Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kkl82
13. sep 2012

@ekoplienky no vidis, a moj bubo ma teraz zapareninky, len ked pouzijem separacku. a je jedno, ci celulozovu, viskozovu alebo hocijaku latkovu stay dry. ale teraz uz vyse mesiaca kaka len raz za den, hned rano po prebudeni, takze to radsej odchytime mimo plienky...

tasiko
13. sep 2012

@ekoplienky ano moze byt, mozno ze to neni z plienky, malej predvcerom vysiel horny tesak a vyzera to ze dalsie jej pojdu,lebo je z dna ticho tak 2hodiny dokopy 😒 ☹ ale pri prvych som si nevsimla, tak uz sa ani nepamatam 😨
@kkl82 dakujem, jasne, uz som urobila trzbu latkovkam, aj cez peluskovo daku objednavku,aj od handricky som kupila nieco,no uz mi chyba iba ekoplienky 😀

ekoplienky
13. sep 2012

@tasiko 😀

ivanka.7
13. sep 2012

@tasiko ja som na tom s objednavkami bola podobne, od kazdeho daco :D

peluskovo
14. sep 2012

@indys little lamb kapsovka je okrem tebou spominanych nasa oblubena.. teraz deme testovat bambi roxy kapsovku, ale vsetko su to kapsovky s bambus vkladackami a samozrejme bambus schne dlhsie ako mikrovlakno. osobne by som asi sla do easyfit V3, zakaznicky si chvalia na mikrovlakno prekvapujuc dobru savost a samozrejme, vyvinuta bola aj na rychle schnutie

peluskovo
14. sep 2012

@kkl82 my mame vekovy rozdiel len 16 mesiacov, cize mala este latkovala, ked sa maly narodil, ale ak by som mala cakat dlhsie, asi by som posunula plienocky ak by niekto chcel a dokupila nove. aj tak by si dokupila vsetky novinky co by zatial prisli na trh :D :D :D

peluskovo
14. sep 2012

@tasiko zapareninka nemusi suvisiet s plienockou, ludne ako pise mirka, mozu byt zubky, ale aj meniaca sa strava.... u nas napriklad detom cervenal zadocek po kakani.... na noc mali bambusk. nohavic. plienky bez kremu a do rana sa pokozka ukludnila, ja sa snazim ak nahodou scervename davat najma bambus, ak davam plienku s mikrovlaknom tak dam kremik a separacku. no je to ozaj obcas a najma po kakani ak zjedia asi nieco agresivnejsie....

maribell
14. sep 2012

..ahojte chcem sa opytat co mam pouzivat ked mi latkove plienky stale pretekaju? ...pouzivame obycajne stvorcove plienky a vzdy ked sa v noci maly zobudi tak je od toho cely mokry cize ho musim aj prezliekat... :/ co stym?

ivanka.7
14. sep 2012

@maribell a co davas navrch? Na tie stvorcove plienky?

maribell
14. sep 2012

@ivanka.7 postolky

blovitc120
14. sep 2012

@maribell stvorec na novosklad, do toho bambusova vkladacka, navrch PULky a pretecie ti? Ako casto prebalujes? Ake vrchne nohavicky davas?

blovitc120
14. sep 2012

@maribell postolky nie su podla mna na udrzanie mokra vo vnutri, skus pul alebo flisove nohavicky

ivanka.7
14. sep 2012

@maribell Tak postolky vyhod a dokup si pul vrchne nohavicky, ak latkovu plienku skladas na novosklad, tak ja mam naj skusenosti s Blueberry http://latkoveplienky.com/content/blueberry-cov... a Thirsties http://latkoveplienky.com/content/thirsties-duo... ak davas plienku narovno (alebo aj ten novosklad, ja to pod to dam v pohode, tak Bum Genius Flip http://latkoveplienky.com/content/bumgenius-fli...
Treba ti tak 3 ks, dvoje striedas a tretie mas v zalohe, ked ti jedny babo okaka. Tieto ti neprepustia (ak babo nenechas v tej plienke x hodin) a pokozka babatka relativne dycha. Mne sa mala v latkovke a takychto vrchnych nohavickach nikdy neprecikala, ak som ich dobre zapla.

