Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
28. okt 2010

pomooooooc.. :( malej sa strasne zaparila ritka.. taku este nemala.. :( uz vcera vecer ju mala cervenu,tak som dala na noc bambusku, do rana mala snad 100kg.. ritka bola cervena, tak som jej dala sty dry flip vkladacku.. ale nic nepomaha, este by som povedala, ze sa jej urobili take male cervene bodky vsade tam kde ta vkladacka bola.. :( ma strasne cervene napuchnute pod cikulkou ☹ dala som jej bepanten a vetrame teraz, dufam ze to pomoze.. vcera sme cely den ficali na stvorcoch..

cinocka
28. okt 2010

no fajn, takze si len "zvyknut" na ten smradok 😅 ked sme doma, tiez prebalujem po kazdej cike 🙂

mamusia
28. okt 2010

@katka888 to skus dat do vrecka a este to vrecko supnut do kosa a tak dat potom nejaku vonu,niekto tu spominal,ze nakvapka na tampon,tak skus 😉

mamusia
28. okt 2010

@zojec nechaj ju uplne bez vsetkeho,ak mate doma podlahu,ze nevadi,ak sa pocika,vzduch jej bude na to dobre posobit...

katka888
28. okt 2010

@mamusia
diky, vyskusam

zuba
28. okt 2010

@katka888 Tak ja mám takýto nejaký kôš a ak je zavretý, tak necítiť nič ale ak ho iba trošku pootvorím to sú pachy. Skús zohnať niečo takéto.

zojec
28. okt 2010

tak som tu mala kamosku laktacnu poradkynu na navsteve, povedala mi, ze po ockovani sa zvykne tak zaparit ritka, ze nemam stresovat .. tak som sa ukludnila trosku.. lebo take skarede som este ani nevidela ☹ dufam, ze ju to neboli.. ale netvari sa bolestivo 😉
@zuba ja mam tiez taky podobny kos a ziaden smradek v kupelni nie je..

zuba
28. okt 2010

@zojec no sú to super koše - tiež ho mám v kúpelni a to mám dva balkóny, keby bolo treba -ale nie je 🙂

mamusia
28. okt 2010

Ja mam zas plienky na balkone,len tak o snuru prehodene,no rozmyslam,ze kupim vrecko take sietkove,ze tam ich budem hadzat - a to ich tam mozem hadzat mokre,Vy to ako do tych kosov davate?Ze aby to nezhnilo nahodou 🤐 a potom to mozem dat prat aj s tym vreckom,ci lepsie je samotne? Mam namysli nejake taketo: https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/vxwf/do...

zfidorka
28. okt 2010

@mamusia ja hadzem do kosa plienky samostatne, do sietky davam vkladacky, tie v zatvorenej sietke aj periem, lebo sa mi zvykli zachytavat v tesneni - mam zpredu plnenu pracku... mozes davat do velkej sietky aj plienky, hodis do pracku aj so sietkou, len sietku predtym rozopnes...

mamusia
28. okt 2010

@zfidorka a hadzes ich tam mokre?

emjee
28. okt 2010

@zfidorka @zojec diky, tu wonderoo som chcela pre kamoskinu malu (4m), lebo chcem dat originalny darcek 😀 viem, ze pri prvej (teraz 2r) pouzivala itti bitti, tak reku nieco na aio styl by sa jej snad mohlo pacit 😀
tie weehuggers sa mi pacia, ale na vyber je len jeden vzor 😢 ktory ma zrovna nenadchol (@zfidorka ten co mas v albume) inak este nie som celkom rozhodnuta, pretoze stale mame problemy s plienockou narovno - jednoducho je naloz potom vsade 😝 a treba prat aj vrchnaky

emjee
28. okt 2010

@mamusia ja ako @zfidorka, ano do kosa hadzem plienky mokre, najneskor na 3. den ich treba oprat, aby nezacali tuchnut, plesniviet

zfidorka
28. okt 2010

@mamusia ano mokre... ak su okakane, tak tie osprchujem a potriem mydlom na pranie, vyzmykam v rukach a hodim k ostatnym.... ja periem kazdy 2.den, nazbiera sa mi plna pracka 🙂 to sa mi zda take optimalne aj kvoli hygiene...

@emjee fakt tie weehuggers su uz len po 1 vzore... my sme ich so zojec brali z babykind.co.uk, a tiez sa rychlo minali vzory - ja som chcela babyblooms... tento vzor vybral mm ako nahradny 🙂

izabelkak
28. okt 2010

@katka888 ja mám dva vaky BL a veru šnúrka mi nefunguje už ani na jednom ☹ ale PUL je dobrý tak by to chcelo podumať, možno len vymeniť šnúrku nechápem kde je problém drhne to...

izabelkak
28. okt 2010

@katka888 ešte k tomu smradu, ja tiež periem každý 2 den, v lete sa mi zdalo že ak som prala na 3 den bolo to cítiť už akoby plesnou, a pokakané dávam do vaku v kúpelni a pocikané do koša z ikea v izbe pri prebalováku smrádek cítim len ked je koš otvorený...
a plienky mi prestali smrdieť až keď som začala prať na programe intenzívne pranie kt. má 3 hodiny....

