Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
2. mar 2011

@xlea
odporucam aj BG AIO ... aj my sme s nimi spokojni 🙂 BG je skvela znacka

xlea
2. mar 2011

@katka888 jj BG mam rada... aj tots bots easyfit... 🙂 este mam otazocku - kolko schne tato BG AIO?

izabelkak
2. mar 2011

@taanak ten nočník vyzerá super... ako aj ten TB je super, len keby ho tá malá nerozoberala 😀 ale tak ona aj predtým vláčila nočník po byte a keď si naň chytro potrebovala sadnúť nešlo jej to tak sa vycikala na stojaka v hale🙂))

ale údržba je bezkonkurenčná netreba celý nočník vymývať... je to šikovné, tá redukcia nám na dosku sedí dobre....

a z počítaču si hlavu nerob, aspoň som sa mohla popozerať... môj chlap sa asi ako väčšina chlapov ponáhľa zo všetkých obchodov, a najmä vtedy keď má strážiť malú.... ona je tak trochu hyperaktív....

zojec
2. mar 2011

@taanak a nie je nejaky velky ten TB ?? aby som v nom dieta nestratila 😀 😀 ten econocnik sa mi paci viac 😀 😀

marianas
2. mar 2011

Ahojte. Ktoré štvorce sú kvalitnejšie a lepšie MaM alebo Kikko bambus? Zatiaľ mám len Kikko a s nimi som spokojná.

zfidorka
2. mar 2011

@marianas a ake kikko mas? kikko lux (eko)?

marianas
2. mar 2011

@zfidorka Kikko bmb nebielené

zfidorka
2. mar 2011

@marianas MaM su bavlnene, Kikko bambusove, takze ten material je rozdielny,
MaM sa nezrazia skoro vobec, Kikko bmb sa zrazia dost,
MaM su jedny z najlepsich a najkvalitnejsich stvorcov, ale stale je to bavlna...(ja som zatazena na bambus 😀 )

divoska
2. mar 2011

@xlea myslis organics? dost. ale aj tak ju mam rada 🙂

sulky
2. mar 2011

@xlea , @divoska , schne chvilku, lebo ju mozes kludne susit na radiatore 😎 . Dokonca ani netvrvdne tak ako bambusky.

taanak
2. mar 2011

@sulky ja by som ju na radiator nedavala, bala by som sa kvoli PUL 😒

taanak
2. mar 2011

@zojec je vacsi, ale zasa otvor nema az taky velky, urcite do neho babo nespadne.
A ak robis BKM, tak mozes pouzivat iba tu nadobku, do ktorej sa cika

zojec
2. mar 2011

@sulky nie kazdy ma radiator 😉 😉 my mame podlahove.. ale tiez by som plienky na radiator nedavala , aj kvoli gumickam aj kvoli Pulu a z radiatora je vsetko tvrde ci uz bavlna alebo bambus 😉

dugyna
2. mar 2011

@zojec ja nedavam plienky na radiator a tvrdsie su vzdy ak sa susia viac ako je treba..

dugyna
2. mar 2011

@marianas kikko bambus su skvele...ale maju jedne velikansky problem moje stvroce po 8mes pouzivania nie su stvorce ale divne male obdlzniky 😀

zojec
2. mar 2011

@dugyna tiez mam taku skusenost hlavne v lete, ked sa pradlo presusi na slnku.. a to nielen plienky.. inak ja mavam makkucke plienocky, ale bude to aj vodou urcite 😉

taanak
2. mar 2011

@izabelkak 😉 tak ak este niekedy zavitas do nasich koncin, tak sa mi prihovor, takto vas nemam sancu spoznat ☹
Inak, ak by si chcela tie wool tube, mozem ti ich doniest aj do Petrzalky, mala tam chodi do skolky 🙂

dugyna
2. mar 2011

@zojec ja nechavas susiak pri radiatore...ale ja uz viem presne kedy zvesit..ak necham dlshie su tvrdsie...hej mas pravdu aj vomku ked sa dlhsie susi tak je pradlo tvrdsie aj normalne nie len plienky...
inak my mame celkom da sa vodu..

niekomu som tu slubila ze ak otestujem kyselinu citronovu na pracku dam vediet...takze teda odvapnovac ...vonu nemyslim ze by nejak zmenilo-teda pracky, ale bubon bol taky leskejsi ci ako to nazvat..cieze je to isto costo na odvapnenie...ale dnes som daval s pleinkami aj sodu bikarbonu..pisu ze odsmraduje...a ze aj na odsmradenie pracky sa da pouzit..takze to asi skor odporucam...

