Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lubi
4. feb 2013

@vojann dakujem. takze sa ani nemusim bat ze by mal potom nejake problemy kedze je tak dlho v mokrej plienke?

vojann
4. feb 2013

@lubi to tiež záleží od dieťatka, niektoré nemajú problém, iné áno. No bambus je antibakteriálny a menej v ňom cítiť vlhko, ako v bavlne, tak myslím, že by to mohlo byť ok.

laskonka862
4. feb 2013

@katia7 pouzivam ozaj perfektne libštátske štvorce. vobec nemenia tvar. mam aj pät stvorcov od firmy hybler a tie su strasne riedke a po prani ich treba doslova natahovat. libštatske aj ked neozehlim su perfektne.

brca
4. feb 2013

@zfidorka vdaka, ja zatial asi len na den, tak asi tie zapinacie skusim. Shorties su tiez akoby z dvojitej latky? Ja mam tie longies z dvojitej a to sa mi zda na leto hrube, aj ked je to merino.. A ma niekto skusenosti s loveybums vlniakmi?dikes

laskonka862
4. feb 2013

@lubi ja by som sa skor bala problemov z pampersiek a inych jednorazoviek ako problemov z mokrej plienky. kym tu neboli jednorazovky (co je dost nedavno), vsetci sme boli v mokrom. ved to je uplne normalne. a radsej si babo 15krat za den prebalim, ako by malo byt v chemickej zmesi niekolko hodin.

lubi
4. feb 2013

@laskonka862 ved prave preto chcem zacat davat latkovky aj v noci. no chcela som vediet ako to robite vy baby a ze ci je ok ak malemu nevymenim od polnoci do rana plienku.- dakujem 😉

laskonka862
4. feb 2013

@lubi jasne, ze je to ok, my vydrzime v noci 6 hod castokrat a pokial sa babo neprecika, je to ok. ta plienocka mu nevychladne, takze je v teple. ja niekedy pouzivam vkladacky od littlelamb pre pocit sucha- je to taky hunaty makkucky flis.

lubi
4. feb 2013

@laskonka dakujem. hned dnes idem skusat kolko plienky vydrzia 🙂 .

sidicek
4. feb 2013

@vojann a pouzivali ste jednorazovky kym to mala alebo stale latkove?

vojann
4. feb 2013

@sidicek jednorázovky sme striedali s látkovými, bolo to všeliak, jej totiž aj jednorázovky, keď ich mala celý deň robili zle.

mary939
4. feb 2013

@handricky Microfleesove stay dry separačky sa mozu prat v mydlovych orechoch? a mozem ich prat na 60 stupnov?

mary939
4. feb 2013

@ivanka.7 chcem sa spytat na disana lanolinovu kuru. nikdy som nelanolinovala a prvy pokus nebol velmi uspesny. asi som ju mala poriadne pretrepat, lebo bola sama hrudka. potrebovala by som radu ako na to....

ivanka.7
4. feb 2013

@mary939 jj treba pretrepat, ja ju niekedy aj ponorim do teplej vody. Ale hrudky tam asi aj tak budu, ja som mala a vlniaky v pohode drzia, cize nalanolinovane su dobre.

mary939
4. feb 2013

@ivanka.7 a ked su tam tie hrudky, nemas aj na nohavickach potom biele flaky? a oplachujes ich po lanolinovani?

handricky
4. feb 2013

@mary939 myslim, ze flisu je to jedno. na 60 je v pohode, tie orechy neviem, ja som neskusala. vsak uvidis, keby nimi neprechadzala vlhkost, tak im asi orechy nebudu robit dobre

ivanka.7
4. feb 2013

@mary939 nemam biele flaky a neoplachujem, ono sa to nejako samo da dolu alebo co... nikdy som to neriesila
ked budem nabuduce lanolinovat, lepsie si to vsimnem :D

zfidorka
4. feb 2013

@brca shorties su take ako longies, len kratsie... podla mna su dobre aj na leto... ja mam loveybums zapinacie tie najtensie (lightweight jersey), tym ze je to merino take tenke, tak sa mi na nich zacali robit dierky... so strihom som spokojna...

