Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
30. aug 2010

@zojec a nepotíte sa na tom? je fakt že som to male skúšala dávať bez plachty, no aj tak sa mi zdala odspodu teplejšia... možno to oprobujem.... asi 2 týždne máme postielku ako balkon pri našej posteli tak v nej už malá aj spáva, doteraz by to vlastne aj tak nemalo zmysel lebo tak od 4 mes.spávala s nami nie v postielke....

ja som s tou magic spokojná no používam ju na noc alebo na dlhšie cesty autom, je to spolahlivá plienka, klop, klop, klop aby som to nezakríkla a nenašla mokrú plachtu v postielke 😝

zfidorka
30. aug 2010

@izabelkak no nejaky cas to este potrva, okolo noziek je jej velmi volna... ale nevadi, saq podrastie a potom dam vediet 🙂

brisilda
30. aug 2010

kocky ake mate skusenosti s tymto? http://www.ekoplienky.sk/product/merino-wool-wr... aku velkost mi preba ked maly ma skoro 7 kg? dik

zojec
30. aug 2010

@izabelkak myslis na tej pul ochrane na madrac? no ani neviem ci je to pul.. ale vyzera ze ano, lebo je to velmi jemnunke a na vrchu je to frote.. nepotime sa... tiez som sa bala, ze sa budeme, ale nie.. 😉 ale mozno to robia aj madrace.. tazko povedat, ale ked mala zacne spavat vo svojej postielke, co mozno ani nebude tak skoro.. tak tam hodim tu klasicku ochranu madraca... taku presivanu mam z jysku.

izabelkak
30. aug 2010

@zojec no ja som si tiež myslela že malá nebude spávať v postielke, ale takto je v princípe v postielke ale aj s nami, postielka je v jednej rovine s našou postelou akurát sme dali preč bočnicu a celkom to funguje... teda nie je tam úplne celú noc ale často sa tam skotúla sama po kojení 😀 a po uspatí ju tam preložím a v poho, čo predtým nehrozilo hneď sa zobudila a velký rev...

@brisilda ten odkaz nejde otvoriť.. .šak napíš značku ....

lindauciatko
30. aug 2010

@sulky poslala som ti IP. neviem v com je problem ☹

brisilda
30. aug 2010

@izabelkak Merino Wool Wraps 😉

izabelkak
30. aug 2010

@brisilda aha už mi to ide🙂)) tak to poradí @labutka ona ich má...

Ty ich chceš asi na noc, že?

ja ich žial nemám keď sa objednávalo z brány nemali tak som vzala iné, mohla som si klepnúť vtedy po prstoch 😖 ......

izabelkak
30. aug 2010

@brisilda stačilo SWB 😀

zojec
30. aug 2010

@izabelkak tiez som nad tym rozmyslala, len mam staru postielku, kde sa neda dat dole bocnica.. teda da, ale bojim sa, ze sa mi postielka rozpadne.. ved uvidim ako to bude.. zatial mi to takto celkom vyhovuje 😀
mne to otvorilo.. 🙂 su to vlniaky od SWB.. 🙂

brisilda
30. aug 2010

@lindauciatko podla mna vlnaky anavy na BL nedas lebo BL su siroke nie? a anavy uzke aspon podla toho co ma ja anavy plienku tak sudim ze aj vlnaky su toho strihu

izabelkak
30. aug 2010

@brisilda tých merino wool wraps je totiž veľa od roznych výrobcov... ak chceš tie vlniaky na noc na vycpatú nočnú plenu tak možno by si aj to L-ko mohla vziať.....

ak sa nebudeš vedieť rozhodnúť opýtaj sa ešte na českom MK tam ich kočky majú... oni však riešili dávnejšie velkosť na jednu štvorcovú plienku, neviem ako na nočnú a hlavne či celú noc utiahnu....

izabelkak
30. aug 2010

@brisilda presne tak anavy budú skor sedieť na plienky kt. sú strihovo podobné plienkam anavy.....

labutka
30. aug 2010

@brisilda tu v nich ma krpec necelych 6 kg, este mu boli trosku velke, teraz ma 10 a su akurat. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/labutka/albu...

izabelkak
30. aug 2010

@zojec my sme tak dali dole bočnicu aj na starej postielke čo máme na chajde, je to tá na kt. sa dá stiahnuť bočnica tak do polovice.....

mne to tiež v poho vyvhovalo, problém nastal keď sme šli na dovču, priateľ musel sedieť pri malej, nemohli sme sa od nej pohnúť aj keď máme vysielačku.... tak teraz zvažujem kúpu cestovnej postielky len mám obavu že ju kúpim zbytočne 😖 ale tak to je OT....

