Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

martina05
25. feb 2010

Baby ako tu tak píšete o tých plienočkách, normálne som čoraz nedočkavejšia 😀 😀 😀
Už sa teším keď to všetko poskúšam.... som zvedavá ako na plienky BL sadú tie vrchné nohavičky Gro Baby, o som objednala...dúfam, že nebude problém ....

julia30
25. feb 2010

dosliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii uz su doma ani sa neviem vynadivat gro baby oranzove a zelene

dakujeme miruss su nadherne uz su v pradle aby sme ich mohli prezentovat v pondelok ked pojdeme plavat 🙂

dugyna
25. feb 2010

izabelka diky tak konecne chapem tie tri plienky 🙂

mneme tu je recept na 5litrov : 1/2 jadroveho mydla /ja som dala jadrove take kokosove, inak to mydlo ma 175g ked je cele /, 1/3 zlcoveho mydla DM, 1/4 mydla lanza / to ma cele 300g/, 125g pracej sody.
Mydla postruhas a pridas sody das do nadobky a zalejes horucovou vodou z vodovodu.

inak tento racept mam tusim z temy marec...len ja som tam dala navyse tu 1/4 lanzy

mneme
25. feb 2010

dugy, dakujem, vyskusam 🙂

izabelkak
25. feb 2010

hmm dugy tak to je o dosť viac mydla, preto sa Ti to asi zgrclo, lebo 1/4 lanzy je vlastne ako polovica jadrového či kokosového...
ja inak mám teraz slíz len z lanzy a dajako sa mi nepozdáva, prvý som mala kombináciu kokosové + lanza 50:50 a zdá sa mi že lepšie pral ... teraz v ňom ani veci neperiem, za prvé neviem či Iz nevadila tá sóda a za druhé sliz može poleptať flees a potom po ňom voda len steká, tak ak máš mneme fleesové kapsy a separačky nemalo by sa to v mydle prať, ale kopec báb tu tak perie tak neviem.....

dugyna
25. feb 2010

izabelka ale uz sa to postupne roztopilo to mydlo
chyba bola aj ta ze ja som naliala vodu az na koniec..a mala som tam davat podla mna postupne..ale inak je super

kocky balik z brany kukala som ako je to snim na nete..takze su tam nejake veci ktorych dodanie je 4,6,7,8,10 dni
takze balik asi pride v strsede dalsieho tyzdna cize asi okolo 12-13

standu
25. feb 2010

iz to prvykrat pocujem....pravala som v slize ale sa mi videlo, ze malej to robi zle tak som sla na lovelu a vratila som sa k slizu. teraz mam zarobene z jadroveho. z lanzy mi smrdi. nemam pocit ze by bol flis oleptany. ale ja periem vsetky plienky spolu cakumprask na 60 a davam ocot. teda nie vzdy ale zvacsa. mozno sa ten sliz dobrena 40 nerozpusti...odporucam pridat jedno plachanie popripade dat menej slizu na taky problem. ja davam po rysku do pracky. obcas na predpierku, tak dam aj do bubna kustik a teraz som oprala na rychly program na hodinu na 60 a vyzeraju rovnako dobre oprate.

mneme
25. feb 2010

no ja som chcela zarobit s 300 g lanzy - to je zle? co mam teda kupit namiesto alebo k nej?

izabelkak
25. feb 2010

mneme ja myslím že čím obyčajnejšie mydlo tým lepšie - jadrové - to som ja nevidela v obchode, skor to kokosové od palmy majú, a inak tuhé mydlá na pranie dostať aj v biobochodoch...

a ča vyprania týka malo by to dobre prať skrz tú sódu si myslím...

no písala to aj Ivuška na českom MK, podla mňa to že je ten flees poleptaný ani nemusíš vidno, len potom menej cez to presakuje a steká po ňom tekutina, takže ak sa mimi napr. vyciká a leží na boku može to po ňom stiecť dole...

