Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
23. apr 2012

@stannka
thirsties a blueberrz a little lamb vrchne

zdraveplienky
23. apr 2012

@zuzanamolnarova take ako flipka nema, len male na jednej strane, kuk video

https://www.youtube.com/watch?v=EXZCSVfZ3l4
zuzanamolnarova
23. apr 2012

@zdraveplienky práve toto som pozerala ďakujem

zdraveplienky
23. apr 2012
miruss
23. apr 2012

@stannka: Na novosklad Thirsties, Blueberry, Little lamb a na rovno Flipky.

ekoplienky
23. apr 2012

@stannka: Na novosklad Thirsties, Blueberry, Little lamb a na rovno Flipky.

peluskovo
23. apr 2012

@zuzanamolnarova
zaklopky ako flipka ma flipka a weehuggers, o inych / zatial/ neviem

zuzanamolnarova
23. apr 2012

@zdraveplienky @peluskovo @ekoplienky @vojann eshopy nebude mať niekto v ponuke swaddlebees capri diaper cover - sú krásne a na systém Flipiek 🙂

blovitc120
23. apr 2012

Dievcata moj maly je neskutocna citlivka, neznasa mokro a citi ho aj ked si len cikne do papierovej, v latkovych vresti ako pavian a tym padom sa mi stale budi na mokro. Ktore stay dry su najlepsie a najmenej citit v nich mokro? Co mu mam davat? To je neskutocne takato citlivka. Inak neviem, kto tu pisal, myslim ze @peluskovo ze sa jej deti nebudia na prebalovanie. Tak to je scifi u nas, pocas spanku nemozem prebalit.

zdraveplienky
23. apr 2012

@peluskovo aj Bumkins Cover One Size ma take zaklopky 🙂
@zuzanamolnarova pre mna osobne tie zaklopky nie su az take nevyhnutne, na nohavickove je to jedno a na stvorcove ked nestiham plienku len polozim a zaklopku nevyuzijem a je to v pohode 😉

ramzesa
23. apr 2012

@zuzanamolnarova no v prvom rade satka, ta mi chybala ako sol 😀 . A potom na skusku wonderoo, bumgenius a bambusove little lamb. Ale keby viem, ze aj v KE mame eshop 😝 .

ella_joy
23. apr 2012

Ahojte, precitala som si uz co to o latkovkach, ale som z toho zmatena, tak ako pri prvom, preto som s nim mala len jednorazovky, teraz uz to nechcem vzdat..poradite mi prosim..chcem pre novorodenca AIO latkovky, a take ktore sa daju susit v susicke.Cenovo mi je to viac -menej jedno..len nech su nejake vesele..kolko kupit na skusku a co k tomu...dakujem velmi pekne. Myslite, ze sa opalti zacat aj s rocnym dietatom?

zojec
23. apr 2012

@blovitc120 pre mna najlepsia stay dry vrstva je suedecloth.. ma ju napr. kapsovka bum genius. ale da sa kupit aj ako metraz a mozes si z neho usit take tuneliky do ktorych budes davat stvorec 🙂 a potom pulky. kym je babatko ale malicke, tak mozno budu stacit aj postrihane kusky.. ked je potom vacsie, zvykne sa to poposuvat a uz je "zle".
este je jedno riesenie a to bezplienkovat...
ale ak mu vadi aj papierova plienka.. tak veru neviem ci to bude mokro. mozno mu vadi, ze nema dostatocnu volnost pohybu.
inak gratulujem k babatku 🙂 😉 ako to rychlo preslo, este pred chvilou si grcala pri prebalovani starsej 😉

blovitc120
23. apr 2012

@zojec vdaka. No leti to, uz ma zajtra 3 tyzdne a mne tentokrat veru bolo zle az do konca a to som rodila 4 dni pred terminom. Aj tebe sa to blizi, je to fuska dve deti doma 🙂. Zelam porod ako moj, 3.4. o 22:00 sme ledva dosli do porodnice a 22:05 sa Martinko narodil 🙂. Bez akychkolvek infuzii, oxytocinov a vsetkeho, keby mi praskla voda, narodil by sa cestou.
Suedecloth mam asi meter, podla tvojej rady, len som nestihla posit veci a teraz este menej stiham. Skusim mu dat jeden kusok a uvidim, hoci on aj stale kaka, to bude aj miesto separacky, to pri Miske nepoznam, ona tak 2-3x denne kakala a on aj 12x, niekedy aj 4x pocas jedenia vypusti.
A mas pravdu, holou ritkou vystrcenou dohora na brusku je najspokojnejsi.
Bezplienkovat som chcela skusit, podarilo sa mi parkrat chytit ciku, to dava cca 10 minut po jedle, ale ked zaspi, tak ho nebudim. Kaka zasadne pocas jedla, to mi radili skusit dat pred jedlom, lenze on ked nedostane hned papat, tak od zlosti sa ide zblaznit, strasny hlados a nepaci sa mu v klbku nad nocnikom. Asi to skusim az ked sa zredukuje kakanie.
Inak som kupila aj Mam happysquare aj Kikko lux a ja teda rozdiel nevidim, najlepsie su Kikko bambusove teraz uz obdlzniky. Aj tak stvorec nevydrzi viac ako 10 minut, cika ako ropovod velke davky. Ale latkovku mi este neprekakal, jednorazovku skoro kazdu.
A este som chcela, ze v noci davam este jednorazovky co mam z porodnice, on totiz spi aj 4 hodiny a to mi precural aj bamboozle vypchatu original vkladkou a twofoldom. Uz v tom mal zadok ako mravec, obrovsky, tak neviem, co s nim ucurancom v noci, ale budit ho nezvladam, lebo som potom K.O.

