Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
20. apr 2010

Karaa tak to teda bola reakcia a ešte od doktorky. Naša doktorka je spokojná, že máme látkovky a tieto nové sa jej páčia.

avila
20. apr 2010

Karaa, tak ako sorry. Ona este nepocula o plienkovej dermatidite... Ach jaj, tiez by som mala problem viac ku nej prist... Som zvedava, co nam povie v buducnosti nasa... dala som si zalezat na vybere.

karaa
20. apr 2010

dakujem za pochopenie, hned mi je lepsie, ked som to mala niekomu kto moje rozcarovanie pochopi, "povedat" 😉 A zabudla som napisat, ze jej to pediatricka zo sukromneho centra kde za malu platime 😀 /cim samozrejme nechcem povedat, ze by mala reagovat nejako inak ako ina detska lekarka/
Ale aby som je len neskodila, tak to uzavrela tak, ze mam vyskusat ine znacky jednorazovych plienok, ze to budem mat aj ja pohodlnejsie pouzivat radsej tie, ale ze ked chcem len latkove, nech si robim podla seba ... a tak si veru aj budem robit 😀

miruss, teba som sa chcela opytat, ci nerobim zle /ci nejako nezhorsujem funkciu plienky/, ked napr. do tej Swaddlebeesky medzi plienku a vlozku supnem este poskladanu viacvrstvovu plienku /na noc alebo ked ideme von na dlhsiu dobu/ Inac je to fakt super plienka, najblizsie jej urcite este jednu objednam 😉

miruss
20. apr 2010

Karaa to v môžeš v pohode robiť. Tým len zvyšuješ savosť plienky.

karaa
20. apr 2010

vdaka miruss
a do kazdej nohavickovej to mozem vkladat? a vzdy medzi vlozku /ak ma/ a samotnu plienku?

lenka138
20. apr 2010

zdienka ak sa ti nechce odmáčať fľak z pul, tak vydrž 2-3 prania a je po fľaku 😉 , nám sa to stáva bežne

karaa, tak akože fakt vrchol. Nedávno tu tiež niektorá babenka spomínala podobnú situáciu, akože ja fakt nechápem 😝
naša dr. mi vôbec nič na plienky nepovedala, tiež sa len pozrela, že má látkovú, ale jediná jej reakcia bola akurát to, že sa jej páčila aká je mäkká 🙂

miruss
20. apr 2010

Karaa môžeš alebo vyskúšaj aj vkladačky Babyidea tie sú fakt super.

kajark
20. apr 2010

Ahojte, plánovala som látkovať, výbavu som nakúpila ale pri dvojičkách sa to nedalo, ešte mi zostali vrchné nepoužívané flísové gate, ak máte záujem inzerát tu: https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/ojfl/fl...
a vrchné PUL gate použíté asi 5 krát , inzerát tu: https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/ngjp/vr...
a ešte by sa mohli hodiť teraz na jar a na leto baby legs sú velmi príjemné na odtyk inzerát tu : https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-ponozky-...
Dakujem, a látkujúce mamičky drzte sa 🙂

kkaattkkaa
20. apr 2010

ďakujem Vám za rady, myslím, že mám čo študovať ďaľší mesiac 😅
Ešte sa chcem opýtať - používate niekto len vlnené nohavičky ? Alebo sú situácie kedy nestačia - napr. v autosedačke... A tie Pul nohavicky (to sú asi všetky , čo sa predávajú pri moderných látkovkách - však ?) sú naozaj priedušné ? Lebo tie čo mame doma, sa mi zdajú igelitové.

rosienka
20. apr 2010

emjee, mirus- diky, to skladanie je tam fakt dost nazorme ukazane, ale asi sa skôr dam na tie nohavickove a AIO plienky, nech to mam co najjednoduchsie 🙂 Okrem tych AIO treba vsade vrchne nohavicky?

Este co sa tyka toho skladovania- to som pochopila, ze su dva r^zne druhy, ale aku prednost ma to skladovanie na mokro...tiez mam skôr tendenciu k tomu suchemu skladovaniu. Da sa na to pouzit aj ten original kyblik na jednorazovky? Akurat ze tam nebudem davat tie baliace folie. Kamosi nam ho chcu posunut a ja neviem, ci to mam zobrat, kedze chcem pouzivat latkove.

