Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

xlea
11. mar 2011

@michaela80 ... sorry clementine... http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat... taka do pomarancova...

sima.p
11. mar 2011

@xlea pekná farba

xlea
11. mar 2011

@sima.p celkom ano... malokde ju mali... ale pojde od nas...

sima.p
11. mar 2011

@xlea no ved ked nesplna to čo požaduješ, tak áno, radšej preč... ja som si najprv nakúpila BL, že mi budú stačiť také, a už z nich nemám ani jednu... najviac mi na nich vadilo, že neskutočne dlho schli

xlea
11. mar 2011

@sima.p BL nemam ani jednu... vacsinou ficime na flipkach a stvorcoch + vkladky stay dry.... to mam suche za poobedie... zvesim, poskladam a ficime dalej...

sima.p
11. mar 2011

@xlea nápodobne... Flipky a viacvrstvové plienky, na von kapsovky...

zdenush88
11. mar 2011

ahojte... tak som sa na 100% rozhodla latkovat 😀 😀 a vrhla soms a do tohona 110% 😀 😀 ... zacala som nakupovat vybavicku - uz mam dake FLIPky, vkladacky, stvorce, nohavickove plienky, AIO..a zacinam mat pocit, ze mam trochu toho vela.. hehe.. asi to pretriedim, lebo mam pocit, ze som si zobrala z kazdej rady nieco ale v konecnom dosledku neviem, co budem najviac vyuzivat...ale ved na to asi casom pridem.. Mala som trochu strach ale cim dalej, tym sa viacej teším.. 😀 😀 😀 toto formu je super, tu sa clovek dozvie hadam vsetko 🙂

katka888
11. mar 2011

@zdenush88
🙂 drzim palceky....
uvidis, co budes potrebovat, tie poziadavky sa Ti budu aj vekom menit.co nepouzijes, posunies cez bazarik, co ti bude chybat "cestou" dokupis 😉

michaela80
11. mar 2011

@zdenush88 ja som tiez tak nakupila" dost bezhlavo" v tehu a po narodeni som zistila ze mi nesedia nohavickove plienky, pulky ci vlniaky tak vsetko islo z domu a dokupila som si potom to co mi sadlo.... tak drzim palce aby si sa trafila do vybavy ktora ti sadne na "mieru" Tebe i babetku...

michaela80
11. mar 2011

nemate niektora skusenost plienocky.sk/plienocky/eshop/16-1-Pre-deti-oblecenie-obuv/26-2-Navleky/5/873-Navleky-Hoppediz-MERINO-pruhovane ake su?

zdenush88
11. mar 2011

@katka888 dakujem 😉 uz sa neviem dočkať... 😉 ved jasne, trochu si aj hovorim, ze som nemusela tak bezhlavo nakupovat,ale nemohla som odolat... 🙂
@michaela80 asi tak, uvidim co mi naozaj vyhovuje a co nie.. 😉 uz aby to bolo 😉

katka888
11. mar 2011

@zdenush88
a čo také si si ponakupovala? 😉

zdenush88
11. mar 2011

@katka888 No mam asi 5ks BG Flipky ci 6? trochu som si to zle precitala som si myslela ze jedny su ine ako druhe... Potom vkladacie plienocky, Gro Via plienocku, potom niekolko nohavickových plienok.... a AIO plienky asi 10? heh a jasne ze stvorce, a tak..

sulky
11. mar 2011

@xlea , ano, organic mam v oblube 🙂 ALe urcite nie na noc. Zacali sme ju najviac vyuzivat, ked maly zacal chodit. Je to velmi sikovna plienka, nasadim a ideme 🙂 A tiez velmi prijemna na nosenie, mam rada prirodne materialy na zadocku.

marianas
11. mar 2011

Ahojte. Našla som už na viacerých stránkach, že ponúkajú "libštátske štvorce". Vraj sú to tie socíkovské. Máte s nimi skúsenosť? Sú dobré a oplatia sa?

penn
11. mar 2011

Baby to, ktore plienky tu nazyvate ze flipky?

zfidorka
11. mar 2011

@penn Bum Genius Flip - su to v podstate vrchne nohavicky, su k nim 2 druhy vkladaciek, bud stay dry alebo organic prefold...

xlea
11. mar 2011

@penn tieto ekoplienky.sk/product/nohavicky-bum-genius-flip-468/ 😉

xlea
11. mar 2011

@sulky ta ja sikovna som ich na noc zalozila a mokro bolo vsade 😖 sikovnica som...ale uschli mi dnes v poho vonka za 8hodiek....

katka888
11. mar 2011

@penn
tu ich mam nafotene aj s original vkladackami ako sa davaju dnu a aj ako do nich pouzivame klasicke stvorcove "socik" stvorce. / vo fotkach je nastavena na nich menisa velkost / :
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katka888/alb...

