Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
15. júl 2010

@emjee doktor to tak nazval od lytka po lytko 😉 tiez mi to prislo divne... satku mam ale zatial nenosim, v tomto teple si to neviem predstavit...

alusha
16. júl 2010

baby, mam otazocku, itti bitti SIO periete spolu s ostatnymi plienkami? ja som mala doteraz len tmavo zelenu, a zda sa mi vzdy ked ju operiem s plienkami, ze maju zeleny nadych... teraz som kupila fialovu a cervenu, tak mam obavy, ci mi nezafarbia plienky?? mozem ich prat s ostatnymi?

busni
16. júl 2010

@alusha ja mam tmavo hnedu - taku cokoladovu a periem ju normalne a nic nefarbi. nastastie 😉

vladkaz1
16. júl 2010

kuk som nadsena sedia super 🙂

avila
16. júl 2010

@vladkaz1 ako z reklamy na latkovky 😉 Nadherny 🙂

dugyna
16. júl 2010

@katka.carska ahoj kati nerata sa to ci si prva alebo posledna ale to ze si si spomenula 😉 dakujem velmi pekne 😉

dneska sa mi malicka precurala az na postel 😀 mali sme na sebe xs haminko s organic vlozkou..a takto to dopadlo 😀
uz sme skusili aj ostatne jednovelkostne plienky a su super..inak najlespie z jednovelkostneych sedi BBH bamboo 😉
a skusali sme uz aj zavazovaciu s vv a viez sa nam to pozdava 😉
inak uz ani nezmensujem malej na XS plienocky ale normalne ich ma na S a jednovelkostne na S 😉

dugyna
16. júl 2010

@vladkaz1 jaky je podareny v tych plienockach 🙂 a to mas ake plienocky vladka?

vladkaz1
16. júl 2010

to je IB zlatko a druhu musim precitat neviem ani na b 😀 to su pulky ,este pockajte ked ho odfotim v maskacovej 😀

mneme
16. júl 2010

@vladkaz1 tie pulky su asi blueberry minky wrap, tipujem. inak velice slusive 😉 a cumim jak puk, ze tvoj syncek nosi ib l-ko a ma ho zapnute rovnako ako moja vyse rocna piskota 😅

adriana7
16. júl 2010

@vladkaz1 ,
no tvoj malý je ukážkový (na zjedenie), tá druhá fotka - ála šelma na tých štýlových návliečkach, s punkom na hlave, a ako sa tvári...( maštalírovi rastie konkurencia)chichi...

adriana7
16. júl 2010

@vladkaz1 ,
a niekto povie, že látkovky sú out, no toto je taká nádhera, neporovnateľné s tými papierovými igelitmi...

vladkaz1
16. júl 2010

@mneme ano mas pravdu 🙂 ,baby to moj bol pri amlej zasadne proti latkovaniu ,ja osm bola unesena len ona vsetko precikala a po mesiaci sa mi odpienkovala .
Ale teraz plne ficime na latkovkach ,priznam sa ze ked ideme na dlhsiu cestu tak davam hnusku ,maly ma riedke a lubi sa tak posrat neskutocne.
No a ja sa cudujem malemu su aj pulky swb M ka dobre ,ja neviem co ma za postavu je taky dlhy ,tucny neni ale sedia mu vascie cisla ,male plienky co som aj sila doma su mu uz len tak 😒
Fakt su poniektore latkovky nadhera ,neviem ci este nekupim nieco 😀

ivanajelinek
16. júl 2010

Ahojte kocky...Ja by som potrebovala poradit, aku vybavicku z plienok treba kupit..Uz som si nieco precitala ale akosi sa v tom neviem vysomarit. Jasne ze kazdemu vyhovuje nieco ine, ale urcite vy uz mate viac skusenosti ako ja... 😉 Takze by som bola vdacna za kazdu radu...

dahlia23
16. júl 2010

@vladkaz1 náš malý je tiež nejaký dlhý, takže mám podobný "problém" ako Ty. vlniaky sckoon veľ. M sú mu tak-tak a vraj od 8-11 kg. a on ešte 8 kg (asi) nemá. zato má 72 cm... nosíme veci 6-9 mesiacov tak na doraz. ale teda dúfam, že sa ten rastový šprint upokojí 😀

dahlia23
16. júl 2010

@adriana7 tiež si myslím, že látkovky sú silno IN a nie ten bezduchý igelitový papier 😀 teda, papierový igelit 😀

adriana7
16. júl 2010

@dahlia23 ,
a včera som ťa stretla na kupku v tn, ja som ťa pozdravila ahoj, ty mňa dobrý deň (už len teta chýbalo) chichi...
som sa hneď zaradila (vekovo)
a neviem, či si si všimla, jedna mamina sa tam prechádzala okolo bazéna s asi polročným bábom a tiež mali látkovku... podľa mňa je takých látkujúcich mamín viac...

