Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

diapozitiv01
27. jan 2013

@ellysa
ja som davala kikko viacvrstvove. mam 3 velkosti. od narodenia treba tie najmensie, su z bavlny za priatelnu cenu. Celkom faj nam sluzia. kikko ma v baleni 6ks. Ked sme zacali viac cikat davali sme vkladacky bambusove od handricky.
ale ked sme mali 3 mesiace kupila som bambusovu viacvrstvovu Anavy velkost M a ta savostou je super ale je draha.
mozno tebe by pasovala velkost S. Anavy sa kupuje po kusoch.

behulka
27. jan 2013

@slady ja som do vlniakov cez deň dávala klasické štvorcové plienky, až do odplienkovania, skladala som nejak takto:
http://latkovepleny.cz/skladani-vicevrstve-ridk... alebo len obdĺžnik. Prípadne naviac bambus. vkladačku, no to tak do autosedačky. Vlniaky som mala šité na suchý zips, neskôr, pre chodiace dieťa len naťahovacie - rýchlejšie sa to prebaľovalo a hlavne to išlo aj postojačky. S nosením veľmi neporadím, naši vtedy necikali, no tam by to chcelo asi niečo širšie.
Aio plienku nemám ani jednu, kapsovku som použila snáď 5x za celý čas prebaľovania.

zfidorka
27. jan 2013

@ellysa ja som mala balvnene popoliny, ale tie som predala, teraz mam na sposob bambusovych anavy, velkost S, davam ich malej od narodenia, podla mna su neporovnatelne lepsie bambusove ako bavlnene... su z pruzneho frote, takze pekne obopnes nozicky, viac saju, su jemnejsie... no ale zase aj drahsie...

zfidorka
27. jan 2013

@mary939 ja som bola spokojna s imse vimse kurou...

slady
27. jan 2013

@handricky presne to mi napadlo, ze by som ich posila z bambusu, no nic, rozmyslim sa a uvidim, vyskusam aj nejake tie disany, pastelky original by som urcite nekupovala, no ten bambus skusim asi 🙂

slady
27. jan 2013

@behulka diki, trosku sa bojim ci mi tie natahovacie stvorec udrzia, skusim no.

mamainprogress
28. jan 2013

@zuzanamolnarova @handricky @sonkab dakujem za nazory na Grovia.

inac my pouzivame system AIO, vacsinou mam Swee Monkey, nieco Baba and Boo, teraz som objednala bambusove slender bum plienky, ktora potrebuje vrchne nohavicky a nejak som z toho systemu mimo, ze najprv plienka a potom este treba davat nohavicky. ale to je asi vec zvyku 🙂

slady
29. jan 2013

baby ktore mate doma pastelky, aky dlhy je ten chobot prosim vas?

gelifil
29. jan 2013

@slady co su to pastelky? 🙂

lubiduch
29. jan 2013

Dievcata co pouzivate Bum Genius All in one, periete to na 40 stupnov? alebi viac?

sonkab
29. jan 2013

@lubiduch ja periem vsetky plienky na 60°C

lubiduch
29. jan 2013

@sonkab
Ďakujem 🙂 na obale od nich je že 40 ale zdalo sa mi to malo 🙂

strociatka
30. jan 2013

baby, prosim vas, ktore pouzivate vlniacky pri vacsich detickach, ktore neprecikaju? mame doma hodne curajuceho slona a este stale nemam velku doveru k vlniakom, ale ma uz nebavi v noci prebalovat a potom byt 3 hodiny hore so zobudenym dietatom. Ktore vlniacky su take "hustejsie", ze ich babo neprecura? Neviem si totiz vybrat, na vizaz sa mi strasne pacia tieto, ale netusim, ci som dobre vybrala:

http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/babyide...
alebo aj tieto:
http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/disana-...

no proste nevieeeem 😠 ake mate skusenosti?

mamainprogress
30. jan 2013

@strociatka neporadim ti, len poviem, ze ja som z tohto dovodu rezignovala a cez den mame latkovky ale v noci pampers. Tak sa mi nebudi na vlhkost a v noci neprebalujem. Inac by sa razom prebudil.

strociatka
30. jan 2013

@mamainprogress plne chapem, len my nemozeme ani pampers, mala ma tazku alergiu 😖

alena0305
30. jan 2013

@strociatka A čo ste doteraz používali na noc - aké plienky a pulky? A prespí ti celú noc ak keby si neprebaľovala? Neskúšala si nejaké hrubšie bambusové prefoldy + flipky? A ako dopadol ten prací gél z Lídlu - používaš na plienky?

strociatka
30. jan 2013

@alena0305 na noc davam anavy nocnu, ta je super, ale pulky mi neudrzia uz ani to, mozno je problem v pulkach, ale mi to moc nejde do hlavy, lebo ich mam este len kratko, tak 3/4 roka

susul
30. jan 2013

@strociatka ja mam babyidea shorties, su fajn, udrzia nam aj nocne davky.

zfidorka
30. jan 2013

@strociatka babyidea shorties aj disana su spolahlive, ja mam radsej babyidea, maju vyssi pas a prijemnejsi material (uplet), disany su ako sveter...

strociatka
30. jan 2013

@zfidorka dakujem a v lete to nebude moc teple?

zfidorka
30. jan 2013

@strociatka ja davam tieto vlniaky obom od narodenia, tie disany nosila starsia dokonca v lete... je to stale priedusnejsie ako jednorazovka, okrem plienky mala uz len body s kratkym rukavom a ponozky..

strociatka
30. jan 2013

@zfidorka dakujem velmi pekne, skusim si ich ist ohmatat do predajne 😉

diapozitiv01
30. jan 2013

baby ktore susite plienky v susicke, aky program pouzivate ?

slady
30. jan 2013

@handricky dik!

slady
30. jan 2013

inak, pouzivate niektora zavazovacie disany?

zfidorka
30. jan 2013

@slady ano 🙂

strociatka
30. jan 2013

babule, vela trpezlivosti so mnou 😉
prosim vas, poradte, ako to robite? praci prostreidok celkom vonia, plienky periem pravidelne, teraz denne a davam aj navyse plakanie, poctivo vysusim poskladam, naukladam do komody, ale ked ju neskor otvorim, citim cpavok, nemyslim si, ze som paranoidna, myslim si, ze neviem pach toho mocu celkom dobre vyprat, ako prevoniate plienky, ked nemozeme pouzivat avivaz? Mate nejake triky?

susul
30. jan 2013

@strociatka ja som zacala pouzivat lovelu, skusala som mydkovy sliz, neparfemovany prasok z dm a aj nejake eko varianty pracich prostriedkovu, a pridavam par kvapiek teetree olejceka. A ku kazdemu praniu davam mio fresh. Na kolkatke peries?
Ako casto cistis pracku? Ja vzdy tak cca za 3 az 4 tyzdne dam politra octu a pustim na vyvarku a raz za 3 mesiace robi,m tak, ze dam sodu na pranie na vycarku a nasledne ocot.