Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nikush
27. mar 2010

ahojte, mam 5mesacneho synceka a chcela by som ho zacat balit do latkovych...na nete je toho spusta, no ak by ste mi mohli poradit ake by bolo vhodne kupit, kolko kusov asi. predsa len uz mate skusenosti, necham si rada poradit. maly cura vela v noci a taktiez sa zvykne este prekakat 😀 . nastastie uz nie tak casto ako kedysi...dakujem vam velmi pekne za info

etuska
27. mar 2010

Dugyna-no skoro si uhadla-byvame v Sev.Irsku(co je vlastne cast UK) 🙂 Tak ja som zvedava na tohtorocne leto aj preto,ze púrvykrat ostavame tu v UK(a tiez som zvedava na to ako to budem riesit so susenim plienok) 😵

emjee
27. mar 2010

ja mam nejake speci veci na latkovky 😀 jedny teplaciky farmers (su super aj do satky / manduci) a samozrejme navleky (tie mam 3, momentalne nepouzivam, doma si vystacime s teplakami resp. pancuskami)

andrea12737
28. mar 2010

Ahojte 🙂
prisla som si opat pre radu. Potrebovala by som vrchne gate na patentky..pozerala som na rozne wool wrap,ale na wrap s patentkami som akosi nenatrafila 😅 suchy zips nam dost vadi, mame gulate brusko a nesedia nam babylucy, ani popowrap..mame wrap od mathere-ease, su na patentky a su vynikajuce..
vdaka. 😎

mneme
28. mar 2010

andrea a chces PUL alebo vlnene?

crysmile
28. mar 2010

julia no ako dopadla noc? zvladli ste to?
andrea, vlnene na patentky ma sa mi zda anavy..
emjee, som sa chcela opytat, kolko si si objednala tych vloziek? ja neviem kolko si mam objednat.. ja som si aj nocne objednala, ak by som si chcela na noc "oddychnut" od kalicha..

lenka138
28. mar 2010

nikush sú tu určite skúsenejšie látkarky ako ja, takže lepšie rady prenechám radšej im, len ti chcem povedať, že pri látkovkách v podstate nehrozí aby sa ti pokakal mimo plienku, tam to všetko pekne drží za gumičkami

a tvoja výbava závisí aj od toho, koľko chceš zainvestovať, lebo dá sa mať dobré plienočky aj za dobrú cenu ale samozrejme, dá sa ísť aj do vyšších cenových relácií

nám na deň úplne super postačujú Babylucy organic, podľa mňa sú dosť dobre savé a to mám doma dosť čúrajúceho chlapca a na noc mám bum hugger s vkladačkou pop in, čo je môj najnovší objav, kedy sa mi konečne neprecikal

lenka138
28. mar 2010

prosím vás poradte mi aké máte skúsenosti s touto plienočkou
http://www.ekoplienky.sk/product/bitti-dC2B4lis...
lebo potrebujem si objednať ešte jedny vlniačiky, no a samozrejme som sa musela ešte pokukať a rozmýšľam, že by som zobrala aj túto plienočku. Aká je. Savosť? Štíhlosť? A celkový dojem?
Vdaka

mneme
28. mar 2010

lenka - moja skusenost s itti bitti, mam jedno M-ko a 3 L-ka, niekolko nahradnych setov. s plienockou som spokojna a patri medzi moje oblubene. k tvojim otazkam:
- extremne stihle
- savost super (kedze je to zo 70% bambus a 30% organicka bavlna) - mozes si dokupit aj minibooster, ja ho mam, ale velmi nevyuzivam, plienocka je vykonna aj bez neho
- celkovy dojem - plus - krasna 🙂 , u nas aj spolahliva - nikdy sa nestalo, ze by islo nieco mimo, nasaje toho ozaj dost, vzhladom na menitelne jadro velmi prakticka, v pripade nudze sa da vypchat aj cimsi inym ako origos vkladackou, napr. BL stvorcom, pekne rychlo schne
- minus - je velmi bedrova 😒 , cislovanie sa nam viacerym zda posunute, M-ko ma byt do 12 kg, moja dcera ma cosi vyse 8 a lepsie jej sedi L-ko (podotykam, nie je ziadny tucko, normalne stavana), citlivejsie deti vraj otlaca (u nas s tym problem nebol), neviem si ju predstavit pre dieta s neformovanou stolicou (ale s tym nemam skusenost), kedze je tak velmi stihla, nebude to ta prava plienka do satky alebo nosica, ale ty uz mas alebo budes coskoro mat chodca, takze by mal ocenit volnost medzi nozkami 🙂

