Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
28. júl 2011

@ellysa tak to je super, ze si mala vsetky a vies to porovnat.. takze asi investovat do babylegsov..

sladkasue
28. júl 2011

@ellysa no, my ked vyrastieme(asi tiez coskoro) z DS, budeme ichasi pouzivat na ruky, alebo predame 🙂

zfidorka
28. júl 2011

@crysmile mne sa osvedcili tieto... dnes som ich aj nafotila, potom (snad zajtra) ich hodim do albumu...
ekoplienky.sk/product/detske-bambusove-navleky-435/
latkoveplienky.sk/produkt-detail/toodlebugz

dudri
28. júl 2011

@katka888 nedavam aio,
chcem klasicke nohavickove plienky +vlniacky.

kloranebb
28. júl 2011

Poradte mi prosim nieco na zvysenie savosti plienky. Pouzivam pre 2 mesacneho syna len 1 bambusovy stvorec na novorodenecky sklad a na to stay dry vrstvu a pulky a v tejto verzii ho prebalujem aj kazdu polhodinu. Ked chce spat tak ani dlho nemoze lebo sa budi ze mu je mokro. Precikana je cela celucicka plienka. Preto musim riesit jrdnorazovky na spanie. Stacila by nejaka bambusova vkladacka? Co odporucste?

zfidorka
28. júl 2011

@dudri s anavy bambus nohavickovou nie si spokojna?
na spanie existuju aj podlozky pre babatka s refluxom, aby mali hlavicku vyssie
shop.babetkovo.sk/index.php/pre-bezpecie-vasich-deti/pre-lep/podlozka-rest-easy-small.html

@kloranebb najjednoduchsie je pridat este dalsi stvorec,
ak nechces balik na ritke, tak potom nejaku savu vkladacku,
bud maly bambusovy frote stvorec
ekoplienky.sk/product/babylucy-stvorcova-bamboo-plienka-30x30-242/
alebo vkladacka z bambusoveho flausu
ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-twofold-2-ks-97/
ekoplienky.sk/product/little-lamb-bambusova-vkladacka-do-kapsovej-plienky-537/

jerryjanka
28. júl 2011

ahojte mala otazka pre znalé veci, aká vkladačka je najviac savá, mikrovlákno mi mala za 2,5 hodiny precikala
myslim tym uplne najviac savá bez toho aby bola plienka ako balon 😀

jerryjanka
28. júl 2011

@zfidorka napisala si zoznam tych najviac savych asi však? neurobia balonik na ritke?

zfidorka
29. júl 2011

@jerryjanka ano, tie posledne z bambusoveho flausu su tie najsavsie... ja ich do kaps rada kombinujem s bmb frote stvorcom (1. link v predoslom prispevku)...

jerryjanka
29. júl 2011

@zfidorka ked daš oboje nie je to už potom na ritke vela?

nikulqa
29. júl 2011

ahojte zienky,ktore uz ficite na tychto plienockach...chystam sa aj ja ,ze babu budem davat takeho plienky,mozete mi odporucit ake znacky su dobre?a kolko toho treba ak chcem zacat od narodenia,teda prichodu z nemocnine?dakujem pekne tesim sa na odpovede

krhlicka
29. júl 2011

Ahojte maminky, periem prvykrat plienocky a prosim o radu ako treba prat vrchne nohavicky, niektore plienocky a vkladacky:
Kapsovka tots easyfit: ako sa vyperie ta vkladacka, co je dnu prisita?mam ju povytiahnut a suchy zips zapnut?
Kapsovka Wonderloo minky oranzova: je mozne ju prat s bledymi plienkami a vkladackami, nezafarbi ich?
Vrchne nohavicky flipky pullky tmavo zelene: mate skusenost, ze by vam zafarbili ostatatne plienocky alebo vkladacky?
vsetky tipy vkladaciek mozno prat spolu s plienkami na teplote 60 stupnov?

