Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
5. jan 2011

@droby
veru-tie rozne plienocky na E-bay-i su sice krasne,ale radsej som za overeny zdroj(predsa babatko to ma priamo na pokozke) tak si chcem byt ista ze je to OK

divoska
5. jan 2011

@etuska no to nie, a nechcem byt sprosta no ja sa nejdem pototo aby vsetko zas bolo silou mocou eko. okrem toho tak ci tak sa clovek dostane k milionu sackov v domacnosti, takto ich aspon vyuzivam a potom sa snazim dat do plastov, aj ked nie vzdy sa podari, ale na hlavu sa nepostavim @zfidorka pozeram na tie tvoje super preratania, inak dotaz, ja som planovala dat 2 vrstvy terry a na to uz nic, take sa mi na stvorec zmesti asi len jedna taka ze? nema teda vyznam robit z toho dlhu vkladacku asi? radsej teda spravim len kratke? som chcela aj aj, ale neviem odhadnut jak to bude hrube kedze momentalne sa mi to na krajoch kruti.

droby
5. jan 2011

@etuska aha, netusila som, len ten rozdielo v cene 🤐 ale este ze to odtial ani neviem objednat 😀 s tou jednou co mam to hadam nebude take zle, vkladacku si tam dam overenu nech ma na pokozke nieco prijemne a vybavene

etuska
5. jan 2011

@divoska
prepac,ak som sa zle vyjadrila-nechcela som sa ta dotknut

etuska
5. jan 2011

@droby
to hej-cena laka 😀
ja som si radsej kupila niektore plienocky v bazari.Nie su sice uz take krasne ako nove,ale kvalitou a pouzitelnostou porovnatelne.No a teraz dokupujem uz len reprezentacne 😀

divoska
5. jan 2011

@etuska nene pohoda 😉 ja len zas zastavam teoriu ze zas netreba veci robit prilis nasilu ale tak nejak vramci normy. takze tak nejak recyklujem praveze uz to co sa tu vyskytne. a kedze som taka nejaka miestami prehnane setrna tak vrecko trci v sufliku a takto to dopadlo... 😀 inak by som ho asi dlho hrabala lebo tu vramci upratovania veci len pravidelne prekladam 😀

etuska
5. jan 2011

@divoska 😉

zfidorka
5. jan 2011

@divoska co preratanie, keby si videla aky mam zoznam latkovej vybavy v exceli... 😎
ja mam vacsinu 2 vrstvy french terry + aksamit, dlhe 60 cm, siroke 10 cm a prekladam to napoly... davam to na stvorec, je to akurat... aj to schne pomerne rychlo...
zopar mam dlhe 1 vrstva french terry + aksamit, resp. 2 vrstvy french terry + aksamit ale len 30 cm a tie su dost tenke...

behulka
5. jan 2011

@jaroe lanolinovanie (aj obrazky):
http://altermater.eu/post/2009/08/27/lanolinova...
lanolin mam aj dvojrocny a nejavi znamky skazy - funguje dobre, skladujem v sufliku.

emjee
5. jan 2011

baby sa mi naposledy stalo v lekarni - pytam lanolin, bezvodovy a ona dobehla, ze ma to byt lanolin? lebo ten je len vodovy, bezvodovy je cera lanae 😀 tak reku mne je jedno ako sa to vola, len nech je to lanolinove a neobsahuje vodu 😀

divoska
6. jan 2011

@zfidorka super dik bo som sa bala ze to bude hrube. aksamit som nekupila reku naco, tbulku mam uz hrozostrasne dlhu vdakabohu ze odzaciatku ovzorcovanu aj ja 😅 ale do hamburgera a kapsoviek davas asi len jednu kratku? ci zmesti sa aj viac? @emjee a IB si vypatrala?

jaroe
6. jan 2011

skusala som lanolinovat, ale neuspesne ☹ . Mam zrejme ten vodovy, vobec sa mi to nedalo rozpustit vo vode, co s tym?

