Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
25. júl 2010

@brisilda , suchac pre male deti je dobry.
@katka.carska ,vlniaciky vidim tak za 2-3 tyzdne.
@moncika15 ,mne ortoped po videni latkoviek kazal dat este jeden klasicky stvorec na to. Kdezto pri pamperskach som mala davat az 3 latkove stvorce.

dugyna
25. júl 2010

@etuska a ty chces lanolinovat disany zavazovacie alebo vlniaky?

dugyna
25. júl 2010

@sulky sulky u nas v nemocke kazali davat na hnusky dva stvorce
a ked sme odchadzali z porodky malinka mala na sebe tu srdieckovu plienky z ebay a videli aj BL babusovu a povedali mi ze to staci ze na to uz netreba davat nic

sulky
25. júl 2010

@sonkab , jeeej ahoj ty uz to mas za sebou? Gratuluejm 😀 Ako? Vsetko ok? 🙂
Flipky su velke aj s povodnou vkladackou organic?
A skusala si uz tie zavazovacie+ stvorec a na to PULky?

dugyna
25. júl 2010

@sulky sulky a tie plienocky co tu dal brisislad su z ebay, take ako som sem ja dala tu fotku srdieckovej a aj vladka si tiez take objednavala..to je znacky made in china..
ale su vyborne ja som s nimi spokojna a velmi

brisilda
25. júl 2010

@sulky neviem co je to za znacku stratila som link 😀 ale objednavavlo ich strasne vela mamiciek a boli s nimi velmi spokojny inak mi to platila sestra len adresu dala moju 🙂 a kl. stvorce mam bambus s DM drogerie a vazne tam krasne pasuju uz som skusala tak hadam bude dobre ti plienku dat aj na noc 🙂 chcela som sa spytat nemate v ponuke aj plienky Bitti d´lish all in one mam jednu kupenu od katky tak planujem odskusat a doobjednat 😀

sonkab
25. júl 2010

Sulky - hej, uz to mame za sebou - od utorka sme doma 🙂
Zatial som skusila len stvorec a na to´zavazovacku - bez vrchnych gati - ale precikal mi to. A kedze som si tu zavazovacku kupila len 1, musela som ju oprat a zase mu dat hnusku 🙂

A nevadi, ze este nema zahojeny pupcek ? Sa bojim, aby mu ta PUL vrstva neskodila . .

brisilda
25. júl 2010

@dugyna to vazne je taka znacka? 😕 no male za taku cenu 😅

zfidorka
25. júl 2010

@sonkab ja som pouzivala flipky od 5.dna malej, davala som do nich stvorce na novosklad, alebo na nohavickovy sklad... flipky som pouzivala ako pul-ky, mam ich doteraz zmensene na najmensiu velkost... tie original vkladky su na novoska podla mna skoda pouzivat, kedze aspon ja som menila po kazdom ciknuti... a este jedna vec: ked som davala do flipiek plienku len na rovno - ako by sa to malo dat, do tych kridelok, tak malej sa trosku osuchala koza ako bola pod tou umelinkou, kedze ju mala dost citlivu... takze som stvorce davala tak, aby flipky boli fakt len ako pul-ky a nedotykali sa pokozky...

@sulky neskusala si savost tych hh organic, ze ci ta vnutorna vrstva ostane velmi mokra, kedze to nie je klasicky stay dry material?

zfidorka
25. júl 2010

@brisilda no nasa mala vsetko dobre - aspon podla slov ortopeda, v tych jeho znackach sa nevyznam, a aj tak nam kazal preventivne balit dalsich 5 tyzdnov nasiroko...
a v nemocnici nam tiez kazali doma balit nasiroko...

zfidorka
25. júl 2010

@sonkab ked nemala zahojeny pupcek tak som jej davala bavlnenu plienku tak, aby pupok prekryvala, tym padom sa pupka pul-ky nedotykali... a prve dni v nemocnici ked mala jednorazovky, tak tie jej tiez sli cez pupok a to je tiez umely material...

brisilda
25. júl 2010

kocky a nam povedali v porodnici ze podla novej vyhlasky sa deti na siroko balit nemaju 😀

sulky
25. júl 2010

@sonkab , daj plienku tak aby presahovala vrch PULiek, aby nemal na brusku PULky ale bavlnku.
Alebo skus dat vlniaciky,nemas? To je prijemnejsie na kozu pre male babatko.