lenže ja som aj prestala prať v slíze či v orechoch a aj tak keĎ mala Iz v noci flees.separačku tak moč stekal pod ňu, teraz keď ju nemá je plienka mokrá medzi nožkami tam kde má byť, asi čúra veľa naraz alebo čo...

mneme ja myslím že ten recept je že 1 mydlo - myslené jadrové či kokosové ktoré majú gramáž 150 g.

julia30
25. feb 2010

inak objednala som tie vlniaky co ste tu ukazovali tie domace strikuvate za 7.50 tak vam dam potom vediet ake su uz ich mame hotove a mali by ist zajtra do posty tak uz sa na ne tesime 🙂

dugyna
25. feb 2010

izabelka klasicke jadrove mydlo predavaju na fedinke v teta drogeria..maju jadrove a kokosove znacky plama

mneme
25. feb 2010

iz a v com teda peries plenuchy?

dugyna
25. feb 2010

kocky ja som z brany objednala tie jednovelkostne vlniaciky tak som strasne zvedava 😉

barbyes
25. feb 2010

tak to dáš vedieť výsledok...ja chcem tiež tie vlniaky, ale ja by som asi skôr tieto
http://www.branakdetem.cz/vlnacky-natahovaci.htm
mala ich jedna kočka od ktorej som kupovala plienky a veľmi si ich chválila 🙂
a ty si si ktoré presne objednala??

dugyna
25. feb 2010

tieto som objedanala 🙂
http://www.branakdetem.cz/vlnene-zavazovaci-kal...
ale tie bledomodre..tie ruzove sa mi zadali moc svietive 🙂

bihan
25. feb 2010

Babulky viete niektoré porovnať naťahovačky Disana s napr. shortieskami od BI?

barbyes
25. feb 2010

nooo, tie vyzerajú byť fakt dobré. veď dáš vedieť keď Ti dojdu, možno sa nechám inšpirovať 🙂

dugyna
25. feb 2010

barby zobrala som zatial len jedny..pacila sa mi cena a to ze su jednovelkostne..cize usetrsis..tak som zvedava ake budu..ak sa mi budu pacit tak urcite si este aspon jedny-dvoje objednam.. 😉

barbyes
25. feb 2010

cena je super, tie moje stoja nejakých 329 a potrebuješ minimálne z každej veľkosti 2 kusy a to je cena za najmenšie 🙂 to je dosť a takto by ti ich postačilo čo ja viem, nejaké 3 kusy.. to by mohlo stačiť, nie?

izabelkak
25. feb 2010

dugy a ktoré si si objednala?

bihan ja mám disany aj BI shorties, v podstate sa nedajú porovnať lebo každého sú z inak upravenej vlny, shorties sú krásne "spoločenské" vlniaky, výborne držia tvar, sú pružné až mi je lúto aby sa šúchali doma🙂)) pre nás sú výborné najma v tom že majú vnútri všetky švi ploché takže fakt nikde neotláčajú...
disany sú hrubšie dobre držia v noci, velkosti sú však pozadu min. 1 číslo, my máme 74/80 pričom Iz má max. 70 cm ale skor o kúsok menej a sú jej akurát, druhé už asi nekúpim to radšej dám uštrikovať babke, ale chystám sa skúsiť tie naťahovacie od Ivušky ...
u shorties však tiež odporúčam kúpiŤ vačšie, ja som teraz kupovala L-ko máme ho pod paže ale do leta budú snaď nižšie🙂)) sú však úzke ale zároveň pružné, keď som ich najprv videla mala som obavu že budú malé ale nie sú fakt fajn, za tie peniaze rozhodne stoja... kočka čo mi ich odporučila používa to L-ko na 1,5 ročné dievčatko tak myslím že by nám mali vydržať ešte rok...

