Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
2. jan 2014

@alisa1 nie, netvrdli, skor bambusove mi tvrdli viac. co sa tyka pretekania na boku, ak mas uuuplne mokru vkladacku, treba vymenit stvvorce za savejsie vkladacky, ak je plienka tak standardne vlhka, tak je mozno popukana pul vrstva na tej strane, kde ti preteka. dobre vrchne su aj Bamboola, robi ich slovenska mamicka a maju vo vnutri kapsu, dom ktorej das vkladacku, tym sa ti nehybe

handricky
2. jan 2014

@alisa1 no, jak pisu baby.. strihovo podobna bamboozle strech je tots bots flexitots.. ma vsak jazyk, savost menej ako bamboozle.. resp. savost vyriesis tym, ze si ju dovypchas..

inak bambi roxy soft, dobra cena, vykon, material.. neviem ake su siroke..

lollipop 2 nasaju asi tolko co bamboozle, strihovo su uzsie, ale viac tvrdnu. mozu posobit masivnejsie nez bamboozle i ked su uzsie..

ja mam uz len ooga booga, tie maju vnutri frote / je tam kapsa, takze si tam navkladas, co potrebujes, kym ti dieta zdrhne.. vnutorna dotykova vrstva je bambus, polyester / rovnako ako u bamboozle strech ( nie je to samozrejme rovnaka latka).. strihovo su uzsie.. a jak budu masivne, zalezi, kolko toho do kapsy napchas..
https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/8y23/no...

alebo dovypvchat to, co mas (nepr. moja bambus konope LONGY ) https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/i0b3/ba...
tvrdne, bude jak smirgel ale nedas to priamo pod zadok, ale pod tu saciu vrstvuu. inak vyborne saje

handricky
2. jan 2014

@peluskovo jej, to je super vynalez🙂 i ked ja nemam vobec rada zaklapky - aby sa dieta zbytocne nepotili, ale vyzera to dobre ta gatka 🙂

behulka
2. jan 2014

@peluskovo ja som na tento systém nedávno pozerala, ak je to to isté:
http://www.pinterest.com/pin/239394536414444407/
no neprišla som na to, ako sa používa - je to kapsovka , čo sa perie po každom použití ? Lebo ako vrchné nohavičky neviem, či by sa nezašpinili po jednom použití.
@alisa1 Flipky by mali byť fajn, hlavne tie so suchým zipsom by mali plienky držať dobre. Ešte môžeš pozrieť, či nie je poškodený pul.

alisa1
2. jan 2014

@handricky
@peluskovo
@behulka
Ďakujem pekne dievčatá.
kukala som naše pulky ale nikde som nevidela nejaké poškodenie tej vrstvy,no možno to nieje vidieť....Ešte by som sa chcela spýtať či vyrába niekto podobnú plienku ako anavy nohavičkovú myslým tým takú úzku medzi nožičkami.Je super,len už teraz ju máme na tej nezmenšenej veľkosti a ostatné plienky stále na tej strednej....mám aj bambiroxy,no tá je širšia... tá od @handričky sa mi páči,len je tiež asi širšia ☹ Ďakujem pekne.

oskvarka
3. jan 2014

@alisa1 itti bitti ci tak nejak su uzsie

oskvarka
3. jan 2014

@alisa1 ja mam frote vkladacky baby lusy 30*30 a su mekucke ... niekedy sa trochu krutia kraje ale nie moc.. ale ja susim v susicke tak mozno aj to zmeksi vraj bambus...

monhla
3. jan 2014

@kwetina Ahoj - ja som pri prvej začala látkovať v 18m. Skôr som o tom nevedela 😝 Kúpila som len pár plienočiek na deň /hlavne na von/ a doma ako poistku, lebo občas sa už pýtala. Takže nám cez deň stačili 3-4 ks. Mala som ich najprv 8ks - potom asi 13. Väčšnou kapsovky. /plánovala som ďalšie bábko, takže som to nepokladala za zbytočnú investíciu/ Na noc sme používali najprv jednorázovky a potom tiež látkovky, ale to už boli plienočky na 90% ráno suché.
Bolo to aj preto, že som ju nechcela nechať bez plienky na zimu. Odplienkovala sa sama na jar zo dňa a deň a látkovky "zdedila" sestrička

tatya
6. jan 2014

@behulka vdaka za odpoved 🙂 vkladaciek a viacvrstvovych plienok mam vela a urcite sa este budu dat vyuzit... chcem vyskusat tu xl Anavy a mozno aj Bambi Lucy... ale ja hladam hlavne vrchne nohavicky vo velkosti... a fakt netusim ake, lebo vacsinou maju suchy zips a viem, ze mala mi take rozopinala, preto som presla na patentky... ale XL s patentkami som velmi nenasla... a sit bohuzial neviem, iba ak by som to niekomu dala usit....

tatya
6. jan 2014

@peluskovo @handricky vdaka babule za odpoved, este kuknem aj tie little lamb a asi musim ist do nejakeho kamenneho obchodu aby som to videla "nazivo" 😀 myslela som, ze ked som mala uz jedno dieta v latkovkach, mam pre to druhe kompletnu vybavu 😝 ale teraz na konci musim nakupovat dalsie pleny, ma porazi... 😠 ale aspon mozem vyberat a mam vyhovorku pre mm ze zas kupujem 😀 , ja milujem latkovky a kupovala by som stale xixi

lima123
6. jan 2014

Skúsené látkarky, potrebujem poradiť. Chcem skúsiť ušiť vkladačky a nohavičkovú plienku. No, na stránke detivbavlnke si neviem vybrať správny materiál. Na vkladačky je vhodný bambusovo - biobavlnené froté, alebo bambusový flís český, alebo bambusové froté obojstrané? Chcem si urobiť dvojvrstvové, takže aj nejaká kombinácia by bola vhodná? Máme veľmi tvrdú vodu a nechcem aby mi hneď stvrdli. A na vnútornú vrstvu nohavičkovej plienky je vhodný babmbusový flís? Budem vďačná za pomoc.

handricky
7. jan 2014

@lima123 vyskusaj vsetky materialy. kup z kazdeho nieco. flis tvrdne viac ako to frote. ale dobre saje. cize prefoldy vkladacky by som sila z flisu, max. 2 vrstvove. a tiez z frote.. to je asi jedno z ktoreho. to obojstranne je tiez fajn. nohavickovu by som sila z frote, je pruznejsie ako flis, lepsie sa prisposobi a je tensie. nema vyznam sit nohavickovu plienku z hrubych materialov, budu tvrdnut, dlhsie schnut. ale radsej sit do toho savejsie vkladacky z flisu. dotykovu vrstvu nohavickovej urcite z frote alebo idealne aj z toho ceskeho veluru.. nebude tvrdnut lebo je tenucke a ma tam aj polyester

kalianka
7. jan 2014

Ahojte, kedze je tu 1711 strán... verím, že mi aspoň jedna z vás odpovie úplny základ. Čakáme druhé bábo a rozmyslam nad latkovanim... Co vsetko budem potrebovat?

zirka
7. jan 2014

@kalianka pokojne sa usad s cajikom a citaj : www.handricky.eu 🙂

lima123
7. jan 2014

@handricky Ďakujem za rady. Český velúr to je ten aksamit? Kúpim z každého niečo a vyskúšam, čo nám bude vyhovovať. Trochu mám zo šitia obavy, no sestra (krajčírka) sľúbila pomoc, tak to snáď zvládneme.

handricky
7. jan 2014

hej, aksamit. ale tu zvladnete@lima123

kloranebb
7. jan 2014

Chcem sa spytat: latkujem od narodenia, po roku som presla na treningace aby sa syn naucil cikat tam kde treba aj kvoli zdravotnym dovodom. V maji bude mat 3 roky a stale periem ako diva lebo tretina ostane v gatiach a dve tretiny idu do nocnika. Trapi ma to, ze ten moc hrozne zapacha, to sa neda ani porovnat s tym co bolo na zaciatku. Uz mam kos s pradlom na balkone ale to prenasanie pocikanych veci je neprijemne, uz pach mocu citit aj cez to prenosne vrecusko na pocikane plienky..normalne rozmyslam ze ci neprejdem na jednorazovky.. Aku mate skusenost? Je to normalne ze starsim detom viac pachne moc? Uz som z toho znechutena. I ked ktovie ci bude jednorazovky tolerovat lebo plienku uz nechce, musi to vyzerat ako slipky. Och, poradite daco mudre?

kloranebb
7. jan 2014

Podotykam ze ho po kazdom pocurani uz sprchujem rovno lebo to je ako vonavka - citit to vkuse kym neumyjes - a zaroven ak ho neumyjem tak ma cervene stehienka lebo je ten moc asi dost agresivny. Ostat pri latkovkach ci prejst na jednorazovky?

gabikkas
7. jan 2014

ahojte,
dnes dorazili flipky...doteraz som pouzivala jednorazovky, mala ma 19m a chcem to vlastne uz aj na take oducanie, pouzivam latkove klacicke stvorce, lenze strasne sa krcia, mate nejaky trik ako tu latkovu plienku dat, aby to nemala pokcene? vdaka

alisa1
7. jan 2014

@peluskovo aj ostatne kočky, ďakujem veľmi pekne za rady.
Už mám objednané posledné 3 kusy flexitots čo som našla v ekoplienkach a pokukujem po babylucy velurovej(organic) a bambusovej tu z bazara na koniku.Pozerala som aj na itti bitti ale tam sa moc nevyznám vo veľkostiach-majú to tak nezvyčajne odstupňované. Ešte rozmýšľam nad tou od @handricky .
Tak snáď s touto výbavou už nejak to plienkovanie dobojujeme🙂 Nieže by som nerada nakupovala nové plienky ... 🙂

mashka77
7. jan 2014

Ahojte...mam taku otazku..mozno hlupu,ale..pouziva niekto este aj tie klasicke biele plienky??daju sa nejak vyuzit? Cakame babo v aprili a klas.plienok mame veeela odlozenych po synovcoch.. Dik za reakcie 🙂

