Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
3. mar 2013

@katka_77 ano, bambus nasaje viac ako bavlna

tynamartina
3. mar 2013

@peluskovo
@handricky asi som sa zle vyjadrila myslela som tieto http://www.kikko.sk/separacne-plienky/biodegrad... neviem prečo som si myslela že sú bambusové 😝 ale tieto sú nie? http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

handricky
3. mar 2013

@tynamartina tak ja som ziadne z nich neskusala, treba asi napisat do shopu. ale ja si myslim ze obe budu aj pre mimco.

mary939
3. mar 2013

@vojann neuskodi perkarbonát sodný pul nohavickam? a nevybieli farbu z farebnych (pul alebo nohavickovych) plienok?

peluskovo
3. mar 2013

@tynamartina ani ja som ich neskusala, ale podla mna zase az taky velky rozdiel nie je, urcite sa daju vyuzit aj pri novorodencovi 🙂

euka210
4. mar 2013

@katka_77 ano, bambus saje najviac

euka210
4. mar 2013

@tynamartina ja sice bambusove nepoznam, ked bol maly, tak som mala celulozove Disany, ale som ich dlho nepouzivala, lebo dobre to slo vyprat, co sa neda povedat o terajsom stave, takze viskozove Popoliny teraz u nas frcia 🙂

katka_77
4. mar 2013

@euka210 Dakujem. 🙂 A co tak konopne?

katka_77
4. mar 2013

@handricky Dakujem 🙂 A aky je prosim ta nazor / skusenost na konopne?

ikuza
4. mar 2013

uz som dlho nebola v tejto diskusii, akosi nie je cas, preto ak tu uz odznela tato otazka, ospravedlnujem sa. Kedy je tyzden latkovych plienok? dakujem pekne za odpoved

peluskovo
4. mar 2013

@ikuza 15-21.4.

handricky
4. mar 2013

@katka_77 konope je vyborne save, rovnako ako bambus, ak nie lepsie. problem je vsak, ze bambus mozes najst v plienkach v zlozeni: 100% bambus, 90% bambus/10% polyester, 80% bambus/20% polyester, 70%bambus/30% biobavlna.. cize stale vysoky podiel bambusu. kdezto konope velmi tvrdne, neviem ci toto je problem, ale jednoducho plienky ani metraz s vysokym obsahom konope nie su. vacsinou najdes 55%konope/45%biobavlna (ella´s house plienky). ja mam napr. nejake vkladacky z 45% bambus/30% konope/25%biobavlna.

susannah
4. mar 2013

@peluskovo a bude pocas tohto tyzdna nejaka prezentacia v Ba? Ak uz tato info padla, tak sa ospravedlnujem 🙂

ivanka.7
4. mar 2013

@susannah Pravidelne byvaju prezentacie v predajni Latkovky na Liscich Nivach 🙂 tak cca 2x do mesiaca 🙂 a keby si velmi chcela, tak myslim, ze niektore latkujuce maminy z BA nemaju problem urobit ti osobne poradenstvo :D

susannah
4. mar 2013

A este mam otazku: maminy latkarky, vyuziva niektora z vas aj BKM? Ak ano, stihate babatko rozbalit? chcela by som malu od zaciatku balit novoskladom a vyuzivat aj BKM, ale obavam sa, ze kym ju vyberiem z plienok, tak sa stihne pocikat :D

peluskovo
4. mar 2013

@susannah ba neviem, my sme v ke 🙂

ivanka.7
4. mar 2013

@susannah BKM sme s malou riesili len velmi "light" ale podla mna sa babo rychlo nauci ta tych par sekund "pockat" 🙂

susannah
4. mar 2013

@ivanka.7 jeej, dakujem za info!

alena0305
4. mar 2013

Niekto tu písal,že vlniaky loveybums M už na Slovensku nedostať. Ja som našla takéto: http://www.biobaby.sk/produkt/619_loveybums_vln...

zfidorka
4. mar 2013

@susannah moja ked je hore a chysta sa cikat, tak sa zacne zlostit.. niekedy pocka, inokedy ju uz rozbalim pocikanu... najnovsie sa vsak zlosti ked ju davam na nocnik 😒 takze sa mi velmi nedari odchytavat...

