Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
17. júl 2012

@lyongirl ja pouzivam tiez jednorazovky, tam treba behat okolo dietata a nie risit nonstop zapieranie plienok. Inak ma napadlo ci to nemoze suvisiet aj s tym, co si pisala minule, ze ti smrdia plienočky,

@melpomene pouzit by sa to zrejme dalo ale su tam patentky a gumicky na tej vkladacke, mozno by sa to nejako krutilo, rolovalo a neviem, ci by tie patentky netlacili leziace babo. Vkladacky pouzivam len do gatusi pop in, ale nohavicky som pocas stavu nudze pouzila i na novosklad.

kkl82
17. júl 2012

@nicearty ja som brala kikko jednorazovky, boli uplne uzasne. vobec nesmrdia, dobre sedia, zachytia vsetko, co maju. su aj na dotyk jemnejsie ako ostatne (ci uz eko alebo plastove jednorazovky). su sice drahsie, ale v podstate ti bude stacit jeden balik a myslim, ze sa to urcite oplati viac, ako babo hned natierat vsakovakymi mastami na zapareninky. mne nabehlo mlieko velmi rychlo a rodila som cisarskym, tak mi to balenie 40ks nestacilo. svokra mi kupila pampersky a posledny den mal tie - v tom momente schytal zapareniny, aj ked som ho prebalovala hned, ako som pocula/citila, ze "nieco bolo"...
co sa tyka vlhcenych obruskov, tam sa tomu chvilu nevyhnes, lebo si to sestricky od teba pred porodom vyziadaju (odo mna chceli, ale ja som mala cisarsky). ak im nedas, tak pouziju sponzorske johnsons a tie moc setrne teda nie su. vtedy je lepsie zobrat nejake, ja som mala dobru skusenost s tymi eko od reece jackson.

vvrka
17. júl 2012

@lovesista vdaka 🙂 inac, podla mna to naozaj moze suvisiet u vas s tym, ze mu nedas stay dry, ked je v kontakte s mocom, asi mu to tam drazdi. no a nasmu malemu takisto, ja sice mam stay dry vkladacky, ale nedavam mu ich, lebo sa mi nezda, ze by mu mokro vadilo.

vvrka
17. júl 2012

@nicearty ak sa mozem votriet do debaty, tak potvrdzujem, ako pise @kkl82, tie eko vlhcene obrusky od Jackson Reece su velmi dobre, neobsahuju ziadnu chemiu, ale len prirodne olejiky. ja ich pouzivam, ked sme vonku (doma davam Medvidka alebo len vodu).

lyongirl
17. júl 2012

@susul mne začali smrdieť a malý nemal ešte hnačky, to začal hnačkovať včera a hneď som dala jednorazovku, tak tým to nebude, mne smrdia po pocikaní, alebo ako to myslíš? 🙂

susul
17. júl 2012

@lyongirl no tak smrdeli aj mne. Ked som ich vytiahla mokre, tak ich bolo citit, nie mocom, ale tak cudne..., ked uschli tak boli ok, no a ked sa do nich pocikal, tak to u bola kombinacia pachov, ale casomsa to stratilo. Neviem ako a preco, lebo nic som nerobila inak. Ale teraz uz nesmrdia. chvalabohu 😉

rolla20
17. júl 2012

@susul mne najviac smrdia mokre plienky, ked ich susim vnutri

zfidorka
17. júl 2012

@lyongirl kvoli avivazi sa netrap, 1x plienkam neuskodi 😉

susul
17. júl 2012

@rolla20 ja som tu na fore citala uz velakrat, ze maminy s tym maju problem, ze nic nerobia inak len plienky zrazu zacnu smrdiet, ja sama som neprisla na to, ze kvoli comu bol ten zvlastny puch plienkovy, ale som rada, ze ako prisiel tak i odisiel. Mozno to suvisi so zdravotnym stavom dietatka, asi tiez od stravy a mozno aj postavenia mesiaca v ramci lunarneho kalendara 🙂 ALe je pravda, ze plienky ususene vonku na vzduchu citit uplne inak. Priroda je mudra, na flaky je super slnko na zmaknutie plienok vietor, naco odstranovace flakov a rozne zmakcovace ludia vymyslaju.

@kkl82 ja som tie obrusky mala a su straasne vonave, ja zas az take vonave veci pre deti nemusim. Neviem preco ale cakala som nejaku "bylinkovu" vonu a tato mi prisla prilis synteticka (teda na to,ze to ma byt levandula, tee tree a neviem co este) Je pravda, ze malemu sarapatu nenarobili, ale to vlastne ziadne, co som mala. Uznavam, ze su kompostovatelne a rozlozitelne.