dakujem velmi pekne za vase odpovede a zelam krasny den 🙂

zojec
29. júl 2011

@krhlicka ked peries prvy krat, tak staci oprat na 40tke... mne pustili farbu len bg ruzove (zinnia) ale nie tragicky 😉 tb easyfit, vkladacku vytiahni von, bude trcat taky dlhy chobot, suche zipsy pozapinaj do protikusov. po pouzivani mozes vsetko prat spolu na 60tke 🙂
@nikulqa precitaj si nase fotoblogy a dozvies sa viac.. postuduj, sprav si vybavu, potom ju tu mozes hodit, ti ju okomentujeme 😉

krhlicka
29. júl 2011

@zojec 🙂 velka vdaka, idem na to 😎
krasny den zelam

zfidorka
29. júl 2011

@jerryjanka moja je uz vacsia, zalezi od babetka, musis vyskusat, ale je to porovnatelne velkostou ako mikrovlaknove vkladky v bg kapse...

jerryjanka
29. júl 2011

@zfidorka dakujem. no uvidim či ma to chytí tak ako vas, som si skusila objednať jednu vkladku fleece, bambus viacvrstvova a ak aspon trocha vydrží tak možno aspon cez den budeme latkovať.

zfidorka
29. júl 2011

@jerryjanka aku vkladku presne si objednala? ake plienky jej davas cez den?

rybenka2212
29. júl 2011

Tak ja uz latkujem, chcem sa tu babam podakovat za rady a tipy, a nadalej Vas budem sledovat a ucit sa....dakujem velmi pekne za ochotu...🙂

rybenka2212
29. júl 2011

@zfidorka ahoj. prosim, chcela by som sa ta spytat, si pamatam ze ste to tu spominali, no neviem to najst, ze aku ihlu treba do stroja na sitie tych tvojich homemade vkladaciek z french terry, aksamitu, a obojstranneho bambusoveho frote...

wewe22
29. júl 2011

ahojte chcem sa spytat periete niekitora plienky len s pracou gulou ak ano staci to alebo treba nieco este pridavat?

petah82
29. júl 2011

@wewe22 my perieme plienky od narodenia len s gulou, nic nepridavam, ciste su, ani nesmrdia... dezinf nemam ziadnu...

katka888
29. júl 2011

@dudri
jasne, ja so na noc ziadne kapsy ani aio nedavala, mne je lepsie dat nohavickou, len si pisala ze chces nieco na mensi zadocek 🙂

katka888
29. júl 2011

@krhlicka
my mame tmavozelene pulky flip a nefarbia. ja periem vsetko naraz na 60 st

sladkasue
29. júl 2011

@wewe22
@petah82

s pracou gulou??? to mate aku? lebo moja je vhodna len do 50°C... takze periem viac-menej s mydlovymi orechmi. obcas ked periem na 40°C - tam periem s gulou
a samozrej predtym namacam, alebo pridam do prani a prekarbonat sodny 😎

krhlicka
29. júl 2011

@katka888 🙂 vdaka, nastastie nic mi nepustilo farby, pulky v pohode.
akurat suche zipsy sa mi v pracke poodopinali a preplietli...vsetky som ich poctivo
zapla, neviem, kde som urobila chybu 🙄

wewe22
29. júl 2011

@sladkasue no ja som ju este nekupila len nad tym uvazujem

zfidorka
29. júl 2011

@rybenka2212 ihlu na sitie upletu/trickoviny.. obycajna by ti mohla pustit ocka...

wewe22
29. júl 2011

viete mi niektora poradit aky je rozdiel medzi BGFlip organic a stay dry

blschka
29. júl 2011

@rybenka2212 ja sa tiez chystam sit, latky mi uz dosli, tak uz len nastrihat a sadnut za stroj🙂 tiez som zhanalu tu ihlu a ked som povedala svokre, ze potrebujem ihlu s gulatym hrotom, tak na mna kukala jak puk a pritom sa dost vyzna, tak sa ma spytala, ze co chcem sit, lebo ihly su delene podla typu materialu, napr. jeans, koza, ... stretch - to je ten uplet/trickovina
@zfidorka to french terry sa zraza? mam oprat latku a az potom strihat a zosivat? idem skusit to, co si mi poradila, 2x vrstva french a 1x suede.

katka888
29. júl 2011

@krhlicka
aj mne sa obcas suchacepoodopinaju v pracke