Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
14. apr 2010

emjee a nemozem? 😅 ved ked som napr. mala kupony z babybonusu a mala som zlavu 10percent, tak som to naraz dala.. teraz sa to uz neda?
inak mne sa pacia aj tie nebielene.. ale tak este sa rozhodnem...

henushka
14. apr 2010

no, neviem sice, ako menia tvar tie farebne, ale ja mam nebielene a jedina zmena je, ze sa z nich stali obdlzniky, ale pravidelne 🙂 , co je vlastne aj vyhoda, lebo si mozem poskladat mensiu alebo vacsiu vkladku 😎

ja som vobec kupovala vela nebielenych plienok a oni casom este trochu vyblednu, takmer do biela.

henushka
14. apr 2010

inak, dneska som na noc namiesto BL vkladacky dala Kikko a fakt ten moc vobec nerazil. Jasne, ze trochu je vzdy citit, ale toto uz bolo moc 😠 Takze skusim tie BL vyvarit, vsak to su stvorce, tak by to mohli prezit bez vacsej ujmy.

crysmile
14. apr 2010

henus, no ved prave, ze na obdlznik a potom sa z nich nedaju sklady robit.. iba teda vkladacky..
a nebojis sa ze sa ti zrazia tie stvorce? je tam podiel polyesteru tusim...

henushka
14. apr 2010

matja pisala, ze obcas vyvara, a ze aj tie BL. umelina sa praveze nezbehne, skor mam obavu, ci to prezije 😕 . Alebo ich skusim namocit do Pueru na par hodin a potom vyprat, mohlo by to pomoct.

a co sa tyka toho tvaru, tak tie obdlzniky mi nahodou vyhovovali, ked som este davala novosklad, lebo boli spredu-dozadu prave fajn kratsie 🙂

izabelkak
14. apr 2010

henuska ja som jeden vyvarila a pohoda, ja som inak na 95 vyprala aj nohavičkové plienky BBH bambus aj SWB velour, teda tú bez vkladačiek a prežili to.....

henushka
14. apr 2010

ok, iz, tak skusim 🙂

och
14. apr 2010

Ahojte

v ktorej dmke maju kiko plienky? Ja teraz odtial idem a kukala na mna ako na blazna 😀

ja mam len bambusove a ten velky rozmer ma mala ako osusku, tie bavlnene sa mi niak zozmolkovali a zdrsneli, neviem co s nimi teraz 😲

izabelkak
14. apr 2010

och budú až v priebehu mája....

ja mám tiež MaM happy square štvorce také tvrdšie, ako nie sú to rašple ako tie gázy z tesca, ale ani to nie sú kvalitou také štvorce ako bývali za komoušou....

busni
14. apr 2010

ja som na 95 uz dva krat oprala vkladacky BL organic a prezili to dobre, ani sa nezbehli, ani nezostali smirglove 🙂
inak ich periem na 60. ale BBH bambus a baby idea co mam by som sa asi bala.

busni
14. apr 2010

inak baby, musim sa s vami podelit o moju radost 😉 som nahovorila susedov na latkovky a uz prisli s malou z porodnice a latkuju 😉 dokonca sused sa na to namotal skor ako susedka. tak sa tesim, ze dalsi normali v okoli, co si nebudu mysliet, ze nam s manzelom sibe 🙂

monr
14. apr 2010

busni, škoda, že tu na okolí nikto nelátkuje, nie je s kým sa vytešovať.

tak sa vytešujem denne viackrá tu 😀

monr
14. apr 2010

neviem, či spomínate, som objednávala M IB, nakoniec sme zmenili objednávku na L, ale 2 ks M som predsa kúpila použité, zo začiatku nám boli len tak-tak. Ale odkedy malá štvornožkuje, tak L-ká nám pretekajú, a M jej sedia ako r.ť na šerbel.

Len škoda, že mám doma tak málo plienok, dnes fičíme na hnuskách, čakám na týždeň plienok a ešte doobjednám, v takomto počasí mi nestíhajú schnúť, a to periem denne. 😠

busni
14. apr 2010

prosim vas, aky je rozdiel medzi bum genius a bum hugger? co je lepsie na noc? NAsa Lukrecia zacala curat vo velkom style, tak musim asi posilnit zasoby 🙂

zajaciq
14. apr 2010

busni bum genius je znacka a dostat z nej organic, kapsovku a FLIPku (su to 2v1 plienky) . bum hugger je druh Nohavickovej plienky od znacky ella's house (prezyvku ma hamburger). bum hugger je dobry na noc, kedze sa da krasne vypchat (vrchna vrstva z konope, vnutorna flis a medzi to strcis co chces). 😎 😵 😉

busni
14. apr 2010

zajaciq dakujem vyzeram jak totalne popletena 😎
a ta bum genius organic sa da tiez dobre vypchat?

