Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ramzesa
22. máj 2012

@lyongirl ja mam nohavickove aj na den ako alternativu ku stvorcom, ale nie vzdy na nich mam naladu 😝 . Asi by som si v pohode vystacila aj len s nohavickovymi na noc a na den so stvorcami a AIO a kapsami 😉 .

ianitka
22. máj 2012

@lyongirl ahoj 🙂
dakujem, aj som tak nejako rozmyslala, akurat nohavickove sa mi zdali take neprakticke - 😝 no asi vyskusam a prehodnotim...

ianitka
22. máj 2012

baby a ktore plienky su najstihlejsie ?

lyongirl
22. máj 2012

@ianitka mne sa zdá zas praktickejšie dať nohavičkovú a na to pulky, alebo vlniaky, ako si vyskladať kapsu, alebo skladať a doplňať štvorce o bmb vkladačku, ale pri malinkom bábatku je samozrejme najlepšie mať štvorce a super je novosklad, ale pri mojom krpcovi, čo sa stále vrtí a nedá sa poriadne zabaliť je toto niekedy fuška 😀

nenocka
22. máj 2012

@zuzanamolnarova ja som ti, napríklad, veľmi vďačná, že ich nemáš rada 😀 ak by si sa rozhodla opäť ich vyskúšať, objednaj BR 😉

nenocka
22. máj 2012

@vavrenka @susul @zuzanamolnarova @zfidorka dievčatá, otázočka 😀 ak nemôžu vlniaky na priame slnko, ako to, že sa dajú nosiť ako kraťasky? a prečo naň vôbec nesmú? ja som si to odôvodnila, že asi povolí lanolín... 😝

zuzanamolnarova
22. máj 2012

@nenocka no leni dobrá otázka, to som čítala že na priame slnko ich nedávať ale prečo to som nenašla 🙂

peluskovo
22. máj 2012

@mamuna55
k nazoru okolia, staci povedat, ze je to rep tvoje dieta zdravsie / osobne som nemala ziadnu neg reakciu na latkovanie z okolia , skor naopak / a ak ani to ich neosvieti, tak sa spytaj, ci aj doma jedia z plastovych taniero a plastovymi lyzickami len rpeto, aby cih hodili do kosa a nemuseli umyvat

nenocka
22. máj 2012

@peluskovo @mamuna55 na mňa tiež zo začiatku väčšina pozerala divne, vraj mi kúpia pampersky, ak nám to teraz nevychádza, ale teraz všetci vyzvedajú, obdivujú, všetkých to zaujíma 😉
Katulik, ty nevieš, ako je to s tými vlniakmi - prečo nesmú na priame slnko, ale baby spomínajú, že ich využívajú namiesto kraťaskov...

susul
22. máj 2012

@nenocka vobec netusim, preco nemozu ist na priame slnko. Dumam, dumam a neviem.Lebo z merina sa robi i funkcne pradlo a neverim tomu, zeby ho pobyt na slnku nejako poskodil. Mozno sa len lanolin odpari treba ich castejsie lanolinovat. ALe male babo nevystavis slnku ako pradlo na snuru. Tak si myslim, ze take slnenie v norme by mohli zvladnut.

nenocka
22. máj 2012

😀 som si predstavila tú rozprávku, ako psíček a mačička umývali podlahu a sušili sa na šnúre 😀 veď jasné, že ho nenechám opaľovať sa, len ma to tiež zaujíma 😉

gutka79
22. máj 2012

Ahojte maminky, nenakupovali ste niektora plienkovu vybavicku na stranke "plienka.sk" ? Mne sa tam zdaju byt velmi prijatelne ceny a je to slovensky vyrobca! Len sa z tych plienok neviem vysomarit. Netusim, ktore su kapsove (na vonok) a ktore nohavickove (na noc)... Ak by ste mi niekto poradili v skladbe zakladnej vybavy od narodenia do 2 rokov, budem veeeeeelmi vdacna 🙂

kkl82
22. máj 2012

@zuzanamolnarova to si pis, ze by boli lepsie 😀 vlniaky a nohavickove su idealna kombinacia, na to som uz aj ja prisla a to som pred casom bola zaryty odmietac nohavickovych plienok... 😝

kkl82
22. máj 2012

@nenocka z pohladu materialu vlniaky suche na slnko urcite mozu ist, len by sa nemali mokre susit na slnku po vyprati, lebo by sa mohli zrazit. lanolin sa teplom roztapa, takze ak su fest nalanolinovane, mozes skoncit s mastnym kocikom alebo satkou...