zda sa mi, ze vacsinou si baby tuto plienocku zamilovali alebo sa s nou vobec nezzili. ja by som sa inak nebala ani kupit si z druhej ruky, aj po dlhsom pouzivani vyzeraju dobre. par stran dozadu tusim jedna baba davala ponuku 😉

mneme
28. mar 2010

nikush, pre zaciatok skus pozriet napr. tu
http://www.plienocky.sk/plienocky/10-PLIENKY-V-...
http://www.ekoplienky.sk/o-plienkach/
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/

je dobre pre zaciatok kupit z roznych znaciek a typov plienok po kuse a zistit, co vam obom vyhovuje. na kazdu prilezitost (nocna plienka, plienka na von, plienka na spanie doma, plienka do satky a pod.) sa hodia ine. pocet kusov zavisi od toho, ako casto chces prat - ja ratam, ze denne spotrebujeme o 2 plienky viacej ako ked som davala hnusky

izabelkak
28. mar 2010

kočky len tak pozorovatelský postreh - u nás keď baba začína s látkovkami spravidla začína odzadu, mne osobne to tak príde, napr. na českých diskusiách 90% báb začína u novoška s rovnými plienkami + PUL-ky, alebo fleesky odvážnejšie aj vlniačiky... (ja by som do nich šla aj u novoška) tu keď prídu nové kočky už majú skoro celý arzenál AIO plenuch a podľa mňa základ - asi som zastaralá - rovné plienky skoro žiadna.... myslím že na novoška sú rovné plienky neoceniteľné, jasne možete začať rovno nohavičkovými ale AIO?) to samozrejme zistítie až praxou, ale je to dľa mňa celkom risk, finančne často krát dosť veľký, lebo neviete dopredu ako bude mimi znášať flees, PE ktorá je napr. v IB, ako ktorý strih čo sa týka gumičiek, aký materiál a podobne....
švorcom sa to dá ľahko zistiť aj u novoška dovypchávate skúsite vkladku roznych matrošov zistíte čo najlepšie sedí, štvorec mne osobne príde pohodlnejší na celodenné polihovanie, alebo viacvrstvená plienka do zavazovačky a pod. ...
prosím nehnevajte sa na mňa za tento príspevok ale nedalo mi to nenapísať... aký rozdiel je medzi začínajúcimi látkarkami v ČR a v SR..... 🤐

emjee
28. mar 2010

iz asi je to tak, lebo mame kdesi v hlave skryte zehlenie stvorcov a kazda sa tomu chce vyhnut 😀

lenka mne itti bitti nevyhovovali prave kvoli stihlosti a "bedrovosti", ale sali vynikajuco, no uz sme ich poslali dalej, urcite si kup Lkove, Mko uz nekupuj

crys - 2 na slabu ms od anavy, doma uz mam 4 MaM slipovky - to mi bude stacit ku kalichu

andrea vlnene pulky na patentky su napr. od little beetle, mam doma, su super, kupovala som na mimibazari, este ich tam predavaju (nick leelee), ale ja mam az velkost 3, su riadne velke 😀 ale ked ich zmensim uplne tak su akurat

mneme
28. mar 2010

iz, ono sa v tomto smere nie je co divit, vzhladom na to, kolko moznosti maju latkarky v cr a u nas. bez akychkolvek "slovenskych komplexov", to nie je len o latkovani, plati to aj v inych veciach, este viac to citit v niektorych profesiach. tym by som sa osobne netrapila, je fajn, ze nam cestina problem nerobi a dostudujeme si co potrebujeme. ale napriek tomu by sa mi nechcelo piplat so stvorcami, ozaj jedine tak na novoska

