Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zdenush88
12. mar 2011

@katka888 takze tvojim favoritom su Flip a kapsove ako som citala mozem sa ta este nieco opytat k tym kapsovým? Tak sa dáva aká vkladačka, kde? Lebo ked sa da do kapsy, tym padom ju stále treba prat, alebo staci dat stay dray na vrch, ci ako? 😉

divoska
12. mar 2011

@katka888 och dakujem, velmi prilezitostne sa zadari 😀

katka888
12. mar 2011

@zdenush88
kapsovky zvacsa maju original vkladacky, ale ked ti treba dopchat, das tam napriklad obycajny stvorec. vyhody su, ze ked vyperes, "rozoberes" a rychlejsie preschne, ale ako pise @divoska tak aj AIO kvazi dopchas ze na vrch das tu vrstvu navyse a ked sa jemne zaspini, nemusis davat do rpania celu pleinku ako pri kapsovke / pri kapsovke dovypchavas do vnutra, cize ti tekutina prejde aj vnutornou vrstvou plienky...

zdenush88
12. mar 2011

@katka888 no tak hej, vkladacky k nim mam to znamena ze sa daju do kapsy a potom cele do prania... 🙂 a ktore AIO mate odskusane ako naj? Určite kapsove su vhodne ked pojde mala k starým rodicom alebo ked budeme vonku tak vymenim len plienku za plienku, jednoduche a rýchle prebalovanie ako s pampers.... 😀 😀 na doma flip ci gro via,ale myslim ze to sa ta rovnako pouzivat aj mimo domova 🙂 no postupne sa to naucim.... 🙂

katka888
12. mar 2011

@zdenush88
jasne, ked plienocku raz pouzijes, tak Ti to hned "docvakne" ze co kde a ako 😀 😀 .... veeeeeeeeeelmi rychlo do toho prides 😉

mimuka
12. mar 2011

@marianas musíš pozerať na gramáž plienok...ja som tieto naživo nevidela, ale podľa gramáže sa oplatia viac kikko lux...tie si tu baby aj dosť chvália...najlepšiu gramáž majú MaM, tie sú možno až moc luxus na zadok 🙂

danabel
12. mar 2011

Ahojte neviete mi niekto poradiť,kde sa dajú ešte kúpiť Bro baby Wonder Wrap? A prečo sa už nepredávajú??

sima.p
12. mar 2011

@danabel Nemám takúto plienočku, len či si sa nepomýlila a nemyslela Gro baby? Myslím, že teraz sa volá Grovia alebo Gro via, však baby Ti ešte poradia...

mimuka
12. mar 2011

@katka888 píšeš, že najviac používaš štvorce...v akej forme??...narovno do flipiek alebo aj inak?

danabel
12. mar 2011

@sima.p nepomílila 🙂 Gro baby mám dvoje, ale sú nám už na najväčšej veľkosti akurát a to máme pol roka 😒 tak zháňam od nich samostatné pulky...

sima.p
12. mar 2011

@danabel tým pomýlením som myslela to, že si napísala Bro baby namiesto Gro baby (asi preklep), ale myslím, že tá značka Gro baby sa premenovala na Gro via, ale možno sa ja mýlim, v tejto značke sa moc nevyznám, len čo som tu zachytila, však baby, čo ich majú v eshopoch sa Ti hádam ozvú, či majú to čo zhánaš...

danabel
12. mar 2011

@sima.p jáj, som si nevšimla preklep 🙂 soráč, jasné, myslala som Gro baby ...juj a ešte tam mám aj hrubku 😅 Viem,že sú už aj Gro via, asi ich už chcú úplne vymeniť a GB len dopredať...škoda,lebo že tie GB wonder wrap sú dosť veľké a dobre sedia na štvorce...

luculele
12. mar 2011

Ahojte baby, kupila som pred porodom plienky popoliny a som z toho nestastna, lebo su straaasne objemne. Malej uz zachvilu budu male a zadok jej robia asi desat krat taky velky, ako papierove. To preto, lebo som objednala frote a na to svrhnacky, ma z toho ide trafit slak, lebo boli strasne drahe. 😒

janefonda
12. mar 2011

@luculele my používame aj popoliny a dávam na ne vrchné nohavičky BG flip, lebo tie sú také tenučké. A sú to jednoveľkostné? tie sú na novoška naozaj dosť veľké, ideálne sú tak od troch mesiacov. Teda pre nás to tak bolo a používame ich dodnes 😉 A to je samozrejmé, že zadoček je oveľa väčší, ako v jednorázovkách. Hlavne na takom drobcovi. Už teraz nemám pocit, že je to na malej veliké, ale prvé mesiace som ten pocit mala...my ich teraz používame doma, no najradšej máme AIO a kapsy 😉

zdenush88
12. mar 2011

@katka888 este som sa ta chcela opytat ake plienocky alebo aky sposob si pouzivala na noc? Citala som take, ze si chvalili plienocky BBH bamboo alebo BH.... ci davas len viacej vkladaciek a stvorcov?

