Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wvwvw
30. mar 2011

ahojte. pomozte mi prosim vybrat spravny vak na plienocky. Chcem si kupit nieco, co mi vydrzi aj pocas celeho vikendu, ked chodievame prec z domu....mate niekto skusenosti ako su na tom kvalitovo?chvalili ste mi grovia, len skoda ze stoji z nich najviac :(
http://www.ekoplienky.sk/product/vak-na-plienky...
http://www.ekoplienky.sk/product/tots-vak-na-pl...
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/11-1-Do...
alebo
http://www.ekoplienky.sk/product/gro-baby-vak-n...

sima.p
30. mar 2011

@wvwvw ja mám ten BL, ale mám ho zatiaľ krátko, cca týždeň a iný som nemala, tak neviem porovnať. Zatiaľ slúži dobre.

karaa
30. mar 2011

chcem vas poporosit o radu, pouzivame latkovky a neviem ako to vyriesit s plienkami prip. plavkami na dovolenke pri mori. mala bude mat vtedy 1rok aj 3mesiace. na plienkove plavky som dobre ohlasy na nete nenasla. co by ste odporucili zaobstarat na pohyb ci uz na plazi alebo vo vode? ake mate skusenosti?

sima.p
30. mar 2011

Včera na noc sme mali hambáča s homemade prefoldom a vlniakmi - vydržalo. Inak pyžamko bolo citiť močom, ale mokrá nebola.

michaela80
30. mar 2011

@wvwvw Ja mam pop in najvacsi a som spokojna s nim, niekdedy po vyprati to utiahnutie strajkuje ale rozchodi sa to... 😉

katka888
30. mar 2011

@wvwvw
z tych co pises mam velky BabyLucy a to zatahovanie hapruje ked vypriem, zasekava sa latka o snurku funguje to dobre ked je vak vyprany v avivazi, asi nasa tvrda voda alebo co ... a mam maly od GroVia, s tym som spokojna, miesto snurky ma gumicku a latka sa po tej gumicke akoby lepsie suchala.... az tak velmi sa nezadrhava ako Baby Lucy. planujem dalsi velky vak, lebo doteraz som ho mala len na vikendy k svokrovcom, ale pouzivam ho uz aj na doma, tak kym schne nech mam nahradu a to na 99% vezmem GroVia. tots ani pop nepoznam, porovnavam len to prve a posledne co si dala.... tak hadam este baby k tym vakom nieco dopisu

alusha
30. mar 2011

@wvwvw ja mam vak tots, som s nim spokojna, ale iny nemam, takze neviem porovnat...

katka888
30. mar 2011

@wvwvw
tots bots ma ale kvalitne plienky, asi aj vak bude dobry podla mna
rozhodni sa mozno aj podla rozmerov

luciferova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciferova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labutka
30. mar 2011

@karaa my mame tieto plavky, neprepustia cikanie ani kako. www.latkovky.sk/produkt-detail/plavky-imse-vimse
alebo dalsia moznost su plavky happy nappy, su neoprenove , takisto nic nrprepustia www.latkovky.sk/produkt-detail/plavky-happy-nappy

my sme boli minuly rok na lodi, a tam sme mali alternativu k zachrannej vrste este takyti plavak, tiez sa to da pouzit, ale treba aby si na to dieta zvyklo www.latkovky.sk/produkt-detail/detsky-plavacik-... . su tam rozne strihy plaviek, pokukaj tu www.latkovky.sk/obchod/kategoria-prebalovanie-a...

mariana0915
30. mar 2011

maminy aj vy musite prat každy den latkovky???????? 😵 😵 😵 😵 😵

mariana0915
30. mar 2011

maminy nieje vela dat za latkovku štvorcovu 1.35€??????

katka888
30. mar 2011

@mariana0915
periem kazdy treti , vynimocne kazdy druhy den.... coze peries denne?

zfidorka
30. mar 2011

@mariana0915 preco peries kazdy den? ja som na zaciatku prala kazdeho 1.5 dna, lebo som ju casto prebalovala, teraz odchytavam ciastocne do nocnika tak periem kazdy 2. den...