sima.p
17. júl 2012

@zfidorka gratulujem k tehuľkovaniu, termín máš na moje narodky.... som tu už dávnejšie nebola, reku idem pozrieť a hned mi udrelo do očí, že budeš mát bábo... Sabinka sa už zrejme odplienkovala aj na noc - už sa 9 nocí nepocikala, tak snad ju už "riťka poslúcha". Cca okolo polnoci ju dávam ešte cikať a potom vydrží až do rána. Zatiaľ som neskúšala ju vôbec nedať vycikať, ale hádam by vydržala. Predtým ked sme chceli skúsiť, tak koľkokrát už aj o desiatej bola pocikaná, a ked sa aj v noci vycikala, tak nad ránom zase bola pocikaná. Tak sme sa vždy k plienkam vrátili... Tak ale snad už to pôjde... Už som aj nahodila plienočky do bazárika jednu várku, druhú ešte nie...

lyongirl
17. júl 2012

@kkl82 v TT sa mokré servítky nepoužívajú, sestričky vyslovene zakazujú a kážu umývať vodou, ja som mala potajme...takže @nicearty toto riešiť nemusí 🙂

zfidorka
17. júl 2012

@sima.p dakujem 🙂 blahozelam k odplienkovaniu, natalka je na tom podobne ako bola tvoja, okolo polnoci cika, ale do plienky, kedze sa na to nebudi (par dni sa budila), tak ju zatial nechcem budit ja... do rana je potom ale vacsinou sucha...

juliam
17. júl 2012

@nicearty ahoj. ak má pôrodnica titul babyfriendly, tak by ti mali vyjsť v ústrety a ako píše behulka, košieľky by si mohla mať vlastné. po kúpkaní šupneš do tašky, ale treba upozorniť sestričky, keď budú malého preobliekať, že máš svoje z domu, aby si ich "neprivlastnili". bude ti treba min. 5-10 ks 🙂 čo sa týka plienok, tak ak chceš látkovať, tak ani s tým by nemal byť problém sa v nemocke dohodnúť. po 2 dňoch dáš manželovi (alebo mamke) domov oprať a donesú ti čisté. ale ty si musíš zvážiť, či to tých pár dní "vydržíte" aj v papierových a ako sa budeš cítiť... v DM majú babylove newborn alebo alana eko jednorázovky 🙂

ivanka.7
17. júl 2012

Ja som po sekcii veru nemala gule prenasat malu k vode do kupelne rozbalenu, mala som co robit so sebou. Takze mala bola pekne na vlhcenych, mala som huggies bez primesi (take tie bezove), doma sme postupne presli na vodu a teraz nic ine ani nepouzivam, len vonku prilezitostne este huggies vlhcene, co mi ostali, malej nic nerobia.
Detto s latkovkami, niektore dievcata si pamataju, ze som malu zacala latkovat az po cca 3 tyzdnoch, z porodnice som prisla s teplotou a skoncila som na atb, totalne vystavena. Malej to neuskodilo, ani tesco plienky, ani hellen harper jej nic neurobili (parkrat mala aj pampersku), ja som sa dala dohromady a odvtedy latkujeme uplne v pohode.

danabel
17. júl 2012

@nicearty alany z DM-ky som mala aj ja a boli v pohode a doma sme ich dopoužívali - mali sme ich ako rezervné, keď sa nestíhalo. Ja som spravila chybu, že o plienkach som vedela fakt maximum, ale to dojčenie som si predstavovala úplne inak. Mlieko mi prišlo až na 5 deň, keď sme išli domov. Po 3 dňoch som chtiac-nechtiac dovolila fľašu, lebo na moje veľké nemilé prekvapenie, mi nevedeli poskytnúť žiadnu alternatívnu metódu, žiadnu cievku, pohárik, nič...

ivanka.7
17. júl 2012

@danabel @nicearty ja som mala mlieko v podstate od zaciatku, kedze mi kvapkalo od cca 20ho tyzdna, ale konkretne na Antolskej som za cely cas flasu ani nevidela. Ked (ak) sa deti dokrmovali, tak len striekackou. A prvych 24 hodin vobec... a aj potom sestricky sice UM dali, ked si mamina vypytala, ale neunavne skusali a riesili prisatie/kolko je mlieka/pitny rezim maminy a podobne.

Lanolinovala som vcera loviky (lebo ich samozrejme krpata pred par dnami okakala aj cez novosklad :D), tak na noc je zas vo vlniacikoch.
Cez den striedam pulky bluberry s bionos vlniacikmi - spokojnost 🙂 malej su sice volne na lemoch, kedze ma len cosi cez 6 kil, ale no a co, nepretecu, novosklad zachyti, co treba (dufam, ze som to teraz nezakrikla :D).

lyongirl
17. júl 2012

@ivanka.7 aj ja som mala tie Huggies vlhčené, u nás v nemocke je umývadlo na každej izbe, také veľké, v takých sa kúpu aj bábatká, takže nebolo treba bábatko prenášať niekde ďaleko, hneď vedľa umývadla je prebalovací pult, všetko tam je poruke a @nicearty bude rodiť "u nás" 🙂, ale chápem, že po sekcii to nie je zrovna príjemné...

