Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
12. sep 2011

teraz mam otazku ja 🙂 baby co mate vyse rocne chodiace dieta, ktore ma cca 9kg a pouzivate IB sio, aku velkost davate (davali ste pri tychto proporciach)? podla udajov od vyrobcu to vychadza na M, nebude skoro male (aj ked je do 12 kg)? alebo to risknut s L-kom, nebude pretekat?

chichinka
12. sep 2011

@zfidorka
@ellysa dievcence uz som si to vsimla. jaj ja som ako mechom prastena dnes...no a aj vcera...a predvcerom...a asi aj zajtra budem 😀 idem si ich objednat, jaj tesim sa 😵 len neviem, ci mate aj vy taku skusenost so zmyslanim: "ked uz platim to postovne, nieco do kosika prihodim" 😀 drzte mi palce, nech sa ovladnem 😀

ellysa
12. sep 2011

@zfidorka L ka, moja má presne 10,3 kg

miruss
12. sep 2011

@zfidorka: Ja malej v tom veku dávala už veľ. L.

zfidorka
12. sep 2011

@kryska5 na von su najlepsie kapsovky, napr. bum genius, wonderoo (ak chces stay dry) alebo tots bot easyfit (ak chces prirodny bambus)...
na noc davam BI shorties, ja mam 1, cez den sa vetraju, a ked ich periem, tak tie 2 noci davam nejake ine vrchne... davam do nich nohavickove plienky... natahovacie su lepsie lebo pekne prekryju okolo noziek...
co davas na noc teraz?

crysmile
12. sep 2011

@zfidorka ja som davala Lko ib sio od siedmych mesiacov do odplienkovania.. super sadli, aj ked ja som este davala do nich popri tych dvoch vkladackach aj maly bmb stvorcek..

zfidorka
12. sep 2011

@chichinka teraz sa to vola tehotenska demencia potom laktacna hmla 😀 😀 😀
a ked toho do kosika prihodis este viac, postovne nemusis platit vobec 😝

@miruss ja by som to videla tiez skor na L, ta svetloruzova mi neda spat... za vsetko moze zojec pokusitel... 😉

zfidorka
12. sep 2011

@ellysa @crysmile dik 🙂

kloranebb
12. sep 2011

@zfidorka abolo by riesenim kupit iba dve kapsovky a do nich viac vkladaciek a menit iba pocikane vkladacky?

crysmile
12. sep 2011

@zfidorka mala som aj svetloruzovu aj tmavoruzovu, krasne su obe.. 😵

crysmile
12. sep 2011

@kloranebb sice sa pytas zfidorky, ale da sa to.. ale nesmie byt precikany vrch kapsy... to znamena, ze musis davat vnutro kapsovky navrch kapsy, nevlozis ho dnu.. a potom rychlo menit.. ale radsej by som potom volila asi sio.. alebo bg flip..

zfidorka
12. sep 2011

@kloranebb nie, kapsy musis prat cele...

@crysmile tmavoruzova mi staci bg zinnia 🙂

zfidorka
12. sep 2011

@crysmile ja by som napr. z bg kapsy vkladacky na vrch nedavala, to mikrovlakno mi nepride velmi prijemne... 😒

witchka
12. sep 2011

@zfidorka no ja mam viacero IB Tutto a su mi lepsie ako IB D´lish vel. L, to mam tiez, ale zatial je malej podla mna velke, pretecie, co Tutto nepretecie. Zda sa mi uzke. Jaj a dcera ma 13 mes a 8,5 kg.

kryska5
12. sep 2011

@zfidorka díky moc za rady, zatiaľ na noc eco jednorázovky. Pozerala som si aj tvoju výbavu a máš podobne starého drobčeka aj váha cca sedí, prosím ťa s Itti Bitti máš skúsenosti, či to si sa teraz pýtala na ne? Prosím ťa a aké nohavičkové dávaš do BI shorties,resp. ako veľa vkladačiek tam šupneš? Vkladačky asi budem musieť vyskúšať čo bude malej lepšie, ale tá stay dry vrstva asi bude nutnosť :( skoro vždy keď sa mi zobudí je aj pocikaná. Aké sú ešte vhodné vkladačky pre pocit sucha ale nie polyester?

crysmile
12. sep 2011

@zfidorka ani mne nie je prijemne, ja mam radsej prirodne materialy, ale pytala sa ci sa to da.. ved nemusi davat prave tu vkladacku.. daju sa aj ine.. a prave preto som napisala ze radsej sio alebo flipky..

