Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
19. aug 2011

@wewe22
BG Flip je super a Ella´s House mame konopne 3ks a 4ks BumHugger-super plienocky 😉

ekodieta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinika
19. aug 2011

@wewe22 🙂) ja skusam na starsom bo zatial sme este na plienkach sčasti 🙂) ale mam par na skusku a počkam na maleho ze ako budu sediet a tak dokupim

tinika
19. aug 2011

@ekodieta niekto uz take skusal? maju dobru cenu ako pozeram

etuska
19. aug 2011

@ekodieta
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
aky je rozdiel medzi touto plienkou a Bamboo Poppy?

wewe22
19. aug 2011

@etuska si spokojna s tou Ellas lebo mne to pride hrozne tenucke a este neni moc tvrda casom?

zuzanockamt
19. aug 2011

@wewe22 ja som mala ellas house bum hugger, no ale bola to zatial najhorsia plienka, aku som mala ... je hrozne uzka, zle sa vypchava a vzhladom na to, ze nas krpec velmi vela cika, tak som ju nemohla dostatocne vypchat a bola aj velmi objemna ... donedavna potreboval na noc az 3 kusy plienok, teraz sa to zredukovalo na 1 - 2 kusy ... uz prebalujem len nad ranom a obcas vydrzi az do rana ... lebo aj jedenie si uz pomaly redukuje na 1 nocnu flasku ... uvidime, ci to vydrzi

zuzanockamt
19. aug 2011

dievcata mam jednu otazku ... da sa v beznych obchodoch kupit aj jedla soda v nejakom velkom baleni ? ... napr 1 kg?
a este ohladom vlniakov ... teraz mam len jedny ... väcsinou davam na noc, ale ked dam na den, tak vzdy po kazdom prebaleni ich treba dat presusit alebo az ked budu uz dost navlhnute? ... takze na den potom kolko vlniakov pouzivate? ... a ak mate tie dlhe vlniaky na cele nozky, tak tam staci lanolinovat len sedaciu cast, nie?

etuska
19. aug 2011

@wewe22

EH Bumhugger sa mi pozdava viac-pouzivame ich ako nocnu plienku s tym ze ju este dovypchavam.najnovsie davam vkladacku BG Stay Dry a maleho nemusim celu noc prebalovat.

EH konopna je tenucka-tu pouzivame iba cez den a tiez davam do nej vkladacku-ano-casom dost stvrdne,ale ja ju obcas dam do susicky-mozno po kazdom 10tom prani a potom je super

etuska
19. aug 2011

@zuzanockamt
mne tiez do EH Bumhuger nevosiel prefold-ak tak len s velkou namahou 😀 -ale teraz ked davam vkladacku z Flipiek tak je to super.Simon uz spi celu noc,takze az tolko necika 😉

wewe22
19. aug 2011

@etuska tak ked nemam susicku asi by som mala nieco davat ako dotykovu vrstvu?

pusinqa
19. aug 2011

ja som dnes na noc do flexitotky dala natrihanú ikea deku a malá spala pekne až do rána, takže super aj keď mi je ľúto ten bambus prekrývať ale čo narobím keď jej to vadí
a som sa chcela opýtať na tie bambusové plienky z DM tie sú dobré? zvažujem či kúpiť, či nie, budem vďačná ak poradíte
@zuzanockamt vlniaky presuším len keď sú navlhnuté, keď nie sú dám do nich len nový štvorec, keď sú striedam s flipkami

zuzanockamt
19. aug 2011

@pusinqa dakujem za radu, asi aj ja budem tak fungovat
tie bambusky z DM mam tri kusy biele, su super, davam na noc na dovypchatie a mam aj tie farebne, ale tych mi je zatial luto pouzit ako plienky, tak nimi prikryvam krpca, ked cez den spi

etuska
19. aug 2011

@wewe22
no baby radia posuchat material o seba,ja som skusala na tvrde plienky aj tu dekalcifikacnu kuru-ale akosi nepomohla 😝

pusinqa
19. aug 2011

@zuzanockamt ja ju väčšinou hneď prebalím každé ciko, vtedy nebývajú navlhnuté, keď náhodou pozabudnem alebo naciká viac dám na chvíľu flipky kým preschnú, teraz čakám na vlnu, mám sľubené štrikovanie tak sa neviem dočkať, mne sa tie vlniaky najviac pozdávajú cez deň aj v noci

zuzanockamt
19. aug 2011

@pusinqa ja chcem postupne prejst len na vlniaky aj pocas dna a aj v noci a PUL len obcas ... prebalujem velmi casto pocas dna ... zvyćajne padne cca 10 - 11 plienok (okrem nocnych )

pusinqa
19. aug 2011

@zuzanockamt tak to máme podobnú snahu 😉

pusinqa
19. aug 2011

@tinika mommy´s mám aj ja jednu kapsovku tiež tak nejako náhodne, je celkom fajn, chvíľu trvá pozapínať tie cvočky a aj mi zo 2 krát pretiekla ale vždy len mojou vinou že bola málo vypchaná, minule som do nej dala vkladačky z wonderoo pekne to sedelo a držala ako divá tá plienka, mne sa páčia tie 2 otvory že si tam pekne ponaprávam vkladačku