zuzanamolnarova
18. júl 2012

Idem sa podeliť o moje skúsenosti so separačnými vložkami 🙂 Prišla som nato že nie všetky separačné vložky sa môžu prať na 60 stupňov. ukázalo sa že little lamb celulózové vydržia aj viacej vypraní na 60 ale napr sepračné vložky Gro Via a Lollipop sa na 60 zničia - skrútia a zbehnú sa - no proste sú nepoužitelné 😝 avšak fungujú ako nové vypraté na 40 stupňoch 🙂

ivanka.7
18. júl 2012

@lyongirl u nas mali vzdy dve izby spolocnu kupelnu a tam boli dve umyvadla 🙂 nebolo to daleko, od mojej postele mozno 4-5 metrov, keby som prebalovala v postielke a mala ju hned pri dverach, tak asi meter a pol, ale pre mna bolo dost zlozite malu vobec zdvihnut v perinke na kojenie. Ja osobne som bola po porode dost out, kedze som mala najskor 20 hodin bolesti, vsetko nachystane na prirodzeny porod a po polhodinovom tlaceni z toho zrazu bolo "teraz netlacte" (dalsiu polhodinu v najhorsich kontrakciach) a nakoniec akutna sekcia po ktorej som musela 24 hodin lezat (ale presne 24 hodin! :D o pol jednej rano ma dve sestricky zobudili, postavili a sup so mnou do sprchy :D som im za to ale vdacna samozrejme)
@zuzanamolnarova ja pouzivam len pop-in separacky a tie su ok na dve pouzitia pri 60tich stupnoch, na tretie je uz na nich vidno ze boli pouzite a potom sa rozpadnu 🙂

wewe22
18. júl 2012

ahojte babulky mam otazocku mam 5kusov nocnych plienok no toto pocasie ma dostalo uz 3dni sa nechcu ususit tzn 2noci na jednorazovkach, existuje aj nieco take ako rychloschnuca nocna plienka? alebo treba len dalsi kus nocnej?

nicearty
18. júl 2012

@kkl82 pozerala som aj tie od kikko, ale zda sa mi, ze su najdrahsie zo vsetkych eco..wiana bio som nasla 20ks za 6,80€ tusim, tie nie su dobre? ja neviem ako pojdem rodit, lebo maly je v polohe kp, ale zas este mam 6 tyzdnov do porodu, tak verim, ze sa este otoci..ale zo vsetkeho najviac chcem rodit prirodzenym sposobom a bez akychkolvek "vylepseni" 🙂 vlhcene obrusky si kupim asi tie, co si spominala, uz som na nich pozerala..ale ten streptokok ma trapi 😠

ivanka.7
18. júl 2012

@wewe22 a ake mas plienky? Ja mam Tots bamboozle, bmb anavy, bambi roxi a baby lucy organic a vsetko mi do 24 hodin vyschne - tzn. kedze periem kazdy druhy den vacsinou, tak mi 4ks nohavickovych na noc staci v pohode.

nicearty
18. júl 2012

@vvrka dakujem za radu 🙂

nicearty
18. júl 2012

@lyongirl az teraz som dosla k tvojmu prispevku 😵 tak super, ked nemusim pouzivat vlhcene obrusky, naozaj by som radsej uprednostnila vodu, dakujem, problem vyrieseny...ako mozno si jeden balicek nejakych eco kupim, ale prehanat to urcite nebudem 😎 vdaka

nicearty
18. júl 2012

@juliam uz som sa rozhodla, ze za ten cas, co budeme v porodnici pouzijem eco jednorazovky, uvazujem nad tymi wiona bio, nemate s nimi niekto skusenosti? A tie z DMky, tusim alana su ake? Ale kupim si asi len jeden balicek a ked budu ok, tak manzel mi este dokupi, len stale neviem ktore 🙄

barcabejby
18. júl 2012

@zuzanamolnarova
@susul
Kocky dakujem za tip 🙂 pekny den prajem.

nicearty
18. júl 2012

@ivanka.7 viem, ze vela zien po sekcii ma problem, tazko sa hoja, je to ovela narocnejsie.. verim, ze u nas to bude prirodzene, len to asi nikto nevie dopredu, co sa moze stat, ale nerozmyslam nad tym, tesim sa na prve stretnutie s malickym, na jeho vonu, stale je to pre mna take neuveritelne, ze za par tyzdnov uz budeme traja 🙂

zuzanamolnarova
18. júl 2012

@susul 🙂 len teraz som si všimla tvôj príspevok 🙂 dobre ma pobavil - vidím sme natom rovnako 😀 moja je rýcla ako, kým by som jej šupla plienočky pod zadok už je na chodbe či v spálni - utekám za ňou ako šialená 😀 preto sa mi ako píšeš zdajú praktickejšie plienočky na sucháč a najmä kapsovky 🙂 Pulky s plienkami narovno jej nemám šancu dať 🙂

risolino
18. júl 2012

@zuzanamolnarova my máme Grovia a na 40tke sa tiež skrútia... najlepšie sú keď sa ručne operú 🙂

wewe22
18. júl 2012

@ivanka.7 ja mam domace bambus 2 vrstvove a nejak sa im nedari vyschnut 😒