vojann
4. mar 2013

@mary939 ja som radšej pul nohavičky v nom neprala a čo sa týka stálofarebnosti prádla, nemala som problém, že by som s ním niečo zničila, Aj keď HD uvádza, že treba najprv vyskúšať stálofarebnosť.

euka210
4. mar 2013

@katka_77 tak ako Ti pisala handricky...viac tvrdne, ale sava je dobre. Ja mam taky Bum huger.

katka_77
5. mar 2013

@handricky @euka210
Kocky dakujem moc pekne za rady 😉 Tak som objednala nasu prvu bambusovu plienku s dvomi bambusovymi vkladackami. Uvidime ci sa nam bude pacit. 😉
@euka210 Bum huger?

brca
5. mar 2013

@alena0305 to sa jednalo hlavne o loveybums jersey a crepe 🙂

monkagomb
5. mar 2013

ahojte,ja mam dve deti chlapec ma skoro rok a pol a pouzivame pampersky a pred tromi mesiacmi sa nam narodilo dievcatko. Pri synovi som do 7mes pouzivala klasicke latkove plienky a potom sme museli prejst na pampersky lebo latkove mu boli uz male.aj malu planujem do 6mes takto balit.vobec to nie je makacka s plienkami aspon u mna nie,tym myslim pranie a zehlenie manzel pomaha so zehlenim.chcem potom pri malej prejst na tie moderne latkove plienky ale nemam s nimi ziadne skusenosti poradte mi prosimm.
Lebo pri malom tie pampersky,je toho holdyyy a nepaci sa mi to chcem to zmenit. Neustale kupovanie kazde dva tyzdne a rychla spotreba,viac vyhadzujeme plienok ako bezneho odpadu.
Poradte mi ktore su dobre a aj cenovo dostupne dakujem Vam pekne za akukolvek radu.

alena0305
5. mar 2013

@monkagomb Aj obyčajné látkové plienky sa dajú poskladať tak aby mu neboli malé aj teraz poskladáš obdĺžnik napr. 12x70 alebo 12x80 (podľa toho aké máš plienky) a chlapcovi vpredu 2 krát prehneš - vpredu má 18 vrstiev a vzadu pod chrbátom 6 vrstiev - chlapci potrebujú najviac vpredu a dievčatká v strede (keď štvornožkujú tak aj baby vpredu) . Dievčatkám sa skladajú zas inak plienky. Pozri si skladanie plienok. Cenovo dostupnú variantu - máš ušitie plienok dvojvrstvových (štvorce, obdĺžniky) z bambusovej látky tzv. prefoldy + kúpiť 3 ks nepremokavých nohavičiek PUL.

brca
5. mar 2013

mate niektora skusenosti s vlnenymi nohavickami happy heinys stacinator? dikes

tynamartina
5. mar 2013

LÁTKARKY moje tak som sa konečne rozhodla a idem kúpiť ďalšie MaM štvorce, Takže moja zostava bude asi takáto, prosím o zhodnotenie
24 MaM štvorcov
10 obyčajných + bambusové vkladačky(( keby nestačili som ochotná dokúpiť ešte 5 MaM štvorcov)
2x Thirsties Duo wrap v.1
1x Litlle lamb v.1
2x flipky
1xBlueberry coveralls Pul
1xRumparooz Pul
1x Flisáky Anavy ( vlniačky ma zatiaľ nelákajú, možno neskôr podlahnem)
1x snappy sponka (asi ešte jednu kúpim pre prípad straty)
separačné plienky celulózové
4x kapsa Bumgenius
1x Tots easyfit V2
Velký vak na plienky
Malý vak na plienky
Mio frech
žlčové mydlo

Nočné nohavičkové dokúpim neskôr ( Flexitot, Tots Banboozole ,. Bambi roxy a Anavy)
A ešte nejaké kapsovky a Aio postupne a tiež nejaké tie prefoldy neskôr.

Chýba mi tam niečo ???

A EŠTE AKÝ JE ROZDIEL MEDZI MIO FRESHOM A PUEROM?

Ďakujem každej za názor 🙂

nenocka
5. mar 2013

@mary939 mne Mirka Šicková písala, že môže ísť aj na pulky - http://www.ekoplienky.sk/objects/product/commen...

mary939
5. mar 2013

@nenocka super, lebo ked ich preperiem v rukach, nie je to ono...