naturalnarodinka
4. feb 2013

@lubi ja som davala malemu na noc kapsovku (hocijaku) s original vkladackou + k tomu bambusovy prefold (alebo vkladacku z wonderoo V2). Takato kombinacia mi potiahla celu noc - az do odplienkovania

susul
5. feb 2013

@brca ja mam zapinacie loveybums crepe, su hrubsie ako tie tenucke, co pise zfidorka, tie som mala tiez, ale som ich nevedela nalanolinovat, aby drzali. S tymi, co mam teraz som max spokojna. Natahovacie mam boj, tie su super ako treningove.

ivanka.7
5. feb 2013

@brca a ja mam zas loveybums jerseyky (2x, jedny mam prave od @susul :D) a som s nimi super spokojna, pouzivam ich na noc a nikdy mi nepretiekli :D tak si vyber ale je fakt, ze tie jedny pouzivam tak 5-6 mesiacov, cize este sa mi nejaka unava materialom neobjavila a neviem povedat ci sa neukaze casom

tynamartina
5. feb 2013

Dievčatá, chcem sa spýtať či sa pri praní látkových plienok môže dávať soľ na zmäkčenie vody, alebo to ničia plienky?

nenocka
5. feb 2013

@sidicek ahoj, nám na také stredne ťažké zapareniny pomohol starý-dobrý pytiol. raz, počas choroby - hnačiek, sme sa však dostali až do fázy chrastičiek a tam nám pomohla genciánová violeť (fialová vodička) - stačili dve natretia 😉

nenocka
5. feb 2013

@susul Zuzi, akú veľkosť BoJ máš? a čo do nich vkladáš, keď ich máš ako tréningáče?

susul
5. feb 2013

@nenocka myslim, ze su to Lka, ked sa maly zobudi kuknem. Davam tam poskladane vkladacky od handricky, super je ze su rychlo dole, ked potrebujem, so zapinacimi je to kus zlozitejsie.

susul
5. feb 2013

@tynamartina ja som niekde citala, ze soda na pranie by sa nemala pouzivat, neprisla som na to, ze preco, skor se domnievam, ze to moc neprospieva pul vrstve. Ale niektore mamicky pouzivaju mydlovy sliza a tam je soda na pranie jednou zo zloziek. Inak sodu ja pouzivam aj na zmekcenie vody na umyvanie podlahy, resp. dlazby, v blogu mam zopar typov ako udrzat poriadok s minimom chemie 🙂

susul
5. feb 2013

@nenocka leni, je to Mko

mucholapka
5. feb 2013

ahoj dievcata, mam na vas este jednu otazocku - poznate plienocky dudeybaba - su to kapsovky (ostatnu vybavicku uz viac menej mam - ale chcem aj kapsy), no a tieto som nasla za super cenu, no neviem ci ich aj niekto pozna. Ked som si to skusala googlit, tak to vyzera, ze su to anglicke plienky, aj s certifikatom ale mozno ak niektora mamina zije v ang by mi vedela lepsie poradit...(lebo ta cena ma laka, zaroven aj odradza 😅 ) ...lebo nechcem len plienocky ktore su "krasne"...dakujem. 🙂

euka210
5. feb 2013

latkarky, kde kupujete vlnu na vrchne vlnene nohavicky? Nasla som Vlnap, je aj nieco lepsie? dakujem.

zfidorka
5. feb 2013
brca
6. feb 2013

@ivanka.7 @susul @zfidorka dakujem baby. Nakoniec som kupila jednovelkostne od handricky a ked sa vlniakovanie zapaci tak asi budu nasledovat tie loveybums crepe akebo jersey. Maly ma 7 kil a oni maju vel. L od 8kg a zas Mko by sa mi uz neoplatilo. Vam velkostne ako pasuju?