labutka
30. aug 2010

pouzivame na den, lebo na nocne plienky su nam male. ale myslim ze zvladnu aj noc, su z dvoch vrsttiev vlny a su pritom tenke. ...teda, pokial nemas doma hasica... 😉

brisilda
30. aug 2010

@labutka ozaj a su dobre? lanolinujes ich podla vyssie uvedeneho navodu? jedna kocka ich predava ale velkost L no neviem ci nam to nebude velmi velke ☹ chcem ich davat na nocne plienky 😉

slizicek
30. aug 2010

mate niekto skusenosti s haipa daipa pastelkou a klasik? su save? ste s nimi spokojne?

labutka
30. aug 2010

@slizicek vidim tu uz druhy krat tuto tvoju otazku, preto sem volam @potulka pod poradit. 🙂

labutka
30. aug 2010

@brisilda idem najprv kuknut bazar. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

labutka
30. aug 2010

@brisilda nastastie som ich nenasla... 😉 L-ko vam mozno budu este chvilu velke, ale na nocne plienky snad moze byt.. za kolko ich ma?

brisilda
30. aug 2010

@labutka za 13 € s postovnym co je super cena no mne ide o to ci nam nebudu velke 😉 ja ich potrebujem teraz nie o rok 😖 no maju chybicku su vraj zozltnute lebo jej pretiekli je to dost vydno no hadam to castym pranim pojde dole ci nie?

dahlia23
30. aug 2010

@brisilda a akú majú tie vlniaky cenu? nech si viem urobiť obraz 🙂 my by sme už potrebovali to Lko asi. malý má vyše 8 kg a cez 70 cm, Mká by mu už nestačili. ale sckoon máme Mko, tie sú na BL bamboo v pohode, len na TB bamboozle nám nečahajú ☹
@labutka
aj ja rozmýšľam, čo kúpiť malému na noc. máme vlniaky sckoon, sú super, lenže už sú mu len tak tak, takže potrebujeme nové. sú tie SWB lepšie ako sckoon, či to nevieš porovnať? alebo potom chcem naťahovacie disany alebo popolini... fakt neviem ☹

labutka
30. aug 2010

@brisilda vlniaky by sa nemali moc casto prat... a neviem ci to pojde dole, lebo sak na vlnu nepouzivas nejak extra silny prasok a peres na 30 alebo 40 stupnov... cez den podla mna velke budu, kukni si tu moju fotku co som davala link - krpec tam nemal 6 mesiacov a necelych 6 kg a velkost je M.
pockaj akurat kukam ze necele 4 mesiace a L-ko? to mu uz nemusis nic ine davat, ked nemas nejakeho mischelina tak mu to bude velkeeee... 😕 skus pomerat, tusim na www.babykind.co.uk maju aj rozmery tych vlniakov okolo nohy a bruska - skus pohladat, ja uz idem do postele...

brisilda
30. aug 2010

@dahlia23 cenu som uz dala a ked pises ze vy mate uz 6 mes. a treba vam L-ko tak to dlho nane cakat nabudem 😀 no uvidim ci sa bude det ten zlty flak vyprat podla mna u mna ano 😀 ja likvidujem aj tie najhorsie flaky 😀 😀 😀 len sa bojim ci ich nalanolinujem spravne co ak aj mne budu pretekat? ☹ hm...tak potom ich posuniem vam 😀 lebo ja som zaciatocnik

labutka
30. aug 2010

@dahlia23 sckoon nemam, ale zo SWB spokojnost a takisto s loveybums este vecsia spokojnost. natahovacie disany maju kamosky a tiez si ich chvalia, alebo som videla v latkovky.sk natahovacie babyidea longies a tie su tiez kraasne. 😵 ide zima, na nu su longies jak stvorene.
a teraz uz fakt idem spat.

labutka
30. aug 2010

@brisilda nalanolinovat nespravne sa neda, jedine ze zabudnes dat lanolin. 😀 alebo ho das malo. 😀

dahlia23
30. aug 2010

@brisilda
neboj, nalanolínovať sa nesprávne nedá. pretekať vám môžu jedine okolo nožičiek, kde malému nemusia dobre sedieť. ale veď dorastie 🙂
@labutka ale ktoré loveybums? mali sme crepe, tie sú už úplne malé, lebo Mko bolo len do 9 kg. ☹
tie longies sa ja mne páčia, ale pochybujem, že zvládnu noc a našeho malého učúranca 😀

brisilda
30. aug 2010

@dahlia23
@labutka kocky ja som nakoniec kupu zrusila podla rozmerov co udava vyrobca nam budu vazne velmi velke ja som premerala len pas a ten by nam sedel ved preco nie ked je na patenstky v 4 radoch 😀 no nozicka ma napadla premerat az ked labutka napisala ze oni maju M a bolo im velke ☹ tak ak chcete nick tej kocky rada vam ho napisem 😉 su vo farbe kremovej ci prirodnej? hm..no proste svetle 😀

miruss
30. aug 2010

@dahlia23: Ahoj Teba som tu už dávno nevidela. Na noc si dosť chvália aj BBH vlniaky.