Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

seffka
20. júl 2011

ma niekto tip na cenovo vyhodny shop na latkove plienky?

seffka
20. júl 2011

@leishmania etse by ma zaujimalo, co zac su tie vlniaciky, znacka? A ake plienky davat malej na noc, dost vela cika vnoci. Cez den asi kupim dake vkladacky, kedze uz vrchne nohavicky mam, no mam v tom dost chaos 🙂

katka888
20. júl 2011

@seffka
kazdy shop ma nieco vyhodnejsie, nieco nie, pokukaj vsetky / vygooglis, alebo tu v katalogu firiem - plienky /, niektor eshopy maju akcie na take, ine na ine plienocky. a ceny maju cca rovnake 🙂

leishmania
20. júl 2011

@seffka http://www.latkovky.sk/produkt-detail/loveybums... tieto vlniaky, su super, ja som mu na noc dala do tych vlniakov imse vimse vkladacku a na to BG stay dry

katka888
20. júl 2011

@jankass
prebalovanie rodinka zvladne, neboj 🙂 v konecnom dosledku je to predsa len jednoduche. ked uz to zvlada aj moja mama, co na zaciatku davala vrchne nohavicky naopak, to co ma byt na chrbatiku mala mala na brusku a zapinala jej to na chrbte 😀 😀 😀 a uz je odbornicka na prebalovanie 😉
drzim palceky, napis ako vam to pojde

katka888
20. júl 2011

@seffka
my sme zacali na 6 mes v auguste, na doma mame storcove socik stvorce a na to vrchne nohavicky bum genius flip.
na von, k dokimu , na cestovanie mame kapsove plienky _ wonderoo v2, bum genius teraz su v ponuke 4.0 , gro via shel a dobre su aj tots bots easyfit .
na noc som malej davala vyhradne bambusove nohavickove tos bots bamboozle strech, bambusove anavy, baby beehinds / tie teraz nepozhanas / a na ne som davala vlniaciky disana.
zalezi ako dietatko piska, nasa piska malinko a casto, preto su pre nas vyhodnejsie na doma stvorce.

tie viacvrstvove plienky su lepsie ak dieta piska vela naraz. a klasicky stvorec by take kvantum nenasal 🙂

dalej pouzivame od bum genius vkladacky Stay dry - tie maju vrstvu, aby babo nebolo v mokrom, to davam malej k starym rodicom, kedze ju prebaluju menej casto, alebo na von, ked len vybehneme do obchodu na postu.

rybenka2212
20. júl 2011

@emjee no prebalujem este tak raz za noc, ale myslela som ze by to mohlo vydrzat aj wonderoo V2 s vkladackou a prefoldom, alebo Bg kapsova s velkou vkladackou a bambus prefoldom....ale samozrejme by som ho prebalila, zvykol vydrzat aj celu noc s jednorazovkou, ale rano bola teda aj polkilova 🙂 to som ho nechcela budit ked spinkal, teraz sa budi casto, zavadzame prikrmy a travenie je este take vselijake...takze prebalovala by som aj dvakrat za noc....myslis ze by som mala nieco pridat?

labutka
20. júl 2011

@seffka v utorok 9.8. Som v kamennej predajni latkovky.sk na liscich nivach, ak mas chut, pridi pokukat plienky a pokecat. 😉

luba41
20. júl 2011

@seffka možem Ti napísať, čo vyhovuje momentálne nám. Naša malá je trošku staršia, v noci neprebalujem od 3 mesiaca a používame aj nočník, hlavne kako sa znažím odchytávať. Na noc používam kapsové Bum Genius Onesize 4.0 - vyplnené orginál vkladačkou a vkladačkou Babyidea Bamboo Prefold . Krásne vydrží do rána/dnes bolo prvýkrát sucho/ a ráno šup na nočník. Nohavičkovým plienkam som neprišla na chuť. Mám jednu, aj na tú sa len pozerám. Vlniačiky nemáme, cez den používam nohavičky Bum Genius Flip s vkladačkou so stay dry povrchom alebo štvorcovú plienku. A popri tom nočník. A von zase kapsovú Bum Genius Onesize, podľa potreby na ako dlho ideme vyplnenú. A ešte mám na deň Bitti D´Lish Snap in one s náhradnými bamb. vkladačkami. A u nás prebaluje aj manžel, aj staršia dcéra. 🙂

zfidorka
20. júl 2011

@mimuka 12 ks obruskov mam = 1 balenie...