katka888
30. mar 2011

@mariana0915
no podla toho aka znacka a aka gramaz ....

zfidorka
30. mar 2011

@mariana0915 ked je ten stvorec kvalitny tak nie 😉

mariana0915
30. mar 2011

@zfidorka no pbycajna slovenska bavlna a určite kvalitna lebo pouyivala som aj pri malej a pouyivam aj teraz ja len tak sa pytam pre info 🙂

zfidorka
30. mar 2011

@mariana0915 ked ti vydrzali, tak ta cena je ok... 🙂

mariana0915
30. mar 2011

@katka888
@zfidorka
ja použivam tie klasicke štvorcove a davam mu 2 na ochrane gumove nohavičky zo zaciatku som mu davala aj pampers ked sme sli von terz som vyskusala davat len latkove a musim prat každy den lebo na druhy by som nemala možno že keby som mala viacej tak by som nemusela pra každy den 🙂
neviem aka to bola znaccka 🙂

mariana0915
30. mar 2011

@zfidorka tak asi hej ved už aj dph slo hore tak aj ceny na skusku som si kupila jednu tak uvidime aka bude ale vyzerala byt taka ake som mala predtym 🙂

zfidorka
30. mar 2011

@mariana0915 preco mu davas gumene nohavicky... v tej gume nemoze pokozka dychat ☹ nemas nejake pul-ky? tieto su velmi dobre, su jednovelkostne takze ich vyuzijes na cele plienkovanie 😉 http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...

katka888
30. mar 2011

@mariana0915
nepochopila som to s tym pranim kazdy den 😒

zfidorka
30. mar 2011

@katka888 ja som to pochopila tak, ze @mariana0915 ma malo kusov plienok 🙂

michi295
30. mar 2011

Žienky, neviem či viete v DMku majú plienky čo sú kompostovateľné, ešte aj obal z nich je kompostovateľný a sú super. 🙂

labutka
30. mar 2011

@michi295 latka je ovela viac super, hlavne je uplnr bez chemie. A ked tu kompostovatelnu Alanu hodis do smetiaka, ide to presne na tu istu skladku (pripadne do tej istej spalovne) co aj jednorazovka.

michi295
30. mar 2011

@labutka My máme náš kompost, a ty aké používaš látkové? Ja som tiež nad tým rozmýšľala, a nad mydlovými orechami na pranie, no ešte stále váham. Tak poraď keď máš dobré skúsenosti. 😉

katka888
30. mar 2011

@zfidorka @mariana0915
ahaaaa, malo plienok na pouzivanie, jasne.. prepac, to moja tehu demencia... 😉

labutka
30. mar 2011

@michi295 pozri mi do albumu Latkovky, su tam pofotene vsetky plienky co presli mojimi rukami a maleho zadkom.
aktualne pouzivam na den doma viacvrstvove colorfolds od tots bots, davam do weehugerov (posledne 2 foto),
mimo domu itti bitti a zopar dalsich kapsoviek,
a v noci tots bots stretch a na to vlniaky.

behulka
30. mar 2011

@michi295 ked uz som musela pouzit jednorazovky v nemocke, vybrala som Alany, no nie kvoli prirode, ale kvoli babatku, lebo ako pise Labutka, tak ci tak skoncili na skladke ci v spalovni. Hoci v spalovni by z nich nemuseli unikat jedovate plyny. V cz popise, je napisane:
dle zakona o odpadech nesmeji byt pouzite plenky kompostovany, proto jsou ukladany na bezny skladky.
Doma som ich nepouzivala, neviem, ako by dopadli v komposte, ale predrata stvorcovka a natrhana BabyLucy zbavena cvockov a gumiek boli za rok rozlozene.
Orechami nie som nadsena, balik sme dostali ako svadobny dar, podla mna peru porovnatelne s cistou vodou, naviac precestovali pol zemegule, to velmi eko nie je. Radsej uprednostnim jadrove mydlo a sodu.
@mariana0915 50 kusov stvorcoviek by malo stacit pri prani kazde tri dni. Skor je problem, ze ich nezmestis do pracky.