Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

chanella
3. júl 2011

@majka1981 vacsinou mi prespi celu noc, ved uvidime, jasne, keby nieco, tak ho prebalim 🙂

chanella
3. júl 2011

@katka888 este musim identifikovat tu organic 🙂 hodim foto Na nocik som ho davala pomenej, ale dnes ked som ho isla prebalit (mal stvorce) tak bol suchy, rychlo som chcela zachranit plienku, ale to bol boj so sedenim na nocniku a ani sa nevycikal, o pol hodinu bol stale suchy, no a ja ze teraz ho uz vychytam ale zase nic, taky plac ☹ nusime trenovat, aby si zvykol.

chanella
3. júl 2011

Este by som sa opytala ohladom viacvrstvovych pl. Mam BL prefold, potom Twofold babyidea, Flip prefold. Ako ich mozem pouzivat? Aj do flipiek? Alebo do nohavickovych na zvysenie savosti? Cim napr. zvyknete vypchat BL nohavickovu alebo Tots Bamboozle Stretch?

chanella
3. júl 2011

@katka888 nie je to ta vpravo? ma aj malu patentku. Tie dve v strede su asi LL (mam 2 kusy plienociek) a tie nalavo su asi novoredenecke do flipiek. jaaaj toto je hotova veda 🙂

hirrina
3. júl 2011

@katka888 Gratulujem k maličkému a želám do života len to najlepšie 🙂

katka888
3. júl 2011

@chanella
pozri, kazda plienocka je v podstate kus latky a je uuuplne jedno, kde ten kus latky das 🙂 dolezite je dat tolko latky, aby to stacilo nasat... 🙂 ci das dva storce, alebo jeden prefold a na to vrchne, alebo das kapsovu plienku a vypchas ju miesto original vkladacky niecim inym, napriklad stvorcovou plienkou, to je jedno, dolezite je, aby ti nasala tolko, co dieta napiska za ten cas, co ma plienku. a kolko "vrstiev" latky ti treba, tak to zistis , podla toho ako piska. 🙂

katka888
3. júl 2011

@chanella
ta nalavo je stay dry, ga napravo mi pripomina flisovu vkladacku do wonderoo kapsovky. ta v strede neviem, ak myslis little lamb kapsovu plienku , tak ta ma vkladacky stvorcove.
pointa ze organic vkladacku bum genius tam nemas

katka888
3. júl 2011

@hirrina
dakujeme 🙂

labutka
3. júl 2011

@virivka ib tutto vkladky su aj bambusove aj mikrovlaknove. Oboje su potiahnute stay dry vrstvou.

labutka
3. júl 2011

@virivka snad si ma pochopila, mozes si vybrat, bud bambusove alebo mikrovlaknove vkladky. Bambus je o trochu drahsi. latkovky.sk/produkt-detail/set-nahradnych-vkladaciek-do-itti-bitti-tutto

chanella
3. júl 2011

@katka888 viem,ze som ju kupovala, aj vo fakture ju mam.... co mi sibe? 😖 a ty ju nemas? nemohla by si mi ju odfotit? Uz len tak by som ju hadam vedela identifikovat 🙂 toto je hotove "policia patra" 😀

zfidorka
3. júl 2011

@chanella ja ju mam nafotenu v albume 🙂

chanella
3. júl 2011

@zfidorka dakujem, hned ju kuknem , lebo ani nezaspim 😉

mirkadena
3. júl 2011

@chanella ahoj, pekná zostava! V mojej plienkovej výbave sú už len plienky kapsovky BG 4.0 6ks + 5ks vkladacích naviac a Wonderoo V2 Minky 1ks, 10ks Tots bots Easyfit V2 a Grovia ( z pôvodných 5 vrchných nohavičiek a 20 vkladačiek) máme už len 2 vrchné nohavičky a 8 vkladačiek. a krásne točíme, stíhame. Vyskúšali sme ich viac, ale len tieto sa nám osvedčili a super. Syna som odplienkovala na BG 4.0, začali sme neskoro až okolo 2 rokov, do 2 a pol roka mal plienky už len na noc tieto BG som si obľubila, do dvoch rokov bol na jednorázovkách, ešte som o látkovkách nevedela. No a dcérka má 5 mesiacov, tu látkujeme od narodenia a super. Zatiaľ používame tie, ktoré som som vyššie napísala a som spokojná. Ja mám najradšej už len AIO plienky 🙂)) najjednoduchšia manipulácia

estterka
3. júl 2011

@chanella ahoj,ja separacky,tie co sa splachuju davam,do kazdej plienky,len na noc nie,lebo to nikdy nekaka. na noc davam len bamboozle a do toho davam prefold a na to davam separacku,ale stay dry,nech nie je v mokrom.nehodu sme nemali este.a na takto nabalenu plienku mi sedia najlepsie vrchne gatuse LL. a co je to flip prefold? myslis asi organic vkladacku,nie?

katka888
4. júl 2011

@chanella
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...
ten mensi stvorec, to je organic vkladacka

erika12345
4. júl 2011

Ahojte, dievcata, poradite mi, prosim? Snazim sa latkovat, uz sa nam dari latkovat stale pocas dna, aj ked sme vonku, potrebovala som odskusat, kt. plienky mu kolko vydrzia. Maly ma teraz 2 mesiace, neviem ako to robit v noci. Zatial mu davam na noc jednorazovku a chcela by som prejst aj na latkove plienky na noc a zaroven chcem, aby sa dobre vyspal, aby som ho nemusela casto budit. Ktore plienky su dobre na noc teraz v tomto veku? A ktore su dobre na noc neskor? Ako casto v noci babatko prebalujete? Davate babatku vzdy nejaky krem pri prebalovani alebo sa dava, len ked ma nejaky problem? Dakujem moc zaodpovede.
A este ma zaujima, mam plienku Bambine AIO jednovelkostnu a po hodine je ma maly mokre vecicky, ake vy mate skusenosti s touto plienkou?