crysmile
6. jan 2011

@jaroe dala si tam sampon?

emjee
6. jan 2011

@divoska pisali mi, ze sa im vratila spat 😝 pritom ziadny oznam o ulozeni balicka nebol ani na poste o nom nevedeli 😝 bracho pre nu pojde osobne

etuska
6. jan 2011

mrknite baby co som nasla-taketo univerzalne pulky

http://gen-ydiapers.com/products/universal/

vyzeraju dobre,ze?

alusha
6. jan 2011

@etuska super su, to je nieco ako flipky 🙂

etuska
6. jan 2011

@alusha
v podstate ano
ako citam tak su fakt univerzalne-na prefoldy,štvorce,rozne vkladacky,ale aj nohavickove plienocky-jaj-pekne su.... 😀

zfidorka
6. jan 2011

@divoska do kapsoviek tieto homemade vkladacky nedavam, ak to chces do kapsoviek, tak ti postaci aj samotne french terry (FT), aksamit je dobry priamo na zadocek, lebo je to prijemny zamat... podobne vkladacky su origos pri kapsovke SWB econappi, jedna je dlha cca 80 cm z 2 vrstiev FT (mam ju v kapsovke zlozenu na tretiny) a kratsia cca 60 cm tiez z 2 vrstiev FT- ta je ale na jednej strane prehnuta napoly a zosita, takze su to akoby 4 vrstvy (30 cm dlzka), len to lepsie schne, ked to nie je zosite dokopy... ked dam do kapsovky obe tie origos vkladacky, to je 10 vrstiev FT 🙂 zmesti sa to tam v pohode...

jaroe
6. jan 2011

@crysmile hm nedala, ked som videla, ze sa to nerozpusta....asi tam bude problem, vsak?

crysmile
6. jan 2011

@jaroe ano, v tom bude problem 🙂 to nevadi, kazdy sme nejako zacinali..

izabelkak
6. jan 2011

@crysmile ahoj dlho som Ťa tu nevidela 😀 a gratulujem k bábätku... nech sa vám oboma darí ...

crysmile
6. jan 2011

@izabelkak dakujeme.. ja som vam stale verna, sledujem aj ked teraz nelatkujeme.. vsak nemozem vyjst zo švungu 😀 ja som stary latkovy zavislak.. a v hlave komponujem nasu novu latkovu zostavu.. na nakupovanie je vsak este cas.. ale ja sa tesim.. 🙂

emjee
6. jan 2011

@crysmile gratulujem 🙂

crysmile
6. jan 2011

🙂 @izabelkak @emjee vy ste take zlate, velmi pekne dakujeme..

miruss
6. jan 2011

@crysmile: Gratulujem k tehu. 🙂

crysmile
6. jan 2011

@miruss dakujeme.. som neodolala, tie stvorce som musela u teba kupit.. inak nekupujem uz nic.. je to este priskoro.. ale tak stvorce sa vzdy zidu, hm?

emjee
6. jan 2011

@crysmile vsak v pohode stihas tyzden plienok v aprili 😉 😀

crysmile
6. jan 2011

@emjee hej, tak na ten tyzden sa veelmi tesim 😀 hadam budu dake akcie, co? @miruss @sulky spolieham ze ano 😀 a este tolko vychytavok bude dovtedy..

miruss
6. jan 2011

@crysmile: Tie štvorce boli za takú cenu, že nekúp to. 😀
A v týždni plienok určite niečo vymyslím. 😎

crysmile
6. jan 2011

@miruss😀 😀 no ved prave 😀
a ked sme pri tom, zajtra ti ich vyplatim, len musim najst Grid karticku..
a fakt tento raz idem podporovat vas, lebo predtym som kupovala na brane a vy ste lepsie 😀 a Mirka, ty mas aj tu kozmetiku co pouzivame..