Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
24. mar 2011

@labutka ja ešte len hľadám a skúšam to najvhodnejšie pre nás na noc. Moja celú noc spí, tak ju nechcem prebaloavať v noci, kedže táto menšia spí ešte v postieľke, v spacom vaku, tak to by sa určite zobudila, keby som ju chcela v noci prebaliť. Takže radšej poriadne vypchám tu Huggerku, nech to tú noc vydrží. Zatiaľ sme boli v noci v látkovke cca 5x. Daj prosím ťa link, ktorú plienku a ktorú vkladačku to teda používaš, nech si to pozriem. Vlniaky mám jedny a ked sa budú lanolínovať, resp. aj doteraz som teda na noc dala vrchné Baby Lucy UNI, kedže Flipky mi boli na to malé. Ale chcem dávať na noc vlniaky, tie PULky len na vykrytie a možno neskôr si objednám ešte jedny vlniaky, príp. ak by sa našli nejaké tu v bazáriku...

sima.p
24. mar 2011

Na občasné vykritie noci, ked sa budú vlniaky sušiť, nám stačí aj toto: http://www.ekoplienky.sk/product/vrchne-nohavic... existuje aj veľkosť XL, zdôraznujem na občasné vykritie noci

sima.p
24. mar 2011

@blovitc120 inak labutka je poradkyna ohladne plienok, takže Ti určite dobre poradí, ja látkujem zatiaľ veľmi krátko...

labutka
24. mar 2011

@sima.p ten prispevok na predoslej strane, o 14:01 je moja nocna zostava. vkladacka je k tej plienke, ja ju len zohnem na polovicu. stay dry separacky som kupila davno v UK, take u nas niesu. ale kludne aj tie tots bots su dobre, tie mam tiez.

labutka
24. mar 2011

@sima.p ja v noci dojcim, takze ked je hore, ho prebalim. keby sa nebudil, tak ho tiez nebudim.
no a baby lucy zrovna nepatri k ojim "oblubenym" znackam, tie by som si uz nekupila.

zfidorka
24. mar 2011

@blovitc120 myslim ze @alusha dava este malemu plienky aj noc,
starsiemu babu by mohla byt dobra Baby Idea Bamboo extra dovypchata Baby Idea Prefoldom, zapinanie na patentky ma stay dry vkladacku pre pocit sucha...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab...
na nu treba vrchne nohavicky, super su tieto vlnene: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab...
vlnene nohavicky ak nie su pokakane, staci po pouziti len vyvetrat a prat podla potreby cca raz za mesiac, po vyprani sa musia osetrit lanolinovou kurou...

zfidorka
24. mar 2011

@emjee ja tiez nemam sympatie k Itti Bitti, a to som ziadnu nemala, nejako nemam dovod ich vobec kupit 😉 asi ma odradzaju tie protichodne skusenosti...

sima.p
24. mar 2011

@labutka ja viem, že Baby lucy tu u viacerých nepatrí k favoritom, ale už ked ju mám, na občas a za tú cenu poslúži dobre aj tá.... však v podstate som všetky BL predala čo som mala. Mne na nich najviac vadilo to dlhé sušenie. Len vrchné do zálohy som si nechala. No porzmýšlam, uvidím, možno ešte niektorú z tých, čo ste tu napísali, skúsim, ale neskôr..

sima.p
24. mar 2011

@labutka aby som sa nepomýlila, je to napr. toto? https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/z5gv/to...

emjee
24. mar 2011

@blovitc120 ja davam na spanie hamburger (eh bum hugger) vypchaty twofoldom (bi twofold zlozeny po sirke na tretiny) - u nas to staci, spi v nej celu noc od 20 do rana do 9, cika zvycajne az rano

labutka
24. mar 2011

@sima.p ano to je ona, co si dala link z bazaru.

zojec
24. mar 2011

ja davam home made hamburger vypchaty len 1 vkladackou BI prefoldom, alebo 2 vrstvy FT tiez prefold a vydrzi v pohode do rana 😉 neprebalujem v noci.. a dnes rano bola plienka polosucha..

mirkadena
24. mar 2011

@wvwvw ahoj aj my máme BG flip, sú super,ale používame aj Grovia, najprv som si myslela, že s nimi veľmi spokojná nebudem, ale až teraz som našla veľku spokojnosť, aj keď Grovia určite nie sú do 16kg ako uvádza výrobca, tak podľa mňa do 12-13kg ale sú super 😉 😉 😉 používam pri dcérke od narodenia, zatiaľ so separačkami...mám aj kapsovky,ale tie mi zatiaľ pri malom bábatku nevyhovujú...príjemné látkovania 🙂)))))))))))))))))))))))))))

zuzkaro
24. mar 2011

@erika12345 ja by som az take enormne siroke balenie pred prvou kontrolou nerobila, urcite ti postaci novovsklad a do neho jeden stvorec po dlzke a na to hocake pulky, ja som pouzivala LL alebo Gb flipky a vsetko bolo OK uvidis co ti povedia na kontrole 🙂

mirkadena
24. mar 2011

@blovitc120 ahoj ja odporúčam Bum Genius 4.0 kapsovú plienku, vyskúšala som na synovi párkrát a sú suuuuuuuuper, ja okrem originál vkladačky, som do nich vložila aj mini vkladačku tencel od poppoliny, sú super a nasajú ako besné.....a tú kapsovku vyskúšaj, určite ťa nesklame 😉

zfidorka
24. mar 2011

k tomu sirokemu baleniu... podla mna kazdy lekar ma na to iny nazor... ten nas povedal na bg kapsu, ze to nie je siroke balenie, pricom inym babam to lekari pochvali ze krasne siroke balenie... 🙂 ja som balila od kolienka po kolienko 3 mesiace, potom som uz nie, aj ked ortoped odporucal siroke balenie (tu jeho verziu) do 6tich mesiacov... nalezy mala mala stale v poriadku...

