Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
3. feb 2010

ikula na BL bamboo sú potrebné vrchné gaťky a počet plienok je individuálny, záleží ako veľmi dieťa ciká, ako často sa v noci kojí či pije tekutiny ...

ikula2
3. feb 2010

baskaj a kolko tych plienok na noc potrebujem, dakujem

ikula2
3. feb 2010

no ja este len cakam mimco tak nemam predstavu kolko tak cika 🙂 , ale 3 ci 4 by mohli stacit?

izabelkak
3. feb 2010

tie BL bambusové dlho schnú, takže to záleží aj od toho ako často chceš prať, či máš sušičku a pod., ale tak ca. tých 6 nočných plienok sa odporúča... ale pre novoška nech poradia radšej kočky čo balili od narodenia kolko tak vyciká... pri jednorázovkách to človek prd pozná...

baskaj
3. feb 2010

ikula, nám tie 3 bambusky na noc stačili (ja som látkovala až od 4 mesiacov). ak bolo ešte treba, tak som dala normálnu babylucy organic a do nej ešte bambusový štvorec, ktorých som si nakúpila hádam aj 12. ja periem každý druhý deň a bambusky mi schnú cca 2-3 dni (v lete 2).

miruss
3. feb 2010

Ja látkujem od 3 mes. malej a mám 4 bum hugger a jednu babyidea bamboo extra. A periem raz za 2-3 dni.

mneme
3. feb 2010

ahojte, uz niekolko mesiacov v noci jednorazovku neprebalujem, ale kedze prechazdame na latkovky, spekulujem, co sa pre nas v noci zmeni. treba bl bamboo, hamburgery alebo swb organic velour prebalovat alebo v tom drobec vydrzi celu noc? alebo ktora plienka je "celonocna", prip, cim ju mam dovypchavat? mam strach, ze prebalenim by som dcerku zobudila tak, ze by mala problem znova zaspat 😕

crysmile
3. feb 2010

mneme, ja davam BL bamboo na noc s dvomi vkladackami.. kedysi som davala este flisovu separacku, ale som zistila, ze malej nevadi vlhko.. mala som aj hamburger, ale som ho predala, rovnako mi sala aj tato bambuska.. swb organic nemam, ale si myslim, ze na noc by som dala o jednu vkladacku viac..

quika
3. feb 2010

mneme, najjednoduchsie je, ak mas doma kuchynsku vahu - odvaz jednorazovku pred pouzitim a rano napustenu, odrataj - vyjde ti kolko za noc cika. ked je to tak do 200g, staci ti aj BL bambuska, do 250 este zvladaju BL bambusky ked tam pridas maly bambusovy stvorec, ked je to viac, tak radsej nieco savejsie - bamboo extra, hamburger, popolini biofrote, alebo aj ine... ak cika viac ako 400, tak budes musiet prebalovat v noci, alebo zostan na nocnych jednorazovkach...
ikula, na novoska ani netreba speci nocne, lebo sa budi velmi casto a vzdy prebalis, potom po 2-3 tyzdnoch sa vam to zacne viac ustalovat, uvidis co treba a kupis podla toho. ked netreba prebalovat, tak nocnych chces o jednu viac nez je frekvencia prania (peries kazde 3 dni = 4 plienky). ked treba prebalovat tak vacsinou stacia aj take iste ako davas cez den...

miruss
3. feb 2010

Mneme ja dovypchávam Bum hugger konopnou alebo bambusovou vkladačkou, aj baby ideu bamboo extra. Tú SWB one size organic nemám vyskúšanú, ale počula om, že je super.

mneme
3. feb 2010

dakujem, povazim, rozvazim 🙂 nejake klady necakam, sice v noci parkrat dojcim, ale nejake tazke tie ranne plienky nie su

lilly2711
3. feb 2010

Ahojte
citala som, ze ste sa bavili o nocnom latkovani, a ja som Mateja neprebalovala v noci ani ako malinkeho. Latkovali sme v pohode ( od 6. tyzdnov ), pokial sa nepokakal v noci, tak som ho prebalovala az nad ranom okolo 5. a nam to stacilo. Davali sme velurku s 1-2 vkladackami a Imse-vimse vrchne. Neprecikal sa ani raz.
Gro-baby aj nam sedia ako uliate, najmä preto, ze su dlhsie ako IB.
Chcela som sa vas opytat ake vrchne pouzivate okrem vlniacikov. Mame teraz TB velkost 2 ale su nam obrovske! Kupila by som nieco ine, len si neviem vybrat znacku,tak nejaka rada by sa zisla. A asi budem potrebovat viac moznosti, lebo nezijem na sK.
MNEME ja som dojcila v noci velmi dlho kazde dve hodky a latkovali sme bez preb.do 5.rana. Uvidis ako vam bude treba, ved to staci prax. 😉
KAPSOVKU mame BG a do toho vkladam jednu velku 60x60 cm bambusovku na 1/4 a vpredu prelozenu, pre chalana ako uliate 😀 ( takto napr. vydrzime aj v noci, ale uz sa v noci kojime max.1-2 krat)
SUSIM na povale 😀 😀 😀 fakt super, prisla som na to nahodou, ale doteraz praktizujem.
Perieme kazdy 2-3 den,podla obsahu spinavej bielizne 😉 😝

emjee
3. feb 2010

mneme my v noci neprebalujeme - mame bum hugger a bi extra bamboo, dovypchavam BL bambusovym stvorcom, navrch vlnaky 😉

baby poradte plienku na plavanie, este mam sice 3 jednorazovky, ale chceme zacat intenzivne chodit na plavaren

emjee
3. feb 2010

podotykam, ze vecer davam plienku okolo 20 a rano az okolo 8 😉

mneme
3. feb 2010

emjee, ja presne tak isto 🙂 a tiez som myslela, ze na noc budu najlepsie vrchne vlniaciky. ok, takze mne z vasich rad vychadza, ze na noc vedu bum huggery a bi extra bamboo dovypchavane. vsetkym dakujem.