zfidorka
28. mar 2010

izabelkak - ja planujem zacat viac-menej ako pises, hlavne stvorce, viacvrstvove a zavazovacie + na noc nohavickove... chcem kupit aj nejake kapsy a AIO - vsetky jednovelkostne, ze ked nebudu sediet mrnusovi, ostanu na neskor 🙂
najvacsi problem je podla mna, ze ked vidim aky je vyber plienok, tak by som vyskusala najradsej vsetko 😉 😀
a vlniaciky tiez mam najmensiu velkost, ked sa postasti a nebude prazenica pretekat (niektore baby pisali ze im novosklad a zavazovacky podrzali), tak nech sa nepari v PUL-kach zbytocne...
zatial su to u mna len teorie, az prax ukaze ako nam to bude fungovat...

julia30
28. mar 2010

no ahojte tak idem referovat ako sme v noci dopadli ;) tak som nakoniec na BH dala este aj crepe vlniaciky a tie to zvladli dokonca sme ju prebalovali o 0,00 a potom az o 7,30 stareho casu 🙂 takze spala celkom slusne v tej plienke a to nebola precurana komplet a aj o tej polnoci som sa splasila ja lebo neviem preco a kludne som jej tu EH mohla este nechat 🙂 no uvidime budeme to vyladovat ale prefoldy mame total mokre 🙂 ale neva hlavne ze to bolo v pohodicke cez noc ;)

matja
28. mar 2010

ja by som tiež AIO na novoška nedávala, aspoň kým mali kakal do každej plenuchy. Mne vyhovovali prvé dni štvorce a na noc nohavičkové plienky, potom som prešla s nohavičkovými aj na deň.

lenka - môj Paťko tiež veľa ciká a keď sa mu zadarí, tak popri krajoch dokáže precikať každú AIO plienku. áno, itti bitti je krásna, štíhla, ale napríklad Tots Bots AIO sa mi zdá spoľahlivejšia.
ozaj, niektoré ste spomínali, že vám IB začala šušťať, tak po poslednom praní som to zbadala aj ja. Hm...dúfam, že bude v poriadku.

nikush, napíš si nejakú výbavičku a my ti ju tu zhodnotíme 🙂

julia30
28. mar 2010

btw. my sme boli v stvorcoch klasickych prvych 4.5 mesiaca ;) normalne na novosa a do vnutra este poskladana plienka ;) a vydrzali sme na to sme mali sckoon vlniaky alebo sckoon bavlnene ;) gatuse uplne pohodicka ;)

dahlia23
28. mar 2010

ahojte,
ja vás sledujem cez mobil, len sa mi nechce ťukať ako ďatlovi 😀
julia, teším sa, že ste tak super ustáli noc 🙂
my sme mali dneska v noci prvýkrát bambusku BL, od večera 20.30 do rána 8.00 nového času. na tom vlniaky disana a všetko v pohode. 🙂 pritom plienka iba raz vypratá, aj to v rukách, takže na noc budú fakt super.
ja tie vlniaky disana úplne milujem, dávam ich na noc, lebo udržia. a sú aj príjemné. asi nakoniec pôjdeme aj do väčších, ke´d z týchto vyrastie. keďže modré crepe už nie sú a za iné 25 eur dať nemienim 😒
neviem, kto písal, že AIO by na novoška nedával. no, my fičíme na GB, sú to moje najobľúbenejšie, ale šanujeme ich na von a tak. je to jednoduché prebaľovanie. a hneď za nimi je flipka 🙂
ale na doma sú nám super classic BL po Lenke. lebo to sa prebaľujeme stále, to by sme plienky ako GB velice rýchlo zničili.
peknú nedeľu 🙂

michaela80
28. mar 2010

dahlia...to su ktore cassic BL...?