katka888
11. mar 2011

@zdenush88
flipky sa ti nestratia 😉 a ostatneho mas tusim viac ako my.... 😀 ale my latkujeme od 6 mes a teraz uz asi dva mesiace v noci skorovobec nepiska, takze napr nohavickove uz nevyuzivame... dnes som vytiahla BBH bambusku po skoro 3 mesiacoch..... to preto, lebo som sa vytesovala, aky ma krasny zadocek, ani naznak zcervenania a hups... vcera vecer scervenal a do rana / mala s apre istotu tentokrat v noci popiskala / az hroza des ... to sa nam este nestalo tak zcervenat..... 😒 no na bambus mala stale skvelu reakciu, tak uvidime rano, ci to trosku stiahlo.

divoska
11. mar 2011

ja mam organicsy moc rada. vkladam tam hocico co sa zmesti 😀 len sa modlim aby som nezistila ze kapsa je lepsia a vymenila to vsetko za kapsy 😀

katka888
11. mar 2011

@divoska
no mne asi viac vyhovuju kapsovky ako AIO... 😀 a to, ked som prvykrat pocula o latkovkach - o typoch, tak som si povedala, ze jedine AIO ved to je ako jednorazovka ... a behame vo stvorcoch 😀 😀 😀 realita je miestami tak "krutaaaa" haha 😀

divoska
11. mar 2011

@katka888 jj ved ja som to skresala na stvorce a aio zase 🙂 s tymi kapsami to asi vam vsetkym, len ja zas musim byt speci.. 🙂)) kapsy mam 4 pouzivame 2. na aio mi vyhovuje ze tam este docpem este nieco dovnutra, a ked je mokre len to a niekde sme, tak vyberiem a zvysok necham, na kapsach mi vadi ze to tam treba cpat a narovnavat a ked je mokre treba vymenit celu. takze som si takto nejak "zkapsovitela" aio a vyhovuje mi to lepsie 😀

katka888
11. mar 2011

@divoska
vidis, to ma nenapadlo, AIO nacpat zvrchu a ked je len jemne znecistene , tak vybrat a pouzivat dalej 🙂 ty nie si speci, ty si hlavicka 😀 lebo na kapsovkach mi trosilinku vadi prave to, ze ked jemne curkne, menim celu plienku

sima.p
11. mar 2011

@katka888 @divoska úplne s Vami súhlasím....

katka888
11. mar 2011

takze dilema AIO versus kapsovky ostava na urovni sliepka - vajce 🙂

zdenush88
12. mar 2011

@katka888 hehe pozerala som albumcek tvoj o Flipkach...len sa chcem opytat to ich vyplnujes vsetkými troma vecami....?? 😉 No ja som sa rozhodla trochu svoju zbierku okresat o dáke nohavičkové plienky.. a kupit este gro via + vkladacky. No a jasné, stvorce pridu aj nám, kazdým dnom ocakávam 🙂 tak potom budem hladat na nete ako sa to vseliako moze skladat... 🙂 ešte mi vlastne chýba jedna dôležitá vec KÝBEL na plienky... no a bábo na svete 😀 😀 😀 😀 😀

katka888
12. mar 2011

@zdenush88
n ie, nie vsetkym naraz, len som pofotila "alternativy" .... na doma pouzivame stvorce, ked su s nou babky, tak zvacsa flip vkladacky stay dry... lebo ony ju tak casto nekuknu... / sa pozabudnu a tak / a niekedy na noc a vkladacky BG organic tak tie tak podvecer po kupkani ... nema to logiku, ale tak som si zvykla 🙂asi je to preto, lebo podvecer niekedy zaspi skor tak nech ma pre istotu hrubsiu vkladacku.
co sa tyka kybla... ja som si kupila obycajny kos na smeti s takym vrchnakom ako helma ... tak sa zatvara... ale mam pocit, ze odkedy uz ma normalnu stravu, ze plienky viac citit, ked ich prehadzujem z vedra a aj ked hned vedro umyjem, akoby ten puch ostal v kupelni, tak pouzivame vak na plienky. ten rovno hodim do pracky s plienkami. ten vak som najprv kupila, lebo na vikendy sme prec, tak aby som mala na prenasanie a nakoniec som velmi spokojna aj s pouzivanim doma

limoni
12. mar 2011

@zojec @katka888 presne to som myslela co pisala zojka, dakujem vam dievcence
lebo mne tiez par krat prepustila aj blueberry kapsa a ta nema ten pul pasik na vnutornej strane, tak ako ho ma BG, ale je pravda, ze som ju dala na noc

@sulky dakujem, ja mam tots bots jedny biele, ale zrejme to su este starsi model ako tie gumove co som teray kupila, pretoze tie biele su jemnucke a trosinka uzsie strihom, preto som si automaticky myslela, ze aj tieto budu take 🙄 a nahodou tie nove tots bots pulky s hribikami mat nebudete?

@mimuka mne weehuggers pulky chlopne navlhli zakazdym, ale ja mam extra cikaca 😉