a este sa pochvalim mame eko vrecko do vysavaca 😝

zojec
2. mar 2011

@dugyna mne si slubila 😀 sodu uz mam aj ja.. 🙂 v navode pisali, ze je dobre po doprani nasypat do pracky, tak testujem, uz 2x som nasypala.. aj k plienkam pri namacani davam.. uvidime 😉 ja zas plienky susim v blizkosti krbu , takze su relativne rychlo suche z vecera do rana, ale ked su taketo krasne dni, tak radsej susim vonku.. potom su plienocky krasne biele a vonave za slnkom 😉

sulky
2. mar 2011

@taanak ,@zojec, vsetky americke plienky vydrzia radiator bez problemov 😉 . Aj gumicky aj PUL.
Ale za to take Baby Lucy by som na radiator urcite nedavala 😀

dugyna
2. mar 2011

@zojec no mne este poobede tolko nie je slnko na balkone..a musime tak kupit novy susiak kedze henten sa ohol ☹
😀 vidis to ta kojo demencia..myslim ze na vodny kamen je vyborna..kanvica je krasna a aj bubon..ale na vodu sodu.
dnes som prala pleny predtym nez sme sli do obchodu a dosiel ocot...takze som prala s pracimi gulami/jedna magneticka a jedna praskova 😀 😀 😀 / prekarbonat....a kedze ocot dosiel dala som sodu....a pleinky neutralne vonaju..a krasne biel 😉

alpiinka
2. mar 2011

@sulky ak si dobre pamatam, tak si spominala, ze mas a pouzivas ecozone pracie gulicky...tebe sa nestalo, ze by ti nechavali biele flaky na tmavych veciach??? 😕 ja som ich pouzila zatial iba dvakrat, ale obidva razy rovnako 😝 pracku som predtym prebehla octom, takze nejake zvysky pracieho prasku by tam nemali byt...no a pokial by som mala kazde pranie davat extra plachanie, tak to tiez nebude nejako extra eko 😒 chystala som sa prat babatkovsku vybavu, plienky, ale rozmyslam, ze ci ich neoperiem v ecoveri....

macik27
2. mar 2011

ahojte tak si vás tu trošku listujem keďže sme začali tiež látkovať a zisťujem že som tiež (výhodne) nakúpila 😒 ale nevadí radosť mi to nepokazilo 🙂 len dúfam že nie su nejaké škodlivé pre našu bambulku 😒

sulky
2. mar 2011

@alpiinka , ano, pouzivam. Vobec mi nezanechavaju skvrny. Nemaju preco, nieje tam ziadna chemia ani rozjasnovace. Musi v tom byt nejaky hacik. Kde si ich kupila?

dugyna
2. mar 2011

@alpiinka mne to gule tiez nerobia

katka888
2. mar 2011

@macik27
neboj sa, este ta zaujmu nejake plienocky a urcite ich dobre kupis, ci uz tu od bab, ktore su tu casto na fore cez bazarik, alebo v eshopoch nove.. a ak planujete dalsie mimino, tak investicia do novych sa oplati 😉

alpiinka
2. mar 2011

@sulky sak prave, nato som sa tesila, ze uz ziadne skvrny na tmavom obleceni (aj ked s tekutym ecoverom uz neboli)...normalne som nechapala z coho mozu byt 😕 kupila som ich v irsku v jednom eko obchode, original krabica, s nahradnymi gulickami a odstranovacom skvr...mala som ich sice min. pol roka doma nepouzite (chcela som najskor dopouzivat a zbavit sa takmer 8 kg arielu...ale v kombinacii s tekutym ecoverom ho mame uz viac ako rok 😝 ale uz sa blizime do ciela...) neviem, ako vyriesit tuto zahadu ☹

alpiinka
2. mar 2011

@dugyna ja fakt netusim, co tym nasim guliam je 😒 ale stve ma to, nechavala som ich hlavne na detske vecicky a plienky a teraz toto 🙄

sulky
2. mar 2011

@alpiinka , a ako tie flaky vyzeraju? Su vsade?

sulky
2. mar 2011

@alpiinka , sksu oprat v niecom inom, ci ti to tiez zanecha biele stopy.