Ozaj, mohli by ste mi napisat aku vybavicku- kusy material, druhy vy mate...to bude na ilustraciu asi najlepsie 😉 dikes

kara- tak to je fakt vrchol, ako uz ine pisali, s takou doktorkou by som si uz nemala co povedat a nemala k nej dôveru. Ona je akurat ta, co by mala byt rada, ze vidi uvedomele mamicky a pomahat sirit osvetu a nie este zdzubavat...nemam slov. Ja sa chystam prihlasit k detskemu, ktory je vraj dost orientovany na co najprirodnejsie a najprirodzenejsie liecenie, tak san bude happy, ked ma uvidi ako exotku s latkovkami 😅

mneme
20. apr 2010

katka, ja pouzivam dost aio a kapsovky, ale ked davam nohavickove, tak z 90% davam vrchne vlniaky (mam bi shorties a lvb crepe), nikdy sa nestalo, ze by prevlhli. mam pul tots bots, ale tie takmer nepouzivam, su take igelitove. super sa mi osvedcili pulky imse vimse organic, su jemnucke, priedusne a maju pefektny strih 😉

rosienka, skladovanie na sucho je lepsie. neviem, aky je ten kyblik na jednorazovky, na spinave latkovky ti posluzi hocake vedro s deklom - napr. ja mam velke vedro z primalexu

okrem aio/sio a kapsoviek treba vsade vrchnaky

alenk
20. apr 2010

baby, prosim o radu. mam Bummis PULky, povodne biele, teraz nechtiac zafarbene na ruzovo. Myslite ze by som ich mohla odfarbit tym odfarbovacom na omylom zafarbenu textiliu? mam znacku La Nave, bez chloru, pouziva sa na teplotu aku znesie tkanina (takze by som to dala na 40 stupnov). zlozenie to ma hydrosulfid sodny, tenzioaktivne no-iony, sulfat sodny, mohlo by to poskodit tie PULky? dik

matja
20. apr 2010

kara, to bol teda zážitok... ach joj, no comment...

katka, ja používam počas dňa len vlniaky alebo AIO. Na noc už vlniaky nemám, už sú drobcovi malé, ale chcem nejaké dokúpiť. Zatiaľ teda dávam v noci PULky.
A aké máš PULky? Niektoré sa zdajú trochu viac igelitové (Baby Lucy, Tots Bots), ale výrobcovia udávajú, že sú priedušné.

alenka - sú moc ružové? Mne sa tiež podarilo zafarbiť plienky (nie PUL-ky) a po pár praniach to vyšlo. Neviem, možno by som to skúsila oprať s bieliacim práškom (PUER), možno aj v kombinácii so soľou na škvrny.

rosienka, asi všetky dievčatá tu skladujú plienky na sucho. Komu by sa chcelo vylievať takú hnusnú vodu stále... Ja ich skladujem v obyčajnom vedre.

prsky
20. apr 2010

karaa..no ja by som asi taku pediatricku nezniesla...ja som aj kvoli tomu, ze u nas v mestecku su stare korcule, isla radsej do blavy

a ja som nasej prdelke dala IB a nasa dokina ani brvou nemykla..som cakala aspon nejaku reakciu 🙂

rosienka..ja nedam na stvorce dopustit..skladam na osminy (rovno ich skladam ked ich zvesujem zo susiaka), len predskladanu plenu vyberiem, vlozim do PUL gatiek (pripadne pridam vkladacku) a ostatny postup ako pri jednorazovke 😉 ...ale mam aj kapsovku bum genius a na paradu moje milovane itti bitty (8 ks velkost L a uz odlozene 3 ks M) 😉 a PUL gatky mam gro baby a som tiez velmi spokojna (viac ako s imse vimse, co sme mali, ked bola mensia)

a kyblik mam trofast z ikea - da sa dat potom do toho ulozneho systemu v detskej izbe 😀 mam take 2 aj s vrchnakmi - do jedneho hadzem pleny, do druheho Lalino oblecko

matja
20. apr 2010

ani naša doktorka nijak nereagovala. Len raz, keď malého obliekal manžel a na IB obliekol ešte aj vrchné nohavičky, tak povedala, že koľko má na sebe veľa nohavičiek 😀

baby, fakt dávate deťom štvorcové plienky poskladané iba na osminy? Drží to, aj keď deti behajú? hm... a ja sa mordujem s novoskladom a so snapkou, skúsim to takto jednoduchšie. Už tu raz odznela jedna otázka - aké vlniaky sú potom vhodné na skladanie na osminy? Asi radšej zapínacie, nie naťahovacie, však?