julinka2787
4. júl 2011

juuuuuj, už sú doma tri kusy BG flip + vkladačky a jeden kus BG econobum. 😵 😵 😵 ešte počkám na balík s kapsovými (4ks), pošijem si nejaké vkladačky a hor sa na látkovanie. tešíííííííím 😀

majka1981
4. júl 2011

@julinka2787 ja by som necakala 😀 ja by som hned latkovala 😀 ved mozes striedat s jednorazovkami alebo jeden ten tak a druhy inak 😀

julinka2787
4. júl 2011

no to áno, ale tak už ten deň, dva počkám, naraz si to pekne operiem a môžem začať naostro. mám toho dosť aj na plné látkovanie. mám ešte kopu klasických štvorcov. len ožehliť ich musím. a k tomu sa neviem dokopať. 😀 asi až večer.

zuzanockamt
4. júl 2011

@julinka2787 stvorce zehlit netreba, len naskladas ... ja zehlim len ked mam cas navyse a len kvoli tomu, ze sa mi to tak paci 😀 ... ale ucel splnia aj neozehlene

julinka2787
4. júl 2011

@zuzanockamt veď práve, že aj mne sa to tak viac páči, ak sú ožehlené. ale každopádne musím aj aj tie čo dnes prišli, naprv oprať a až potom pôjdu na tatiankinu prdelku... 😉 už tých pár jednorazoviek navyše veľa nespraví. ale zajtra asi plesknem už štvorec vo flipkách 😀

mimuka
4. júl 2011

ahojte, viete niekto porovnať plienky Baby BeeHinds bamboo a TB bamboozle strech...? čo sa týka savosti a postupného opotrebenie alebo aj nejaké ďalšie postrehy a skúsenosti. Dá sa ešte vôbec Baby BeeHinds bamboo niekde kúpiť?

zfidorka
4. júl 2011

@erika12345 ja od malicka az do teraz v noci 1x prebalujem, pri dojceni, nebudi ju to... do 3. mesiaca som davala zavazovacie plienky (aby ju neotlacali gumicky), potom nohavickove... na vrch vlniaky... ked malemu vadi mokro, tak das stay dry vkladacky... ak nechces davat vlniaky, mozes davat pulky, alebo rovno nejaku kapsovu so stay dry vrstvou, na noc pre vacsie babo vypchatu bambusovymi vkladackami... ak kupis jednovelkostne plienky, tak ti posluzia odteraz az do odplienkovania...
ja kremujem len ak ma podrazdenejsiu pokozku, davam tenku vrstvu nivea sos kremu, pekne sa vpije a neotlaca sa na plienky...
dobre nohavickove na noc:
TB stretch (s dodatocnou vkladackou) ekoplienky.sk/product/tots-bamboozle-s-t-r-e-t-c-h-jednovelkostna-311/
anavy bambus ekoplienky.sk/product/jednovelkostna-bambusova-plienka-anavy-374/
kapsovky
bg 4.0 ekoplienky.sk/product/bumgenius-onesize-v-40-370/
wonderoo V2 ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonderoo-v2-186/

zfidorka
4. júl 2011

@mimuka bbh ma mensi strih,
bbh je z bambusoveho flausu, co je podla mna uplne najsavsi material, casom zozmolkuje a pri prani na 60 stupnov sa plienka zrazi (vyrobca odporuca pranie na 40),
tb stretch je z jemneho bmb frote, cize pranim narozdiel od klasickeho frote netvrdne,
bbh ma 2 vkladacky, u menej cikajucich deti potiahne celu noc,
tb stretch ma 1 vkladacku, je potrebne ju dovypchat..
bbh ma vypadok u vyhradneho distributora pokial viem...

chanella
4. júl 2011

@katka888 je to ta s napisom Flip?

chanella
4. júl 2011

@estterka Ahoj, ano, myslim organic vkladacku 🙂 konecne som ju indetifikovala (vdaka Katke888 🙂 Ja letkujem len druhy den, tak stale len zistujem co s cim, co ako saje a podobne. Prave som ho ulozila spinkat a dala som mu bamboozle stretch s original vkladackou a este flip stay dry (neviem ci to nie je vela) a na to gatuse thirsties duo wrap. Co myslis, moze byt?

wzorcek
4. júl 2011

baby, stalo sa vam niekomu, ze zo stay dry flipiek sa zapalil pipik??? som mu ju dala na noc a rano sa zobudil, cerveny ☹
alebo este to moze byt pridanym octom do prania plienok, lebo sa to ani s inymi plienkami nezlepsuje ☹ moze ocot tak drazdit?

estterka
4. júl 2011

@chanella moze byt,kamoska tak dava,ze do bamboozle da stay dry vkladacku,mne by to nenapadlo,ale nie je to vobec zly napad. ja davam poskladany prefold Babyidea a to je hrubkou to iste. kludne sa pytaj,kedze som zacinala pred nedavno a s vacsim babatkom a tiez som z toho bola jelen naprv a potrebovala som polopate vysvetlit 🙂

zfidorka
4. júl 2011

@chanella ano, ta s napisom flip