Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alusha
13. júl 2010

@michaela80 IB mame asi od dvoch mesiacov a mame M a je mu tak akurat 🙂 ale mame uz aj L 🙂 sedi mu dobre 🙂

vladkaz1
13. júl 2010

Mne pridu 4 ry IB a zebrove pulky a maskacova jedna juj vytesovat sa budem veru 🙂 a uz koncim aj ja potom 😀
no tak ale Miska si sa dobre zasobila 😀 ,no je to zavislost veru ,ale tak preco nie .. niekto kupuje sperky, hracky a somariny, ty si doprajes plienocky 😉

izabelkak
13. júl 2010

@vladkaz1 tak to áno sú mokrejšie ako irma ale zachystia viac stolice, ale zase sú podla mna suchšie ako plienka bez ničoho... ja som separačky nikdy velmi nepoužívala ani nepoužívam....

jo a zapieram tiež tak 3 - 4 x denne a to máme tuhú kaku nie praženicu...

zajaciq
13. júl 2010

no prave GB neodporucam z vlastnej skusenosti na novoska, nam boli velke aj zmensene a tym, ze su uzsie medzi nozickami, prazenicka pretekala. ale od 3 mesiacov su vyborne a pouzivame dnu aj stvorce na sestinku. uz pouzivame dokonca strednu velkost 🙂 s IB sme zacali tiez po 2. mesiaci. nie je sa kde ponahlat. keby sme mali zavazovacie, tak pouzivame tie na novoska. inak som balila poctivo novosklad a vrchnaky nato. resp bamboozle a konopnenohavickove 🙂

vladkaz1
13. júl 2010

ja zapieram v pohode neorbi mi to problem, pytam sa preto ,ze ak by som zacala pouzivat ib a necika vela, tak mozem len vymenit tie sacie casti ,ale ak bude prekadeny ,musi letiet cela plienka do kosa 🙂

izabelkak
13. júl 2010

@vladkaz1 u IB mi velmi dlho stačilo vymeniť len tie sacie vrstvy saje výborne, len mi to teda nepríde plienka na doma pre ležiace dieťa...

ja som skor myslela že z tej irmy Ti to vyteká von z plienky či celé na plienku že to nefunguje potom ako separačka na kuku ale len proti mokru....

@zajaciq GB mi prídu fakt dosť malé, mi ich máme nezmenšené a to sme veru pidi, máme tak max. 7,5 kg, vyzerá to tak no 😖

kočky čo máte vačšie deti kolko vám vypijú? ja som už na nervi mne tá malá nechce nič a z ničoho piť, vyzerá to že jedine po lyžičkách to funguje, ako na cecku by vysela furt, keď ja neviem kolko si tak vytiahne či má dosť tekutín kelu 😒

izabelkak
13. júl 2010

@zajaciq a ktorá AIO vám sedela od novoška?

zfidorka
13. júl 2010

ja zapieram kazdu druhu plienku, tak 10 denne 😖 na sprchovanie miniem viac vody ako je praci cyklus 😒 kedy uz prestane tolko kakat a prko-kakat? 😅
GB zmensena malej sedi, ale kaka mensie davky, takze zatial nepretiekla 🙂 ale sa mi dnes zdalo to co pisala @izabelkak ze sa jej urobila malinke vyrazky tam kde je ta sietka, tak som jej uz potom dnes nedala - ono tie vyrazky potom o chvilu zmizli...
ja skladam novosklad len na von, doma sa bud vetra - cize ma len plienku volne, alebo skladam stvorec nohavickovo a na to zapnem vrchnaky 🙂

zajaciq
13. júl 2010

@izabelkak BG organi a kapsa a TB easyfit 😎

zajaciq
13. júl 2010

GB nam bola blba pre to, ze kakame naloze. vlastne aj teraz by pretiekla, ale uz predvidam lebo mame tak 3x do tyzdna kako a davam nohavickovu. zatial sa m odvhyt do misky nepodaril. nasu naloz este zvladnu spominane siroke AIO, myslim,ze ani IB by to nevykryla 😅

vladkaz1
13. júl 2010

@izabelkak viec co ,mne to nie ze vytecie mne ta irma presiaka ,takze ak zadrzi prazenicu, tak ci tak mam kako na plienke ci sacej vlozke ,pretoze presiakne svinusa 😀
Ale mam super mydlo ,neviem ake to je podobne jak zlcove ,oco mi to nosi z prace ,ked to zaperem raz ,vyzmykam tu spinu kaku ,tak je skoro cista ,no na okrajoch plienky mam tiez kako ,myslim to tak ze po vacsinou to schyta okaj plienky a vlozka.

