Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

shopvick
15. máj 2012

@tortelinka ja skladam stvorce uplne jednoducho na obdlznik a na to dam separacku a kaka denne aj dvakrat a iba sem tam sa stane, ze je su aj vrchne nohavicky okakane a nikdy sa neprecikal

ekoplienky
15. máj 2012

@lyongirl: Ak savosť štvorcov nestačí, tak buď bambusové vkladačky, bambusové viacvrstvové plienky Anavy. Alebo nohavičkové plienky, no deň stačia bavlnené alebo na noc bambusové nohavičkové: Bambi Roxy, Anavy, Tots Bots stretch.
Pulky Thirsties a Bluberry sú dosť podobné, len thirsties sú dvojveľkostné. Obe sú veľmi dobré.

ekoplienky
15. máj 2012

@hoogy: Dobré sú ella´s house, Anavy a Imse stay dry.

susul
15. máj 2012

dievcata potrebujem poradit. Dnes som malemu dala BG kapsovku vzor albert, ona je presita v prednej casti pod patentkami a ked som maleho mala obkrocmo zapretoho o bok na rukach tak mu tadial prevlhla, pritom dnu som mala bambusovu vkladacku a nebolo v nej moc nacikane, nie je to v podstate vyrobna vada? Lebo ked tak rozmyslam, tym presitim vznikol na kapsovke akoby sev, cez ktory to prevlhne, kedze su tam dierky po ihle... 😠

tortelinka
15. máj 2012

@shopvick kakanie ma netrapi, kakame do zachoda, ale ked sa da iba obdlznik, nevadi ten pul na tele? ked sa to dotyka koze?

ekoplienky
15. máj 2012

@strociatka: Na jedno prebalenie potrebuješ dva štvorce alebo jeden štvorec a jednu bambusovú vkladačku. Štvorce môžeš skladať na novosklad (návod nájdeš na mojej stránke v časti O plienkach) alebo na rovno na osminy. Dobré nohavičky na štvorce sú Bum Genius Flip, Blubery coveralls, thirsties a bummis.

shopvick
15. máj 2012

@tortelinka jemu ten obdlznik staci od prednej casti vrchnych gati az po zadnej casti, nemam pocit, zeby mal na zadocku alebo nejako zvnutra na tele priamo tie pull gatky...

hoogy
15. máj 2012

@ekoplienky dakujem 🙂

tortelinka
15. máj 2012

@shopvick vdaka

zfidorka
15. máj 2012

@hoogy na doma som mala len tricko, to mi nevadilo, ked bolo od mlieka, najviac mi tieklo mlieko pri dojceni, to som si davala na 2. prsnik plienku....

zfidorka
15. máj 2012

@tortelinka mozes davat bud na draka
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
alebo stvorec na nohavickovy sklad (to ale musis mat vacsie stvorce)
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

peluskovo
15. máj 2012

@susul
stalo sa to len raz? nevytrcala niekde vnutorna cast plienky, cez ktoru by nasiaklo na oblecenie, ked si ho drzala na rukach? nemohla sa plienka pri tom drzani nejak povytocit? mne ondrik prepiskal easyfit tak, ze piskal dohora a na brusku mal v plienke medzi pupcekom a latkou fugu a nejak to tam prestrelilo 🙂 ...

mozno ti napisu dievcata co siju plienky, ako presivaju tie casti s PUL, ci je mozne, aby to cez sev takto rpetieklo

wewe22
15. máj 2012

@susul no to bude netesny sev ale ja dobry sev moze pod vacsim tlakom prevlhnut jedine co ti mozem poradit je dat vosk na netesne svy alebo reklamovat plienku ale nova plienka by nemala pretiect

strociatka
16. máj 2012

stale rozmyslam, co s mojimi stvorcami, urcite si pojdem pozriet flipky, ako ste mi uz doporucili. Objavila som este toto a chela by som Vas poprosit o nazory, podnety a ci s tym uz mate nejake skusenosti:
http://www.aitu.cz/aitu/eshop/67-1-kompletni-pr...
alebo
http://www.anavy.cz/anavy/eshop/2-1-Svrchni-kal...

Vopred velmi pekne dakujem 🙂

juliam
16. máj 2012

@strociatka ja mám anavy flisáky a používame ich na noc na nohavičkové. sú fajn, ale nie sú moc vhodné pre deti, ktoré už sedia, pretože tlakom môžu prevlhnúť. keďže malý spáva na chrbátiku alebo na boku, tak nám ešte neprevlhli. tiež moc dobre netesnia okolo nožičiek, ale to mi nevadí, pretože nohavičková aj prípadnú nehodu pekne zachytí. to už radšej kúp vlniaky 😉

strociatka
16. máj 2012

@juliam dakujem za radu, tiez som si poprestudovala a uz nam asi nebudu dobre, mala je sice este mala, ale objemna a akcna, to by nam prevlhlo.