sima.p
12. mar 2011

@danabel nemáš sa mi za čo ospravedlnovať... však to bol obyčajný preklep....

luculele
12. mar 2011

@janefonda hej kupila som S-ka a su fakt obrovske, aj ked malej budu zachvilu male, takze skoro peniaze vyhodene z okna. Urcite neodporucam 😖

zfidorka
12. mar 2011

@danabel GB wonder wraps som videla este tu: peluskovo.sk/latkove-plienky/grovia-wonder-wraps-vrchne-nohavicky

janefonda
12. mar 2011

@luculele ja som S veľkosti kúpila z bazáru, práve pre to, že to majú dietky krátko a potom sme hneď plynulo prešli na jednoveľkostné..veľa báb na začiatku štvorcuje, lebo je to na malé mimi najpratickejšie. Hlavne nech ťa to neodradí, to by bola škoda. Musíš si nájsť pre teba ten najlepší systém. 😉 a ber to tak, že to ešte využiješ aj pre ďalšie mimi 😉

luculele
12. mar 2011

@janefonda jasne.. no ved este jej to zopar krat dam, ale bez zbrchnackov, nevadi, ked to precika... vdaka za podporu

danabel
12. mar 2011

@zfidorka aha, ale to sú už iné ako Gro baby wonder wrap, nie?Vlastne neviem v čom je teraz Gro via od Gro baby lepšia, viem len to, že vkladačky sú potiahnuté pul vrstvou,takže keď babo preciká vkladku,tak sa cika nedostane na vrchné.

alusha
12. mar 2011

@danabel danka, tie wonder wrap gro baby, gro via, to je to iste... len na jednom e-shope ich maju nazvate tak a na inom tak... aj ja som po tom patrala, ked som ich kupovala, ale je to to iste... rychlo ich kup, ak ich chces, lebo uz ich nikde nemaju a su supeeeer 🙂

danabel
12. mar 2011

@alusha áá tu si 🙂 veď preto som ich začala zháňať, keď vravíš,že sú super na štvorce -lebo ja som si myslela celý čas, že wonder wrapky sa veľkosťou zhodujú s vrchnými zo setu - tie mám dva a tie sú nám teraz dobré- a štvorce tam už teraz nenapchám 😒

alusha
12. mar 2011

@danabel nie oni su ovela vacsie, este vacsie ako flipky a take dobre pruzne, mne ich tu @divoska poradila, za co som jej vdacna, lebo ich stale pouzivame 🙂

danabel
12. mar 2011

@alusha aha tak a teraz si ich ty poradila mne 🙂 za čo ti budem vďačná ...dúfam, že nám sadnú 😅

danabel
12. mar 2011

@alusha ja si ešte prídem omáknuť tie vlniaky...Disany už išli z domu...

mirkadena
12. mar 2011

Tak aj my sme sa pridali a látkujeme 🙂 🙂 🙂 od narodenia, naša bambuľka má pomaly 6 týždňov a sme veľmi spokojní. Mám nakúpené len plienočky Bum Genius - flipky a kapsovky a Grovia Najradšej máme teraz Grovia, používame so separačkami, kapsovku zatiaľ využil len môj synček, ktorý už plienky nenosí, ale keď bol chorý, tak som mu na noc dávala BG 4.0 a suuuuuper...... teším sa z látkovania a veľmi sa mi to páči, škoda, že som o moderných látkovkách nevedela aj pri synčekovi a prišla na ne až pri druhom tehotenstve ...

katka888
12. mar 2011
katka888
12. mar 2011

@zdenush88
na noc som davala len bambusove nohavickove, a to tots bots, baby beehinds, little lamb a anavy . na ne som davala najprv vrchne nohavicky little lamb a potom disany vlniaciky. teraz nepouzivame, kedze v noci nepiska / len vcera som dala po mesiacoch, kedze sa jej nejak zcervenel zadocek /

anlu
13. mar 2011

vlniacky mam skoro hotove ale mam pocit ze budu male 😒 asi mam velmi tenke ihlice... no uvidim ked ich celkom dokoncim