prsky
20. apr 2010

matja...no nasa beha statocne a zatial nepretiekla ani ked som jej dala iba 1 stvorec na osminy + vkladacka a pozabudla som sa na 3 hodky a neprebalila som 😅 inak davavam 2 stvorce + vkladacka...ale mozno je to tym, ze chodime priebezne aj na nocnik...obcas sa nam stane, ze mame aj plienku suchu 😵

alenk
20. apr 2010

mati, su dost ruzove 🙂 kupovala som ich z druhej ruky a baba mi povedala ze su trochu. ale v podstate to nevadi, su to NB, tak ich budeme pouzivat len chvilu, ja len ze som dnes preluskala temu o slize na pranie a tam som narazila na ten odfarbovac, tak ci nahodou by to neslo. ale muz mi teraz hovori, ze radsej ruzove a funkcne, ako mozno biele a znicene 😀 ze sa postara aby z toho nas maly nemal dozivotnu traumu 😀

lenka138
20. apr 2010

alenk ja som mala pulky tiež raz dosť ružové a po niekoľkých praniach, neviem presne po koľkých to vyšlo a sú zase normálne

katka ja som v podstate doteraz mala len pulky, až nedávno som si kúpila vlniaky a ľutujem, že som tak neurobila hned, je to úžasná vec

matja ja mu štvorce dávam len takto naskladané, ale iba na doma. Soma rada, že mu dokážem zapnúť aspoň to, novosklad a na draka a ešte popri tom behať so snapkou by som už pri ňom neuhrala 😉. Ale meniť to musím zhruba po tej hodine, lebo nevydrží pri mojom cikáčovi

zdienka
20. apr 2010

miruss, diky- no namacat som nenamacala, len dala do prania sol, tak vyskusam... jaj, tie ellas house to je basen, uz myslim na dalsie a este aj na bamboo prefold, takze coskoro sa zasa uvidime 🙂

jaaj a este mam taky problem, mame ale ze strasne tvrdu vodu a plienky strasne tvrdnu niektore. co s tym ak nezabera ocot?
na vyrabanie slizu som leniva, tak rozmyslam ze skusim dat do prania jedlu sodu, ale ake mnozstva, pomery, kedy ju tam prihodit? do prania alebo na plakanie?

miruss
20. apr 2010

Zdienka, jasné počkaj na týždeň plienok budú akcie.
A orechy na pranie si neskúšala? Mne pomohli, my máme tiež strašne tvrdú vodu.

zdienka
20. apr 2010

miruss, fakt orechy?

no skusim. mam doma ale dako sa mi stale nechce verit ze dobre operu 🙂
tak ale idem do toho.
jej tyzden plienky? kedy? kuknem web a zasa daco povyberam. uz sa tesim 🙂

inak elly netvrdnu a dokonca aj na noc lepsie ako bamboo extra. to som necakala.
a bamboo hour, to je jedna basen tiez. hura hura 🙂

miruss
20. apr 2010

Mne ellla konopné tvrdli.
K orechom pridávaj soľ na škvrny.
A akcie ešte nemám zverejnené, len jednu. Ale chystám pár dobrých. 🙂

miruss
20. apr 2010

Tie babyidea vkladačky sú fakt super vec. 🙂

zdienka
20. apr 2010

mne naopak. elly netvrdnu. najviac tvrdnu strapky a bi bamboo extra. no uvidime.
vkladacky uz odporucam vsetkym 🙂 este ten prefold ked bude a uz ma v noci nic naprebudi.

miruss
20. apr 2010

To by som si nebola istá. Počkaj keď sa začnú malému prerezávať zúbky.

zdienka
20. apr 2010

😀

etuska
20. apr 2010

Emjee-dik za tip v Ekomaminkach na tu dekalcifikacnu kuru-nieco take som potrebovala 😅 😉 -vyskusam

ludmilabb
20. apr 2010

uf tak mne dnes na koznom povedali ze mala ma atopicky ekzem a ze oblecenie ma mat iba 100% bavlnu a bielu farbu najlepšie, normalne ked videla ze mala ma fialove pancuzky tak povedala, ze jej mam kupot biele.... mam doma CT co ma cierne vnutro a tiez vlna moze zhorsovat ekzem a doma mam Popolini vlniaky a tiez Disany este nepouzite, tiez som si kupila v bazari jedny nohavickove vlniaky ze do nich dorastie a teraz toto ☹ najhorsie su aj tak tie kortikoidy 🤐
je tu nejake babo s AE?

izabelkak
20. apr 2010

matja naťahovačky plienky narovno neudržia, jedine tie bundles of joy tie so skor ako gaťky strihom, no musela by si mať akurát veľkosť, že by si ju zrejme nenatiahla na nohavičkové, si inak myslím že tým strihom tak či tak zrejme velmi na nohavičkové nie sú, ale možno sa mýlim....

a z PUL-liek sa vám aké najviac osvedčili na plienky narovno?

ja váham medzi thirsties a gro baby.....

bambuska1
20. apr 2010

baby, a co take si budete objednavat z brany? dajte nejake typy🙂