tinika
19. aug 2011

@pusinqa ake otvory myslis? bo ja mam taku ako pises ze cvočky na jednej strane kde dam tu kratsu srandu a durha je prisita len sa da odklopit ked sa susi tak lepsie schne, ja som ju este neskusala, ideme von teraz tak skusime

soso
19. aug 2011

Ahojte, baby este sa Vas chcem spytat (uz som sa pytala, viem), len ci to teda dobre skladam...prikladam foto. Na jednej je BG onesize - prelozenie teda patri dopredu plienky? a mam tam vlozit aj tu novorodenecku vlozku? ci staci pre male mimi len jedna ta vkladacka? a na druhej foto je BG flip a tam zase neviem, ze ktorou stranou ako to vkladat? Jedna strana je frote, tak tu som dala naspodok a vrchom tou druhou? tou hladkou stranou? Boze, toto je ako maturita, dufam, ze sa zabehneme rychlo, lebo mam este tooolko nejasnosti 😒 Dakujem za Vase odpovede.

zuzanockamt
19. aug 2011

@soso ta hladka strana v BG flip ide naspod a v kapsovke mozes mat aj obidve vkladacku naraz podla toho ako cika ... ved si to odsledujes potom

soso
19. aug 2011

@zuzanockamt aha, takze to davam presne naopak, tak potom vzdy ta frote strana ide priamo na zadocek a ta hladsia smerok do vrchnych nohaviciek a tym padom to aj naopak musim prelozit, ze? hovorim, ze maturita, ale ved naucim sa 🙂

alusha
19. aug 2011

@soso
@zuzanockamt ta hladka strana ide k zadocku, ved to je prave ta stay dry vrstva, ktora zostane sucha, aj ked je plienka pocikana 🙂

zuzanockamt
19. aug 2011

@alusha mne to logicky vychadzalo naopak, ta hladka strana je totizto pre mna dost otrasna na dotyk, k zadocku by som mu to teda nedala 😅 ... ja tuto vkladacku pouzivam len na dovypchatie nocnej plienky ... na den len klasicke bavlnene stvorce 🙂

tinika
19. aug 2011

@zuzanockamt
@alusha
@soso tak nad tym som aj ja rozmyslala ktorou stranou nahor .))) a asi som dala ako prislo 🙂)) ja som zase mala dilemu uz neviem pri ktorej plienke je vkladačka kora ma tri pruzky na zohnutie a tam napis larg, smal... no sak viete ale reku sak moj uz velky netreba zlozit dam celu do flipky a naraz sa nezmestila cela musela som zahnut 😲 😕

wewe22
19. aug 2011

@soso do tej flipky mozes dat ktorou stranou chces ak nema babatko haklivu ritulku na umelinu je dobre dat s tej hladkej lebo ta udrzuje ritku v suchu

pusinqa
19. aug 2011

@tinika ty máš asi AIO ja mám kapsovku a tá má otvor na vkladačky vpredu i vzadu čo je asi kúsok netypické. a čo to máš za vkladačku ja mám stay dry do flipiek a nezohýnam v pohode
@soso ja dávam hladkou hore, ja to mám aj na tej vkladačke tuším naboku na štítku napísané že ktorou stranou hore, tá robí to stay dry a tá spodná saje. do BG kapsovej odskúšaš čo stačí ja pre 9 mesačnú dávam na vonku obe keď ideme na dlhšie teraz v lete a to viem že nepreciká iste. preloženia všeobecne asi lepšie dať dopredu aby ich netlačili pod zadočkom na ktorom ležia alebo sedia, vpredu im to tak nevadí si myslím.

zanas
19. aug 2011

prosim vas ake vlniaciky by ste odporucili? Doteraz som pouzivali flipky, chcela by som nieco priedusne na horuce dni a na noc. A do vlniakov mozem davat napr aj vkladacky z flipiek, BI twofold, alebo musi ist nohavickova plienka? dakujeeeem

zfidorka
19. aug 2011

@zanas
do natahovacich vlniakov je lepsia nohavickova plienka, do zapinacich mozes dat aj vkladacky, alebo plienky narovno..
dobre zapinacie vlniaky na den:
Anavy ekoplienky.sk/product/jednovelkostne-vlniacky-anavy-382/
LVB lightweight jersey latkovky.sk/produkt-detail/loveybums-lightweight-wool-sz
dobre natahovacie vlniaky na noc:
BI wool shorties latkoveplienky.sk/produkt-detail/babyidea-babyidea-wool-shorties

zanas
19. aug 2011

@zfidorka jej dakujem, a vsetky treba pred prvym pouzitim aj lanolinovat? a este jedna mozno trochu blba otazka ... ked su z vlny nepichaju? Vsetko objednavam cez internet, a nemala som moznost si ich chytit. Preto som sa stale k nim neodhodlala...