zfidorka
22. máj 2012

@nenocka s tymi vlniakmi to chapem tak ako @kkl82

kkl82
22. máj 2012

@mamuna55 reakcie okolia si netreba vsimat, lebo vacsinou je to hlavne z neinformovanosti. vela ludi vobec netusi, z coho jednorazovky su a ake su skodlive, ci uz pre babo alebo zivotne prostredie. my sme boli pred par tyzdnami na neurologii a doktorka si easyfitku obzerala snad z kazdej strany a takmer mi vynadala, ze to ho musi urcite tlacit, ze toho tam ma vela, ze sa v tom nevie hybat, ze by sme mali predsa radsej tie jednorazovky... pri otazke, ze co potom s tym robim, ci vyhadzujem alebo periem, ma skoro uz slak trafil... ked uz ani lekar po padesiatke netusi, co za svinstvo tie jednorazovky su...
ale ti najblizsi si to skoro uvedomia, neboj, u nas sa aj bratrancova zena uz dala na latkovky, takze to vsetci beru ako samozrejmost a siria osvetu dalej v praci a medzi znamymi. napr. moja svokra uz spracovala aj dcery svojej kolegyne a sefa 😀 teraz len kazdemu pisem linky na webove stranky, kde si to maju nastudovat a kde kupit 😀 dokonca, ked som maleho prebalovala v nakupnom centre, tak sa ma taka mlada baba zacala vypytovat...
ale fakt skoda, ze sa plienocky nedaju kupit napr. v tescu ako v UK, urcite by ich vyskusalo viac ludi, len preto, ze by ich mali pod nosom...

zfidorka
22. máj 2012

@gutka79 plienka.sk, cize na slovenske plienky baby lucy su z mojich skusenosti plati pravidlo nizka cena = nizsia kvalita... cize za trosku viac penazi si mozes kupit, ktore su kvalitativne lepsie...
napr. tiez slovensky vyrobca bambi roxi na nohavickove plienky strihovo aj materialovo lepsie...
pozrela som stranku plienka.sk a momentalne maju v ponuke len nohavickove plienky a vrchne nohavicky...

ramzesa
22. máj 2012

@gutka79 ja mam Baby Lucy Classic, mala hned citi, ze je plienocka mokra, takze cosi ako normalny stvorec. A dost otlacaju gumicky 😒 . Baby Lucy Organic je o nieco lepsia. Prijemnejsi material, zvyknem ju dat nadranom, ked prebalujem. Ale zatial mam plienocky kratko, takze nemam az tak odsledovane. Vrchne nohavicky su celkom fajn, pekne sedia na nohavickove plienocky a na novosklad 🙂 . Teraz maju aj AIO co som si vsimla, ale s tymi nemam skusenosti. 😒 Ani s tymi drahsimi nie 😒 .Ale povedala by som, ze vzhladom k cene nie su az take zle. Ale ako pise @zfidorka,daju sa kupit kvalitnejsie plienocky 🙂 .