maribell
14. sep 2012

dakujem za radu 🙂..ja som mala iba postolky..a da sa to kupit iba na internete?... ci aj v obchodoch?

blovitc120
14. sep 2012

@maribell podla toho, kde byvas sa da kupit aj v obchode

maribell
14. sep 2012

..a v akych obchodoch mam hladat ?...obchody s detskym oblecenim alebo drogerie?

petah82
14. sep 2012

@maribell kamenne obchody s detskym tovarom predavaju niekedy sady bambino mio http://www.maderna.sk/katalog/product/8336/ tam je dostat taketo nohavicky, len mozno to bude v sade aj s nohavickovymi plienkami, ktore idu pod nepriepustne nohavicky. alebo, ak chces iba nepriepustne nohavicky, tak nejaky latkovy eshop napr. http://www.ekoplienky.sk/produkty/vrchnenohavic...

lyongirl
14. sep 2012

@maribell bambino mio majú aj v tescu, ale radšej si kúp z netu, čo ti radila
@ivanka.7 - blueberry, thirsties, alebo Bum Genius Flip, sú to najlepšie vrchné nohavičky, ináč ja mám aj jedny tu z inzerátu, šije jedna maminka a neviem si ich vynachváliť, vôbec nie sú drahé, sedia nám najlepšie, ak sa dá, používam len tie a ostatné stoja v skrini, ale neviem čo to spraví na bábatku do pol roka, či zachytia kako, to skúsenosti nemám...
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/pvrb/vr...

nenocka
14. sep 2012

Babulky, ako oprať vlniačiky (šité z merina z detivbavlnke), aby sa o kúsoček zrazili?

zfidorka
14. sep 2012

@nenocka v pracke na 60 stupnov 😉 ja som jedny tak zrazala... ale musis ratat s tym, ze sa to nemusi podarit, takze mi ich potom nedaj k nahrade 😝

nenocka
14. sep 2012

@zfidorka ako, ak sa nezrazia, tak isto nie - to si ich dám prinajhoršom po centimetríku z bokov prešiť, len ak by sa zbehli na S-ká, tak ti už aj píšem číslo účtu 😀

zfidorka
14. sep 2012

@nenocka 😀

indys
15. sep 2012

dievcata aky je rozdiel medzi Bum Genius Onesize 3.0 a 4.0?

peluskovo
15. sep 2012

@indys vo vylepseni strihu. mam obidva typy ale na oko a na pouzivanie nejake viditelne rozdiely nevidim...

indys
15. sep 2012

este mi prosim poradte.ked mi prisli uplne nove vlniaky mam ich aj preprat v sampone na vlnu a tak nalanolinovat, alebo iba nalanolinovat. ja by som ich aj preprala, ale pockam na radu skusenejsich . dakujem

zuzanamolnarova
15. sep 2012

@indys ja som ich preprala a potom 2x nalanolinovala 🙂

ekoplienky
15. sep 2012

@indys: Tiež som za preprať a nalanolínovať 2x.

lyongirl
15. sep 2012

dnes ideálne počasie na sušenie plienok, vetrík a slniečko, zbožňujem túto kombináciu, tá nádherná vôňa prádla vyfúkaného čerstvým vzduchom je pre mňa dokonalá 🙂

marta222
15. sep 2012

@lyongirl - ha ha - ja som prala vo štvrtok aj včera (keďže je dnes sviatok) a sušia sa doteraz 😒 ...

anulicek
15. sep 2012

Dievčatá, poprosím o radu... Mám požičané bambusové nohavičky s tou prišitou vkladačkou s pull-kami, problém je v tom že strááášne veľa ciká (kojím skoro každú, idú zúbky) a ráno bola plienka úúúplne mokrá. Pullky nič síce nepustili von, ale mala som pocit, že pokožka malej sa "kúpala" celú noc. Čo ešte dať na riťku.. nejakú stay dry vkladačku, či skúsiť niečo úúúplne iné.. Ďakujem Vám.