Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

josenka
30. jan 2013

@strociatka Každú namočím, dám do vedra, ak treba, fľaky potriem žlčovým mydlom, a potom dám najprv pláchanie a až potom periem. A vždy idú von - v lete bolo slniečko, teraz vymrznú.

naturalnarodinka
30. jan 2013

@strociatka raz za cas pride obdobie kedy plienky pachnu i napriek tomu, ze su vyprate a dobre vysusene. Ja som prala plienky v ekologických prípravkoch (orechy, eko gély), ale ked prislo k tomu, ze plienky pachli, na noc som namocila do komerčneho prasku, rano dala prat na 60°C a vyvesila von na cerstvy vzduch. Po par takychto "kurach" uz plienky tak nepachli

slady
30. jan 2013

@zfidorka super, a ako to cele u teba funguje: hodis hned disanu po pouziti do pracky, alebo ked je navlhnuta len preplachnes a pouzijes znova? kolko ich mas? ake mas velke babo - je to prakticke aj v trochu neskorsom veku? ja som z toho trochu zmetena, lebo vsetky plienky funguju stylom - najprv dam hore prednu cast a potom zapnem okolo pasa patentky alebo suchace a tu je to naopak, najprv zo zadnej casti a potom dat hore prednu a uviazat - pride mi to take dake nemotorne... ale fest sa mi to paci 🙂 a davas len vlniaky na to alebo sa ti to zmesit aj do nejakych puliek? bo mne len tak tak... aa davas do toho stvorec alebo staci daka ta vkladacka?

zfidorka
30. jan 2013

@slady ja ich davam v podstate len na noc, davala som ich uz pri starsej dcere do 3 mesiacov,
kamoska @jonki ich davala dlhsie, tak ti mozno poradi aj ona...
mozes ich viazat ako pises, alebo snurky ignorovat a zapinat snappi sponkou... ja ich viazem 🙂
ja na ne davam natahovacie vlniaky, podla mna by na nich sedeli aj sirsie pulky - blueberry a pod.
ja davam dnu kikko bambusovy stvorec, ale mozes tam nakombinovat co sa ti paci 🙂
davam ich prat stale po pouziti...

oskvarka
31. jan 2013

dobre ranko zvazujem latkovanie pri mojom babetku a chcela by som sa spytat ci mate niekto skusenosti s takymito vrchnymi gatkami http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=79...

jonki
31. jan 2013

@slady ja som davala disany na noc dlho....nepamatam presne ale snad do roka a pol. Vzdy som na to davala vlniaky. Najprv disany natahovacie (aj ked je pravda ze sedia viac na nohavickove plienky ako a na zavazovacku) a potom som si zo stareho omylom zrazeneho merinosvetra usila vlniaky na lepaky....nic zlozite obkreslila som BG Flip-gatky a bolo (do stredu som dala extra "piskotu" proti prevlhaniu).
No a vnutro disany...to som vyplnala tak rozne....podla aktualnej potreby. Nakoniec sme boli na dvoch IV stvorcoch a jednej bambusovo aksamitovej sitej vkladacke. V noci som neprebalovala ani raz...preto tak priserne obrovsky balik. Moja dcera je tak nespave dieta ze akakolvek manipulacia je pocas spanku nemozna.
Disanu som vzdy viazala, dcera to tolerovala pred vecernym spanim velmi dobre, manzel zvaldal viazanie takisto v pohode...mozno dokonca lepsie ako ja 😉 Po pouziti sla rovno do prania...myslim ze ich mam 12ks. Cez den sa mi zdali neprakticke, hlavne ked dcera uz bola viac obratna.
Jedine co mi na disanach vadilo bolo to ukoncenie....na uzsej strane, ktore sa pouzivanim zacalo parat. Ale to som presila overlockom a bolo po probleme 😉
ak mas dalsie otazky rada odpoviem....len ma prosim oznac lebo temu nesledujem 😉

slady
31. jan 2013

@jonki dakujem za vycerpavajuci popis, mne sa disany velmi pacia a chcela som ich pouzivat ako lacnu alternativu novoskladu aj pocas dna, no uvidim ci sa to bude dat teda... dik esteraz 🙂

jonki
31. jan 2013

@slady ja som novosklad so snapi sponkou davala do BG Flipiek cez den a tiez to bolo v pohode.

slady
31. jan 2013

@jonki ved ono to je v pohode len do kedy 🙂 mala ma skoro tri mesiace ale este sa velmi nehmyli ale uz teraz mi to pripada velkostne len tak tak... a este ked zacne zdrhat... ale to bude asi problem aj s disanou...

nenocka
31. jan 2013

@oskvarka mám 🙂 stará dobrá Baby Lucy klasika. nemôžem im vytknúť nič, asi jediná nevýhoda, že musíš dokupovať aktuálnu veľkosť a cenovo ťa to potom vyjde asi ako drahšie jednoveľkostné, aj keď Maťkovi S-ká jeden štvorec na rovno uchytia doteraz, XL-ká používam na nočné plienočky.

oskvarka
31. jan 2013

@nenocka jeeej dakujem mne sa prave pozdavaju tie rozne velkosti lebo zase kazde mimi je ine.... no ved uvidim a hlavne priatelska cena...a s tymi suchymi zipsami nieje problem ?... neexistuje ekvivalent s patentkami... kludne tiez viacvelkostne..