mamusia
28. okt 2010

Aj ja musim prat kazdy druhy den,bo nemam tak vela plienok a mala minie 15 za den,tak aby som mala potom na dalsi den,.Mne sa tiez zdalo,ze cez leto tie plienky citit viac,teraz sa asi viac vyvetraju......

romy31
28. okt 2010

ahojte 🙂 chystám sa látkovať a potrebujem poradiť- mám vlniačky popolini a lanolínovala som ich podľa návodu, čo je na altermater.eu, ale nemala som detský šampón, tak som tam pridala obyčajný....po prvom raze som ich trošku poprskala vodou a nejaké kvapky sa zachytili, ale kde som dala viac vody, tak mi to nasiaklo....tak som lanolínovanie zopakovala ešte dvakrát a teraz som ich skúsila- sú lepkavé na dotyk, ale stále vodu nasiaknu....viete mi poradiť, čo robím zle?

romanacka
28. okt 2010

@apple7 detivbavlnke

lu
28. okt 2010

ahojte chceme latkovat, maly ma 1mesiac. chcem sa spytat ako ste riesili u tak maleho babetka stolicu. maly kaka dost casto. stale ste menili plienky? alebo je na to nejaka pomoc? mam kupene kapsove plienky a par s vkladackami. dakujem

zfidorka
28. okt 2010

@lu ja som menila plienky po kazdom kaku/kakoprde, preto su dobre stvorcove, rychlo schnu...

zojec
28. okt 2010

@izabelkak na tie vaky si kup okruhlu bundovu gumicku 1m a dve brzdicky .. prevlec a hotovo 😉 cena ta vyjde do 1€
@romy31 popoliny staci nalanolinovat raz.. oni nepretecu urcite.. vlna aj ked ju nalanolinujes 100x a budes ju namacat vo vode tak nasiakne.. ale ciku udrzi pekne.. 😉
@lu veru aj ja som na zaciatku ficala na stvorcoch a na to Pulky... prebalovali sme denne aj 15x .. ale ved aj pampersku musis prebalit ked je pokakana..
baby ja som dnes dala malej na noc pampersku ☹ ta ritka je fakt hrozna.. ja som to este ani nevidela take.. je cervena vsade tam kde je plienka.. od bruska az po krize ... a pod cikulkou ma take male vrediky... som zufala.. som ju ponatierala sudokremom od bruska az po krize, tak dufam ze to pomoze.. nic silnejsie nemam

izabelkak
28. okt 2010

@zojec dobre si urobila s tou jednorázovkou, uvidíš to prejde, my sme mali taký otras z ATB, to bol veru des, tak sme nemali zaparené ani keď sme mali tú infekčnú hnačku kedy malá kakala 10 x denne infekčný stolicu..... ono to prejde, ktovie čo sa v tom telíčku všetko deje po tom očkovaní...

inak tú brzdičku mám z BL vaku o.k.,tak kúpim len tú gumku... a sranda je dnes chytila vak do ruky svokra, ale ten užší, a čuduj sa svete šnúrka fungovala, tak je asi chyba na mojej strane alebo čo🙂)) ale ten širší s tým bol problém od začiatku....

@romy31 a ako robíš ten test s vodou? lebo vlhká plienka nikdy nie je to isté ako nejaký aj keď slabší prúd vody... ako som tu už raz písala, vlniaky používam vyše 10 mesiacov a nikdy som žiadny test nerobila, dám vždy lyžicu lekárenského lanolínu, tolko detského telového mydla/šamponu aby sa mi urobila biela/mliečna voda, švihnem tam na min. 12 hod., vyšmýkam v pračke a hotovka.....

@lu presne ako píše zojec šak aj jednorázovku by si musela pri kakoprdoch vymeniť, takto aspoň super ušetríš, ak Ti je kapsoviek škoda - nevychádzajú Ti počtom, tak kľudne kúp štvorce alebo viacvrstvené plieky nebudeš ľutovať, je to rýchlo suché, nemusíš sa veľmi babrať so zapieraním keď bude moc škvŕn opereš na 90 st. a máš to poriešené.... štvorce sú veľmi variabilné použiješ isto aj neskôr...

michaela80
28. okt 2010

v novej mamine su zase "nase" plienocky..... 😀 😀 😀 😀

labutka
28. okt 2010

@michaela80 a neni ti to dieta nejake povedome? 😉 😀

sulky
28. okt 2010

heej baby, co je, kde co ako preco zaco

lulukn79
28. okt 2010

dievcata co pouzivate na tvrdu vodu? vzdy periem aj nejake bambusky tak ocot nedavam a vsetky plienky mam po oprati jak smirgel ☹

labutka
28. okt 2010

@sulky chyba ti tam naco .

sulky
28. okt 2010

@labutka , naco 🙂

sulky
28. okt 2010

no a odpoviete aj? nejaky clanok? kde?