Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
5. apr 2012

@tunylyk 😀 cize je to freetime? nie bumgenius ones size 4.0, spravne som pochopila? 😉

vavrenka
5. apr 2012

@nadezda4 je kvalitna. jednoznacne. a ma aj kapsu, takze pozes dovypchat. a je makkkuckaaaa... a este s dvoma vkladackami, podla mna, neskusala som, ale ako nocna plienky moze ybt super

nadezda4
5. apr 2012

@vavrenka super tak to sa tesim take makkucke mam rada 😉

tunylyk
5. apr 2012

@vavrenka freetimka 😉 spravne 😉 rozhodovala som sa medzi nimi dvoma a vyhrala freetimka 🙂

shira_
5. apr 2012

@tunylyk jejda aká srandovná fotka 😀 tiež máme túto plienočku lenže náš je veľký chalan, úplne inak to vyzerá 😀 😀 inak ja som trošku sklamaná, plienočka krásna aj funkčná, len ho škrabe hrozne na slabinách, žiadna iná ho takto neotláča ☹ takže ked behá s nou 3 hodky- nič moc. a na noc nám nevydrží ani náhodou- nemám rada hrubé dovypchávanie, na pohyblivom dieťati mi to príde ako za trest.. inak- už len toho najmladšieho máš s plienkami? tí starší sú riadne skoro po sebe-používala si aj pri nich látkovky?
inak ja som najnovšie uchvátená zo zapínacích vlniakov loveybums, konečne sa mi podarilo ich nalanolínovať dostatočne 😀 takže na noc twofold, stay dry vkladačka od bumgenius a tieto vlniačiky- žiadne prepchávanie vkladačkami ani nič šuchotavé 🙂 on je veľmi pohyblivý aj v noci a len tak hocičo neznesie. toto zatiaľ vždy vydržalo.

vavrenka
5. apr 2012

@shira_ a ktore loviky davas na noc? moja neznasa objemne plienky a mokro v plienke, preto som vzdala na noc latkovanie. ale tvoja kombinacia sa mi paacii. ja mam loviky tie najtensie aj jersey

ramzesa
5. apr 2012

Ako pouzivate zavezovacie Disany? Ako vrchne nohavicky alebo ako plienku a na to este vrchne?

zfidorka
5. apr 2012

@ramzesa ako plienku, do nej som zavazovala bud stvorec alebo viacvrstvovu so bambus. alebo stay dry vkladackou, a na to vrchne...

jonki
5. apr 2012

@ramzesa ako plienku, do nej stvorec a vkladacku a na to vrchne vlniaciky

susul
6. apr 2012

dievcata ako je mozne, ze nase mami nas odplienkovali na obycajnych stvorcoh? I ked uznavam, ze kvalita bavlnenych plienok kedysi a teraz je asi rozdiel, ale i tak. Moja mama len neveriacky kruti hlavou, ked jej poviem, co vsetko sa da do plienky napachat 😀 .

lume
6. apr 2012

@kkl82 Dakujem za odpoved. Dnes som prave zacala latkovat 😉 Kupila som plienky Flipky (znacka Tots Bots) a na noc Bamboozle stretch, takze uvidim...

lume
6. apr 2012

Dievcata, mam otazku. Dnes som zacala pouzivat pri malej latkove plienky. Dcerka ma 3 mesiace. Mam znacku Tots Bots Flip. Zistila som ale, ze problem bude s obliekanim dupaciek a bodiciek. Ledva som jej zapla dupacky Ked pouzivate latkove plienky, tak obliekate vacsie oblecenie?
A este jedna otazka. Plienky periete pri 40 alebo 60 stupnoch radsej?

tunylyk
6. apr 2012

@shira_ medzi chalanmi je 19m a teraz 23m,naplno od narodenia latkujeme len najmladsieho,stredny je akurat vo faze odplienkovania 😉

peluskovo
6. apr 2012

@susul
ja so sa na to pytala a mamka povedal,a ze prezliekali dookola, ked pretielko n aoblecenie 😀

peluskovo
6. apr 2012

@lume
existuje tzv extendor na rozsierenie body, vies si ho usit aj zo starsich bodyciek, a osobne periem na60 vsetko, aj vrchne na ktorych pise 40 kedze to davam naraz. zatial plienky funguju po necelyc 2 rokoch, len vrchne nohavicky flip mi niektre popraskala pul vrstva, pozabudla som sa, a susili sa v lete na priamom slnku ☹ ale pretekaju az pri ozaj velkej davke, ondrikovi stacia

lume
6. apr 2012

@peluskovo Diky, ten extendor chcem kupit, len tie dupacky budu problem...

shira_
6. apr 2012

@vavrenka tieto http://www.latkovky.sk/produkt-detail/loveybums... to sú asi tie, čo máš. ale lanolínovala som ich riadne. rozmýšľam, že objednám ešte jedny-dvoje... aj my s tým máme problém, ani veľa plienky, ani nič mokré.. spáva "na štvornožku" tak býval z puliek dosť otlačený, toto sa mi zdá lepšie, mäkšie. inak jednorázovky sú aj u nás jediná 100% istota... veľa som vyskúšala na noc, závisí aká je noc, či sa veľa dojčí alebo nie, napr. vystačí nám aj jeden prefold, lenže ten dávam do kapsovky kvoli stay dry vrstve, tá musí byť...

