Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
19. feb 2009

baby, nestraste tu 😀 😀 😀 ja dufam, ze to ma z tych liekov. aj ked je pravda, ze sa mi prekakala parkrat aj par dni pred tym, ako ostala chora 😝

bambusko
20. feb 2009

sisa, nechval sa tu a podaj si loto 😀 aj alica a marek takto produkovali 😒

sisa.b
20. feb 2009

aj ste nieco vyhrali? 😀 baby, dnes prisli tie plienocky a uz sa z nich vytesujem 😵 😵 😵 teda presne ako pisala labutka - z anglicka za tyzden a tie z plienky este doma nemam 😒

telinka
20. feb 2009

kocky , vlnaky mam upletene a este pre kontrolu sa pytam na to lanolinovaie...takze v teplej vode rozpustit lanolin , nechat vychladnut a potom namocit vlnaky , vytiahnut a nechat volne uschnut????
-kolko lanolinu treba pouzit?
-ako dlho ich namacat?
-lanolin dostat v lekarni?
vdaka 🙂

marcelka11
20. feb 2009

telinka, na plienocky.sk je uvedene
Domáca lanolínová kúra: v lekárni zakúpite vosk z ovčej vlny, v 1l vriacej vody rozpustíte 1/2 kávovej lyžičky tohto tuku, pridáte trochu detského šampónu a dolejete studenú vodu, tak aby teplote nepresahovala 30°C (nesmie však byť ani studená). Nohavičky nechajte namočené 4-6 hodín, potom prepláchnite vo vlažnej vode, jemne vyžmýkajte a voľne usušte.

telinka
20. feb 2009

diky marcelka 🙂

ajabaja
20. feb 2009

Ahojte latkarky 🙂

prosim vas, ake vlozky do podprseniek pouzivate/ pouzivali ste pri kojeni? myslim konkretne ake latkove a kolko mi ich asi bude treba. myslim, ze minimalne 6 kusov, ale neviem, som cakatelka 🙂
dakujem za odpovede,

PS: nie ze by som necitala debaty plienkove, to nie. citam poctivo, aj zoznam mam a priebezne objednavam. len sm sa posunula teraz k "vybave" pre mna, preto ta otazka o vlozkach 😉

pekny den

cucoriedka
20. feb 2009

dievcata, idem sa vam sem vtriet do diskusie... 😉

prosim poradte...
s latkovkami akurat zacinam, tak nemam skusenost. mojej kocke zistili (vyter z ritulky) kvasinky, konkretne candida. je to hrozna potvora, velmi tazko sa jej zbavuje a hlavne sa zvykne vratit. 😖
ked sa teda pouzivaju latkovky, ako zabezpecit dokladnu dezinfekciu (iny vyraz ma nenapadol )? nechcem plienocky prat zakazdym na 95 stupnov (lekari radia dospelym s candidou vyvarat uteraky), aby sa neponicili. napadlo ma, ze prat na 60 a ozehlit tu stranu, ktora ide na zadocek. stane sa nieco tej plienke??? ako by ste to riesili?

bambusko
20. feb 2009

cucoriedka, myslim, ze staci prat na 60st., namiesto avivaze pridaj do posledneho plakania ocot - kvasinky nemaju rady kysle prostredie. mozes pouzivat na pranie sliz z kokosoveho mydla, kokosovy olej ucinkuje proti hubam a kvasinkam. neviem ake mas plienky, ale pri nohavickovych sa zehlenie vyslovene neodporuca, latka by to asi prezila, ale skor ide predpokladam o gumicky okolo noziciek, ktore by sa mohli znicit.

kili
20. feb 2009

cucoriedka, možno by si mohla skúsiť aj bezplienkovú metódu, že by sa vám darilo chytiť väčšinu kakania, tak by to bolo plus, nie?

lovacka
20. feb 2009

ahojte
mozem sa opytat do tych latkovych nohaviciek sa da dat aj klasicka bavlnena plienka?alebo tam musi byt len ta vlozka sacia.ze ci nahodou nebude babetko velmi nasiroko ak dam aj obycajnu plienku a na to este tie nohavicky

kili
20. feb 2009

lovacka, ja teraz dávam na noc do nohavičkových plienku alebo viacvrstvovú, nemajú to moc naširoko. ale na malé bábätko by to bolo moc. ale ono zas moc nečúra, takže v pohode stačí tá plienka + vkladačka, ktorá je už súčasťou plienky.

marcelka11
20. feb 2009

lovacka, ked mas na noc nohavickovu plienku poriadne savu - bambusovu, konopnu, tak by to malo stacit; myslim vsak ze flanelka len s original vlozkou nepostaci (novorodenca aj tak budes pravdepodobne prebalovat aj v noci) no a cez den je to v pohode. Casom zistis, ci potrebujes dat nejaku plienku naviac, aky material na ktoru cast dna /prechadzka, spanok a pod/, kazde babo je ine.