tatya
7. jan 2014

@mashka77 ja pouzivam uz pri druhom dietatku 🙂 a hlavne na zaciatku som viac pouzivala stvorce, predsa len ich mozem vyvarit a vyzehlit, tak mam pocit, ze su cistejsie, skoro sterilne 😀 pre uplne noveho drobceka a postupne som presla na tie modernejsie, co sa nezehlia a prestala zehlit aj stvorce, tie pouzivam stale ako vkladacky 🙂

tatya
7. jan 2014

a ja mam este jednu prosbu, baby, je tu niekto, kto by mi vedel usit kapsovu plienku XL, teda dlhy sed 50 cm, navrchu nepremokavu a vnutri stay-dry mozno suedecloth a na patentky? Ak niekoho poznate, prosiiiiim napiste mi, chcela by som aspon 3 ks... dakujem 🙂

alisa1
7. jan 2014

@mashka77 my sme na začiatku používali len klasické štvorce .Nohavičkové plienky sme začali až neskoršie. Ale klasické štvorce sú na malé bábatká podľa mňa najpraktickejšie. Rýchlo schnú,na začiatku treba veľa plienok,lebo sa bábo prebaluje každú chvíľu-takže aj z ekonomického hľadiska 🙂 ,dobre sedia aj dobre udržia" praženičku" keď sa dobre zaviažu (novosklad) a použivame ich doteraz na striedačku s nohavičkovými...

alisa1
7. jan 2014

Ahojte ,našla by sa tu ochotná mamička,ktorá by mi kúpila v lekárni lanolín na vlniaky a poslala mi ho poštou(samozrejme že peniažky pošlem🙂 ? Totiž u nás (Detva) sa kúpiť nedá☹ Bola som v každej lekárni a len pri poliklinike vedeli o čom hovorím,ale že nepredajú... ☹ Mám kúpený hotový prípravok od imse vimse -Wool cure ,ale aj keď som lanolínovala podľa návodu (2x za sebou preistotu) vlniaky mi prevlhávajú pod tlakom(keď naša slečna sedí alebo leží) . Mám dvoje super vlniačiky od @handricky tak ma to mrzí že ich nemôžeme nosiť... ďakujem.

kattushka
7. jan 2014

Ahojte maminy, pri prvom dieťatku sme používali jednorazové plienky, no teraz čakáme druhé a ja by som chcela látkové no neviem sa v tom celkom zorientovať. .. Máme doma veľa tých klasických plienok ake používala ešte moja mama, sú v dobrom stave len neviem či sú využiteľné a ako ich skombinovať so správnymi nohavičkami. .. Viete mi prosím poradiť?

alisa1
7. jan 2014

@kattushka my sme na obyč štvorce používali nohavičky thirsties ,flip a Blueberry (tie druhé a tretie použivame doteraz keďže sú jednoveľkostné). So všetkými sme boli spokojný,len jediné čo by som sa teraz vyvarovala sú nohavičky na suchý zips to sme mali tie thirsties.Totiž keď som malú prebalovala v noci a bola len pocikaná nie pokakaná,tak aj keď som sa snažila ju pritom veľmi neprebrať aby rýchlo zas zaspala,zvuk suchého zipsu sa spoľahlivo postaral o to aby som ďalšiu polhodinu uspávala 😀 takže pre malinké ja určite odporúčam patentky 🙂 inak klasické štvorce určite využiješ dlho,na malé mimi sú ideálne podľa mňa. Na internete je kopec názorných ukážok ako sa plienka uviaže(novosklad napr.) ,nieje to nič zložité.

handricky
8. jan 2014

@alisa1 itti bitti jedine L ko, M ko sme mali do 7 kg. tam tie velkosti nesedia

behulka
8. jan 2014

@mashka77 @kattushka ja používam na deň len klasické štvorcové plienky. Dajú sa naskladať pre novorodeniatko aj pre ročné batoľa, rýchlo schnú, sú najlacnejšie a po doslúžení sa dajú ako jedny z mála skompostovať. Akurát k nim treba zaobstarať 2-3ks vrchných nohavičiek.
@kloranebb pri starších deťoch je to bohužiaľ tak 😒 Už len držať palce, aby sa synček čoskoro naučil na nočník.
@lima123 zvládnete to 🙂 ušiť plienku je menej náročné než nohavice, aj keď sa to možno nezdá. Na vkladačky je fajn bambusový flís, aj froté, mne vyhovujú dvojvrstvové, kvôli rýchlosti schnutia. Na plienku je zase lepšie froté alebo aksamit. Flís nie, je príliš hrubý - keď tak len doprostred našiť takú piškótu, nie po celej šírke. Ja som šila podľa tohto návodu:
https://sites.google.com/site/latkovky/navody/p...

oskvarka
9. jan 2014

baby u mm babky som objavila nejake stare plienky ani nepouzite vyzera to zvlastne trochu ako bavlna s niecim umelim alebo s vlnou ma to take jemne vrubky a je to oblemovale a na rohoch oble neviete co to moze byt za matros?... teda ci ste sa nestretli s niecim takym ... skusim spravit foto na slnku