Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
6. apr 2011

@zfidorka @peliroja ad pretekanie IB. uz som to sem tiez parkrat pisala - vela bab skusa uz na parmesacne babo velkost L. ano, da sa zapnut okolo bruska, ale dolezite je, aby plienka tesnila okolo nozky. potom nepreteka.
moja skusenost - kedze syn mal pri narodeni 3 kila, a my s manzelom sme skor stihli, kupili sme velkost S, ktoru som pouzivala skoro pol roka. Mko som mu v tom obdobi zapla tiez, ale pretekali mi okolo nozky. ked vyrastol, zrazu zacali pretekat Ska a Mka boli dobre. takze ked date na male babo velku plienku alebo na velke babo malu plienku, pretecie.

@peliroja IB by som endavala skor nez po kontrole klbov, prave kvoli ich uzkemu strihu. takisto ak sa chystas dieta nosit v satke alebo ergo nosici, volila by som sirsiu plienku. na noc urcite nohavickovu plienku (so stay-dry vrstvou) a PUL/flisaky/vlniaky. IB su podlamna na noc skoda.
No a ked bude babo vela kakat, - za prve je tych krasnych plienok skoda; a za druhe, skor ti kakanicu zadrzi nohavickova plienka a pulky, ako AIO/SIO/kapsa.

a @zfidorka jednovelkostne IB maju dlhu vkladacku, ktoru si naskladas presne podla velkosti plienky 😉 . samozrejme ze ked si ju zmensis na S a das do nej L-kovu D´lish vkladacku, ze ti bude trcat.

peliroja
6. apr 2011

@labutka jasne chapem, pre male mimi, je lepsie byt v sirsom, ale nestacila by do toho tym padom, klasicka stvorcova plienka? AIO,SIO,kapsove to uz som pochopila, ale ake su to tie nohavickove? to je taka co na nu treba este vrchne nohavicky? takych mame tusim zopar od popolini, este sme dostali nejake do daru od bambino mio ale neviem ci su dobre...

michaela80
6. apr 2011

@peliroja okolo noziek mi zacali pretekat a to vzdy pri kojeni na tej strane na ktorej lezala.... ja mam radsejmomentalne kapsy vsetko v 1... tak isto Gro baby plienka nic moc ta pretecie az dobre nie pod pazusky na body za necele 2 hodky....

@labutka ja som uplne na prvej kontole klbikov mala itti btty , lebo vsetko ine bolo velke kedze mala 2,5 kila ako 3 tyzdnova a doki vravel ze balit aj nadalej takto na siroko ako je zabalena... 😉 😉 😉

peliroja
6. apr 2011

a este ma napadlo, mame aj dve bum genius flip... tak neviem ci mam este nieco riesit k tomu...

peliroja
6. apr 2011

@michaela80 miska vies mi povedat nejaky priklad na tu kapsovu vsetko v 1? dakujem 😉

michaela80
6. apr 2011

@peliroja mne nohavickove vobec nevyhovovali aj vlniaky som mala 3 ,dokonca som ich aj nalanolinovala no hnusilo sa mi dat to lepkave malej na telicko, cize vsetky nohavickove ,pulky a vlniaky isli z domu.... mam iba kapsy tych mam mozno 40 , jedny gro baby, jedne IB , 2x flipky a jedne wehuggersky...

michaela80
6. apr 2011

@labutka no je mozne ze Ska pretekali potom ked bola starsia... no ja som predala aj Mka lebo sa mi to nechcelo stale zapimnat... 😝

zojec
6. apr 2011

@peliroja k flipkam si treba dokupit klasicke bavlnene stvorce 😉 urobia ti na male babo velmi dobru sluzbu 😉 najlepsie kebyze zdedis nejake socikovske 😀
@labutka no ja som mala na 4kilove babo velkost S a pretiekla stale okolo noziciek :( a vacsinou ako na potrvoru kakanica 😠 ale koniec koncov ju mala B. na sebe asi tak 5x max. potom som ju od jedu predala, teraz je to v pohode, akurat nie do autosedacky a manducy..

peliroja
6. apr 2011

@zojec nooo nejak tak som to mala v plane, tak tusim nie som z toho uplne blba 😀

luba41
6. apr 2011

@michaela80 aj ja mám jedno Mko od Teba. Ja som spokojná, aj keď mi tiež pretiekla. Keď manžel nosil malú na rukách a držal ju medzi nohami, tak to tieklo doboku okolo nožičiek a nie dnu do plienky. Keď ju má on na starosti, tak jej ju neobliekam 🙂 A kúpila som si do nej ešte 2xvkladačku. A už som si kúpila dopredu aj Lko/ešte je nám veľká/. Takže ja som celkom spokojná a hlavne sa mi páči tvar tej plienky.

