Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
2. feb 2012

@estterka a ak nie shop, aj ja ti poslem 😉.

@katka888 tak otestuj a daj vediet, ja som kupila testovaci balicek a odskusam az v aprili, teda dufam, ze vydrzi dnu do aprila

estterka
2. feb 2012

@blovitc120 😕 😅 😉 dakujem 😉

larosa
2. feb 2012

@katka888 Dr. Rusnákova- je na Smetanovej

tortelinka
2. feb 2012

baby viete mi poradit, zacala som latkovat, ale nemam dobre plienky na noc,mam 2 mes. babo, co by ste mi poradili kupit ako dobru nocnu plienku? vydrzi celu noc, alebo prebalujete?

katka888
2. feb 2012

@larosa
ja som bola u jedneho v novej a ten ani nestekol na plienky... len ze ak chcem, mozem balit nadalej na siroko, a ja ze mame latkovky a ze to je samo o sebe nasiroko a on tak dobre... aj ich videl na ondrejkovi, a nie raz, kedze nas tam rpehnal na 4x... nakoniec mi detska doktorka az povedala, ze to rpeto, lebo vraj v sprave bolo, ze ondrik bol stare nervozny.... ale ja ked som sa ho pytala, tak stale len vravel, vsetko v poriadku, pridete znova.... no nic... ja mam smolu, s viki sme boli v latkach uz asi pri 3-4 doktoroch a ani jeden nic na plienky nepovedal... ☹

katka888
2. feb 2012

@tortelinka
ja prebalujem ked je v noci napiskany a na noc pouzivam bambusove nohavickove plienky od tots bots su to flexitots a bamboozle strech, dalej anavy, ale tie su nam nejak od 6 mes male ☹, potom este bavlnene pastelky, tie su super, lebo sa daju krasne nastavit podla toho , kam babo piska viac, ci dopredu, ci na stred... teraz dosli bambi roxy, tie idem skusat, len musim oprat, a periem az zajtra a este mam po starsej baby beehinds, a little lamb.
na ondrikovi mi najviac sedeli flexitots a anavy ked bol taky malinky.
ale urcite by som na noc sla do nohavickovych plienok a na ne vlniaciky, ak ti nekaka v noci, alebo flisaciky

tortelinka
2. feb 2012

@katka888 dakujem za radu, pokukam ich...planovala som nohavickove, len neviem ake, cez den pouzivam klasicke stvorce, obcas kapsy, v noci nekaka, takze by to malo by ok
a este tie pastelky, to nepoznam, hodis nejaky link?

wewe22
2. feb 2012

ahojte babulky chcem sa poradit kolko vasim drobcom vydrzi BG kapsa s origos vkladackou

larosa
2. feb 2012

@katka888 ona popozerala, že teraz je to dosť naširoko a potom sa uvidí, máme prísť až 23.apríla, tak dúfam, že aj potom to bude OK 🙂 a ináč je príjemná

zfidorka
2. feb 2012

@wewe22 ked mala 3 mesiace, tak s oboma vkladackami 2-3 hodiny potiahla...

larosa
2. feb 2012

@wewe22 kedy ako, ale asi tak 2 hoďky s menšou vkladačkou- zatiaľ 😉

katka888
2. feb 2012

@larosa
suepr 🙂, podstatne je, aby ste boli v poriadku 🙂

katka888
2. feb 2012

@wewe22
BG kapsovka s original vkladackou viki uz nevydrzala dlho ked mala vyse roka tristvrte... davala som jej BG kapsovku s vkladackou wonderoo a ondrejkovi zase wonderoo kapsovku s original BG vkladackou z kapsovky. / som im pomenila vkladacky , lebo mi tak tie plienky lepsie sedeli aj strihovo /

larosa
2. feb 2012

@katka888 presne tak 🙂 aj naša pediatrička je nadšená, že super plienky a keby bolo viac takých mamičiek 😀

katka888
2. feb 2012

@larosa
nasa pediatricky len raz sa vyjadrila, viki mala kvietkovanu plienku a ona, ze ake krasne gatky.. a ja ze to je plienka.. a druhykrat pri ondrejkovi chcela skontrolovat "veci v plienke" a isla rozopnut a nakoniec mi vravi, ze nech radsej ja odoplnem, aby nepokazila / neviem ci nemal patentkovu plienku /

tinika
2. feb 2012

@larosa
@katka888 aj nasa vie ze pouzivam latkovky, lebo prvu varku som brala od mamičky, ktora k nej tiez chodi :D a nejako sa k tomu dostali :D ale nejako speci to nekomentovala

anelisa
2. feb 2012

@wewe22 nam zatial staci BG s obidvomi vkladackami na noc. Prebalujem nad ranom (okolo 4-5), vkladacky mozem zmykat a v poslednej dobe uz par krat popri gumickach prevlhli, tak asi ich radsej uz zacnem vypchavat nejakymi bambusovymi vkladackami.