@rybenka2212 stvorcov tam mas nejako vela...celkovo do 30 ks ti bude stacit 😉
miesto BL bamboo by som zobrala TB stretch, ak chces davat nohavickove na noc, tak 4 ks su optimum.. na ne by som ti odporucala vlniaciky, super su baby idea wool shorties latkoveplienky.sk/produkt-detail/babyidea-babyidea-wool-shorties, kludne velkost L mozes rovno zobrat...

zfidorka
20. júl 2011

@seffka pisala som ti IP

emjee
21. júl 2011

@rybenka2212 mne sa aio / kapsovky na noc nepozdavaju - teda urcite ich vela bab pouziva, ale ja radsej nohavickovu a nato vlniaky 😉 no a ked budes teda aj v noci prebalovat, mas ich tam len 3 ci 4 taketo, ako casto chces prat a uschne ti to, kym budes znovu potrebovat?

sonicc
21. júl 2011

ahojte
mate niektora skusenost s tymito kapsovymi plienkami? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10911365&tab=2
alebo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11561893&tab=7
dakujem

leishmania
21. júl 2011

ked mi pretiekli vlniaky znamena ze su slabo nalanolinovane? a ked davate detom na noc nohavickove pl + vkladacky + vlniaky nemaju zadok az "hore kopcom?" mne je ho normlane luto tak dat spat

zfidorka
21. júl 2011

@leishmania ake vlniaky si dala a kolko krat si lanolinovala? ja nove lanolinujem 2x...
zavisi aku nohavickovu a ake vkladacky das... su aj save a nie az take objemne vkladacky... 7 mesacne babo je uz relativne dost velke, tak by nemal mat az taky hrozne velky zadocek v plienke...

leishmania
21. júl 2011

@zfidorka ano nove Loveybums Lightweight Wool Jersey, tak ich nalanolinujem este raz, predtym ich mam bezne rucne oprat? mna s tym zadkom este aj muz stresuje ze mumam dat aspon na noc jednorazovku, ze sa ani otacat poriadne nemozev tom..on neni velky nadsenec latkoviek zatial...

zuzanockamt
21. júl 2011

@leishmania ja mam tiez s tym problem, ze ma hrozne velky zadocek a chuda, nemoze sa ani poriadne pretocit a jedna noha mu vzdy visi ... ja davam bambusovu anavy alebo LL + original vkladacky k tomu + prefold econobum 😝 ... tuto noc som prebalovala 2-krat a konecne bolo vsetko ok, nic nepretieklo ... takze na noc musim mat 3 ks nocnych bambusovych plienok, ak chcem naplno latkovat 😝

katka888
21. júl 2011

@leishmania
ja som stale davala takom veku len bambusovu nohavickovu bez vypchatia a na to vrchne disany, alebo little lamb rchne nohavicky a kukala som v noci a ked bola plienka napiskana, prebalila som. ale je mozne, ze ak toj napiska naraz vela, ze mu to bude malo. ja som nedovypchavala, aby toho nebolo vela, radsej som stale kukala plienocku, aj tak som bola kvoli kojeniu hore

labutka
21. júl 2011

@sonicc celkom ma pobavili tie inzeraty, vlasne sa v nich nic nepise. Je to ako keby som napisala predam keksik s plnkou. Vlasne nevies nic.
su to cinske plienky z ebay, predavaju sa za cca 5 eur. Ja by som ich nechcela, neviem nic o materialoch, znacke, certifikatoch, kto tie plienky usil a za akych podmienok (mozno 7 rocne cinske deti, ktore pracuju 12h smeny za par supiek... 😕 ). Takychto ludi ja podporovat nemienim.

labutka
21. júl 2011

@leishmania dala si na noc tie lvb light ? Ja by som volila na noc ine, tieto su skor na denne pouzitie. na noc davam lvb natahovacky.
A aku plienku si pod ne dala? Ak bola uplne durch mokra, vlniaky to nestihnu udrzat aj ked budu dobre nalanolinovane.

labutka
21. júl 2011

@rybenka2212 suhlasim s @emjee na noc (a hlavne na teplu letnu noc) urcite nohavickovu a vlniaky. 😉 kapsovky by som dala len ako zalohu, ked nocna plienka alebo vlniaky nebudu suche.

labutka
21. júl 2011

@zuzanockamt @leishmania ak vam babo neprespi noc, namiesto vypchavania a neprebalenia by som plienku radsej menej vypchala a raz prebalila.
Ak prespi, volila by som save bambusove plienky a ak treba, save bambusove vkladacky, nez viac bavlnenych vkladaciek.