nika.r
14. apr 2010

ahojte,

nemáte niekto skúsenosť s BL velúrkami? Zaujímalo by ma, či po čase nestvrdnú a či postačia na noc menšiemu bábätku. ďakujem.

zajaciq
14. apr 2010

busni len kapsovka sa da vypchat, organic ma vsite jadra (vydrzi slusne..ale ja mam len novorodena, neviem potom neskor ako to bude)

a este rozdiel - bum hugger je viacvelkostna, aj konopne od ella's house. BG ma jednovelkostne 😎

zfidorka
14. apr 2010

ahojte,

kto mate BL bambusky nohavickove alebo stvorce, ktore farby vam najmenej tvrdnu? lebo kazda farba vraj tvrdne inak...

zajaciq - ako vam ide latkovanie?

cicimon
14. apr 2010

caute
chcela by som sa spytat - v com periete okakane latkovky? poradte pls nejaky prasok alebo nieco s cim tie zlte skvrny dostat von

monr
14. apr 2010

ja za čerstva preperiem žlčovým mydlom, a potom keď periem, tak používam Ecover a ocot.

nika.r
14. apr 2010

zfidorka, men najviac tvrdne limetka, tyrkys je stále mäkký a mám aj pistáciu a azúr a tie sú tiež v pohode.

izabelkak
14. apr 2010

monr tak si na takéto prekleňováky kúp štvorce alebo viacvrstvené plienky, ja mám 10 ks štvorce, 10 ks vv a 10 ks zavazovačiek + rozne vkladky... nohavičkových mám len 8 z toho 4 nočné, ktoré na iné nepoužívam a v pohode by som mohla prať raz za tri dni, len teda potom to už ledva nacpem do práčky, AIO mám 6 ks + 2 črevá do IB, doma však spravidla AIO nedávam, IB aj dnes dopadla po 2 hod. totál pokakošená .... ja mám zase deficit vrchnákov, mám len 3 x vlniaky z toho jedny nočné a jedny PUL-ky a zisťujem že by som potrebovala min. ešte dvoje vlniaky a jedny pulky....

cicimon periem v orechoch alebo mydlovom slíze pridávam síce sol na škrvny ale aj keď nepridám na 99% fľaky nemám, pokakané plienky hneď zaperiem žlčovým mydlom, nechám posobiť a potom vymyjem, BG sa mi zakazila tak že som naniesla len žlčák a nechala nevymyté od večera do rána, tak zato píšem že ešte to žlčové po posobení vymývam....

mneme
14. apr 2010

sfidorka, najmakksi zostal tyrkysovy a pistaciovy stvorec, ruzovy je trochu tvrdsi, najtvrdsi je zlty.

nika, bl velurka zazracne netvrdne vobec, aj po mnohych opraniach je fakt makka. ja mam sice uz velke babo, takze na noc pre mini mimi neviem posudit, ale mne sa zda, ze sialene malo saje, preto ju davam iba na kratky cas.

busni, podla mna na noc je lepsia nohavickova plienka ako kapsova alebo aio. hamburger vypchas cim chces, je tam dost miesta

monr
14. apr 2010

IB SIO mám 4 ks (+2 náhradné vnútra), potom 2 ks BL organic, 1ks IB AIO a jedny vrchné BL fix. Doma používam štvorce a vnútro do toho ešte také mini uteráčiky z Ikei. Len tých štvorcov mám málo, cca 5 ks, tak teraz čakám na tie Kikko štvorce, a uvažujem nad jednou pastelkou HD, a EH konopná. Na noc máme stále hnusku, to som sa zatiaľ neodhodlala, keďže toto čúra ako divé 😀
Ale poctivo čítam aj vaše nočné plienky, možno sa raz odhodlám a nakúpim.

nika.r
14. apr 2010

mneme, vďaka. Kvôli sty-dry vrstve som túto plienku chcela práve na noc, asi kúpim len jeden kus a skúsime, ak nebude dosť sať, bude na prechádzky.

nika.r
14. apr 2010

monr, ak HD znamená haipa daipa, tak ja neodporúčam. Mne šialene stvrdla už po pár vypratiach.

monr
14. apr 2010

nika, ďakujem, tak zmena plánu

nika.r
14. apr 2010

a je dosť drahá a savosťou sa jej úplne vyrovná aj BL organic. Ale zase vrchné nohavičky sú od nich super. Tie flísové okraje sú úžasná vec, škoda, že viaceré značky také nerobia.

monr
14. apr 2010

BL moc nemám rada, strašne dlho schnú, a malá v nich ledva štvornožkuje, Musím poriešiť niečo nie moc drahé, ale zas praktické. Predsa len látkovky sú lepšie ako hnusky, a aj malá je spokojná.