lumarque
22. máj 2012

@gutka79 Ahoj ja mam Babylucy aj Classic aj Bambusove aj Organicke. Maly ma teraz 2 roky a su mu este dobre. Pouzivali sme ich v podstate od narodenia.Ja som s nimi bola v podstate spokojna (ale zase nemam velmi s cim porovnavat, lebo som volila tu najlacnejsiu variantu-teda klasicke stvorce, babylucy( lepsie asi su tie organic a bambusove) a cinske plienky z ebayu). Na skusku som nakupila par plienok BL a ked som zistila, ze nestacia,ale su v pohode, dokupila som dalsie.. Babylucy. Na uplne malom babu mi aj tak najviac vyhovovali stvorce po nas a babylucy som pouzivala hlavne v noci, na von a potom, kedsa zacal maly pretacat som stvovrce uplne vypustila. NO a muz ten chcel stale len "Lucy", lebo tie nemusel skladat. Mame aj ich vrchne nohavicky, nepretekaju, ale ja mam radsej vlniaky ( nanasmradnu tak ako PUL a stale som fascinovana, aky je vlna uzasny material🙂 a tie vkladacky zadarmo k plienke Classic nic moc( organic a bambus ok), ale isty cas so s nimi vypchavala tie cinske plienky a menila len vkladacky.

lumarque
22. máj 2012

@gutka79 a este schnu o dost dlhsie ako tie cinske ( ale v zime som ich aj tak susila na radiatore) a uz nie su najmaksie, ale zase ziadna tragedia.

aknedz
22. máj 2012

Ahojte kočky, chcela by som bábo látkovať hneď od príchodu z pôrodnice ale poviem vám pravdu - ako tak čítam o plienočkách - aj kúsok tuto vo fóre, mám z toho hlavu ako melón a absolútne sa nevyznám v tých názvoch a funkciách plienočiek - je pravda, že som trochu lenivec na dočítavanie, máte tu veľa strán, ospravedlňujem sa 😅
Chcela by som vás poprosiť o rady, aké typy plienok nakúpiť na začiatky - aby to aj nebolo pre mňa veľmi zložité a prípadne aj koľko kusov. Mám doma dosť plienok ešte po nás, dá sa aj to použiť ako vkladačka?
Viem, že je to všetko vec názoru každej jednej z vás, podľa toho, čoi ktorej osobne vyhovuje ale kľudne mi popíšte, ja si už potom nejako z toho vyberiem 😅
Vopred veľmi pekne ďakujem 😉

aknedz
22. máj 2012

A ešte som sa chcela spýtať, ako sa potom obliekajú detičky s takými plenkami? Bodynká sa zapínajú cez plienku? a k tomu sa dávajú také tie návleky na nôžky?

lyongirl
22. máj 2012

dievčence, kamarátka by chcela poradiť, ktorá kapsovka je taká najvačšia. Jej 8.5 mesačný drobec má 13kg...takže niečo vhodné na šunčičky 🙂

handricky
22. máj 2012

@zuzanamolnarova inak ja mam asi 3 nohavickove (doteraz som ich moc nemusela, lebo mi to prislo zbytocne), ale minuly vikend ( ci kedy to bolo tak teplo), som dala malej nohavickove a vlniaky len tak, na zahradu bez dalsich gati. a sa mi to celkom zapacilo 😅

handricky
22. máj 2012

@aknedz my nosime vsetko co ostatni. akurat body o cislo vacsie a volnejsie gate, teplaky, elastaky, flisove, hocico. rifle by sme asi na plienku nedali.

ivanka.7
22. máj 2012

@handricky nj, ja tu mam niekolko krasnych darovanych nohavic pre malu, ktore jej odmietam navliekat, lebo kym ich navleciem cez plienku, som nervozna ja a umrncana ona :D ale mame niekolko peknych sirokych, tak davam tie ale inak teraz davam prednost overalom a ked je teplo tak len body/kosielka a ponozky 🙂 alebo saty s navlekmi, ked ma prist navsteva a chcem ju trochu predviest :D
@aknedz

ekoplienky
22. máj 2012

@lyongirl: Fuzzi bunz perfect size, Bluebbery a Econnapi swaddlebees.

lyongirl
22. máj 2012

@ekoplienky ďakujem 🙂

nenocka
22. máj 2012

@lyongirl ešte aj Little lamb, Happy Heinys, a AIO Real easy (Hip Hip Baby) a B´bies MAX bambou 😉

sonkab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz