Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zanas
14. mar 2011

@juliakocka ano musis sa zaregistovat, ale ako pise michaela, plati sa clo. Pripadne vyskusaj ine ebay stranky - anglicke, nemecke.

michaela80
14. mar 2011

@zanas skus pozriet UK predajcov..tie plienocky su trosicku drahsie...
http://cgi.ebay.co.uk/AIO-Minkie-Re-usable-Pock... ale nemusis sa natahovat s colnikmi.... 😒 😒 😒
ja idem teraz z UK objednavat pre baby z nasej temy + 2 kamosky

emjee
15. mar 2011

@michaela80 ak dobre vidim, tak taka vkladacka je sucastou blueberry minky

michaela80
15. mar 2011

@emjee ano mala som to kupovane s blueberry minky ale neviem ich zohnat 😝 😝 😝 a su super

zfidorka
15. mar 2011

@michaela80 ta vkladka co si davala foto je sucastou aj swb econappi, podla mna to je bambusove frote french terry v 2 vrstvach, taku si v pohode usijes 🙂

divoska
15. mar 2011

@juliakocka len bacha na to, ze to nie su certifikovane "znackove" plienky @emjee tiez si myslim ze to je ona

zfidorka
15. mar 2011

@stachyss ja som vlniaciky davala od zaciatku... na noc.. jediny problem je, ze ked je babo male, je vacsia pravdepodobnost ze ti ich okaka, a musis ich vyprat a lanolinovat, co je vypadok 2 dni... ked vies odsledovat kedy ti babo kaka, nie je dovod vlniaky nepouzivat.. moja mala kakala vzdy po prebudeni, tak ked sa zacala prebudzat, vlniaky som jej dala dole, aby sa nahodou na ne nedostala kaka... nemala ziadnu nehodu, takze ja mam s vlniakmi len dobre skusenosti...
inou alternativou su flisove nohavicky, tie su vhodne na mensie deti, kedze pod tlakom, napr. pri sedeni, vlhkost prepustia...

michaela80
15. mar 2011

@zfidorka mam ju usitu ,aj z hrubeho bambusu aj zo stredneho a nie je to ono... ☹

zfidorka
15. mar 2011

@juliakocka napr. takato sada bg flip stay dry je vyhodna: http://www.ekoplienky.sk/product/testovacia-sad..., je verzia aj so suchym zipsom...
ja periem v lovele, na skvrny pouzivam mydlo na pranie, obcas pridavam bieliaci prasok puer, alebo nappy fresh...

zfidorka
15. mar 2011

@michaela80 to french terry nemas? a v com je iny ten flis? hrubne?

michaela80
15. mar 2011

@zfidorka je to ine aj na dotyk aj savostou... 😒

zfidorka
15. mar 2011

@michaela80 😒 jedine kusok rozparat a pozriet co je to za latka... to som poradila, ze 🙂

katka888
15. mar 2011

@stachyss
vlniaciky moze aj male babo, ale ako som pisala.... uvidis casom co ti bude vyhovovat 🙂
ja som tiez zo zaciatku vlniaciky neobkukavala a nakoniec boli na noc velmi oblubene ... len ci ti na zaciatok a stvorce nebudu 3 vrchne nohavicky malo...

juliakocka
15. mar 2011

@zfidorka dakujem, takze asi to objednam, takze pranie mozem v pohode v lovele? ale ja pouzivam gelovu lovelu, cize nie prasok, nevadi to? a avivaz nemozem davat na plenky?

katka888
15. mar 2011

@juliakocka
ja pouzivam tiez len lovelu, avivaz sa neodporuca, skor zvyknu dievcata davat miesto avivaze ocot. ja z casu na cas tu avivaz dam, mala uz ma cez rok, kvoli vode a stvorcove plienky su potom maksie, zatial som nepostrehla, zeby bola mensia savost plienok. je pravda, ze mame doma vacsiu spotrebu starych socik stvorcov, cize gro su stvorce v prani. a avivaz davam tak raz za dva tyzdne.
a pokakane plienocky som zvykla zaprat so zlcovym mydlom a tak hodit k ostatnym, to pouzivam aj na skvrny na podbradnikoch a pod. a ako pise @zfidorka tie flipky balenie 3 ks vrchne nohavicky a 6 ks vkladaciek je velmi sikovne balenie, aj ja som s tym zacinala a maximalna spokojnost

juliakocka
15. mar 2011

@katka888 dakujem krasne, a to je dobra cena ta za 25 E, ta sada, oplati sa, alebo mam čakať na zlavy, vraj v aprili maju byt, ze mesiac plienok, či čo........no a na skvrny mam lanza mydlo, nemusim kupovať žlčove, ked uz mam nie?

katka888
15. mar 2011

@juliakocka
to co pises ma jedny nohavicky a 3 vkladacky. skus pozriet ci nebude vyhodnejsia sada 2 ks vrchne a 6 vkladacky.... samozrejme, podla toho, kolko vrchnych chces kupit... a mydlo , uvidis ako ti bude fungovat, ale malo by, si myslim.
a zlavy ci budu, to ja ti neviem, ak ti to nesuri tak skus pockat.

stachyss
15. mar 2011

@zfidorka dakujem za tvoju skusenost. pouvazujem. a pozrela si sa na tu moju zostavu plienok? co na to hovoris? citala som ze ma byt "tyzden plienok" tak potom tam by som dokupovala dalsie veci podla potreby. teraz na zaciatok chcem len to najpotrebnejsie. a hlavne sa do toho dostat a zistit co nam najviac vyhovuje a potom dokupim.... 🙂

zanas
15. mar 2011

Babule viete mi poradit nieco na save vkladacky, aby bol zadocek v suchu?

zanas
15. mar 2011

@michaela80 dakujem popozeram aj tam 🙂 tu vlozky v tychto plienkach vkladas do tej kapsy? alebo polozis na vrch plienky? som zaciatocnik 😀

michaela80
15. mar 2011

@zanas do kapsy plus tam daVAM JEDNU BAMBUSOVU...

zfidorka
15. mar 2011

@juliakocka tyzden latkovych plienok bude koncom maja, ja som mala termin v juni, minuly rok som si urobila predbeznu zostavu, ak boli akcie kupovala priebezne a zbytok dokupila cez ten tyzden latkovych plienok... 🙂

alpiinka
15. mar 2011

ahojte, tak mne dnes konecne dosli plienocky 😵 velmi sa tesim, zachvilu pojdu do pracky...este sa chcem spytat, ked ich periete, tak aj tie patentkove zapinate? teraz, ked su nove, je to v podstate jedno, ale ked budu ocikane, okakane, nevyperu sa lepsie otvorene?
a k tym kikko bambusovym plienkam, ja mam aj plienky aj osusku a na obidvoch je rovnako napisane, ze "plienky, pouzivane na prebalovanie staci prat len na 60" a pritom v tych kreslenych znakoch je 40 😕 a teraz vyber si...

jana.oravcova
15. mar 2011

@alpiinka no ja patentky nezapínam, vôbec netreba, tvoju radosť úplne chápem, lebo ked som objednala prvé plienočky, tak som sa ich už nemohla dočkať, čakala som poštárku každý deň na okne. no a čo sa týka prania, ja periem na 50 stupnov, takže stred 😉 pekne si to uži pri prvom praní a vyvešaní plienočiek. je to radosť.

alpiinka
15. mar 2011

@jana.oravcova to je uplne neuveritelne, ako sa clovek meni a meni priority, ze??? 😅 ja by som o sebe nikdy nepovedala, ze vobec budem o takom niecom vobec uvazovat...a teraz sa tesim na pranie, zehlenie a skladanie plienok 😵 uz len dufat, ze optimizmus vydrzi aj s babom 😀

zfidorka
15. mar 2011

@michaela80 tu ich predavaju spolu kratku aj dlhu: http://www.swaddlebees.com/Products/Inserts-Dou..., ale to si uz asi nasla...

zfidorka
15. mar 2011

@stachyss ja mam tiez skoro vsetky plienky jednovelkostne...
vrchne, kapsovky aj nohavickove ok... aj ked bum hugger je kapsovka 🙂
itti bitti az na vacsie babo, swb organic velour nemam, material bude podobny ako anavy bambus., ktora je jednovelkostna a navyse este bambus, nie bavlna... little lamb rozmyslas ktore? nohavickove su podla mna dost malo save, kapsovka je lepsia wonderoo...
vkladacie by som na zaciatok zobrala napr. 2 ks vv anavy bambus M: http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-viac..., baby idea su dobre, ale na zaciatok zbytocne save...

janefonda
15. mar 2011

@stachyss tvoja výbava je celkom fajn...len napr. mne by pri malej nestačili len 3x vrchné nohavičky. Keď bola novoško, tak kakala pri každom kojení. Denne sa jej stalo, že mi okakala aj vrhňáčiky, lebo vtedy je stolica riedka a tečie. Ale inak výber vrchňáčikov super, flipky a WW sú moje naj. Plus som nedávno kúpila jednu econobun a aj tie sú super a aj tá vkladačka k nim. Teda mne sa páčia.
Ja som si vkladačky so zvýšenou savosťou kupovala až teraz. Prefold od Babyidea. Mám ich zatiaľ dva, premýšlam že dačo ešte dokúpim. Kapsovky sú wonderoo a BG moje naj! To je radosť plienkovať! Minky sú na parádu,krásne, zvonka na dotyk jemnučké.
My fungujeme skoro výlučne na jednoveľkostných, len na novoška som mala xs, s veľkosti. ALe od cca. tretieho mesiaca fungujeme na jednoveľkostných. Ostatné neviem, nepoznám...

miskatn
15. mar 2011

@juliakocka maju byt v aprili nejake zlavy? vies nieco viac? napis, napis 🙂

zfidorka
15. mar 2011

@miskatn 16.-.22.maja 2011 bude tyzden latkovych plienok, takmer vsetky plienkove obchody budu mat vtedy nejake zlavy 😉