abnka
6. apr 2011

@peliroja nuž máme celkom valibuka. Teraz má 3 mesiace a týždeň a váži 6300g

emjee
6. apr 2011

potrebujem vasu pomoc - happy flutty su ebayove plienky?

labutka
6. apr 2011

@emjee anooo

peliroja
6. apr 2011

@abnka tak to je ozaj velke babo 😉 tak vsetko dobre, nech vam dalej pekne rastie a nech ste obaja zdravi 🙂

rosienka
6. apr 2011

@peliroja pridam sa aj ja k recenzii IB 🙂 ja mam s nimi super skusenosti, fakt mi nikdy nepretiekli a to kakavala Milenka casto aj do nich a riadne 😀 . Mala som skoro pol roka S-ko, teraz ma dve M-ka a su jej dobre. Na noc som ich nikdy nedala, to su podla mna lepsie kapsy, ktore sa daju poriadne vypchat, ale zo zaciatku som davala tusim aj len nohavickove, kdeze som 1-2 krat prebalovala.

ja mam tiez jednu otazku ohladne tvrdnutia plienok ked ich len vyvesim a nesusim v susicke...co na to? Pomoze pridat ocot? Alebo nieco ine, prirodne? A vliat to do nadobky pre avivaz?

labutka
6. apr 2011

@rosienka na tvrdnutie je najlepsi prirodny prostriedok vietor. 😉 alebo po ususeni trochu posuchat .

rosienka
6. apr 2011

@labutka ved prave som ich teraz znova zacala vesat na balkon a su tvrde 😒 ...a ani suchanie az tak nezabera 🙂

taanak
6. apr 2011

@rosienka tvrdnu zasa vtedy, ked na slnku rychlo uschnu 😉

rosienka
6. apr 2011

no supis! tak co teraz? mne sa zdali tvrde (oproti susicke) aj ked som ich vyvesila v pivnici... 😕

taanak
6. apr 2011

@rosienka ak sa ti zdaju velmi tvrde, treba posuchat a budu OK 😉 Je to dan za prirodne material, taky mikroflis nestvrdne...

emjee
7. apr 2011

@rosienka oproti susicke je vsetko tvrde 😀

zfidorka
7. apr 2011

@wvwvw ja som do BL bamboo stale davala aj original vkladacku, na vonku som dala este dalsiu stay dry 🙂
na noc stvorec+BL 40x40 som davala malej na zaciatku, ked som v noci prebalovala castejsie kvoli kakaniu, musis si odsledovat kolko bude babo kakat a tomu prisposobit balenie...

@peliroja IB je aio, takze na sa na nu vrchne gatky uz nedavaju

wvwvw
7. apr 2011

@zfidorka vdaka, aj som si myslela, ale istota je istota...

celulozove sep. vlozky je mozne preprat ak su len od ciky? nepotrha sa to?

zfidorka
7. apr 2011

@wvwvw nepotrha, par vyprani ti vydrzia... ak sa zacnu trhat, tak vyhodit, ja som vyhadzovala do kosa, lebo nam upchavali odtok vo wc...

wvwvw
7. apr 2011

ake mydlo je dobre na zapieranie kaki plienociek? da sa kupit v klasickej drogerii?

zojec
7. apr 2011

@wvwvw mne sa osvedcilo klasicke mydlo na pranie.. bud jadrove, alebo aj lanza.. taky isty ucinok, ako aj zlcove 😉

wvwvw
7. apr 2011

@zojec takze tie uplne klasicke, ktore kedysi aj nase maminy pouzivali 🙂 pokukam sa po niecom takom, vdaka

taanak
7. apr 2011

@wvwvw zlcove mydlo najdes aj DM drogerii (gallseife) - myslim, ze maju tuhe aj tekute

wvwvw
7. apr 2011

potom staci len trosku preprat a hodit do vrecka spolu s ocikanymi?
ktore si podla vas najlepsie? ci je jedno?

@taanak dakujem 😉 presne tam sa aj chystam, matne si spominam ze som tam take mydla videla

peliroja
7. apr 2011

@zfidorka dakujem, uz sa pomaly orientujem aj v tych skratkach 🙂