dugyna
25. júl 2010

@brisilda no tie co mam ja urcite su made in china tych 5doslo z chiny ata srdieckova v honkongu.. 😉
cena super a su naozaj vyborne tei plienocky
nepochopila so to male za taku cenu...?

mneme
25. júl 2010

idem si postazovat - dcerke sa z flipiek vyhadzali na bedrach drobne vyrazky 😢 nasa prva komplikacia pri latkovani. v tej horucave, co sa chvalabohu skoncila, to asi holt kozicka nezvlada 😒 niektore ste tu pisali, ze ste mali podobny problem - ako dlho sa to davalo do poriadku? ja to zatial len jemno mazem nechtikovym kremom od weledy... 😕

sulky
25. júl 2010

@zfidorka , netestovala som to, ale asi budem, ked sa tak vsetci pytate 🙂 Mas nejaku konopnu plienku? Zostava moc mokra?

sonkab
25. júl 2010

Dakujem baby za info - tak ja to dnes skusim - dam mu stvorec a zavazovacku a na to Flipky ale iba ako gate

zfidorka
25. júl 2010

@brisilda kazda nemocnica ma asi vlastnu vyhlasku a kazdy ortoped radi nieco ine 😀

@sulky praveze konopnu nemam, tak preto ma to zaujima 🙂 ma citlivu pokozku, preto sa snazim mokru v plienke vyhybat 🙂

zfidorka
25. júl 2010

@sonkab zavazovacku ani davat nemusis, ked ti este necika vela, tak staci poskladat stvorec na mensi stvorec (4 vrstvy) a takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... bude mat na tele len bavlnku a nemusis sa trapit so zavazovackou 🙂

zfidorka
25. júl 2010

@sonkab a blahozem k malemu 🙂

sulky
25. júl 2010

@zfidorka , ak ma citlivu pokozku,skor by mal vadit umely material,nie?
@sonkab , ale jeden klasicky stvorec ti asi stacit nebude, to hned precika. Skus dat nieco savejsie. Alebo tu bambusovu vkladacku co mas ,daj do toho stvorca.

bambulka0406
25. júl 2010

baby, vysvetlila by mi niektora z vas zaklad o pouzivani latkoviek? som sice len v 10tt, ale este tolko veci sa musim naucit.... zacala som si to tu citat, ale som trochu mimo z toho, ake je to komplikovane 😅

sonkab
25. júl 2010

@zfidorka Dakujem - to je dobry napad 🙂 Ale nemam snapi sponku, bude to tam drzat aj bez ?

zfidorka
25. júl 2010

@sulky jasne ze bavlna alebo konope nevadi, ale od kapsovej ocakavam ze ta vnutorna vrstva bude robit vacsi pocit sucha, asi som sa nevyjadrila dost presne 🙂

sonkab
25. júl 2010

@sulky tak skusim ten viacvrstvovy stvorec Popoliny, to by mohlo stacit, nie ?
A prípadne dam do obycajneho stvorca tu vkladacku od teba.

Ozaj, a uz teraz mam zacat pouzivat celulozove separacky ?

sulky
25. júl 2010

@sonkab , ja jednu doma mam, co som pouzivala pre simonka,poziciam ti ju ak chces

zfidorka
25. júl 2010

@bambulka0406 tu je to pekne rozpisane: http://www.latkovepleny.info/

@sonkab bude aj bez snapky, ja som to robila tak, ze som roztvorila flipku, dala na nu stvorec, pripadne ako ti radila sulky mozes dat do stvorca nejaku vkladku, polozila som plienku aj s flipkou pod malu a vpredu zahla podla toho skladu a zapla flipky...

zfidorka
25. júl 2010

@sonkab separacky uz pouzivat mozes, pekne zachytia prazenicu... 🙂

sonkab
25. júl 2010

@sulky to by bolo fajn, ale kedy sa stretneme ?
Ja to skusim poskladat tak, ako mi radila zfidorka a ked mi to nepojde, ozvem sa ti

brisilda
25. júl 2010

@dugyna nie male ale ale 😀 lebo cenovo su lacne oproti nasim slovenskym a ceskym 😀