom ako semafór 😒

jaandy prosím Ťa neskúsila by si Ty dať tie svoje flees.separačky pod slabulinký prúd vody z vodovodu čo Ti to urobí to čo mne (kludne použitú)? som z toho fakt jeleň, lebo ak ustrihnem z deky opratej 1 x je to o.k., ak sa operú separačky viac krát robia toto... platí to aj o originál flees. separačke haipa daipa, ale tá sa prala viackrát aj v orechoch, tie z deky som vyrazila aby sa mi neplietli, tak či to nie je tou dekou, si spomínala že máš origoš alebo metráž... ale možno je pračka zanesená mydlom a to sa tam vždy nalepí inak si to neviem logicky vysvetliť ...

dahlia23
18. jan 2010

ahojte, ja sa musím pochváliť, práve mi prišli vlniačiky z Anavy. tuto tieto:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=613815&op...
ešte nech prídu veci z brány a budem sa "tetelit blahem" 😀

inak, to s tými separačkami mi fakt nejde do hlavy. mám doma flísové, prala som ich v slize, ale nikdy s nimi nebol problém, alebo som ho nepostrehla. teraz som ich vyprala v orechoch, rozmýšľam, či mám ísť vyskúšať, ako reagujú pod vodou. jediný problém som fakt mala s tou plienkou, čo má vo vnútri flís. 😒

izabelkak
18. jan 2010

tak píšem druhý krát, prvý krát mi to padlo 😠

vlniačiky vyzerajú super, nevieš náhodou akú majú výšku sedu? či budú sedieť aj na objemnejšie nohavičkové plienky?

ja to s tými separačkami fakt nechápem, cikanica mi po nich steká buď len do zadu plienky pod chrbát alebo na okraj ak leží Iz na boku a už sa stalo že to aj nestihol okraj zachytiť a aj von, ako som o tom písala prvý krát dala som tú 1 x opranú pod vodu a pohoda hned pretiekla, takže to musí byť buď zanesená práčka mydlom alebo aj ecover nafigu ale čím akože potom prať, že?) dnes som dala BBH bez separačky a obe vkladky mokré durch a len trošku plienka vzadu, kdežto so separačkou vkladky skoro suché a chrbát mokrý...

dahlia23
18. jan 2010

izabelkak, napchala som bábiku do plienky BL organic + vkladačka + štvorcová plienka a na to som obliekla tie vlniaky - nezmenšené.
v pohode sa to všetko vošlo.
a keď som to spredu dozadu zmerala, tak to bolo 48-49 cm. je to 950% merino + 5 % elastan, takže sa to fakt pekne prispôsobí.
Dúfam, že aj v praxi to bude také jednoduché. 🙂

izabelkak, skús tú práčku vyčistiť, nič iné ti neviem poradiť. ale s tými mydlovými nánosmi si ocot asi nepodarí. tak jedine kúpiť v drogérii nejaký čistič na pračku alebo potom to, čo som mala ja.
kamarátka používa na pranie praciu sódu, tak možno keby si chcela prať v tom... tu je aj odkaz, kde to kupuje:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6414347

no neviem, ja s tým skúsenosť nemám, ale tiež používa flísové separačky a problémy nemá. 😉

dahlia23
18. jan 2010

nedalo mi to a vytiahla som tie moje separačky vypraté v orechoch.
keď som ju strčila pod prúd vody do umývadla, tak tá voda jednoducho stekala (možno málinko sa zachytilo v separačke). lenže toto nie sú podmienky v plienke, tak som vytiahla flanelovú vkladačku, na ňu som dala separačku a potom som pomalým prúdom liala vody. vsakovala pomalšie, ale nakoniec prešla cez tú separačku a skončila vo vkladačke. a ak som na to mokré miesto vyvinula tlak (čo dieťatko na plienku vyvíja), tak to išlo úplne bez problémov.
tak som z toho teraz naozaj blázon. 😅

jaandy
18. jan 2010

izabelkak

tak som dala tie separacky pod prud vody 😀

oboje aj tie strihane aj origos ellas house sa spravaju rovnako: voda po nich pekne steka prec, nenamocia sa ani nahodou 😉 avsak s nosenim nemame problem, este sa mi nikdy neprestala bokom 😀 , teda raz v noci ked mala SWB jednovelkostnu, ale ta je aj po zmenseni volna okolo noh(teraz dotahujem o kusok viac a v phode...tak si myslim ze v separacke nebude problem 😉

aku mas plienku ze ti preteka? musi ti festovne sediet okolo noh, skus frote alebo bambus matros a aj velur mi saje fajne, ked ma tu plienku nacapenu na pipine tak neviem ako sa ti moze prestat bokom 😅 je to kuzelnica 😉

kaktusik007
18. jan 2010

ahojte, tak prave som si otvorila dalsi balicek a gro baby vyzera teda daleko sympatickejsie, ako pop in.... heh... este uvidime co sa bude viac pacit babatku 😀 ale ak bude tato dobre sediet, tak ideme radsej do tychto, maminke sa pacia teda podstatne viacej 🙂))
ale tie kikko farebne bambusove plienky ma dostali.... fakt uzasne farby 😵

dahlia23
18. jan 2010

kaktusik a ktorú farbu z tých gro baby si objednávala? ja mám zelené. uvidím, ako sa osvedčia, prípadne dokúpim z tých nových.
a tie kikko som už videla, len keď tých štvorcov mám tak neskutočne veľa..... ☹

dugyna
18. jan 2010

jaandy dakujem za linky..
dahlia dosla ti IP?
baby aj ja sa chystam objednat gro baby 🙂 uz sa tesim..ale az buduci mesica..dnes som kupovala dupacky a body..jaj tak sa znich tesim