zojec
23. apr 2012

@blovitc120 panecku, taky porod si zelam aj ja 🙂 len ja mam do porodnice viac ako hodinu 🙂 mm by asi nepredychal, kebyze mu porodim v aute 😀 😀
neboj, zosuladite sa nejak, aj b. kakala veelmi casto, ale len take kakoprdy, som prebalovala aj 20x denne, stvorec a flipky to istili. tak skus z toho suede nastrihat take pasy a dat mu tie.. uvidis... s bkm som osobne zacala az v 3 mesiacoch, lebo pri tych kakoprdoch to vobec nemalo vyznam. potom kakavala naraz vacsie davky . drzim palce 😉

ivanka.7
23. apr 2012

@zojec tomu uplne rozumiem, nasa takisto teraz xkrat denne a velmi casto pocas jedenia

nenocka
23. apr 2012

@zuzanamolnarova hmm, vyzerajú dobre a plusom by mohli byť aj krídelká 😉

dievčence, som unesená z nových vzorov jednoveľkostných patentkových bambi roxy 🙂 úúúúúúúžasné súúúú!!! 😵

peluskovo
23. apr 2012

@blovitc120 jeee, blahozelam k babatku 🙂
k otazke, @zojec uz napisala to co, by som aj ja 😉
@ella_joy
pri babatku budes prebalovat pravdepodobne velmi casto, az ti bude luto davat AIO , mnohe mamicky planuju zacat s AIO a skoncia pri obycajnych stvorcoch, lebo im treba plienok vela a klasicke balvnene stvorce najrychlejsie schnu.
co sa tyka poctu, rataj aj 10-12 plienok denne / moze sa ti za 1 hodku aj 3x pokakat , tak len preto moze byt niektory den vyssia spotreba /, ak peries kazdy druhy den + jeden den schnutie, tak cca 10 plienok na 3 dni = 30 ks. no osobne by osm tolko nekupovala, mozno 8-10 na zaciatok ak chces pouzivat najma AIO , uvidis, ako sa Ti to pri malom babatku osvedci, ci predsa len prve tyzdne nebudes na klasickych stvorococh a druhy dovod, vyskusas si, aky typ plienky sa ti najviac bude pozdavat a z toho dokupis podla potreby.

mne sa najviac pri ondrikovi osvedcili easyfit od tots bots, to su AIO plienky, kde vytiahnes jazycek z vnutra a plienka rychlejsie preschne a tato plienka ma aj kapsu ak by si naaahodou neskor potrebovala dovypchat.
dalsim nasim favoritom bola plienka wonderoo kapsova ale nie s original vkladackou ale vkladackou od bum genius / a zase pri starsej dcere som davala kapsovku bumgenius s vkladackou wonderoo /

dobra je aj plienka anavy easy , aj strihovo pre mensie babatko

co som este vyuzivala je sada grovia shell / u nas v sade 1 vrchne nohavicky a 54 jadra /, tu to jadro pripnes na vrchne nohavicky a tym ti vznikne cela plienka akoby AIO a menis len tie jadra, je to praktickejsie ako davat stvorce a na to vrchne, a lacnejsie ako mat zase 4 AIO plienky /

no a na pocet kusov, mame doma cez 13 plienok AIO a kapsovych, co ondrikovi krasne postacuje ked ideme na vikend prec / v noci ma nohavickove plienky / , no uz odchytavame napriklad kakanie do nocnika a neprebalujem ho tak casto ako ked bol novorodenec / ma teraz 10 me s/

peluskovo
23. apr 2012

@nenocka a ktore sa ti najviac pozdavaju, nech viem co doobjednat, lebo mne sa teda extra nepacia, ale ja mam celkovo iny vkus asi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

peluskovo
23. apr 2012

@nenocka
p.s. pozeram, ze ich pridali akurat dnes , tie nove vzory

peluskovo
23. apr 2012

@nenocka
vsetko na hnedej a sedej 😀
aj tak je to take... ved na to idu vrchne nohavicky a vzor plienky nevidno

nenocka
23. apr 2012

@peluskovo veru 😀 no možno v lete by sa po trávičke dalo aj bez vrchňáčikov 😉

peluskovo
23. apr 2012

@nenocka
hej, to ano, na dvor v lete

stannka
23. apr 2012

@peluskovo
@miruss
@zuzanamolnarova
@juliam
Ďakujem Vám za radu, veľmi si to cením, podľa toho si objednám

ekoplienky
23. apr 2012

@zuzanamolnarova: Aj ja som už obdivovala tie Capri. Keby nebol taký problém s dodávkami SWB plienok, hneď ich mám v ponuke.

peluskovo
23. apr 2012

@ekoplienky
páči sa mi tvoj odkaz, len nemam ti ak dat "like" 😀 😀 😀 😀

ekoplienky
23. apr 2012

@peluskovo 😀

ramzesa
23. apr 2012

@zdraveplienky som sa zabudla opytat. Na tych plienockach mozem tie suche zipsi pred pranim zlepit tak, ze ich zahnem? Neznicia sa tak? 😕

peluskovo
23. apr 2012

@ramzesa
odpoviem Ti ja, ak mozem, plienocky so suchym zipsom zvycajne maju taky protizips, kde zalepis suchy zips z kridelok, ak treba ohnut, tak ohni, moze sa to... pisem ako tatar