nenocka
31. jan 2013

@oskvarka baby lucy sú, myslím, len na sucháč. ja osobne ho mám radšej. lebo si viem lepšie upraviť obvod v páse. inak je kvalitný, vydrží a neškriabe. viacveľkostné na patentky sú napr. haipa daipa... či sú aj inéc ti budú vedieť napísať babule, čo majú e-shopy ... @ekoplienky , @peluskovo ... cenovo výhodné pulky na patentky sú (tiež slovenské) bambi roxy, ale tie sú jednoveľkostné...

jonki
31. jan 2013

@slady no podla mna ked bude zdrhat tak to problem bude 😀 preto som napisala ze pred vecernym spanim mi to celkom dobre tolerovala. Lebo ked zas mala "svoj den" tak za sekundu zmotala tie snurky tak, ze som nevedela kde je sever 😉
Od cca 2-3 tyzdnov skusali aj drzat nad miskou a boli obdobia, ked sme velmi pekne odchytali ai cikanie (stolica sla vsak omnoho lepsie)....takze z novoskladu som cez den presla koli rychlej manipulacii len na stvorec narovno vo flipke.
Ked mas nejake vacsie PUL gatky...ja spomina tie flipky lebo som mala hlavne tie...ale je to v podstate asi dost jedno...tak aj novosklad ti v tych jednovelksotych este chvilku musi byt dobry. Ved teraz mame 26 mesiacov, cca 12,5kg a este stale na noc davam 2 stvorce narovno (90x90 IV) a stale je to s rezervou.

oskvarka
31. jan 2013

@nenocka a neničí sa ten zips praním...? drží aj po viacerých vypraniach... myslím napr ze by som si tie nohavicky chcela nechat aj pre prípadné druhé bábo

susul
31. jan 2013

Mamicky poprosim o radu ako odstranim flak od stolice z vlniakov kpcovi idu stolicky a ptehana ho, nestihla som ho dat na nocnik. Dala som na to zlcove mydlo, ale bez efektu.

nenocka
31. jan 2013

@oskvarka ja mám jedny kúpené tu na bazáriku a funguje dobre - lepšie než na drahších BG flip 😠 je zašednutý, ale na funkčnosti mu to neuberá. myslím, že konkrétne zips na BL pulkách dve detičky odplienkuje v pohode 😉

jonki
31. jan 2013

@susul no asi len zlcove mydlo a suchat...nechat postat a potom znovu suchat. Myslim, ze v DM maju aj nejaku sol na skvrny co ucinkuje od 30st...to mne spominala @zfidorka sama ju nemam pouzivam doteraz len puer ale ten je az od 60st.
Z disan (odtien natur) mi flaky nezisli uplne uz nikdy...bala som sa ich prat na vysokej teplote. Site vlniaky som prala na 60 (kedze tam som aj sveter omylom oprala na 60) a uz sa nemalo co viac zrazit.

susul
31. jan 2013

@jonki dakujem, su moje oblubene, tak by som si z nich nerada urobila mensiu velkosti, na vkladackach to riesim aj ja s puerom, to je vynazel na vsetko. U nas doma vyuzivany na 100%. Mozno tie flaky casom povolia.

@nenocka suchace na BG flipkach su katastrofa, strih super, ale niekedy mam pocit, ze sa odplepia len ked sa na ne pozriem, silou pohladu 😠

ekoplienky
31. jan 2013

@oskvarka: Tieto pulky sú celkom fajn, len majú dosť ostré suché zipsy. Moju malú oškierali na brušku.
Cenovo podobné s jemnejšími suchými zipsami sú Kiko bebé - to sú viacveľkostné. Jednoveľkostné za dobrú cenu a aj dobré sú Bambi Roxy.

ekoplienky
31. jan 2013

@susul : Ak máš doma miofresh, tak skús ten. Je účinný od 30°C a tiež pomáha na škvrny.

oskvarka
31. jan 2013

@ekoplienky niesu potom radsej lepsie na patentky ?

ekoplienky
31. jan 2013

@oskvarka: Patentky - suchý zips večná dilema. Oba typy majú svoje výhody. Suchý zips sa lepšie reguluje v páse, ale zasa sa rýchlejšie opotrebováva praním. Patentky sa horšie regulujú, ale zapínanie je trvácnejšie.

susul
31. jan 2013

@ekoplienky dakuje, vyskusam.

oskvarka
31. jan 2013

@ekoplienky ďakujem za odpoveďe snažim sa v tom trochu zorientovat .. este mam casu dost ale tak musim niekedy zacat 🙂...

nenocka
31. jan 2013

@oskvarka tu si na dobrej adrese 😉 len sa pýtaj 😵

raduga
31. jan 2013

baby kde sa dá zohnať v BA lanolín?

karkuliak
31. jan 2013

@raduga dobra otazka. ja som sa uz pytala v nejakych lekarnach. zatial nic. ale este ho mam dost, kamoska mi nejaky posunula, tak ak by si potrebovala surne nejaky... tak povedz, rozdelim sa 😎

oskvarka
31. jan 2013

@alena0305 zaujimave ale cena je skoro dvojnasobna... normalne som sa asi namotala na tie suche zipsi asi na tom nieco je ze sa to da regulovat lepsie ... chzstam sa najblizsie ked sa mi bude to dat si to ohmatat v normalnom kamennom obchode nech viem o co ide...

oskvarka
31. jan 2013

A este jedna otazocka ake mate skusenosti so susenim tych vrchnych gatiek v susicke?... myslim tie umele nie tie vlnene ani tie tretie ktore si zase nepametam ako sa volaju :D