labutka
4. feb 2010

na plavanie mame plavky od Imse vimse, su fajn. 🙂

ja som si dala zavazok, ze budeme v noci raz prebalovat (adam este neprespi celu noc, ak sa to zmeni, prebalovat nebudeme), tu je navod ako prebalit dieta a moc ho pri tom nezobudit. za navod dakujem nsoci.
deti na UM - dieta lezi, drzi si v ruke flasku, mami ho zatial prebali
deti na MM - dieta lezi na boku, mami tiez, dieta papa MM. ked sa manzel trochu preberie, dieta skusime presunut tak, aby lezalo na chrbate, mami je kolmo nad nim na styroch a stale ho koji. manzel zatial prebali. potom sa presunieme naspat na lezato a dokojime sa. poloha je sice trochu nepohodlna, ale da sa to zvladnut. 🙂

matja
4. feb 2010

my tak, ako opisovala labutka, prebalujeme od malicka. Maly cika vela aj v noci a je mi proti srsti nechavat ho v tom celu noc. Napriklad tuto noc sme prebalovali okolo 22 hod. a potom az rano a plienka bola total mokra... Az mi bolo maleho luto. Pri tom dojceni si maly ani nevsimne, ze ho prebalujeme, ani sa nepreberie a po ulozeni spinka zase dalej...

mneme
4. feb 2010

labutka, moj manzel sice nie je uplne krepy tato, ale prebalovanie na noc by som si na neho v tej krkolomno-kojacej polohe netrufla nechat 😀

jaandy
4. feb 2010

no su rozni oteckovia 😀 nas je super ale aj cez den prebali tak ze body zapne pod vrchne gate 😀 kebyze ho v noci zobudim tak ani nevie kto je a kde je a nieto este take ze prebalit 😅

miruss
4. feb 2010

A ešte k AIO plienkám. Mne vyhovujú aj Imse 2v1. Dá sa tam určiť, či chcete, aby bol na vrchu flís alebo org. bavlna. Majú aj krídelka na boku, dore svhne a saje asi ako UB.

neurologia
4. feb 2010

ahojte,

labutka velmi pekny navod na prebalenie....ale ako pise jaandy oteckovia su rozny ako aj mamicky.... 🙂
moj mm sice prebali prevazne cez vikend ked je doma cez tyzden nie- je vela v praci...a zas v noci spi...potrebuje mat cistu/cerstvu hlavu do prace cize nejake teamove nocne prebalovanie u nas do uvahy neprichadza.... 😕
ja v noci neprebalujem vobec prebalim o 21:30 a potom rano okolo 7:00-8:00 v noci tiez kojime ale zatial sa neprecikala tak to staci.... 😉

neurologia
4. feb 2010

jaandy nasi manzelovia su asi velmi podobny...ten moj ked sa trochu preberie je tiez akoby z jahody spadol... 😀

zajaciq
4. feb 2010

jaandy 😀 😀 😀

henushka
4. feb 2010

miruss, co je skratka UB?

miruss
4. feb 2010

Henuska prepáč malo byť IB. 😵

topzuzana
4. feb 2010

emjee...ja som teraz kupila plavky Happy Nappy a som s nimi velmi spokojna (www.mimiplus.sk), ale predavaju ich aj v niektorych kurzoch,lebo postovne vychadza az 4 Eura (posiela z Ciech). Ale ak jej napises, tak Ti poradi,ktory kurz z tvojho okolia ich ponuka. Bola velmi mila a ochotna

topzuzana
4. feb 2010

GroBaby - uz ju mam asi mesiac, ale velmi som si ju neoblubila. Pride mi taka velmi tuha, hlavne tie gumicky a Adamkovi je uz LTT, mava otlacene nozicky aj chrbatik a to mame len 13 kil. Uz ju precikal, ale to bolo asi tym, ze este nemala tu spravnu savost. A tiez mi chyba nejaka "stay dry" vrstva, musim davat flisovu separacku.
U nas zatial vedie IB SIO, tu davam najradsej aj ked by mohla byt medzi nozickami o kusocek sirsia.

miruss
4. feb 2010

Mne zasa vyhovuje, že sú pevnejšie gumičky na Gro baby, lebo malá je tenučká, tak jej sedí super.

baskaj
4. feb 2010

ja tiež v noci prebalujem. pred kojením. je mi lúto nechať malého v našťatom. vstanem keď ešte mrnká, nereve, chytro dám dudel a prebalím šup šup za pár sekúnd. keď reve príliš, tak najprv a kojím a potom prebalím. jeho to našťastie nebudí.

henushka
4. feb 2010

v pohode, miruss. ja len, ze co to za znacku. som si myslela, ze uz sa celkom dobre orientujem a zrazu toto, si ma zaskocila 😀