michaela.g
21. júl 2011

@barunka ahoj , tiez nad tym rozmyslam. 😒 Nasa mala ma 2 mesiace a ta spotreba jednorazovych plienok je neskutocna. A ked si vezmem ze by som mala davat bavlnenu tak to moze byt aj 15-20 plienok za den, to budem len prat zehlit a nemam predstavu ako to budem zvladat. Mam len jedny nervy 😝 a manzel chodi domov az vecer nestoji mi to momentalne ze ten stres... 😖 . Radsej si na par minut v pokoji sadnem a vylozim nohy 😀

leishmania
21. júl 2011

@labutka no navlhli mi aj po hodinovom dennom spanku kedy sa pocikal mozno 1x do tots bots nohavickovych, no a teraz v noci uplne, a plienka bola pocikana dost ale nie ze durch mokra.... mne sa pacili prave v lete na noc tie tenke vlniaky ze sa nemusi parit v dacom...no uvidim ked ich este raz nalanolinujem ci to bude lepsie
@zuzanockamt hmmm prebalovat sa mi v noci ani moc nechce jak ho nakojim v atakom deliriu ze ani neviem rano kolkokrat to bolo...no uvidim zatial latkujeme len 2 dni tak mozna len tie vlniaky boli zle nalanolinovane

labutka
21. júl 2011

@michaela.g 20 plienok denne? Mozno ked budes mat len stvorce. 25 nohavickovych plienok mi staci na 3 dni, a mne ich operie pracka. 😉 a plienky sa nezehlia, zehlit staci v sestonedeli a to uz mate zasebou.

kryska5
21. júl 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať či iba pocikané plienky ktoré nechám presušiť až potom dám do kýbla musím prať po troch dňoch? Dík za radu

michaela.g
21. júl 2011

@labutka no mozno aj viac ako 20 🙂 mala neznasa ked ma vlhku prdelku 🙂, len uvazuje nad tym ze ide cikat a uz place, ak by jej to vydrzalo aspom by sa rychlejsie naucila na nocnik, ale este ma len 2 mesiace ☹ . Musim si to este postudovat 😉

labutka
21. júl 2011

@leishmania navlhnut mozu, ale nemali by pretiect.
Skus vlniaky nalanolinovat este raz, a potom otestuj - kvapni vodu, nemala by sa vsiaknut. 😉
A bambusovym plienkam daj trosku casu, kym ziskaju svoju savost, treba ich 8-10 krat oprat.

labutka
21. júl 2011

@michaela.g kto ti povedal ze po ocurani ostane plienka mokra? Mozes pridat stay-dry vrstvu ktora udrzi ritku v suchu. Ked ju budes ucit na nocnik, vrstvu das prec. 😉

@kryska5 jedna mamina to takto robi, perie potom raz za tyzden, ja som to ale neskusala.

katka888
21. júl 2011

@michaela.g
pri malej sme mali jednorazovky 6 mes, teraz maleho latkujem od zaciatku. co sa tyka casu,viem porovnat, pri malej sme behali za akciami na plienky a vlacila som baliky popchane v kociari domo, mm kazde rano vyhadzoval igelitku s plienkami, lebo to v byte smrdelo uz po dni. teraz rano vstanem hodim do pracky, a pracka perie, vyvesanie 5 min. periem denne, ekdze latkujem 2 deti, rpedtym som prala raz za 2-3 dni. to pranie vela casu nezaberie.
zehlit som pri starsej nezehlila, pri malom zehlim len tie klasicke stvorc plienky, tak cca 20-30 ks za dva dni to je asi pol hodka, v nich mam uz aj tie co pouzivam pd hlavicku, pri kupani a pod. dalej pouzivame plienky s tzv stay dry vrstvou , ta odvedie mokro a dieta ma zadocek v suchu. ako priklad, vcera prebalovala malu mama a vravi, ze plienka je sucha, tak jej ravim aby skusila vo vnutri plienky / kapsova plienka / a ona ze dnu je durch mokra. ale tam kde skusala, kde sa dotyka zadocka, tak tam bolo sucho

to len par info, ja som si pred latkovanim tiez myslela, ze to je len o kope casu pri zehleni, vyvarani a ze babo bude v mokrom. realita s dnesnymi plienkami je dost vzdialena tomu, co bolo pred 20timi rokmi 🙂