tea333
13. júl 2010

inak separacky nedrazdia ritku? mame nakupene imse vimse a tie druhe su hmmm myslim ze popolinky..

vladkaz1
13. júl 2010

Ako komu ,po tych popolinkach bola mala vyhadzana ,preto som ich aj prestala pouzivat ,v podstate som ich dostala .

zfidorka
13. júl 2010

ad separacky - ja ich tiez teraz nepouzivam, lebo ocikana separacka v sebe drzala mokro a ritka bola viac v mokrom ako ked je len cista plienka - aspon u nas (mam celulozove popo)

tea333
13. júl 2010

mmm bez tych separaciek je ta plienka ale paradne okakana, nie? treba predpierat 😕

izabelkak
13. júl 2010

@tea333 osprchuje sa to sprchou, no a niekto pretrie žlčákom, niekto aj pošácha a čo tak čítam niekto vobec nezapiera... je to rozne, ja zapieram ale ak aj niekedy odfláknem ak flaky nemám....

tea333
13. júl 2010

dufam teda ze ked to prebehnem mydlom a trochu osprchujem,tak nebude problem, lebo by som nerada prala tie plienky na velmi vysokej teplote, aby sa neznicili 😒

izabelkak
13. júl 2010

@tea333 stačí prať na 60 stupňnoch a flaky sú fuč... ako so žlčovým mydlom sa dá vyprať prakticky čokolvek... som teraz inak v jednom bioobchode kúpila tekuté sonett a celkom príjemne voní no na pranie v práčke je tam dosť vysoké dávkovanie a predávali to v takej malej flaštičke za 2,50 EUR, keby sa to dalo kúpiť aj vo vačšej za lepší peniaz asi by som to radšej dávala do prania ako sol na škvrny....

tea333
13. júl 2010

ja planujem na pranie skusit mydlove orechy.som zvedava 😕 🙂

emjee
13. júl 2010

@izabelkak mne m. tiez nechcel skoro vobec pit, az po 1. narodeninach sa ako-tak naucil, davam mu len vodu z netecuceho hrnceka, ma ho furt "hodeny" po ruke, aby sa mohol napit kedy chce; minuly tyzden bol mrzuty a nesvoj a nechcel ani jest ani pit len mliecko, ale uz sa nastastie opat rozpil (inak som niekde tusim v zdravi citala, ze do 2 rokov staci materske mliecko, netreba nic ine, ani vodu) - ja davam vodu kvoli tomu, ze je to rychle, moze sa s tym pooblievat, pripadne umyt ked sme vonku; caj neznasam 😝 a sladky uz duplom nie

ja separacky davam, lebo nikdy neviem, kedy pride naloz a niekedy fakt aj 3-4x denne 😝 takze @zfidorka s tym, kedy prestane tolko kakat je to fakt individualne 😀 ale klop klop ritulu ma vystavnu 😀

ja periem podla nalady, zvycajne dam najprv cyklus "plachanie" nech sa vymoci ta najvacsia spina z plienok, potom dam dlhe pranie na 40 a prihodim aj ine veci co treba oprat - davam teraz frosch aloe vera rovno do bubna a do priehradky sol na skvrny dm a trosku mio freshu
raz za cas supnem vsetko na 60

taanak
13. júl 2010

ahojte, na novoska aj nam najlepsie sedeli BG, velmi som si teraz oblubila organic. 😉
@tea333 ja periem striedavo v Ulrichovi a v orechoch + sol na skvrny a v pohode 🙂
a kako nezapieram, sprchujem ho silnym prudom vody, vacsinou to staci
@vladkaz1 ak som dobre pochopila, tak ti vadi, ze riedke kako prejde cez separacku na plienku. To ale robia vsetky separacky, udrzia iba tuhu cast stolice 😒

vladkaz1
13. júl 2010

ahojte ,no pri malej som neskoro zacala latkovat ,takze irmu som si oblubila ,lebo tuhu stolicu zachyti paradne len som splachla do hajzlika , 🙂
teraz pri malom je to ine no zvykneme si ,v latkovkach sa mu moc paci 🙂

avila
13. júl 2010

Baby, mozno som uz z toho mimo 😅 Zapieranim myslite rucne predpratie napr. zlcovym mydlom?