michaela80
28. mar 2010

baby lucy?

julia30
28. mar 2010

ano michaela baby lucy 🙂 inak btw. predavam tie svoje vlniaky lebo si idem usit svoje nove 3vrstvove nech to udrzi 🙂 z merino upletu dufam, ze to zvladnem 🙂 a budu na patentky nakolko mi ide zo sijemedetem.cz patentkovacie kliestike 🙂 uz sa tesim ;)

keby ste chceli niekto BL PUL fixM 2ks alebo tie vlniaciky strikuvate 2ks kuk moje inzeraty 🙂

dahlia23
28. mar 2010

julia, tie kliešte Ti závidím. ale zas viem, kde Ťa hľadať. 😀

miška, hej, baby lucy sú to.

julia30
28. mar 2010

dada ano este tak 3 mesiace najneskor po pohode padame ;)

lenka138
28. mar 2010

dakujem veľmi pekne za vaše postrehy, tak to možno ešte trochu prehodnotím, ked sa mi dosť páčila, takto na pohľad a hlavne sa mi páči to, že je to všetko v jednom a dá sa jadro oddeliť od vrchných
alebo možno nebudem vymýšľať a objednám si ešte jedny pop in, lebo tie mám teraz doma 2 a musím povedať, že sa mi veľmi páčia a ich cena na plienka.sk je veľmi veľmi dobrá a podľa mňa, na to, že boli raz opraté, tak sajú perfektne. Tiež je to bambus

ked bol Jurko malý, tak u nás tiež dosť fičali štvorce a hlavne v lete sa mi to zdalo veľmi praktické, lebo aj najrýchlejšie schnú

julia, super, že vám vyšla noc

emjee
28. mar 2010

lenka ta pop in je tiez taky system ako u itti bitti, ze vymenis len vkladacku a "vrch" mozes znovu pouzit?

dahlia23
28. mar 2010

leni a tie vkladky do pop in už majú aj samostatne?

izabelkak
28. mar 2010

ufff tak som myslela že ma za ten príspevok ukameňujete🙂))

mneme Ty si to napísala výstižne "predsudky", tiež mi to tak príde .... ja asi už ani nepamatám aké predstavi som mala na začiatku každopádne v 4 mes. som kúpila z každého tipu niečo, to je asi najlepšie a potom sa može človek rozhodnúť čo dokúpi ....

dahlia23
28. mar 2010

izabel, ale ten postreh je cenný, ja som si to nikdy neuvedomila.
ale mne vyhovujú viac nohavičkové plienky ako štvorce, skúšali sme ten novosklad, akože bol fajn, ale pri 2 deťoch som rada, že nemusím nič skladať... a okrem toho, v nohavičkových nehrozí nehoda 🙂

lenka138
28. mar 2010

emjee áno, tiež je to taký systém, je to pripevnené patentkami, čiže perie sa iba vnútro, podľa mňa sú veľmi fajn a veľkosť je postačujúca, nezdajú sa mi o nič menšie ako BL 3v1

dahlia neviem či sa na plienka.sk dajú tie vkladačky kúpiť samostatne, písala som p. Pilkovi mail, ale zatiaľ nemám odpoveď, ale tuším, že na plienocky.sk sa dajú aj samostatne, lenže sú oveľa, oveľa drahšie

baskaj
28. mar 2010

lenka - ja som bola s IB veeľmi spokojná! sedela nám super! neviem ako kaka, mne do nich iba cikal, ale vždy pekne zvládla aj veľký nápor. len z Mka sme už dávno vyrástli a väčšie nemám. jediná nevýhoda podľa mňa je to, že neni jednoveľkostná 😀 (ale je to samozrejme aj výhoda, že lepšie v tom danom veku sedí)

btw - na 2 a štvrť ročnej neterke som skúšala tú pop in plienku a v pooohode jej bola dobrá, vôbec nikde netlačila. to sa nedá povedať napr. o gro plienke, v ktorej sa už ona nemohla ani pohnúť... 😒