barbyes myslíš mňa? lebo ja mám disany, ale myslím si že popoliny bola lepšia kúpa, sú priestrannejšie isto s nimi budeš spokojná 😉

izabelkak
25. feb 2010

dugy tak som asi slepá alebo čo🙂))

ja som inak tiež na tie pozerala čo si kúpila Ty, asi na ne u Teba mrknem, prídu mi šikovné na deň vlastne ako zavazovačky ale už na ne netreba nič dávať, akurát pri praženičke budeš musieť dávať pod ne novosklad a mali by to ustáť🙂))
len mám obavu že BL Ti celé nepokryjú, skor mi prídu praktické na štvorce, no ale uvidíš možno sa to len zdá a bude to aj s BL o.k., lenže zase z BL mi teda rozhodne nikdy nič neušlo, tak aj keby nie možno by nevadilo... no šak kukneme na ne keď prídu...

dugyna
25. feb 2010

izabelka tieto som objednala: http://www.branakdetem.cz/vlnene-zavazovaci-kal...
vyzeraju byt celkom ok....tak sa strasne tesim 🙂

zfidorka
25. feb 2010

izabelkak - ake vlniaciky by si odporucala na male babo?

barbyes
25. feb 2010

izabelka a BL ktoré? mne sa od nich veľmi lúbia nohavičkové plienky tak možno aj vlniačiky by sa mi zapáčili

dahlia23
25. feb 2010

ja som zvedavá, aké budú tie vlniačiky anavy. tiež sú jednoveľkostné. a vyzerajú super. tak dúfam, že také super aj budú.
potom by som na leto chcela Loveybums crepe belasé Mká:
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...
to by sme mali na striedačku.

izabelkak
25. feb 2010

BL som myslela nohavičkové plienky...

zfidorka my sme nelátkovali on narodenia, tak sa mi ťažko radí, ale začínali sme tak že sme mali na noc naŤahovacie vlniačiky Disany a patentkové loveybums crepe na deň, jednoduchšie sa navliekajú tie patentkové lenže na druhej strane zase na ne treba niečo obliekať tak to je prašť jak uhoď, teraz mám babyidea shorties na deň a tie máme vlastne ako kus oblečenia Iz ich má pod kolená takže má len babylegs a ponožky...

záleží do čoho budeš prevažne baliť a čo Ti bude pohodlnejšie....

dahlia aj ja som na tie anavy zvedavá, lebo je tam 5% lycra tak by mohli byť fajn pružné...

a keď sme u tých anavy baby posielajte mi čo chcete, tuším mám len od mneme a emjee...

standu
25. feb 2010

iz ides objednavat od ivusky???

izabelkak
25. feb 2010

standu dávam to dokopy... zistím ešte to AIO lebo sa baby na to pýtajú.... zistím aj rozmery....

mneme ešte som zabudla na to pranie, ja nemám žiadne kapsy ani nič s fleesom, separačky som prestavala dávať koli tomu stekaniu po nich, jedinú flees.plienku čo mám je MMT AIO a tú používam tak 1 x za mesiac ak je núdza🙂))
momentálne periem v sypanom eko prášku z brány ale už mi dochádza, potom domíňam mydlové orechy čo ešte mám a potom budem asi prať vo frosch tekutom prášku čo predávajú v DM je v bio kvalite, 2 l stoja 200 korún teraz v ňom periem oblečko.... alebo si možno v nejakom bioochode kúpim dajaký sypaný prášok, ale žiadny nemám po ruke tak uvidím....

angelik
25. feb 2010

ahojte, po dlhej dobe tu vpadnem do debaty 🙂

predavam nejake AIO plienky https://www.modrykonik.sk/bazar/index.php?vLogi...

ale vidim, ze asi nie su velmi v kurze...

izabelkak
25. feb 2010

angelik no ono to závisí ktoré babá aký matroš znesie, u nás flees zatial moc eee, ale všeobecne myslím že kočky sú s tou plienkou spokojné....