vavrenka
6. apr 2012

@shira_ presne ako u nas, zatial nechavam ejdnorazovky, ked podrastie vyskusam tvoju kombinaciu alebo kapsovky, ale tie zas predsa len otlacaju..

peluskovo
6. apr 2012

@lume a dupacky tiez robia problem? oni sa mi zdaju byt volnejsie, pri obopch detoch som na noc pouzivala dupacky akrasne sa do nich zmestila nohavickova plienka aj s vlniakmi disana. co by sa pri body nestalo ... 😒

vojann
6. apr 2012

@lume oblečenie na látkové plienky vyrába Frugi. Body sú dlhšie, ako klasické a super kvalitné - biobavlna. Tento týždeň máme v e-shope zľavu 20% na biooblečenie Frugi. Taktiež bionos začal vyrábať vlastnú kolekciu oblečenia na látkové plienky (zatial je celý projekt v plienkach)

ramzesa
6. apr 2012

Nam zatial tiez sadnu dupacky aj na latkovu plienku, hoci mam rozne velkosti, roznych vyrobcov. Ale mame aj 56 este z Tes..a a v pohode oblecieme este. Starsich sme balili na siroko a tak isto sme obliekali. Mame jednu 56 od ineho vyrobcu a tam nezapinam strednu patentku medzi nozickami, ale to som ani pri starsich uz nezapla 😅 . Inak taky extendor by sa dal aj na dupacky usit nie? Hore na ramienka 😝 a ze uz nozky budu trosku volne, nevadi 🙂. Ale tesim, ked bude teplo, to nebude problem byt len v plienke a tricku/bodikoch 😉 . @lume

iron
6. apr 2012

@ramzesa na body pouzi extendor, to ti ho predlzi a pasuje na vacsinu bodyciek.

susul
6. apr 2012

@peluskovo tak potom sa necudujem, ze sme sa pytali na nocnik tak skoro 😀 , lebo asi to bolo na nervy, stale dokola prezliekat...

susul
6. apr 2012

@lume inak dobre oblecko na latkove plienky je z H&M a tiez z Lindexu, tam estendor ani nepotrebujem, rovnako dupacky v podhode natiahnem na plienku. Ale napriklad Anthony - slovenska znacka je bez sance, tam musim az o dve cisla vacsie veci obliekat.

ramzesa
6. apr 2012

@iron ja zatial obleciem aj vel.56 😉 . Len jedny dupacky uz su nam malinke (nejaky doost mensi strih), ale ked nezapnem jednu patentku v strede, tak pohoda 😉 .

ramzesa
6. apr 2012

@susul no presne, nase slovenske znacky su nejake mensie. Tiez mam taku skusenost. Ale take Tesco nam napriklad bolo vzdy dlhsie dobre 🙂.

lyongirl
6. apr 2012

Ahojte mamičky, len by som vám chcela povedať, že som videla plienky o ktorých ste mi nič nevedeli povedať...mala som tú česť držať ich v ruke [😀]
Sú to tieto:
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

Nelátkujem, zatiaľ, mám doma akurát 1 kapsovú plienku a 1 Gro Via shell set, takže iné plienky som v ruke nemala a nemám s čím ani porovnávať, ale moje dojmy sú asi také...
plienka Lou bambou - úžasné jemá, makká, celé vnútro bambusové, jemné na dotyk, vo vnútri vkladačka na cvok, plienka sa dá použiť aj bez náhradnej vkladačky, povrch minky, jako dizajnovo a dotykovo je WAU, asi radosť mať na ritke [😀]
Kapsová plienka - Mikrofleece - vnútro z mikroflísu, tiež veľmi pekná, v porovnaní s Lou Bambou o niečo vačšia v rozloženom stave.

Ak niekto používa plienky AIO, tak sú úžasné [🙂]

lyongirl
6. apr 2012

a videla som aj TE2, sú to vlastne vrchné nohavičky zo záklopkami s 2 bambusovými vkladačkami na cvočky, jedna veľká a jedna menšia, vnútro nohavičiek je z mikroflísu, gumička okolo nožičiek je dvojitá

a zaujímalo by ma, môžu sa PULLky a vkladačky sušiť na radiátore, či nie?

lume
6. apr 2012

@peluskovo No siroke su dupacky dost, len ich medzi nozkami tazko zapnem, ked ma latkovu plienku. Moja na noc spava len v kosielke a spacom vaku, takze latkova plienka v noci nebude problem. Je mi luto, ak niektore dupacky nezapneme kvoli plienke, lebo som jej kupila take pekne dupacky... 😖

lume
6. apr 2012

@susul Presne, snazila som sa malej navliect dupacky zn. Anthony velkost 62. Tak znacku Anthony uz kupovat nebudem... 😉