@kryska5 vyskusaj ib.. ja som ich mala rada.. ale ktosi tu raz napisal - bud ib milujes alebo nenavidis.. hehe, plati to podla mna, bud vam sadnu, alebo nie..

zfidorka
12. sep 2011

@kryska5 na Itti Bitti som sa pytala teraz, este ich nemam, odradzali ma protichodne nazory na ne...
no noc davam na objednavku site specialne kapsy so staydry vrstvou (suedecloth) alebo baby idea bamboo extra (ma flisovu stay dry vkladacku - polyester) dovypchatu baby idea prefoldom...
ja v noci prebalujem 1x - ked idem ja spat, lebo vtedy je vacsinou pocikana...

estterka
12. sep 2011

@zfidorka ake su nazory na ib? nezaregistrovala som a rozmyslala som pred nedavnom,ze jedenu vezmem.

kryska5
12. sep 2011

@crysmile 😀 dík, už som zarezervovala jednu z bazáriku na skúšku a keď to bude láska tak objednám ďalšie 🙂 a mala si tie D´lish, či tú tutto?

crysmile
12. sep 2011

@kryska5 d lish, tutto este neboli vtedy..

estterka
12. sep 2011

@zfidorka ozaj,este som ti chcela napisat,ze mame doma navleky na nozky baby legs a vobec ani trosku ju neotlacaju,uplne perfektne su a krasne 😵 objednala som este jedny,sponks myslim,tie vyzeraju rovnako a cakam,kym budu na sklade tie vazkove modre 😉 tie DS som jej obliekla asi v obdobi fakt buclatych stehienok,ked ju to tak strasne otlacilo,lebo teraz som jej ich davala a boli pevne tie gumicky,ale netlacili ju-no raz som ich hodila do pracky(zvykla som inak v rukach prat) a uplne sa rozparali.. 😔

zfidorka
12. sep 2011

@estterka ako pisala @crysmile bud IB milujes alebo nenavidis (zvyknu pretekat)...
vazkove modre su toodle bugz 🙂 tie vybral mm k manduce 🙂
DS som prala v pracke viackrat a drzia...

kryska5
12. sep 2011

a little lamb microfibre, to je asi tiež umelina, že?

estterka
12. sep 2011

@zfidorka mne sa na nich jeden okraj "otvoril" a uplne sa rozparali,smola. nemaju tie vazkove na sklade momentalne a ja zboznujem vazky 😅 inak ja som nakoniec neobjednala nove plienky,lebo som fakt spokojna s tym co mame,ale drazdia ma tie easyfitky stale 😀

kryska5
12. sep 2011

@zfidorka @crysmile baby prosím vás, už som si to trochu ujasnila keď som to písala ale nehodilo mi to sem 🙂 neva 😎 , len som chcela ešte vedieť aké typy (okrem IB) plienok sú SIO ale tam asi nie je nejaká výhoda oproti kapsovkám, či hej? a koľko asi kapsoviek bude treba, ak napr. pôjdeme 2x denne na prechádzku napr. tak min 2-3ks/deň či viac, koľko máte vo výbave? díky 🙂

katka888
12. sep 2011

@kryska5
SIO su aj grovia shell, vyhoda oproti kapsovym... ak sa ti zaspini len to jadro co menis, nemusis menit celu plienku / pri kapsovych menis celu / a rataj na vvychadzku jednu plienku, 2x denne, pri prani kazdy druhy den mas krat 3 dni / jeden den susenie / cize 6 plienok kapsovych / AIO /SIO.

katka888
12. sep 2011

@estterka
easyfit su nase najoblubenejsie, nemat po starsej dcere kapsovky , tak dokupim len cisto easyfitky. ... a asi dokupim...

hirrina
13. sep 2011

@katka888 Vieš čo je hrozné? Že ja mám kapsoviek aj iných plienok dosť, ale to človek aby nové aby ani nepozeral, bo ma "dráždia" 😅 .... kúpiť ? či nekúpiť? naklaďme si otázku... Pri toľkých plienkach ešte ukecám mm na tretie, aby sa mi to oplatilo, no ne? 😀

argyro
13. sep 2011

@zfidorka jednoznačne L, ja používam pre malého veľ. L od jeho 6kg, aj keď teraz má 7kg a aj M-ko ešte zapnem ale už LTT. A ešte prezradím, že na ružovú mám zálusk aj ja a to mám chlapca 😅 ale keď ja neviem odolať tomu nádhernému žuvačkovému odtieňu 😵 😵

argyro
13. sep 2011

@witchka ja má doma zatiaľ 1ks tutto ale tie vkladačky vnútri.. je ich tak veľa že zatiaľ som tomu neprišla na chuť a vlastne ju vôbec nepoužívam
@kryska5 ja na von beriem 4-5ks SIO plienok, ale pozor - ja prebaľujem po každom pocikaní, nepoužívam látkovky ako jedorazovky.. takže jedno pocikanie do IB dlish a prebaľujem... ak ideme von na cely den tak aj 6-7ks, niekedy ani tie nestačili..