katka888
2. feb 2012

@anelisa
neprejdes na noc na nohavickove miesto kapsovych?

anelisa
2. feb 2012

@katka888 nechce sa mi, uz som tu pisala, ze su mi nesympaticke (tusim aj s Tebou sme to preberali), ale asi budem musiet 😅 mam doma TB bamboozle stretch a ked odskusate bambi, tak mozno dokupim aj bambi 🙂 Len neviem, cim by som mala dovypchavat TB, aby zvladli noc 😕

luba41
2. feb 2012

@anelisa mne boli nohavičkové tiež nesympatické, na noc sme mali tiež kapsové, asi do 10 mesiacov pohoda. Ale potom sa to už nedalo ničím vypchať, aby malá neprečúrala. A teraz máme na noc len TB bamboozle stretch, prihodím malú bambusovú vkladačku / niekedy aj bez / a stačí to. A to v noci malá ešte niekolkokrát cucá.

katka888
2. feb 2012

@anelisa
nam kapsovky nepotiahnu noc a toboz ak by som neprebalila.

vrn
2. feb 2012

Mne nevydrzi na noc nic - anavy je super, ale vydrzi tak 8-9 hodin, podobne bamboozle stretch, little lamb este menej. Prebalujem tak medzi 2-4 rano do kapsovky blueberry vypchatou kikko bambusovou plienkou a druhou bambusovou vkladackou. Ale robim si nadeje ze po zavedeni prikrmov to bude lepsie 😉

janulkan
2. feb 2012

@katka888 @larosa to moj pediater si zakazdym ked som tam neodpusti poznamku o plienockach 😀 vzdy sa nieco spyta ci som spokojna, pripadne pochvali plienku, vacsinou mu davam IB tutto zebra alebo BG kapsa 🙂 a k ortopedovi ideme koncom mesiaca tak som zvedava 😀

janulkan
2. feb 2012

@wewe22 s jednou tie 2-3 hodinky zatial...ale davam hlavne ked sme von a to maly spi a vtedy velmi necika 🙂

wewe22
2. feb 2012

tak sa zasa potvrdilo ze mam najucikanejsiu potvorku 🙂 nam totiz po dvoch hodkach pretecie tak ze je mokra aj postielka a vkladka sa da zmykat inak dakujem

juliam
2. feb 2012

píšete postrehy o doktoroch, tak pridám aj ja 🙂 náš pediater aj so sestričkou pozreli, že aké super a pekné plienky, že to ešte nevideli a že sme ešte aj zladení farebne 😀 no a naša detská doktorka bola úplne nadšená, pozerala aj nepremokavú podložku a pýtala sa, či robíme BKM. takže my zatiaľ len pozitívne ohlasy 😵
čo sa týka plienok na noc, tak ja mám najradšej TB bamboozle stretch, LL a anavy - ale tie sa mi už zdajú pre môjho 7,5 kg buba nejaké malé, keď ich dovypchám prefoldom 😒 na ne máme zatiaľ flisáčiky, vlniaky sú už kúpené, ale ešte potrebujem lanolín a u nás v lekárňach som nezohnala, tak musím objednať.
ja osobne mám nohavičkové plienky rada a keď viem, že malý bude spať 3-4 hoďky, tak mu dám tie, ináč používame štvorce.
@katka888 tiež som zvedavá na tie bambi roxy 😉

katka888
2. feb 2012

@juliam
ja keby som ondrikovi dovypchala anavy, tk ich ma akurat na.... z nevypchatych mu uz pomaly trci zadocek, take su nam male... neviem ci sa tak zrazili, amm ich rok apol, predtym ich nosila viki, alebo ondrik ma velku dupku, ale pochybujem, ze potiahnu nad 1 rok ☹

juliam
2. feb 2012

@katka888 ja mám čisto nové, malý bude mať len 4 mesiace a už sú ltt... tak to asi bude tým praním 😅 nemáš náhodou tie anavy XL? píšu, že sú od 7 kg a majú vyšší sed ako jednoveľkostná, tak rozmýšľam nad nimi.

katka888
2. feb 2012

@juliam
neusli sa mi a pri dalsej obj ich nemali na sklade. chcem vyskusat tie bambi roxy a uvidime aj velkostne

anelisa
2. feb 2012

Uz sa naladujem na letnu dovolenku a rozmyslam, ci mam malej kupit normalne plavky alebo take speci z e-shopu s latkovymi plienkami 😕 Co myslite?