Tie druhe gatusky vobec nepoznam a objavila som ich len na ceskom konovi, ale sa mi zdaju strasne zlate a jednoduche pouzivanie (vlniaky sa blbo peru a ta starostlivost... uprimne, som leniva)

peluskovo
16. máj 2012

@strociatka
pre 6 mesacne dietatko uz flisaciky ani nie, ako pise @juliam flisaciky tlakom prepustaju, cize ak sa ti bude dietatko sadat v postielke, tak moze presiaknut.
chces vrchne na plienku narovno alebo na nohavickove?

peluskovo
16. máj 2012

@strociatka
vlniaky nie su az take narocne na starostlivost, ak ti ch dieta neprekaka denne. nase nocne vlniaky periem fakt raz za cas, ked uz citit, ze je treba ich preprat , po vyprani dam do lan kury a to je vsetko. vydrzia aj par tyzdnov.
denne vlniaky, to je ine kafe, ked si nevsimnem, ze ondrik nakaka, obcas su zaspinene, rpeperiem v rukach a dam do lan kury. nic narocne, len to robim castejsie. no mam pocit, ze vlniaky vydrzia dlhsie ako pulky, pulky su vlhkejsie skor , periem ich ovela castejsie ako vlniaciky

strociatka
16. máj 2012

@peluskovo aj aj, mam doma nohavickove plienky (davam hlavne na noc a dlhsie cesty) a mam aj stvorce, su trosku dost nepodarene, ale na cikanie hadam postacia)... mam doma vrchnych nohaviciek malo (len dvoje thristies duowrap) a tie mi uz raz pretiekli, ked tam mala nalozila neskutocny objem riedkej stolice, to by asi neudrzal ani igelit, neviem 😠

a chcela by som vyskusat aj ine znacky

strociatka
16. máj 2012

@peluskovo no jo, asi nic pre nas tie vlniaky, mala kaka do uplne kazdej plienky, vpodstate 8x denne

peluskovo
16. máj 2012

@strociatka vlniaciky mozes vyuzit aj neskor, teraz to nema zmysel ked tak casto este kakate.
na plienku na rovno by som brala flipky, dobre su aj haipa daipa vrchne / najdes ich aj u nas / , tiez si ich chvalia aj na ceskom modrom konikovi.

strociatka
16. máj 2012

@peluskovo takze flipky? dakujem za info, musim kuknut 😉

blovitc120
16. máj 2012

@strociatka
@peluskovo ja som smelá a malému vlniaky dávam skoro stále, ale dávam mu do nich nohavičkovú plienku a novosklad, ktorý prekakať nevie. Tiež kaká veľmi často a zatiaľ mi ich nezašpinil. Zistila som, že som zbytočne nakupovala veľa PULiek, lebo mi proste viac vyhovujú vlniačiky. Tak ale snáď využijem PUL neskôr, ak budem dávať plienku narovno, ale teraz ju nedávam vôbec, lebo mi to vždy preserie na PULky.

strociatka
16. máj 2012

@blovitc120 hahahahaaa, presne jak u nas 😀

strociatka
16. máj 2012

@blovitc120 takze skusim predsa len tie vlniacky a ako do nich skladas stvorce? aku maju mat idealnu velkost? ja mam vacsie babo, mala mala uz v piatich mesiacoch 9 kil 😎

blovitc120
16. máj 2012

@strociatka tak to máš peknú modelku, že 9 kg, moja dcéra mala v roku 8200g 😀. Ja skladám novosklad, do neho vkladačku a na to naťahovacie Disany alebo BI shorties (tie sú mu ešte ako longies, lebo je krpatý a mám M veľkosť)

juliam
16. máj 2012

@strociatka papáte už príkrmy? snáď sa časom to kakanie upraví a prejdeš na vlniaky. z puliek mám rada thirsties, ktoré máš aj ty. a tiež blueberry, lebo majú krídelká, tak ti lepšie zachytia kaku. a aj nám sa prvé dva mesiace niekedy stalo, že prekakal pulky popri nôžke. ale kaku už zachytávame do nočníka. nechceš aj to vyskúšať?

peluskovo
16. máj 2012

dievcata, tie ktore pouzivate pop in new generation bambo, chcem sa opytat, ta vkladacka, to jadro, ked je vlhke, ako casto sa stane, ze sa zaspini aj vrch? ma zmysel pouzivat nahradne vkladacie jadra? pri gro via maju tie jadra zo spodnej strany pul, a pri pop in neviem odhadnut ci sa tam oplatia tie nahradne jadra alebo nie

strociatka
16. máj 2012

@juliam do nocnika? urcite nie, ma cerstvo sest mesiacov a o sedeni mozeme len snivat a pri jej vahe by som to sedenie na nocniku urcite neriskovala a ani na to pri dvoch detoch nemam cas, starsia dcerka je ADHD a mam co robit..

vlniacky teda skusime neskor, ked bude ladovat prikrmy a hadam sa dostaneme z cisla kakani 8 na 4 to by bol uspech 😀 😀 😀

peluskovo
16. máj 2012

@blovitc120
ja som tak minuleho roku vlete davala ondrejkovi nonstop skoro vlniaky, lebo novosklad skoro vserko zachytil , ale odkedyy ma plineku na rovno, tak sa obcas stane nehoda... ale urcite, novosklad, alebo nohavickove ako pises, na to smelo vlniaky