luciferova
16. júl 2010

kocky co by ste poradili na zaciatok? a odkial (obchod/stranka)? vdaka 🙂

luciferova
16. júl 2010

sak chcem byt in aj ja 😉

adriana7
16. júl 2010

@luciferova ,
ja som tému začala čítať asi v marci, prelúskala som to skoro všetko, a aj tak som si nie istá, či som "zložila" dobrú látkovú výbavu...
ja si myslím, že čosi na rozbeh kúpiš, ak to tu budeš intenzívnejšie čítať, ale potom si aj tak "naživo" vyskúšaš, čo ti bude najviac vyhovovať...
ja som "základ" kúpila nový (väčšinu od mirus), ale teraz už dokupujem aj z bazárika, také plienky, čo čítam, že sú s nimi maminy spokojné a po vynosení ponúkajú ďalej...

emjee
16. júl 2010

@ivanajelinek
@luciferova
kazdemu babatku a kazdej mamine (dokonca v kazdom obdobi babatkovskeho - plienkoveho obdobia a dokonca aj v zavislosti od rocneho obdobia) vyhovuje nieco ine
zakladne info o plienkach najdes napr. tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...... no a potom odporucam pokukat fotoblogy tunajsich vykecavaciek, takmer vsetky mame nejaky ten album s plienockami vyfotenymi aj popisanymi, ktora plenucha ako (ne)vyhovuje
ked si spravis predbezny obraz ake a kolko chces pouzivat (odporucam na zaciatok z kazdeho druhu max. 3 na vyskusanie, ak vam budu ok, tak dokupis, ak nie, tak lahsie predas 3 ako 20ks), napis sem a my ti to skritizujeme / odobrime a potom az zacni nakupovat (najlepsi eshop neexistuje, v kazdom je ponuka / ceny ine, niektore veci sa oplati kupit aj cez bazar)

emjee
16. júl 2010

@michaela80 gratulujem ku krasnej slecne 🙂

michaela80
17. júl 2010

@emjee dakujem...len sa bojim ze tak skoro latkovat nebudeme, kedze jej su aj pampersy 2 az5 kil naramne velke...ona je taky malinky drobcek...mozno este tie itty bitty jej budu ale asi tiez budu velke...uvidime doma co to bude...

izabelkak
17. júl 2010

@michaela80 gratulujem k malinkej a želám hlavne veľa zdravíčka....

Iz mala pri narodení 3300 a 48 cm, v nemocke schudla na 3 kg a veľmi dlhú dobu som mala pocit že sú jej tie newborn papmersky veľké... asi koli tomu že bola taká kratšia nosili sme ich určite min. 1 mesiac ak nie aj viac... 😀

vladkaz1
17. júl 2010

Srdecne gratulujem k drobcekom 😵
@dugyna aj ty uz to mas pekne za sebou 🙂

dugyna
17. júl 2010

@michaela80 gatulujem 🙂
@vladkaz1 hej uz mame malicku pri sebe, z nemocky sme isli v tej srdieckovej pleinocke 🙂 a odtvedy hnusku ani nemala na sebe 🙂
paradane stu tie pulky 🙂

mneme
17. júl 2010

jej, @michaela80 gratulujem k dcerenke a zelam krasnu cestu zivotom 🙂

alusha
17. júl 2010

@michaela80 aj ja gratulujem 🙂 tak a sup latkovat, nech vsetky tie plienocky vyuzijete 🙂

zajaciq
17. júl 2010

@alusha my mame len svetle farby (oranz, zlt, tyrkys, mentol) a taketo problemy sa nam vyhli. ale vsetko periem na 60tke 🙂

akurat sa ma snazil niekto vytoci (TUTO na fore) t, ze latkovky nie su ekologicke. ach. esteze je tak teplo, nema cenu sa rozculovat. nech si ine deti chodia v igelitoch. my sme vcera zvladli vcera Madarsko s 2 plienkami pocuranymi, zvysok vypotila alebo asi cikala do bazenika. 😅

@michaela80 no a gratulacia novopecenej dvojnasobnej mamicke 🙂 😵 vyhoda latkoviek je, ze posaju rychlo ciku, mozes ich dat na babatko aj velke. ved aj moja Rory bola malicka, na fotkach nevidno nic, len plienku a oci 😀

alusha
17. júl 2010

@zajaciq dnes som ich oprala spolu aj tmavofialovu a cervenu a v pohode, nic nezafarbili 🙂

zajaciq
17. júl 2010

@alusha potom ukaz fotkyyyyyy.