emjee
13. júl 2010

@avila ano, preperiem to hned ako dam dole plienku (niekedy s a niekedy bez zlcoveho) a potom to hodim take mokre (len v ruke vyzmykane) do kyblika nasucho 😉

izabelkak
14. júl 2010

ja zapieram rovnako ako emjee, periem v orechoch k tomu soľ na škvrny radšej eko ak mám (koli Iz pokožke ale popravde nabaví ma to furt kdesi naháňať neviem prečo to nemožu mať v DM), teraz momenálne ecover bieliaci prostriedok, nechápem že ten prekarbonát nazýva každý firma inak?) jo a žlčové používam skoro stále lebo separačku dávam len ráno kedy je kakuš istý 😀
my máme momentálne tiež zadoček výstavný, neviem čo nám dokáže tak čas od času podráždiť....

jonki
14. júl 2010

baby uz som sa vas raz pytala a znovu mam otazku pre skusene latkarky 😉

chcela by som zacat so zavazovacou disanou a stvorcami...pre novorodenca a k tomu tak ako ste odporucali vlniaky alebo pulky
a k BumGenius 3.0 AIO cca 4x a BumGenius flip 2x plus 6 stay dry vkladaciek....a pouzivala by som do nich aj klasicke stvorce. Jeto dobry napad???

a este jedna otazka....kolko potrebujem stvorcov a tych disan? vdaka 😉

zfidorka
14. júl 2010

@jonki ja zavazovacie pouzivam len na noc, takze ich mam 6, na vrch davam natahovacie vlniaky...
stvorcov roznych velkosti spolu s viacvrstvovymi mam 36, cez den pouzivam flipky so stvorcami... na von davam stvorec na novosklad a na vrch GB pulky, k lekarom a tak davam BG 3.0 (mam 2) a kapsovku wonderoo, pripadne nohavickove...
do flipky mam organic vkladacky, ale tie som este nevyuzila, lebo do nej davam stvorce...
mne taketo kombinacie momentalne vyhovuju, musis sama vyuskusat co sa ti osvedci 🙂
btw, dnes robim 24 hod. statistiku kolko mala vycika, vykaka a kolko miniem plienok 😉

jonki
14. júl 2010

@zfidorka takze flipka so stvorcami je fajn napad...myslis ze stacia tie dve gatuse? ja chcem asi skusit na novoska tie disany aj na den takze to budem potrebovat urco o dost viac.

potom daj statistiku mozno nam neskusenym planujucim pomoze 😉

zfidorka
14. júl 2010

@jonki 2 flipky podla mna stacia, ja mam len 1 🙂 ale mam aj ine vrchne...
ja davam zavazovacie na noc, lebo vtedy dlhsie spinka a prebalujem menej casto, cez den menim plienku po kazdom ciknuti, takze staci 1plienka a navyse ju nechavam polorozbalenu (nech sa vetra v tomto teple)...
ja som povodne mala zavazovacie 3, no zapacili sa mi na noc, tak som dokupovala... 🙂 takze ja by som nakupila nejake rozumne mnozstvo a potom pripadne dokupis, ked budes potrebovat...

jonki
14. júl 2010

@zfidorka prave ze nechcem robit nejake velke zasoby a hnat to do extremov a potom zistit ze to bolo zbytocne alebo to nevyhovuje malej....
mm bol vcera skvely...som mu povedala ze som nasla plienky na UK stranke...ze take a take ....tak jeho rekcia bola nech na to cele plienkovanie urobim budget...(je ekonom a prave jeden rocny robi v praci 😀 )...tak som si spomenula na tuto diskusiu a celu plienkovu zavislost 😵 a tak nenapadne naznacila ze to s tym budgetom nebude az take jednoduche 😀