zitaje
20. feb 2009

No, na noc nam nestaci nic. Mam bambusovu babyideu a do toho davam este jednu vkladacku, a rano je totalne precikana, vacsinou aj pyzamko, takze ja osobne som latkove plienky na noc vzdala. Ale moja mala celu noc cucka. 😖

marcelka11
20. feb 2009

zitaje, u nas to bolo podobne, od kedy mala v noci nepije, vystaci s viacvrstvovou plienkou s bambusovou vkladackou, dokonca poslednu noc bola len taka polomokra 😅

olinka6226
21. feb 2009

zitaje tak skus do tej bamboo extra dat namiesto vkladacky jednu viacvrstvu plienku. samko cura jak blazon a nemavame pyzamko mokre... hoci plienka durch. cest vynimkam... netusim od coho to zavisi.

cucoriedka
21. feb 2009

bambusko, kili, vdaka za odpovede...
mam vacsinu nohavickovych plienok, myslela som, zeby som prezehlila iba tu cast v strede, alebo len fleesovu separacku. ale zas, zehlit fleese, no neviem, mozno este zavolam pani Andrejke do PO, od kt. som objednavala.
ocot davam, to je jasne.

hm, a bezplienkova metoda... pri este dvojrocnom zbojnikovi si na to pri Johanke netrufam 😲.

inak, my tiez cikame o dusu, najviac sa mi pozdava fleesova separacka - idem si este doobjednat. frote a flanelky su uuuuplne durch aj po hodine 😝

ozaj, este otazka... aby bolo zabezpecene balenie nasiroko, netreba uz extra latkovu stvorcovu na nohavickovu? ja mam rozne znacky - imse vimse, popolini, ella`s house, babyidea. nie su az take siroke, ale zas sirsie ako bezna jednorazovka samozrejme.

olinka6226
22. feb 2009

cucoriedka ak nemate v odine predispoziciu na problemy s klbmi tak to neries.

dudri
22. feb 2009

pytam sa , ci treba aj vrchne nohavicky?
chcela by som objednat kapsove 2v1

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

Bum Geneus Onesize v3.0
Bitti D ish Snap in One

olinka6226
22. feb 2009

dudri na tebou uvedene bum genius ani IB vrchne gatuse uz nepotrebujes.

sisa.b
22. feb 2009

olinka, ty beries so sebou na stretko aj obchod? 😝

zitaje
23. feb 2009

Olinka, ja viacvrstviove nemam, len nohavickove, a potom klasicke stvorce este po mne 😅 , to nesaje nic. Ale som si objednala bambusove frote, snad tento tyzden pride, a idem skusit nieco usit, nejaku vlozku do plienky na noc.
Ja mam take flanelove plienky, myslim ze nieco ako popolini, len z Madarska, lacneeee, cela vybava ma vysla cca. 3000 korun, ale saju mizerne. Lenze na to som prisla az teraz, ked ma mala rok, teraz uz moc investovat nechcem, tak aspon tie vkladacky posijem.

olinka6226
23. feb 2009

no flanel je najmenej savy material.. tie vkladky by to mohli poriesit pripadne si usi viacvrstve bambusky... rozmer cca 30*40 po dlzke sa delia na tretiny neviem ci si vv videla niekedy... dojdi nas kuknut do incheby 6-8.3 uvidis nazivo 😉

zitaje
23. feb 2009

Vidis, dobry napad, snad sa mi podari skocit do tej Incheby. Musim si to nejako naplanovat.

olinka6226
23. feb 2009

sisa nieco mozem zobrat ale vsetko sa nezmestiiii 😀

sisa.b
23. feb 2009

tak uz mam doma aj zvysok 😵 😵 😵 takze mozeme naplno zacat latkovat

sisa.b
23. feb 2009

olinka, skoda, myslela som, ze otvoris kufor na aute a urobis prezentaciu 😀 tak aspon tie IB by si mohla odprezentovat vo velkosti M 😀 😀 😀

olinka6226
23. feb 2009

ved nieco isto vezmem... ale ozaj sa neda vsetko to mam doma popchte v jednej velkej vstavanej skrini a stale malo miesta. kam by som to do auta nalozila ked ideme 3 dospeli 2 deti a mozno aj pes 😀

olinka6226
23. feb 2009

ved kto idete kludne mi do IP piste ze co chcete vidiet. ale do predmetu spravy dajte stretnutie+plienky aby som to po tom mesiaci aj nasla 😀

sisa.b
23. feb 2009

olinka, ved zober len take, ktore uz domov nepovlecies 😀 ja ti potom nadiktujem, teda ak dovtedy bez nich vydrzim 😀 😀 😀