zfidorka
24. mar 2011

@blovitc120 ako pise @mirkadena aj bum genius kapsa 4.0 dovypchata napr. baby idea twofoldom by mala vydrzat celu noc... vo vnutri je stay dry vrstva, robi najlepsi pocit sucha z plienok co mam...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab...

blovitc120
24. mar 2011

Dievcata, ste uzasne, velmi pekne vam vsetkym dakujem za rady, ze som nemusela citat celu diskusiu, hned zajtra sa dam do objednavania, ked budem pripojena cez pc nie mobil, preklikam odkazy.
@emjee, ja som rozmyslala, co je ten hamburger, uz som to parkrat videla napisane 😀

wvwvw
25. mar 2011

@mirkadena tak prvu plienocku sme objednali - Grovia - velmi sa mi pacila, tak aby sme mali aj nejaku na efekt 🙂 este FLIP-ky objednat a uz budeme mat co to ako zaklad.... Dakujem za skusenosti....
A dobre ze si spomenula aj tie kapsovky. Takze tie budem okukavat trosku neskor..
Dufam, ze nase malinke bude spokojne a mamina dobre vybrala 🙂

sima.p
25. mar 2011

@blovitc120 Daj potom vedieť, čo si si nakoniec kúpila a ako si spokojná. Som zvedavá....

divoska
25. mar 2011

@blovitc120 hoj vitaj, len ja jaksik nestiham 🙂 a hambace mame v albumoch a baby v clankoch. posli mi maila co ides kupovat zvedava som

labutka
25. mar 2011

@mirkadena @blovitc120 @zfidorka budem sa opakovat, ale namiesto bg 4.0 kapsovky by som radsej zobrala minilala. Strihovo su skoro rovnake, akurat minilala ma lepsie suche zipsy a vkladacky su bambusove. Tiez je jedna mala, a jedna taka dlhsia nez co ma bg. Bg je 20eur, minilala 21,50. www.latkovky.sk/produkt-detail/minilala-kapsova...

zojec
25. mar 2011

@labutka a vnutrona vrstva je co? suedecloth ci mikroflis? 😉 akoze nieze by som chcela dalsiu plienku 😀

labutka
25. mar 2011

@zojec je to semis, cize suedecloth, sa to nezmolka az tak jak flis. Iank myslim zetakych nas je tu viac, co uz dalsie plienky nepotrebuju. 😀

Kurnik, nam teraz vypli vodu, a ja mam plienky v pracke. Slak ma trafi, ked ju zapnu, a pojde najprv hrdzava. 😒

divoska
25. mar 2011

@labutka zas??? 🙂 potesi

zojec
25. mar 2011

@labutka no aspon ze tie vzory sa mi tak nepacia 😀 😀 a furt ked pocujem semis, tam mi to evokuje semisove topanky a hrubu brusenu kozu 😀

alusha
25. mar 2011

@labutka presne toto sa stalo mne predvcerom a voda isla potom otrasna a moje plienky vsetky zlte, tak sa bola vytocena...

teress
25. mar 2011

dievčatá, ktoré ste už také zabehnuté mam klasické bavl soc. štvorce asi 40-50, od kikka tie bambusové štvorce 3 farebné a tri biele,kupenú mam už BG Onesize 4.0 +2vkladačky, a teraz neviem kupit zvýhodnenú sadu Flip Organicmalebo Flip stay dry-zvýhodnenú sadu majú 2 nohavičiek+6 vkladašiek, k tomu som chcela ešte

teress
25. mar 2011

dievčatá, ktoré ste už také zabehnuté mam klasické bavl soc. štvorce asi 40-50, od kikka tie bambusové štvorce 3 farebné a tri biele,kupenú mam už BG Onesize 4.0 +2vkladačky, a teraz neviem
kupit zvýhodnenú sadu Flip Organic alebo Flip stay dry-zvýhodnenú sadu majú 2 nohavičiek+6 vkladašiek,
k tomu som chcela ešte Wonderoo V2 Minky +2 vkladačky a Wonderoo V2 / alebo čo? ja neviem či to bude dosť, samozrejme ešte separačné vložky popoliny

katka888
25. mar 2011

@teress
zavisi to od toho co uprednostnujes...
BG flip stay dry maju povrchovu upravu, aby babo bolo v suchu, davam malej ked ju niekto iny strazi a prebaluje, ak by sa pozabudol a bola dlhsie v plienke, alebo ked spi, a organic so bavlna, bez umelinky, ked poskladas na 3x je to objemnejsie a viac nasaje. bez stay dry povrchovej upravy.
wonderoo V2 a wonderoo V2 minky je to to iste, rozdiel je v tom, ze wonderoo v2 minky zvonku inu povrchovu upravu, taku ako plys , prijemne na dotyk a nie je jednofarebna ale s potlacou . ale inac je to to iste.
ci bude dost, podla toho kedy chce spouzivat kapsovky, ak napr na vonku, alebo k doktorovi a vie,s ze ides vonku 2x denne, tak rataj tri dni po 2 ks , potom peres a den na doschnutie. takze 4 dni po 2 ks. alebo obdobne 😉